Bitcoin Forum
May 08, 2024, 10:48:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yurtdışı Borsalardan BTC almak ?  (Read 766 times)
ripzombie (OP)
Full Member

Activity: 589
Merit: 100

View Profile
December 07, 2017, 03:44:12 PM

Herkese Merhaba , Bir sorum olacaktı.

Kraken , bitfinex vb. Borsalardan BTC alınabiliyor mu ? yani Asıl olarak sormak istediğim yöntemi nedir ?
Kredi kartı filan kullanılabilir mi bu işlem için ?

There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715165312
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715165312
Reply with quote  #2

1715165312
Report to moderator
1715165312
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715165312
Reply with quote  #2

1715165312
Report to moderator
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 07, 2017, 06:10:11 PM

CEX.io dan kredi kartı ile alınabiliyor. Ancak fiyatları TR fiyatları ile aynı. Dışarıdan alayım, burada satayım diye düşünüyorsanız CEX.io ile olmaz. Söylediğiniz borsalara Swift gönderebilirsiniz sanırım, ancak 1 ay sürer paranın ulaşması.
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
December 07, 2017, 07:00:21 PM

Bitfinex'te hesabın onaylı ise Dolar,Euro veya Tether ile para yatırıp çekebiliyorsun
henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
December 07, 2017, 11:53:54 PM

Klasgame diye bir site var oyun paraları falan satıyor. Bitcoin de satıyorlar ancak kur fiyatı epey yüksek oluyor oradan da alım gerçekleştirilebilir. KKTC kökenli galiba tam bilmiyorum yine de kendiniz araştırın.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
December 08, 2017, 12:15:29 AM

herkesin bildigi ama yazmaktan cekindigi seyi ben yazayim bari. ucuza alip turkiyede satacaksan turklerin en cok kullandigi borsa olan bitstampi kullanacaksin. is bankasi ile swift yapip bitstampin hesap numarasina yollucaksin paralarini ortalama 1.5 gun suruyor.  bunu sonra tekrardan paribuya cekeceksin. bunu hafata ici is gunleri 2-3 kez yapabilirsin. eger makaslar uygunsa  bitstampten  btc alacaksin paribuya yollucaksin. eger fiyatlar ve makas uygun degilse parani bitstampte bekleteceksin ne zamanki makaslar iyi o zaman bitstampteki paranla  btc alip turkiyeye yollucaksin.

daha oncedende biliyordum ama yazmiyordum kimsenin ekmegine kan dogramammak icin ama su anki konum trdeki fiyatin   yabanci borsalarla bu kadar farka ulasmasinin nedenlerindne biride bu arbitrajcilar.ne kadar cok insan yaparsa bu islemi fiyatin daha alinabilir duruma gelecegini dusunuyorum o yuzden bu buyuk!! gizemi!! artik yazmak istedim. varsa paraniz yollayin bitstampe  alin btcnizi yeri geldiginde %20 lerden okutun turk insanina. hadi kolay gelsin.
Gosform
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
December 08, 2017, 01:13:28 AM

peki bankalar bunun gibi yurt dışına para gönderme işlemlerinde problem çıkartmıyor mu ? forumda yurt dışına bu şekilde para gönderenlerin banka hesaplarını kapattıklarıyla alakalı başlık vardı.
halis.akal
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
December 08, 2017, 03:12:15 AM

borsalara yapılan swiftler engelleniyor bankalar tarafından avrupada oturan tanıdık hesabına yollaman lazım
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
December 09, 2017, 02:58:04 PM

ülkemizde borsaların bankalarıyla yapılan işlemler sonucunda dahi bankalarla sorunlar yaşıyor, hesaptaki bakiye hareketleri donduruluyor ya da hesaplar kapatılıyorken yurtdışındaki kripto para borsalarına transfer yapınca neler olur merak ediyorum. çifte vatandaşlığının olduğu bir ülkedeki banka hesabı aracılığıyla yapıyorsa o ayrı konu tabi

andromed22
Sr. Member

Activity: 346
Merit: 250

View Profile
December 09, 2017, 04:29:27 PM

Cex.io'dan kredi kartıyla satın alabilirsiniz diye biliyorum hocam ayrıca komisyon oranları da düşük diye hatırlıyorum denemenizi öneririm kesinlikle.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
December 09, 2017, 09:06:12 PM

En son işlemim Akbank aracılığıyla borsaya swiftle para yollamak oldu, sorun yaşamadım, tabi gönderilen paranın meblağı önemli bankanın işlem limitini  aşan bir meblağda sorun oluyor, bu yüzden bir kaç parça halinde yollamak zorunda kaldım. Hangi bankayla çalışıyorsanız öncelikle limitler ve masraflar için bilgi almalısınız.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
December 09, 2017, 09:35:21 PM

Kraken'den swift kullanarak eur/usd karşılığında bitcoin satın alabilirsin ama Kraken borsasi bu aralar çok yavaş artik Türk forumundan kimse kullanmıyor.
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
December 09, 2017, 09:57:55 PM

Eğer böyle birşey yapılıyorsa şuanda tr borsaları ile yabancı borsalar arasında % 15 lik bir fark mevcut çok güzel bir arbitraj fırsatı.
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 10, 2017, 03:20:44 AM

siz şortla dolaşıyorken yapıyordum ben bu arbitraj işini Smiley
iyi para da kazandım ama banka hesaplarım birer birer kapandı.
şu an çok az yapıyorum buna rağmen mevcut bankadan arayıp hal hatır soruyorlar yani 2-3 daha denersem buda gidecek belli.
Düşük miktarlar gönderirseniz 5bin dolar gibi çok problem olmayabilir ama ben bankanın limitlerini zorluyordum sonra durum malum.
az gönderirseniz kar çok az oluyor uğraştığına değmiyor çok gönderirsen hesabın tehlikeye giriyor.
Sonuç olarak arbitrajı bıraktım alıp bekleyince arbitrajdan daha iyi kazanıyorsun sonuçta.
bitcoin hiç almam derseniz yapılır elinizdeki parayı fiat bazında artırırsınız ama btc bazında kara geçmek isterseniz risk alıyorsunuz son birkaç denememde zarar etttim neredeyse btc bazında Smiley
Bu işin olamıyor olması sonucu zaten fark bu kadar büyük.günlük milyonlarca dolar transfer olması lazım farkın kapanması için 10bin dolardan sonra banka call centeriyle kanka oluyorsun. adresindesin dimi diye her hafta ptesi arıyorlardı sonra kapadılar hesabımı artık aramıyor zalımlar  Cry
sanırım bireysel yerine kurumsal birşeyler denemek lazım yine bu konuda da öncü olup gelişmeleri aktarırım..
BHSMC
Full Member

Activity: 188
Merit: 110

View Profile
December 10, 2017, 05:53:46 AM

Teramit en guzelini anlatmis.

Ben de arbitraj isi yapiyordum ancak artik Turkiye'de calisacak banka bulamiyorum. Hepsi birer birer hesaplarimi kapattigi gibi bir de kara listeye alindim. Kara listeye alininca ne olur ki demeyin; ne ev kredisi cekebiliyorsun, ne de baska birsey. Kredi kartlarimi bile kapattilar.

Bu isi yapabilmeniz icin yuklu girmeniz gerekir. 2000-3000 bin lira ile olacak is degil. Ancak 10 bin tl'den fazla yolladigin an akbaba gibi cokuyorlar, noluyor bu para nereye gidiyor diye. Noluyor nereye gidiyor dedikleri sirada zaten hesabiniz coktaaaan dondurulmus oluyor hicbir bankadaki paraniza el suremiyorsunuz bile.
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
December 10, 2017, 08:22:55 AM

Bu aralar hiç biri güvenli değil bence alma yine türkborsalarından almayı tercih et veya r10 dan normal satan kişilerden.

gyrocu
Newbie
*

Activity: 109

View Profile
December 10, 2017, 07:00:21 PM

cex ve lykke den kk ile alınabiliyor ama komisyon cok yüksek
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
December 10, 2017, 09:45:19 PM

bitfinex'e USD nasıl yollanır bilen var mı?
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
December 11, 2017, 09:12:03 PM

Cex.io yu çok tavsiye ediyorlar bende beğeniyorum borsayı ancak btc fiyatı polo ve bittrexe oranla hep yüksek kurda oluyor. Bu durumda Türkiye den almak aynı mantığa tekabül edebiliyor.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 12, 2017, 10:39:23 PM

Dolar göndererek bir çok borsadan Bitcoin ve diğer alt coinler alınabiliyor ben denemedim ama bitstamp ve bitfineks borsaları büyük borsalar buralardan alınabilir.
Winterlust
Jr. Member
*

Activity: 69
Merit: 2

View Profile
December 13, 2017, 10:02:21 AM

Swift yapan arkadaşlar mümkünse bankaların aldığı ücretleri ve borsaya ulaşana kadar giden diğer kesintileri de paylaşabilir mi? En makul olanı hangi banka? Hangi bankalar yüksek miktarlarda sorun çıkarttılar?

Bir de bankanın sorun çıkartma olayını anlamıyorum, sonuçta bu işlemi yaptırmak adamlara da kazanç sağlıyor, neden bu şekilde tutum içine giriyorlar?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: