Bitcoin Forum
May 12, 2024, 06:18:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: 2 haftada fiyatını ikiye katlayan bitcoin, tüm öngörüleri alt üst ediyor  (Read 662 times)
jednostka (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
December 08, 2017, 04:27:37 PM

Bitcoin kanatlandı, uçuyor ve kimse ne olacağına dair bir öngörüde bulunamıyor! Bitcoin an itibari ile 16 bin doların üzerinde değere sahip ve gün içerisinde 16.476 dolara kadar yükseldi. Bitcoinin kırdığı bu tarihi rekoru kırması sadece birkaç saat sürdü çünkü son 24 saat içerisinde bitcoin fiyatı 3 bin dolardan fazla yükseldi.

Şaşırtan olan bir diğer veri ise bundan sadece 2 hafta önce bitcoin 8 bin dolardan daha düşük bir fiyatta işlem görüyordu. Yani evet, 2 hafta önce bitcoine yatırım yapmış birisi hiç bir işlem yapmasa parasını ikiye katlamış olacaktı.
Bitcoinin bu yükselişinin nedeninin önümüzdeki pazartesi günü (11 Aralık 2017) Amerikan borsalarından CBOE’nin vadeli bitcoin işlemleri başlatacak olması. Sadece bu değil tabi ki, bir sonraki hafta CME Group’un da vadeli işlemlere başlayacak olması, Nasdaq borsasının 2018’in ilk çeyreğinde vadeli işlemlere başlayacağını açıklaması ve Tokyo’da bazı borsaların düzenleyicilere vadeli bitcoin işlemleri için başvurmuş olması bu yükselişi açıklayan şeyler. Fakat kimse bu kadar ciddi bir artışın olacağını öngörmüş değildi.

Bu yükselişin en makul açıklaması, yatırımcıların çok büyük yatırımlar yapmaya başlamış olması ve bunun yanında son kullanıcının da bitcoine karşı güveninin artmış olması açıklayabilir.

Borsalar hazırlıksız!

Kripto para dünyasını takip ediyorsanız eğer Türkiye’de aktif olarak hizmet veren borsaların ciddi problemleri olduğunu görebilirsiniz. İşlem yapamama, yaptığınız işlemlerin gerçekleşmesi ama saatler sonra yansıması, herhangi bir şekilde al-sat yapamama gibi bir çok farklı problemle karşılaşabiliyorsunuz Türkiye’deki aktif bitcoin borsalarında.

Maalesef bu problemler sadece Türkiye’de olmuyor. Dünyanın en büyük borsaları bile yoğun işlemler karşısında benzer problemler yaşatabiliyor. Bugün dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in uzun bir süre kapalı kalıp hizmet verememesi bunun en güzel örneklerinden biri.

Borsalardaki büyük farklar

Borsalardaki teknik yetersizliklerin yanında bir diğer önemli konu ise borsalar arasındaki fiyat uçurumları. Evet, serbest piyasa gereği bu farklılıkların olması normal fakat örneğin bugün Coinbase’de 19.000 dolardan yüksek işlem gören bitcoin, bir diğer büyük borsa olan Bitfinex’te 15.400 dolar civarındaydı. Çok büyük bir arbitraj fırsatı doğuyor olsa da bir çok yatırımcı için bu büyük farklılıklar yine güven problemlerine neden olabiliyor. Sanırım bunun dengelenmesinin tek yolu kullanıcıların arbitraj fırsatlarından daha sık yararlanması ve fiyatlar dengelemesi.
Amerikan borsalarında yeni hafta ile beraber işlemler başlayınca neler olacağını merakla bekliyorum. Coinmarketcap verilerine göre son 1 haftada sadece bitcoin piyasasına girmiş olan 130 milyar dolar (önümüzdeki 3 gün daha da artacaktır) nereden gelmiş, büyük yatırımcıların, kurumların parası mı yoksa bireysel yatırımcıların hayalleri mi önümüzdeki hafta görebileceğiz. Heyecanlı geçecek 3 gün bizi bekliyor.
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715537898
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715537898
Reply with quote  #2

1715537898
Report to moderator
1715537898
Hero Member
*

Ignore
1715537898
Reply with quote  #2

1715537898
Report to moderator
1715537898
Hero Member
*

Ignore
1715537898
Reply with quote  #2

1715537898
Report to moderator
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 08, 2017, 06:03:02 PM

Gerçekten de öyle herkes düşüş beklerken 2 katı gibi abartı bir artış yaşadı herkesi şaşkına uğrattı ama ben bunun altında farklı şeyler olduğuna inanıyorum.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 08, 2017, 07:25:01 PM

Bitcoinin bu artışı herkesi şok etti bu yüksek artış ne kadar kolay manipüle edilebilir olduğunu göstermiş oldu.Umarım artık bu artışı durur.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
December 08, 2017, 07:31:34 PM

Bu artış kesinlikle normal değil, bu şekilde bir grafik ömrünü sürdürürse çok enteresan sonuçları olur. Birdenbire bu kadar revaçta olması ve talep gelmesi Bitcoin'i alevlendirdi diye düşünüyorum.
Biraz olsun evrensel gündemde geri planda kalırsa tekrar sağlıklı bir fiyatlandırma yaşayabiliriz.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617

View Profile
December 08, 2017, 08:41:14 PM

Bitcoin'in son 24 saatte 19000 USD'ye yükselmesinin sebebi 11 Aralık 2017 Amerikan borsalarından CBOE’nin vadeli bitcoin işlemleri başlatacak olması, CME Group’un da vadeli işlemlere başlayacak olması, Nasdaq borsasının 2018' de vadeli işlemlere başlayacağını açıklaması vbg sebepler olsaydı bir anda 15000 USD' ye düşer miydi diye düşünüyorum. Cevap bulamadım.
globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
December 08, 2017, 08:43:26 PM

Anlaşılan artışın bu kadar hızlı olması herkesi tedirgin etmiş. Artmasını hepimiz istiyoruz ama sindire sindire altını sağlam doldurarak artmasını istiyoruz. Hızlı çıkışların hızlı inişi olur ve her iki durumda da altcoinler çok kötü etkileniyorlar.

snowball90
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
December 08, 2017, 08:49:30 PM

Bu kadar hızlı bir artış hiç normal değil. Denge tamamen bozuldu ve yatırım yapan yapmayı düşünen herkes tedirgin gibi.
Biraz duraksama dengeye sokacaktır umarım çok fazla kişiyi üzmez bu durum.

nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
December 08, 2017, 09:33:09 PM

Tüm tahminlerimiz alt üst oldu cidden ya. Güzel kar beklediğimiz altcoinlerin hepsi düştü. Bu olay altcoin piyasasını çok kötü etkiledi her zaman olduğu gibi. Herkes altcoinlerini bozdurup bitcoin almaya başladı. Umarım biraz düşüş olur da dengelenir biraz piyasa.
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
December 08, 2017, 11:55:54 PM

Gerçekten bütün öngörüleri alt üst ediyor.Ben yılbaşına kadar 8000lere falan düşer die umuyordum.Bu gidişle daha da artacak gibi görünüyor.

Arksun
Sr. Member

Activity: 616

View Profile
December 09, 2017, 02:58:17 AM

Herkes kadar ben de şaşkınım ve ne yazık ki bu iyi bir şaşkınlık değil. İvme böyle olduğunda bunun altında her türlü komplo teorisini arıyor insan. Daha neler göreceğiz kim bilir.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
December 09, 2017, 07:27:52 PM
Last edit: December 13, 2017, 12:18:17 PM by madcoin

2 haftada fiyatı ikiye katlamanın sonucu olarak yaşanacak düşüşte altcoinlerin de beraber  inişe geçmesi nedeniyle sıkıntılıyım,  yoksa Bitcoinin 2 ye katlamasından aslında hoşlanmıştım,  elimiz biraz para gördü. Tekrarını bekliyorum ama bu kadar hızlı olmaz bundan sonraki yükselişler  diye tahmin ediyorum.
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630

View Profile
December 10, 2017, 12:26:50 AM

Vadeli işlemler başlayacak diye mutlu olduk, Bitcoin için çok ciddi bir gelişme oldu bu dönem, şimdi zurnanın zırt dediği yerdeyiz, 11 aralık pazartesi gününü iple çekiyorum, yatırımcılar ne yönde pozisyon alacak, piyasa nasıl şekillenecek, altcoinlere etkisi nasıl olacak sorular sorular...
mypat3op
Full Member

Activity: 420

View Profile
December 17, 2017, 02:20:43 PM

Vadeli işlemlerin başlaması Bitcoini 2000 dolar yukarıya taşıdı. Etkisi yüksek olmadı. Piyasa vadeli işlemlerin başlamasını sindirdi. 17k larda bekleyen Bitcoin an itibari ile 20k sınırına erişti. Bu dilimde altcoinlerde yükseldi, haftalık % 700 artan Coin gördük. Total market cap 600 milyar doları aştı. Altcoinlerdeki eksi işareti +++ oldu. Ancak borsalarda işlemler çok arttı. Bittrex yeni kayıt açmıyor. Borsada işlem hızı düştü.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
December 17, 2017, 02:40:07 PM

Bitcoin fiyatı 20 000 dolarlara dayandı yılbaşı gelmeden belki 30 bin dolarlara çıkacak bu hızı kimse beklemiyordu bende dahil çoğu insan bu konuda yanıldı , tabi medyanın bu işte çok rolü oldu çok fazla haber pompalandı benim bu yükselişten öğrendiğim Bitcoin bizim anladığımızdan daha büyük bir devrim olacak ki bu fiyatlar da onu destekliyor .
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 17, 2017, 04:22:50 PM
Last edit: December 17, 2017, 04:47:25 PM by spastikss

altcoinler 2 günde 5x yapınca şaşırmıyoruz ama btc ayda 2x yapınca neden şaşırılıyor anlamadım. talep var ve onunla tanışan ve birikimini onunla ikame etmek isteyen insanlar var. bence bu başlı başına sağlam bir temel sayılır.

krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
December 17, 2017, 05:17:59 PM

Bitcoin için artık öngörü yok, arkadan izleme var:)
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
December 17, 2017, 09:52:49 PM

Sekiz kat artan Tron var. Bitcoin x2 yapsın artık.  Galiba yeni fork çıkınca hareketlenecek. Bu gece ikili opsiyon ve vadeli işlem  startı  var. Takip edelim. Nakit kontrat kaç milyon dolar olacak. Galiba hiçbir tahminin tutmaması olumsuz haberleri azaltacak.
thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
December 17, 2017, 10:16:01 PM

Sekiz kat artan Tron var. Bitcoin x2 yapsın artık.  Galiba yeni fork çıkınca hareketlenecek. Bu gece ikili opsiyon ve vadeli işlem  startı  var. Takip edelim. Nakit kontrat kaç milyon dolar olacak. Galiba hiçbir tahminin tutmaması olumsuz haberleri azaltacak.

Bitcoin 2x 13 milyar dolar ile yapıyor . Ama tron 345 milyon dolar ile 2X yapabiliyor . O değilde piyasa 600 milyar dolara nasıl bu kadar hızlı olabildi halen inanamıyorum .
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
December 18, 2017, 11:11:14 AM

Artışların aynı hızda devam edeceğini düşünüyorum. Her türlü kazandırıyor.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 18, 2017, 04:53:18 PM

her direnç noktasını çok rahat kırdı 1000(tabi 2013 macerasından bahsetmiyorum) usd den beri. nerde durur bilinmez
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: