Bitcoin Forum
May 02, 2024, 03:33:47 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: MyEtherWallet Adres Kurulumu  (Read 243 times)
HiatusGG (OP)
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
December 08, 2017, 07:46:55 PM

1) Verdiğim linke girip myetherwallet cx uzantsını chrome tarayıcımıza kuruyoruz.

link :https://chrome.google.com/webstore/detail/myetherwallet/nlbmnnijcnlegkjjpcfjclmcfggfefdm

2) Sağ üste bulunan etherwallet simgesine tıklayıp add wallet diyoruz  ardından generate New Wallet seçeneğini seçiyoruz.

3) Wallet ismini ve şifresini girip walletımızı oluşturuyoruz. Şifre belli bir karakterin üstünde olmalı dikkat edelim.

4) My wallets kısmından walletınıza girdikten sonra üstteki açık olan Your Address yazan kısım Ethereum adresiniz alttaki private keyi kimse ile paylaşmayınız private keyinizi başka bir ortamda saklayınız veya keystore file(utc/json) yazan dosyayı indiriniz. Bu dosya sizin ethereum cüzdan dosyanızdır, kimse ile paylaşmayın.

5) Walletınıza giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda bulunan ETH (etherscan.io) kısmından gelen tokenlarınızı görebilir token ve ether yollama işlemleri yapabilirsiniz.

Ekran alıntılarıyla yapılan anlatımı görmek için linke gidebilirsiniz ->> http://www.coinkolik.org/index.php/2017/12/06/myetherwallet-adres-kurulumu/

1714620827
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714620827
Reply with quote  #2

1714620827
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714620827
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714620827
Reply with quote  #2

1714620827
Report to moderator
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 08, 2017, 08:07:08 PM

yeni öğrenenler için güzel olmuş eline sağlık kim hazırlamışsa.

4 ü asla ihmal etmeyin. privat key kullanmayın ama güvenilir yerlerde saklayın. ggiriş yaparken private key kullanmak yerine dosya ve şifrenizi kullanın başınız ağrımasın.

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 08, 2017, 10:56:34 PM

Buradan da local de tarayıcınız ile kullanabileceğiniz myetherwallet scriptini indirebilirsiniz:

https://github.com/kvhnuke/etherwallet/releases
integrap
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
December 09, 2017, 12:21:36 AM

Güzel bilgi teşekkürler ben zaten kullanıyorum. 4 numara gerçekten önemli yanlışlıkla private keyi kopyalayıp göndermeyin bir yere. Ama iu metamask bende kurulu değil. Önemli gibi duruyor siz kullanıyor musunuz?

unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
December 09, 2017, 05:31:18 AM

Özellikle kimsenin tecrübelerini kolay kolay paylaşmadığı şu günlerde böyle küçük ama faydalı bilgilerin forumda paylaşıldığını görmek sevindirici. Her ne kadar ben MEW kullanmaya pek yanaşmıyor, web servislerine pek güvenemiyor olsam da yine de küçük işlemler için bel kemiğidir MEW. Ben de bilmiyordum bu olayı, Teşekkür ederim @HiatusGG

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
December 09, 2017, 08:13:45 AM

Mew iyi fakat dikkat edin. Privatekey i ve adresinizi kaydedin biryerlere. Ha airdroplarda yanlışlıkla privatekey paylaşanlar oldu. Ona da dikkat edin çok canı yanan var

zenfo
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
December 09, 2017, 10:51:52 AM

ya bence bu eklentilerle ugrasmayin. mesela kayitli tokenlari eklentide goremiyoruz nedense. dogrudan tarayicidan islem yapmak daha saglikli. ayrica private keyle degilde json ve sifreyle islem yapmaniz daha saglikli olur.
bravia
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 09, 2017, 01:17:52 PM

Piyasaya yeni girecek olan kullanıcılar için gayet yerinde bir konu olmuş. Ellerinize sağlık. Bir uyarıda ben yapmak isterim sakın ola priv keyi hiç bir yerde paylaşmayın sadece sizde kalsın.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
December 09, 2017, 01:39:09 PM

çok iyi bir anlatım olmuşi bu arada dikkat buyurunuz, mew in çok fazla çakması var, http de 1 harfi değiştiriyorlar birebir aynı site yapıyorlar, pvt giriyorsun ve paralar çalınıyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: