Bitcoin Forum
June 16, 2024, 06:28:02 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Tüm birikimime ether alacağım ama  (Read 1275 times)
moneytalks06 (OP)
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
December 08, 2017, 05:39:18 AM
Last edit: January 17, 2018, 03:17:47 PM by moneytalks06

tek korkum güvenlik. dolar gibi bankadan falan alınsa neyse de btcturk yarın kapansa veyahut hacklense bizim etherler ne olacak. bir hak iddia edebilir miyiz  Roll Eyes

edit : konuyu açtığımda 390$'dan alsaydım birkaç hafta sonra anaparamı 4'e katlamıştım. ben gidip iota aldım sağlık olsun diyemiyorum hep kaçan fırsatlara üzülmekten sıkıldım  Lips sealed
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 08, 2017, 05:45:14 AM

Bence tüm yumurtaları aynı sepete koyma. Btcturk'te ether alınıyor mu bilmiyorum , alınsa bile orda tutmak zorunda değilsin. Myetherwallet ta tutabilirsin. Private key sende olduğu için en güvenli yer bence orası. Sen private keyi kaybetmediğin sürece sıkıntı olmaz.
moneytalks06 (OP)
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
December 08, 2017, 05:55:21 AM

Bence tüm yumurtaları aynı sepete koyma. Btcturk'te ether alınıyor mu bilmiyorum , alınsa bile orda tutmak zorunda değilsin. Myetherwallet ta tutabilirsin. Private key sende olduğu için en güvenli yer bence orası. Sen private keyi kaybetmediğin sürece sıkıntı olmaz.

myetherwallet kullanıyorum dediğin mantıklı hepsini tek bir yerde tutmamak lazım. paribu,btcturk,bitfinex hepsinden alırım bi miktarda cüzdana atarım. azar azarla hiçbir yere varamadım tüm birikimi 2ye katlama ihtimali çok yüksek. herkes 2018'de 1k$ olacağını öngörüyor. düşse de 300 aşağısına düşeceğini sanmıyorum almaya değer bi risk.  Roll Eyes
Exael
Member
**

Activity: 70

View Profile
December 08, 2017, 05:57:16 AM

BtcTürk de tutma sende hocam aldığın gibi private keyi olan bir cüzdana at başkasının değil senin cebinde dursun Smiley için rahat eder en azından.

Ayrıca tüm yatırımını ethereuma bağlamak ne kadar mantıklı uzun vade düşünüyorsun araya BTC de sıkıştırabilirsin.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
December 08, 2017, 06:03:41 AM

btcturk güvenilir bir site, eskiden bir ara kapanmış ama sitedeki paraların tamamını kullanıcılara ödemiş. yalnız yüklü miktarda ether alacaksan bilgisayarına bir cüzdan kurman, ya da hardware wallet kullanman şart.
Exael
Member
**

Activity: 70

View Profile
December 08, 2017, 06:19:56 AM

btcturk güvenilir bir site, eskiden bir ara kapanmış ama sitedeki paraların tamamını kullanıcılara ödemiş. yalnız yüklü miktarda ether alacaksan bilgisayarına bir cüzdan kurman, ya da hardware wallet kullanman şart.

Hocam güvenilir olabilirler ama sistemlerinde sorun var sanırım problem yaşayan insanlar oldu son zamanlarda konular mevcut forumda alıp cüzdana atmak daha mantıklı bir seçenek.
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
December 08, 2017, 06:25:01 AM

Hiç bir hak iddaa edemezsin . Borsalar hesabını işleme kapatabilirler. Walletin hacklenebilir. Herşey olası , kendine en güvenen kişi bile hata yapabilir .

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
December 08, 2017, 06:30:10 AM

Kardeşim dinle şimdi en bilmeyen adam ile dediğimi yapabilir, telefona imtoken veya eidoo cüzdanı indiriyorsun create new wallet diyorsun ve cüzdanı oluşturuyorsun.daha sonra bazı kelimeler verecek sana onları bir kenara not et.Daha sonra adresin oluşunca export private key diyorsun ve sana verdiği keyi saklıyorsun.sakın ama sakın private keyi kaybetmiyorsun yoksa paran uçar.
sonra oluşturduğun adrese borsadan aldığın etherleri çekiyorsun.işlem bu kadar.o private key sende oluğu sürece telefonun dahi bozulup çalınsa etherlerine ulaşabilirsin.en basit yöntem budur hemde mobil pcden daha
güvenli geliyor hep bana o yüzden bu şekilde işlem yapıyorum bende.
Ha dersenki farklı adreslerde olsun hepsi dediğim şekild imtokenden sınırsız hesap açıp bölebilirsin hepsine

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
December 08, 2017, 06:49:21 AM

Bence alacağın etherleri btcturk'de saklamayı düşünecek kadar bilgin azsa, şimdi alma zaten. Kendin de güvenli yöntemlerle saklayabilirsin biraz daha araştır. Borsalar da her şey olabilir belli olmaz çünkü açık hedefler.
HeroMaster
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
December 08, 2017, 06:50:52 AM

tek korkum güvenlik. dolar gibi bankadan falan alınsa neyse de btcturk yarın kapansa veyahut hacklense bizim etherler ne olacak. bir hak iddia edebilir miyiz  Roll Eyes

