Bitcoin Forum
May 27, 2024, 02:11:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: İşsizlik  (Read 305 times)
thetis (OP)
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
December 08, 2017, 04:28:01 PM

Bir ülkede bu kadar fazla işsiz genç nüfusun olması sizce de ülkenin kötüye gittiğinin göstergesi değil mi?

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 456

View Profile
December 08, 2017, 05:21:58 PM

Evet malesef gelecek hiç de parlak görünmüyor.Son durum ne bilmiyorum ama en son baktığımda bu değer yüzde 20 ila 30 arasındaydı.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
December 08, 2017, 05:35:17 PM

Bir yandan genç işsizlik,bir yandan TL'nin değer kaybı vs vs. bunun gibi birçok sorun yüzünden ülkenin geleceği hiç de parlak değil.

proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
December 08, 2017, 05:52:42 PM

Ülkemizin ürettiği bişey olmadıkça tl değer kaybetmeye devam edecek bunun sebebi de yeni iş alanlarinin açilmamasi bu durum da tlnin deger kaybi yaninda işsizliğide doğuruyor. Gidişat kötü umarım bu ülkenin başındakiler bunu biliyordur ve bir planları vardır.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
December 08, 2017, 06:09:57 PM

Ülkede üretim ya da gençlerin çalışacağı iş alanı mı var ki işsizlik olmasın? Her yer alışveriş merkezi ve orada çalışan asgari ücretli eleman ile doldu.
Normal zeka seviyesindeki bir insan ülkenin kötüye değil çok kötüye gittiğini görebiliyor

trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 08, 2017, 06:39:52 PM

her yer ozel unıversıye doldu benım bı arkadasım yata yata mak.muhendılıgını kazandı ssonra ıssız olacak
Valbuena07
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
December 08, 2017, 06:53:08 PM

Bunu aşmanın durumu inavasyonu artırıp iş alanı yaratmakdır. Maalesef ülkemizde durum kapıyı devlet kapısına atmak dışında hayalleri yok. Durum iç açıcı gözükmüyor maalesef
blockdragon
Member
**

Activity: 189

View Profile
December 08, 2017, 08:04:26 PM

Her ile üniversite açmanın sonucu diplomalı işsizler ordusu.

▀▀▀▀▀▀     │      SWIPE      │      Monetizing Mobile Engagement Data     ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄▄▄       Whitepaper     Telegram     Twitter     Reddit       ▄▄▄▄▄▄
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
December 08, 2017, 09:36:53 PM

Arkadaşlar ülkemizde çok büyük genç potansiyeli var Avrupalı buna zenginlik diyor  bir düşünsenize örneğin bilgisayar kodlama üzerine bu ülkenin gençlerini şaha kaldıran bir sistem gelişse ve dünyada kodlama üzerine ülkemiz dünyaya hizmet verse işsizlik kalır mı ? Bunun gibi bir sürü çözüm yolu bulunabilir fakat ben niyetin ülkeyi geliştirmek olduğunu düşünmüyorum o yüzden işsizlik hat safhada!
mavipapagan
Member
**

Activity: 111

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
December 09, 2017, 11:17:22 AM

Issızlık  ulkemızın en buyuk sorunlarından bırısı resmı kaynakların verısıne gore yuzde 12 cıvarı  ama gercek hıcde oyle degil. universite mezunlarının yuzde altmısı işsız durumda gencler okullarını bitiriyorlar issızler ordusuna katılıyorlar.keske genclerımızı bu kalıtesız unıversıtelere gonderecegimız yere kalıtelı meslek lıselerıne yonlendırıp  meslek sahıbı yapsak dahamı ıyı olur acaba.

Nocenk
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
December 09, 2017, 11:23:14 AM

Gençler iş beğenmediçe bu oran düşmeyecektir. Egolar çok yüksek ve ne kadar doğru yönde ilerledim, ne istediğimi hangi işi yaparken zamanın geçtiğini farketmediğimi biliyor muyum gibi soruların cevaplarını da bilemedikçe gençler işsiz ,işverenler de çalışanlarından memnun kalmayacaktır.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
December 09, 2017, 11:48:35 AM

İşsizlik sıkıntı evet ama gençlerimizin hali dahada sıkıntılı malesef. Öyle şeyler yaşıyoruz görüyoruz ki etrafımızda hayret ediyorum resmen. Birçok genç iş beğenmiyor veya küçük görüyor.
 Ya büroya sekreter aldık 19 yaşında kız bi afralar tavırlar hareketleri var görmeniz lazım.Sanırsın sekreter değilde holding sahibi bayan.işçilerle azarlar gibi konuşuyor falan en sonunda dayanamadım siktir ettim.
Dahada acısı, liseli kardeşim var ben 30 yaşındayım o kadar birliktelik yaşamadım. Cinsellikle o kadar erken yaşta tanışıyorlar ki edepsiz fotolar çektiriyorlar bide utanmadan.Telefonuna bakayım dedim kaçtane çıplak kızla yatakta resmi var, ben sayamadım.17-18 yaşında kızlar bunlar yahu.konuşuyoruz oda fayda etmiyor
Velhasıl kelam hem ahlaki hemde ekonomik olarak gittikçe yozlaştık ve bu hala devam ediyor.
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi böyle EGO lu nesi ben görmedim
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 09, 2017, 11:49:41 AM

2018'den itibaren işsizliğin daha da artacağına yönünde piyasada ciddi bir algı var. Çoğu firmalar şimdiden risk haritası yapmışlar, anlaşılan bir kaç yıl içinde ciddi anlamda işsiz ordusu olacak gibi görünüyor. Bakalım 2018 Asgari ücreti ne olacak? İşçiye verecekleri simit parası zam'mı hiç bir işe yaramayacak.
Kazuna
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
December 09, 2017, 12:10:30 PM

Dostum malesef öyle hele kariyer sitelerindeki ilanlara bakıyorsun 1 kişilik pozisyona 1000 üzerinde başvuru var yazık günah cidden ya
colemankaan
Member
**

Activity: 116

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
December 09, 2017, 12:23:17 PM

İssızlık  dunyada sorun ama bızde daha cok ve bızım ıssızlerımız kulturlu issız unıversıteyı bıtıren ıssızler. bunu nasıl onleyecegız ıstıhtam yaratarak  eger gercekten  ulke ekonomısınde buyume varsa ıstıhtam artar ıssızlık azalır.Bızım ekonomımızın buyudugu tv haberlerınde yuzde bes buyuyoruz bılmem kac buyuyoruz. pekı buyuyoruzda nıye ıstıhdam olmuyor ıssızlıkdusmuyor.bunda bır garıplık yokmu.

hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
December 09, 2017, 12:24:00 PM

Zor durumlardan biri, 2030 da tüm şehirleri kapsayacak ve köylere göç yeniden başlayacak.
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
December 09, 2017, 12:35:02 PM

Genç işsizliğin en büyük sorunu iş veren şirketler alıp yetiştirmiyor en az 5 yıl tecrübe bilmem ne vs vs alıp yetiştirse bu kadar genç işsizlik olmaz

hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
December 09, 2017, 03:42:40 PM

Oncelikle insanlar sunu anlamali ki her insan evladı üniversite okumamalı. Çünkü herkesin kişisel yeteneği farklı. Ama eğitim sistemimiz kesinlikle insanların yeteneklerini öldürmekte ve tek düze sistemle herkesi üniversiteye hazırlıyor ama hayata değil. Gelelim üniversitelere; Türkiye de 190 a yakın üniversite var ama iş alanı yeterdiz. Yani bölüm yetersizliği var. Adam bakıyor ben ne okursam atanırım pdr noldu kapandı ftr noldu kapandı paramedik noldu kapanacak vb bir çok bölüm var. Yani okumayın ki işsiz kalmayın lise biter bitmez iş hayatı. Sanayi olur ticaret olur alım satım ne olursa.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
December 09, 2017, 03:52:08 PM

Her geçen gün artmakta olan işsizlik oranı ile birlikte aynı şekilde her geçen gün artmakta olan döviz kurlarının yükselişi ne yazık ki ülkemizi kötü günlere sürükleyecektir. Umarım ki en kısa zaman içerisinde bu kötü günlerimizi atlatır, daha kötüsünü görmeyiz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: