Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:57:10 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'e bir yasak daha geldi  (Read 1052 times)
NetNeo (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
December 09, 2017, 08:52:25 AM

Bitcoin ve türevi dijital para birimlerine karşı adım atan ülkeler kervanına Endonezya da katıldı.Özellikle son aylarda kırdığı rekorlar ile adını duyuran Bitcoin kuşkusuz kripto para piyasasının en çok yatırım alan üyesi. Ancak kripto paralara negatif yaklaşan ülkelerden biri Bitcoin için çok konuşulacak bir adım attı. Endonezya Merkez Bankası, dijital para transferlerinin yasaklanacağını duyurdu. Endonezya Merkez Bankası yetkililerinden Onny Widjanarko, dijital paralara transferi yasaklayan yeni bir yasal düzenleme getirileceğini duyurdu.

Kaynak NTV

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
December 09, 2017, 09:19:00 AM

Bitcoin'nin fiyatını etkileyeceğini sanmıyorum ! Daha büyük ülkelerde yasaklanırsa bekiii o bile zor.

kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
December 09, 2017, 10:06:36 AM

Ülkelerin kendi ekonomik çıkarlarına uygun olacak şekilde hareket etme tarzını normal bulmakla birlikte bir takım yasal düzenlemeler yaptıktan sonra işlemleri ileride açacaklarını düşünüyorum. Bitcoin'e giderek artan ilgi karşısında, özellikle kayıt dışı parayı kontrol etmekte zorlanan ülkelerin böyle kararlar alması ilk etapta olması gereken bana göre.
cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
December 09, 2017, 10:52:04 AM

Ülkeler kendi kontrolü altında olmayan sistemleri istemiyorlar Bitcoini kripto paraları yasaklıyorum diyerek engelleyemezsiniz yatırımcılar bir yolunu bulurlar

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
haskizilcik
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
December 09, 2017, 11:00:46 AM

Bitcoinin değerinde bir dalgalanmaya sebep olabileceğini düşünmüyorum ve  Endonezya nın bir süre sonra tekrar yasağı kaldıracağını düünüyorum

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
gemisudayuzer
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 11:09:43 AM

Ya yasak gelse bile illaki o adamlar aptal değil bulurlar bi alternatif yol benim orda param olucak devlet yasak koyucak bütün param gidicek varmı la öyle şey vardır illaki adamların geliştirdiği yöntemlerde
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
December 09, 2017, 11:36:36 AM

Özellikle bitcoinin bu kadar değerlendiği günlerde böyle bir karar almaları çok yanlış bence. Bitcoine karşı olumlu olmaları lazım mutlaka. Önce kore şimdi endonezya neden böyle oluyor anlamış değilim bu zamanda.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
December 09, 2017, 12:44:06 PM

Endonezya'nıne fiyatlamaya etki edeceğini düşünmüyorum. Güney Kore ile ilgili dedikodular var bu etkileyebilir.

digitalparty
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 01:02:36 PM

Bitcoin ve türevi dijital para birimlerine karşı adım atan ülkeler kervanına Endonezya da katıldı.Özellikle son aylarda kırdığı rekorlar ile adını duyuran Bitcoin kuşkusuz kripto para piyasasının en çok yatırım alan üyesi. Ancak kripto paralara negatif yaklaşan ülkelerden biri Bitcoin için çok konuşulacak bir adım attı. Endonezya Merkez Bankası, dijital para transferlerinin yasaklanacağını duyurdu. Endonezya Merkez Bankası yetkililerinden Onny Widjanarko, dijital paralara transferi yasaklayan yeni bir yasal düzenleme getirileceğini duyurdu.

Kaynak NTV

Bu yetkililer halen bitcoin bir dolandırıclık bir balon gibi görüyorlar. Bu algı değişmesini tetikleyecek hareket ABD bunu para birimi olarak kabul etmesiyle gerçekleşir. Alım Satım için borsalara yıllardır lisans gereksinimi getirmişti ABD şimdi de bunun da üstüne çıkıp yatırım aracı para birimi gibi kabul edilmesi gerekiyor.
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 09, 2017, 01:36:33 PM

herhangi bir düşüse sebep olacagını sanmıyorum.. ulkeler neden boyle yapar onuda anlamak ta zorluk cekıyorum sana karı varsa destekle neden engellıyorsun.
nusret30
Member
**

Activity: 138
Merit: 11

View Profile
December 09, 2017, 02:31:11 PM

Ülkemizde yasal sınırlandırmalar gelecektir diye düşünüyorum bankalar uzun vadede bu duruma karşı negatif pozisyon almış olsalarda ülkemizde bitcoin ticareti ile ilk adımın banka yolu ile para yatırma olarak görüldüğünden ses çıkarmıyorlar lakin vergilendirme olayının geleceğini düşünüyorum

sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
December 09, 2017, 02:45:18 PM

Endonezyalıların zaten pyiasaya ve ICO'lara bir katkısı yoktu bol bol bounty hunterlık yapıyorlardı Cheesy Bence çok önem arz eden bir haber değil ancak genel kanı bakımından kötü olabilir

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
neite99
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
December 09, 2017, 02:47:36 PM

Endonezyalılar düşünsün dedirten haber. Çin'den Rusya'dan gelen olumsuz haberlerden fazla etkilenmeyen btc bu saatten sonra bu tarz ülkelerden hiç etkilenmez.
andromed22
Sr. Member

Activity: 346

View Profile
December 09, 2017, 02:52:59 PM

Engellenemez ki nasıl engelleyecekelr adamlar kredi kartıyla yine de alır bu mereti bence boşuna kürek çekiyorlar bu sistem engellenemez
posetcayIII
Jr. Member
*

Activity: 32
Merit: 1

View Profile
December 09, 2017, 03:03:41 PM

Yasaklanma haberleri gelmeye devam ediyor ama bu gidişatı değiştireceğe pek benzemiyor.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1778
Merit: 1688

View Profile
December 09, 2017, 03:26:26 PM

Ben nasıl yasakladıklarını anlamadım en fazla Bitcoin borsalarına para transferini yasaklayabilir o ülkede almak isteyenler internet üzerinden veya elden başka kişilerden komisyonla gibi alıp satabilirler
o ülkedeki Bitcoin transferlerini yasakladıkları zaman Bitcoin'i yasaklamış olurlar

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
December 09, 2017, 05:31:33 PM

Kendi kontrolünde olmasını istedikleri için böyle kararların alınması normal kendilerine göre kontrollerinde olmuş olsa bu tarz saçma kararlar neden alsınlar ki
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
December 09, 2017, 07:13:19 PM
Last edit: December 13, 2017, 12:19:27 PM by madcoin

Küçük ya da büyük olarak ayırmadan piyasadan çekilen her ülke önemli  ama Kore etkisi daha ilginç olacaktır, yine de tüm dünyada hızla yayılmaya devam eden Bitcoin'i fazla etkilemesinin mümkün olmadığını düşünüyorum, sebebi de bu yıl yaşanan Çin hareketleri, sonuç ortada.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
December 09, 2017, 07:28:54 PM

endonezyanın her tarafı bitcoini desteklese ne olur diyebilirsiniz şeriat la yönetilen bir yerden gelen yasak haberini çok da sallamayın onlar yeni çıkan her şeyi yasaklayarak geri kalmayı başarıyorlar.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
December 09, 2017, 07:36:05 PM

Endonezyalılar da bir çaresini bulurlar. Devletin böyle yasaklar getirmesi ise uzun vadede daha çok kaybına sebep olacaktır. Bu değişimi yakalayamayan sonuçlarına daha sonra katlanmak zorunda. Erken kalkan yol alır derler.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