Bitcoin Forum
May 29, 2024, 07:16:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: GPU mining End of Life.  (Read 1150 times)
Zubilica (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
July 11, 2013, 11:26:43 AM
 #1

Din punctul meu de vedere minig BTC cu GPU nu mai este fiabil. Pretul curentului (curent la pretul normal pentru utilizator caznic) depaseste valoarea de BTC minata la sfarstiul lunii. Rigul meu optimizat la maxim este de azi dimineata inchis dupa 1 an jumate de mining. De acum incolo ASIC minig.

Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
July 11, 2013, 12:15:14 PM
 #2

La scrypt inca este la limita insa da, am ajuns sa transform in bani pentru mine curentul consumat la lucru.

E chiar jenant.  Sad

Inca mai comut intre FTC si LTC dar e aiurea.
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
July 11, 2013, 01:44:43 PM
 #3

Si totusi vad inca monede care par sa fie extrem de profitabile. http://www.coinchoose.com
Nu e nimeni pe aici care calareste pe val?

Sunt sigur ca e ceva bataie de cap, am facut si eu ceva timp treaba asta si m-am oprit pentru ca nu am vrut sa trec la scrypt.
Dar atata timp cat s-a putut a fost profitabil.

Deci daca ma duc pe http://www.coinwarz.com/cryptocurrency si introduc valorile pe care le-as putea obtine in scrypt cu vechiul meu rig inca vad posibil un profit frumusel.

Ce nu se potriveste in targ cu socoteala mea de acasa?
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
July 11, 2013, 03:36:11 PM
Last edit: July 11, 2013, 03:47:45 PM by Martisor-Sobru
 #4

Multumesc de adrese, nu le stiam.
Eu lucram cu dustcoin.

Oricum, unele din coinitele respective le-am ochit insa le variaza dificultatea si pretul ca la balamuc si iti suge toata viata sa tot permuti intre ele, sa astepti pret bun si sa le transformi in BTC care e usor vandabil.
Iar la sfarsit o gramajoara de praf de pe toba, mai consistenta dar tot...praf.

Astea mai rasarite le monitorizezi mai rar...oarecum. Macar lasi daraua si astepti sa se umple ocaua. Doar ca devine prea scump.  Cry

Nu mai zic ca la ale exotice care au teoretic profit de iti sticlesc ochii am nimerit in piscine unde iti fura shareurile mai ceva ca haiducii din codrii Vlasiei de ramai cu un profit chiar mai mizerabil decat daca ai sta pe minat BTCAngry
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!