Ledger Nano S alırsın bir tane içine çekersin etherini bitcoinin diğer para birimlerini alıyor saklarsın. Herhangi bir şey olmaz. Borsalar kapanırsa elden alsat başlar. Bu işin önünü kesemezler ancak interneti kapatmaları gerekir. O da imkansız her türlü e devlet uygulaması var. Wink
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1072

View Profile
December 08, 2017, 06:54:14 AM

Kardeşim dinle şimdi en bilmeyen adam ile dediğimi yapabilir, telefona imtoken veya eidoo cüzdanı indiriyorsun create new wallet diyorsun ve cüzdanı oluşturuyorsun.daha sonra bazı kelimeler verecek sana onları bir kenara not et.Daha sonra adresin oluşunca export private key diyorsun ve sana verdiği keyi saklıyorsun.sakın ama sakın private keyi kaybetmiyorsun yoksa paran uçar.
sonra oluşturduğun adrese borsadan aldığın etherleri çekiyorsun.işlem bu kadar.o private key sende oluğu sürece telefonun dahi bozulup çalınsa etherlerine ulaşabilirsin.en basit yöntem budur hemde mobil pcden daha
güvenli geliyor hep bana o yüzden bu şekilde işlem yapıyorum bende.
Ha dersenki farklı adreslerde olsun hepsi dediğim şekild imtokenden sınırsız hesap açıp bölebilirsin hepsine

Cep telefonunda olmasi zaten gunumuzde surekli kullandigimiz bir aletin elinin altinda olmasiyla isin dustugu zaman direk islem yapma gucu verir mantikli bir oneri. Yanliz dikkat etmen lazim pvkey telde olursa teline virus girerse paran gider iphone gibi guvenlik anlaminda bir tik daha guvenli telefonlari tercih etmeli bence. Bu guzel aciklama icin tesekkurler ziraa cogu kisi eidoo wallet falan bilmeyebilir

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
belhanda
Full Member

Activity: 196

View Profile
December 08, 2017, 11:55:41 AM

btctürk kapanırsa ethereum üzerinden bi hak iddia edemezsiniz. sadece tl bakiyeniz için hak iddia edebilirsiniz. bu yüzden güvenlik için kendi cüzdanınızda tutmanız daha iyi.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
December 08, 2017, 12:08:14 PM

Ether alacaksan myetherwallet'a at en güvenlisi bence, eğer büyük miktarda eth alacaksan paraya kıy fiziksel walletlardan al usb şeklinde olanlardan.
Ethereum sorunlarını çözdüğü taktirde tekrar yükselişe geçer büyük ihtimalle, ether almak mantıklı olur

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 08, 2017, 12:40:37 PM

Ether topluca yaktı bızı dostum ence tum bırıkımı tek bır tokene yatırmak dogru degıl en azından bırı duserken dıgerı bunu telefı edebılır ether ıle bırlıkte monero veya zec falan almanı tavsıye ederım ozellıkle zec çok uzundur hıc yukarı ıvme yapmadı yakında oda hareketlenır
carlison
Sr. Member

Activity: 302
Merit: 250

View Profile
December 08, 2017, 12:43:03 PM

Satın alıp ledger cüzdanına cekerseniz hiçbirsey olmaz haricinde borsaların veya online walletların herzaman hacklenme veya kapatma ihtimali vardır.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
December 08, 2017, 01:41:11 PM

Btcturk sağlamaya site bir yamugunu veya açığını şuana kadar duymadım için rahat olsun ama ben ethi myetherwallette tutmanı öneririm en mantiklisi o

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Ferhan
Full Member

Activity: 280
Merit: 106

View Profile
December 08, 2017, 01:45:18 PM

Uzun süreli alım yapılacaksa muhakkak coinler cüzdana çekilmeli, al sat yapılacaksa büyük borsalardan birinde yapılabilir. Bittrex Polo vs. Aksi halde hiç bir şeyin garantisi yok.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 08, 2017, 02:05:44 PM

Tek korkunuz güvenlik konusu ise bu en basit halledilecek şey.Ladger s nano kullanabilirsin şuan en güvenilir nokta depolamada ladger görünüyor.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
December 08, 2017, 02:09:27 PM

myetherwallet kullanıyorum dediğin mantıklı hepsini tek bir yerde tutmamak lazım. paribu,btcturk,bitfinex hepsinden alırım bi miktarda cüzdana atarım. azar azarla hiçbir yere varamadım tüm birikimi 2ye katlama ihtimali çok yüksek. herkes 2018'de 1k$ olacağını öngörüyor. düşse de 300 aşağısına düşeceğini sanmıyorum almaya değer bi risk.  Roll Eyes

paribu, btcturk, bitfinex, ofinex, bu finex alayını toplasanız myetherwallet kadar güvenlik etmez. Yatırım amaçlı alıyorsanız neden borsada tutmak isteyesiniz ki?
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
December 08, 2017, 02:30:37 PM

hacı yukarıda bi arkadaşta yazmış zaten.Telefona imtokeni indir adresini al private keyi yedekle güzelde bi şifre koy walleta, ondan sonrada borsadan aldıklarını cüzdana gönder.işlem tamam iki saat mewle şunla bunla uğraşma en güvenli yöntem budur bence.aylardır bu şekilde kullanıyorum no problem.istersen birden fazla adreste açabiliyorsun zaten 3-5 tane aç dağıt için daha da rahat eder
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: