Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:30:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: BİTCOİN SOĞUTULMASI  (Read 856 times)
gaztimur54 (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 08, 2017, 11:02:10 PM

Birçok forum sitelerinde ve tartışmalarda okuduğum konu "Bitcoin mining" lerin soğutulması. 2018 yılına girmek üzereyken bile hala fan ile veya aspiratör yardımı ile soğutma işlemlerini düşünmek aslında deveye hendek atlatmak gibi birşey...

Her nekadar bitcoin kısmı ile ilgim olmasa da uzmanlık alanım olan soğutma kısmını burada uygulama kararı aldım ve ilk deneyimimi başarı ile gerçekleştirdim.1-2-3 derken devamlı bu projeleri gerçekleştirmeye devam ettim.

Nasılmı? arkadaşlar hava ile soğutma, işin basit ucuz ama verimsiz bir sistemdir. Tabiki soğuk bir şehir veya ülkede değilseniz. Bitcoinlerin hava ile soğutma yapan ülkeler İzlanda başta olmak üzere kuzey ülkeleridir.

Sıcak yaz aylarında adetli bitcoin cihazlarınız var ise hem sesten hemde her cihazın yaymış olduğu ısı sizi gün geçtikçe bunaltır ve sistem performansı düşer.

YIL 2018 neredeyse, Elektroniğe zarar vermeyen yağlar ve yağ soğutma cihazları denilen OILCOOLER lar var iken hava ile soğutmakda neyin nesi.

ilk projemde 120 adet bitcoin cihazının yağ ile soğutmasını sağladım. 2.projemde 20 adet. 3 projem biraz ufaktı yalnızca 5 adet. Ve şuanki projem 600 adet bitcoin cihazı soğutma üzerine ( bu biraz gerçekçi olmayabilir ama bende şaşkınım cidii!!!)

Bu konuda hertürlü fikri sizlerle paylaşabilirim.
1715481058
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715481058
Reply with quote  #2

1715481058
Report to moderator
1715481058
Hero Member
*

Ignore
1715481058
Reply with quote  #2

1715481058
Report to moderator
1715481058
Hero Member
*

Ignore
1715481058
Reply with quote  #2

1715481058
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715481058
Hero Member
*

Ignore
1715481058
Reply with quote  #2

1715481058
Report to moderator
1715481058
Hero Member
*

Ignore
1715481058
Reply with quote  #2

1715481058
Report to moderator
1715481058
Hero Member
*

Ignore
1715481058
Reply with quote  #2

1715481058
Report to moderator
caglar06
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
December 09, 2017, 12:59:41 PM

Birçok forum sitelerinde ve tartışmalarda okuduğum konu "Bitcoin mining" lerin soğutulması. 2018 yılına girmek üzereyken bile hala fan ile veya aspiratör yardımı ile soğutma işlemlerini düşünmek aslında deveye hendek atlatmak gibi birşey...

Her nekadar bitcoin kısmı ile ilgim olmasa da uzmanlık alanım olan soğutma kısmını burada uygulama kararı aldım ve ilk deneyimimi başarı ile gerçekleştirdim.1-2-3 derken devamlı bu projeleri gerçekleştirmeye devam ettim.

Nasılmı? arkadaşlar hava ile soğutma, işin basit ucuz ama verimsiz bir sistemdir. Tabiki soğuk bir şehir veya ülkede değilseniz. Bitcoinlerin hava ile soğutma yapan ülkeler İzlanda başta olmak üzere kuzey ülkeleridir.

Sıcak yaz aylarında adetli bitcoin cihazlarınız var ise hem sesten hemde her cihazın yaymış olduğu ısı sizi gün geçtikçe bunaltır ve sistem performansı düşer.

YIL 2018 neredeyse, Elektroniğe zarar vermeyen yağlar ve yağ soğutma cihazları denilen OILCOOLER lar var iken hava ile soğutmakda neyin nesi.

ilk projemde 120 adet bitcoin cihazının yağ ile soğutmasını sağladım. 2.projemde 20 adet. 3 projem biraz ufaktı yalnızca 5 adet. Ve şuanki projem 600 adet bitcoin cihazı soğutma üzerine ( bu biraz gerçekçi olmayabilir ama bende şaşkınım cidii!!!)

Ee paylaş o zaman  Cheesy foto paylaş örneklerin videosunu çek
zody
Member
**

Activity: 81
Merit: 10

View Profile
December 09, 2017, 01:09:27 PM

Projelerinizde resimler görebilir miyiz? Birde teknik detay verebilir misiniz ? Bizde GPU madenciliği yapıyoruz ortam soğutmak yada donanımları soğutmak için ürettiğini alternetifleriniz nelerdir ?

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
December 09, 2017, 02:19:59 PM

Helal olsun hocam, projeden resim paylaşırmısınız oldukça değişik bir projeye benziyor,
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
December 09, 2017, 02:23:24 PM

Yağ ile soğutma, Harika bir olay. Bende araştırdım ama fiyatların biraz yüksek olmasından dolayı kışın bitmesini beklemeyi tercih ettim. Yaptığınız projelerin fotoğraflarını paylaşırsanız seviniriz. Biz de 100 değil ama ufak çapta bir soğutma yardımı isteyebiliriz.

compir
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
December 10, 2017, 02:29:12 AM

Sistemi biraz aciklayabilirmisiniz yag sogutmali derken youtube da videolarini gordugumuz gibimi ?

Buyuk tank lar icinde cihazlar tamamen yagin icinde calisicak sekildemi eger boyleyse yaklasik 100 makina icin maliyet nedir ?

Varsa yaptiginiz sistemlerin resimlerini paylasabilirmisiniz.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
December 10, 2017, 07:00:58 AM

Arkadaş önden para isteyecek kesin. Noter sözleşmesinde kabul etmeyecek Smiley
Motorların su ile soğutulması gibi düşünün arkadaşlar. Diğer kurarken de şu borusuyla kasa yaparsanız faydaniza olur.

...
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 10, 2017, 07:02:41 AM

kısa zamanda resimlerini paylasacaktır arkadas. ve bizlerde merak içinde bekliyoruz. bakalımnasıl olmus. bırde malıyetı ne kadar oldu onuda yazarsan seviniriz
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
December 10, 2017, 08:22:05 AM

Güzel resim ve video olursa süper olur haberlerinizi bekliyoruz.

Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
December 10, 2017, 09:11:50 AM

Yağ ile soğutma mükemmel bir sistem kısa vade bakarsak çok pahalı gelebilir fakat uzun vadede değerlendirdiğimiz taktirde klima masrafı ekstradan gelebilecek elektrik faturaları vs. çok daha uyguna gelecektir.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
December 10, 2017, 09:34:36 AM

Fotoğraf veya video paylaşın görelim inanalım hocam bizde baya merak ettim açıkçası nasıl bir şey olduğunu şimdi, anlattıklarınıza göre baya ciddi bir şeye benziyor olmalı
m3hm3t
Member
**

Activity: 133

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
December 11, 2017, 02:09:23 PM

Mineral Sıvı Yağıyla yapılıyor ancak Youtube ta bu soğutmayı yapan adamla yazıştım,Antminer S9 için olamayacağını söylüyor,yazılımı ve fan sistemiyle alakalı olduğu içinmiş. Adam S7 ve S5 için yapmış. Tabi burada konuyu açan arkadaş projesinden ayrıntılı bahsedip resim ve video paylaşmasını rica ediyorum. Bütün madencilerin müzdarip olduğu bir durum.
btc_turk
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
December 11, 2017, 05:53:54 PM

Sanırım bütün madenciler soğutma ve ses konusunda oldukca müzdarip konu sahibi arkadaş biraz daha ayrıntılı teknik bilgi verirse ve bir kaç fotoğraf, video paylaşırsa daha çok yardımcı olmuş olacak.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
December 11, 2017, 07:59:35 PM

Güzel bir sisteme benziyor. Resimli veya videolu olarak bir görseli olsaydı daha faydalı olurdu
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
December 11, 2017, 09:03:35 PM

Arkadaşların dedikleri gibi. Güzel video ve Resimler olsa, bizde faydalanırdık. Belki aramızda yapmaya niyeti olan arkadaşlar vardır.
orcuns91
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
December 12, 2017, 01:35:06 PM

Delinin biri kuyuya taş attı gitti kırk akıllı çıkarmaya çalışıyoz. Uyguladığı yöntemi anlatıp bizlere faydalı olmak isteyen arkadaş çoktan video, fotoğraf veya kaynak yüklemiş olurdu. Kendinizi boşuna yormayın bence.
ayeaye87
Member
**

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
December 12, 2017, 01:56:20 PM

Delinin biri kuyuya taş attı gitti kırk akıllı çıkarmaya çalışıyoz. Uyguladığı yöntemi anlatıp bizlere faydalı olmak isteyen arkadaş çoktan video, fotoğraf veya kaynak yüklemiş olurdu. Kendinizi boşuna yormayın bence.

Bu taş kuyudan zor çıkar gibi Smiley.

kullanılan yağ ve örnekler

http://www.frigoduman.com.tr/tr/bva-mineral-sogutma-yagi-oil-32-189-lt

https://www.youtube.com/watch?v=hrW21EXlZZo

https://www.youtube.com/watch?v=DxHSgC7SUTE

https://www.youtube.com/watch?v=ThUEwlmSeV4&t=18s

https://www.youtube.com/watch?v=Y1WkdXvtEKY

https://www.youtube.com/watch?v=xo0g2dKPAcQ&t=45s

haymatlos
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
December 12, 2017, 07:08:53 PM

S9 larda galiba fanı devre dışı bırakınca makine de çalışmıyor diye biliyorum.
Bu mineral yagları hep merak ettim bildigimiz sıvı yag gibiyse bir kere içine soktun mu o cihazı artık hava ile sogutamazsınız galiba  Grin Tozlar üzerine yapışmaz mı.. Eger öyleyse ikinci el degeri resmen ölür cihazın.
m3hm3t
Member
**

Activity: 133

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
December 12, 2017, 07:19:01 PM

Soğuk Hava Deposu içindeki Evaporatör soğutucu,ASIC Cihazlara zarar verir mi bilen var mı? benim soğuk hava depom var ancak klima sisteminden memnun değilim,yerine evaporatör taksam olur mu acaba? ortamı -5 - 0 dereceye kadar düşürüyor. Deneyim sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şunun gibi:
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
December 13, 2017, 08:51:34 PM

Konuyu açan arkadaş konuyu açtıktan sonra bir daha mesaj atmamış bir iletişim bilgisi de bırakmamış ben kendisinden bu konu da destek almak istiyorum görürse mesaj atarsa sevinirim.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: