Bitcoin Forum
June 16, 2024, 12:51:03 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  All
  Print  
Author Topic: Sermayem %70ten fazla eridi gitti  (Read 5004 times)
natureltiqqy (OP)
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
December 08, 2017, 09:09:57 AM

Bitcoin piyasasına ilk defa giriş yaptım ve piyasasının  acemiliğiyle elde hiç bitcoin birakmayarak Segwit2x forkunun iptaindenden sonra bütün yatırımımı altcoinlere çektim. Ve şimdi portföyünüm çaresiz bir hastalığa yakalanmış gibi her geçen gün gözlerimin önünde eriyip bitiyor. Elim kolum bağlandı, bitcoine geçsem %70 zarar var, geçmesem her geçen gün eriyip bitiyor. Tek ümidim 6-7 ay sonrasına yatırım yapmış olduğum altcoinlerin bitcoin bazında kendilerini düzeltmesi. Başlığı görenlerin yorumlarını merak ediyorum.

santinotr
Member
**

Activity: 126
Merit: 12

View Profile
December 08, 2017, 09:22:57 AM

Cinnah satma,
Satmadığın sürece zarar etmiş sayılmazsın!
Bazen de kaybı kabullenip daha akıllı yatırımlar yapmak daha erken çıkış yolu sunar.
Eğer aldığın altcoinler projesi ve ekibi olan, belirli bir roadmap'e sahip ise korkacak bir şey yok.
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
December 08, 2017, 09:29:26 AM

Bitcoin bazında kendini düzeltmez hocam sanmıyorum yani o açıdan umudunuzu kesin sizde bana kalırsa yatırımlarınızı Bitcoin bazında değil, dolar bazında endeksleyin öyle hesaplayın
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
December 08, 2017, 09:34:19 AM

Bitcoin olarak aynı miktara sahip olman artık imkansız fakat dolar olarak hiçbir şey kaybetmiş sayılmazsın, eğer elindekileri satmadan beklemeye devam edersen ileride yüzün gülebilir. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi eğer yol haritası belliyse ve iyi bir ekipse henüz hiçbir şey kaybetmiş değilsin.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
December 08, 2017, 10:25:52 AM

Büyük çoğunluk BTC adedini arttırmak olarak görüyor forumda amacı.
Bu konuda dendiği gibi 0,055lerden 0,024lere kadar gelen ETH/BTC dengesinin o duruma gelmesi yakın zamanda zor gibi.
Ama Yine arkadaşın dediği gibi, satmadığın sürece zarar etmiş sayılmazsın, ihtiyacın olan acil bir para değilse assetlerde tuttuğun, satma bekle derim ben de. Tabi elindeki coinleri bilmiyorum, ETH olduğunu varsayıyorum.
natureltiqqy (OP)
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
December 08, 2017, 10:56:29 AM

Şuana kadar yapılan yorumlara göre söyle  söyleyeyim arkadaşlar, yatırımımın tamamını bittrex borsasında.(ilk zamanlarda onaylatmak konusunda sıkıntı yok iken belgeleri sunup anında onaylatmıştım Allah'tan.) Bütün yatırımı bitcoinden altcoine çekerken, sağlam projeleri ekipleri, roadmapleri olduğunu düşündüğüm waves, vtc, dgb, safex, xel, xvg, qrl, wings gibi bir kaç tane daha altcoine yatırdım. Burda da bir hata yapmışım aslında çünkü çok fazla altcoine inandım ve portföyü 30 farklı altcoine böldüm. Şuan belirttiğim gibi bitcoin bazında %70 zarardayım ama dolar bazında ise sermayeme %20 kar eklemiş görünüyorum. Paraya çevirmeye kalksam kardayım Allah bereket versin tabi ama benim hedefim en az 6 ay, Mayıs sonuna kadar beklemekti ve altcoinlerin bitcoine oranla daha fazla kat kar bırakacağı düşüncesiydi. Bildiğimiz gibi yatırımımı bitcoinde tutsaydım şuan karım %400lerdeydi. Nasipten ötesi yok tabiki ama altcoinlerden de en az bir %400 yapmadan parayı çekmek istemiyorum, Mayıs ayına bu seviyeleri görebiliriz umarım.

mrproblem
Member
**

Activity: 392

View Profile
December 08, 2017, 10:59:17 AM

Sermayen btc olmadığı için dolar bazında tl bazında düşünmelisin.
Rica etsem portföyünüzü paylaşır mısınız 70% erimenin nasıl kaynaklandığını çok merak ettim
Hem Yen'i başlayanlar için güzel ders konusu olur
mrproblem
Member
**

Activity: 392

View Profile
December 08, 2017, 11:01:48 AM

Şuana kadar yapılan yorumlara göre söyle  söyleyeyim arkadaşlar, yatırımımın tamamını bittrex borsasında.(ilk zamanlarda onaylatmak konusunda sıkıntı yok iken belgeleri sunup anında onaylatmıştım Allah'tan.) Bütün yatırımı bitcoinden altcoine çekerken, sağlam projeleri ekipleri, roadmapleri olduğunu düşündüğüm waves, vtc, dgb, safex, xel, xvg, qrl, wings gibi bir kaç tane daha altcoine yatırdım. Burda da bir hata yapmışım aslında çünkü çok fazla altcoine inandım ve portföyü 30 farklı altcoine böldüm. Şuan belirttiğim gibi bitcoin bazında %70 zarardayım ama dolar bazında ise sermayeme %20 kar eklemiş görünüyorum. Paraya çevirmeye kalksam kardayım Allah bereket versin tabi ama benim hedefim en az 6 ay, Mayıs sonuna kadar beklemekti ve altcoinlerin bitcoine oranla daha fazla kat kar bırakacağı düşüncesiydi. Bildiğimiz gibi yatırımımı bitcoinde tutsaydım şuan karım %400lerdeydi. Nasipten ötesi yok tabiki ama altcoinlerden de en az bir %400 yapmadan parayı çekmek istemiyorum, Mayıs ayına bu seviyeleri görebiliriz umarım.

Wink şaka gibi konu.
Şu an kardasınız ve şu an tutun alt coinlerin bir kısmını
Çok fazla spekülatif altcoin var portföyünüzde
Çeşidi azaltın
borjn
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
December 08, 2017, 02:40:09 PM

Hocam gerçekten okurken üzüldüm çaresizliğin banada geçti yani ama bu işte sabırlı olmak gerekiyor emin ol düzelecektir panic ile sakın satma bekle gerekirse unut bir kaç ay işine gücüne odaklan.
digitalparty
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
December 08, 2017, 03:14:10 PM

Bitcoin piyasasına ilk defa giriş yaptım ve piyasasının  acemiliğiyle elde hiç bitcoin birakmayarak Segwit2x forkunun iptaindenden sonra bütün yatırımımı altcoinlere çektim. Ve şimdi portföyünüm çaresiz bir hastalığa yakalanmış gibi her geçen gün gözlerimin önünde eriyip bitiyor. Elim kolum bağlandı, bitcoine geçsem %70 zarar var, geçmesem her geçen gün eriyip bitiyor. Tek ümidim 6-7 ay sonrasına yatırım yapmış olduğum altcoinlerin bitcoin bazında kendilerini düzeltmesi. Başlığı görenlerin yorumlarını merak ediyorum.
Bu forex piyasası değil ki işlemin kapanıp bütün paran yanıp gitsin. Bu işi ticaret giibi düşünün. Söyle düşünmelisiniz X coinini 10 TL aldınız. Stok yaptınız ve 1 ay sonra 12 TL satmayı planlıyorsunuz. Stok maliyetinizle 11 TL size mal oluyor. Stok maliyeti paranızı faize yatırsaydınız elde edeceğiniz kar kısmı olabilir yada farklı bir şey olabilir.  Siz stoklarınızda hemen karlı fiyata satamayacağınız ürünlerle(coinlerle) doldurdunuz. Ve piyasa hacim bitcoin başka pazara kaydı sizin ürünlere de talep yok. Bekleyeceksiniz. Yada ilave para ile Bitcoin pazarına girip bekleyeceksiniz. Ben zararına satış mantıklı bulmuyorum. Stop Loss denilen olan %10 iken mantıklıdır. Ama Sizin durum %70 olmuş beklemekten başka çözüm yok...
membis
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 08, 2017, 03:33:10 PM

Coin sayısını biraz abartmışsınız evet keşke 4-5 civarı coinde tutsaydınız. Ancak satmadığınız sürece zarar yoktur bence sabredin zarar telafi olacaktır büyük oranda.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
December 08, 2017, 05:54:42 PM

Bazı alt coinler hatta çoğu kendini düzeltmeye başladı aslında bence yaptığınız yatırım acil para ihtiyacınız yoksa mantıklı segwit 2 den sonra alt coinlere geçtiyseniz zaten alt coinleri baya ucuza almış olmanız gerekir.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
December 08, 2017, 05:56:48 PM

Ayrıca segwit 2 den sonra bitcoin 2 katına çıktı neredeyse şuan döndüğünüzde yüzde 70 zarar diyorsanız zaten pek bir zararınız yok fakat ben şuan sakın alt coinlerden çıkıp tekrar bitcoine geçmeyin derim.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
December 08, 2017, 06:00:38 PM

Olayı TL/ Dolar bazında gör rahatla. Ben de BTC bazında sermayemin abartısız yüzde 50 si kaybettim. Bu denli çıkışı kestirmek mümkün değildi. Ama TL bazında düşünüyorum kardayım. Diğer türlü kaybettiklerine üzülürsen dengeyi kaybedersin. Yine kardasın ve sanki sıfır noktan kabul et bunu ve vizyonunu ona göre belirle

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 08, 2017, 06:06:28 PM

Gerçekten büyük geçmiş olsun keşke bu yeni fork haberlerinden sonra geri dönüş yapsaydınız.Gerçi kötü alt coinlere yatırım yapmadıysanız daha da fazla artış yapabilirsiniz.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
tribeca
Member
**

Activity: 135
Merit: 10

View Profile
December 08, 2017, 06:14:05 PM

herkes sermayesinin btc bazında azaldığından bahsediyor. yahu o zaman neden bitcoinden çıkıyorsunuz? atın bi cüzdana unutun gitsin. herkes bu piyasaya girince bitcoinle başlıyor. sonra alt coinlerin bazılarındaki tuhaf artışlar ağzını sulandırıyor ve btcsini bozdurup altlara girişiyor. sonuç her zaman hüsran oluyor malesef. tabi bu söylediklerim 300-500 tllik yatırımcılar için geçerli değil. ciddi bütçeler ayırmış insanlar için.
Decredholder
Newbie
*

Activity: 164

View Profile
December 08, 2017, 06:17:14 PM

Benim yatırımım bitcoin bazında 5 te 1 e düştü ama üzülmüyorum dolar endeksli bakıyorum
harsak06
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
December 08, 2017, 06:20:03 PM

öncelikle geçmiş olsun çok üzücü bir olay,acemiliğinize gelmiş forumda birçok uyarı var hatta başlık halinde keşke dikkat etseydiniz
biraz daha umarım kısa süre de toparlanır elinizdeki altcoinler
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
December 08, 2017, 06:23:07 PM

bende şimdi param iota bazında %70 orarında değer kaybetti diye konu mu açayım? Cheesy  adam kar etmiş yatırım yapmadığı coinden kaçırdığı paraya üzülüyor sadece üzülecek birşey göremiyorum. herkesin keşkeleri var forumda bol bol
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
December 08, 2017, 06:32:14 PM

işin sonunda parayı dolara çevirmek olduğundan

Eğer yatırımını btc değilde altlarda tutmayı tercih ediyorsan btc artmış azalmış sallamayacaksın. BTC sadece aracıdır senin için artmış azalmış farketmez.

DOlar bazında kardaysan kardasındır mevzu bu.

Bende dolar bazında kardayım ama btc bazında % 300 den fazla zarardayım.

İlk girdiğimde BTC patlar korkuma tüm yatırımımı alta yaptım. Ve beklemedeyim.

Birde şöyle düşün ben piyasaya girdiğimde BTC 6000 dolardı şuan % 250+ civarı bişi yaptı.

Ama bu süreçte 6x-10x yapan altlar oldu.

Ya bunlardan birini yakalamış olsaydım ?

Ya BTC çakılmış olsaydı. ?

Ha işin doğrusu neymiş dersen.

İşin doğrusu sermayenin % 60-70 ini her zaman BTC de bırakıp % 30 unu altlarda bırakmak mış oda ayrı konu.

Bunlar hep tecrübe.

Dert etme.

Sadece şunu unutma  bu borsa tamamiyle küçük yatırımcının cebindekini yeme amaçlı kurulan bir borsa.

Bu şekilde çakılmalar daha bir kaç kez olur .

Sen sabırlı ol .

Bu işin erbablarından hep duydugum bir şey var uygulamak lazım.

Bir coin azalırken satma , artarken alma.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  All
  Print  

Jump to: