Bitcoin Forum
June 03, 2024, 02:57:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ile maaş devri  (Read 1265 times)
NetNeo (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
December 09, 2017, 08:54:02 AM

Bitcoin fiyatındaki inanılmaz artışla ilgili İnovasyon Haftası’ndaki sunumunda Habertürk’ün sorularını yanıtlayan Bitcoin Foundation’un Direktörü Jon Matonis, maaşının tamamını da Bitcoin ile aldığını söyledi. Bitcoin fiyatları son günlerde roket hızında yükselirken, uzmanlardan birbiri ardına açıklamalar yapılıyor. Kasım ortasında 6 bin doları zorlayan Bitcoin fiyatı, şu sıralar 16 bin dolar sınıra dayanarak 15 bin 981 dolardan işlem görüyor. Bitcoin fiyatı dün 19 bin dolara dek yükselmişti.

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında İstanbul’da iki konferans veren Bitcoin Foundation’un Direktörü Jon Matonis, Habertürk’ün maaşını hangi para cinsinden aldığı sorusunu 'Bu işi eğlencesine yapıyorum, ama Bitcoin Foundation’da tam zamanlı çalıştığım dönemde de maaşımı Bitcoin ile alıyordum.' sözleriyle yanıtladı.Matonis yaptığı sunumda sanal paranın yükselişini 'Birkaç yıl önce 10 bin Bitcoin’e iki pizza alınabilirken bugün bir Bitcoin ile araba alınıyor’ sözleriyle vurguladı.

Bitcoin’i para birimi olarak tanımlamak için İsviçre’de ISO 4217 belgesine başvurduğunu ancak bir merkez bankasına bağlı olmadığı için reddedildiğini açıklayan Matonis, ‘Bloomberg, XE gibi portalların yanı sıra dünya genelinde kabul görmesi yeterli’ dedi.Matonis dolar ve Euro gibi para birimlerinin önemini yitireceğine işaret etti. Bankacılık sisteminin geri plana atılmasıyla savaşlar için bir sebebin eksileceğini aktaran kurucu direktör, Bitcoin’in kısaltması konusunda ise birçok kişinin yanlışa düşerek BTC’yi kullandığını, halbuki bu kısaltmanın Butan’a ait olup doğrusunun gayriresmi olsa da XBT olduğunu aktardı.

Kaynak:haberturk

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
December 09, 2017, 09:21:49 AM

Şirketlerin fee yi karşılaya bileceğinden emindeğilim özellikle 1000+ kişi çalıştıranllar için büyük maliyet .

YsfYlmz
Full Member

Activity: 175
Merit: 100

Why not!

View Profile
December 09, 2017, 10:21:52 AM

Hem fee oranları büyük maliyet hemde ani. Düşüş ve çıkışlar büyük sıkıntı olur diye düşünüyorum. Gece de 10.000 TL ye yakın oynama olduğu anlar oluyor biraz riskli bir durum gibi geldi bana
Segomo
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile
December 09, 2017, 10:26:47 AM

Reklamdan başka bişey değil. Bitcoin ile alan adam sanki alışverişini bitcoinle yapıyor günlük hayatta.

cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
December 09, 2017, 10:33:34 AM

Fee oranları değiştirilmediği sürece çok mantıklı değil gibi tabi tüm çalışanlara değilde üst düzey kimi yöneticilere yapılabilir belki diğer türlü maliyetli olur

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
haskizilcik
Member
**

Activity: 160

View Profile
December 09, 2017, 10:38:22 AM

Bende maaşımı Bitcoin üzerinden almak isterdim tabi ama eğer iş veren olsam maaşları Bitcoin üzerinden ödemek istemezdim Smiley

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 09, 2017, 10:59:44 AM

bu yaklaşık bri 10yıl sonrası için çok daha akla yatkın bir durum tabi bunu söylerken fee ücretleri hız sorunları gibi bazı bitcoinin kullanımını zorlaştıran durumların ortadna kalkacağını ve bitcoinin sabit bir değere yaklaşacağını düşünerek söylüyorum.
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
December 09, 2017, 11:39:54 AM

Çok mantıklı ve güzel bir şey bence de. Ama fee ücreti sıkıntı. Buna bir çözüm bulunsa zaten daha çok yerde kullanılır bitcoin.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 09, 2017, 12:44:02 PM

Bitcoin ile maaşı almak Bitcoin yükselirken güzel olur ama Bitcoin düşerse kötü olur çünkü maaşınızı yaşamak için harcamak zorundasınız  , ben maaşımı ,çok hareket etmeyen bir kur üzerinden almayı tercih ederdim.
zody
Member
**

Activity: 81

View Profile
December 09, 2017, 01:12:01 PM

Bitcoin fiyatındaki inanılmaz artışla ilgili İnovasyon Haftası’ndaki sunumunda Habertürk’ün sorularını yanıtlayan Bitcoin Foundation’un Direktörü Jon Matonis, maaşının tamamını da Bitcoin ile aldığını söyledi. Bitcoin fiyatları son günlerde roket hızında yükselirken, uzmanlardan birbiri ardına açıklamalar yapılıyor. Kasım ortasında 6 bin doları zorlayan Bitcoin fiyatı, şu sıralar 16 bin dolar sınıra dayanarak 15 bin 981 dolardan işlem görüyor. Bitcoin fiyatı dün 19 bin dolara dek yükselmişti.

Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında İstanbul’da iki konferans veren Bitcoin Foundation’un Direktörü Jon Matonis, Habertürk’ün maaşını hangi para cinsinden aldığı sorusunu 'Bu işi eğlencesine yapıyorum, ama Bitcoin Foundation’da tam zamanlı çalıştığım dönemde de maaşımı Bitcoin ile alıyordum.' sözleriyle yanıtladı.Matonis yaptığı sunumda sanal paranın yükselişini 'Birkaç yıl önce 10 bin Bitcoin’e iki pizza alınabilirken bugün bir Bitcoin ile araba alınıyor’ sözleriyle vurguladı.

Bitcoin’i para birimi olarak tanımlamak için İsviçre’de ISO 4217 belgesine başvurduğunu ancak bir merkez bankasına bağlı olmadığı için reddedildiğini açıklayan Matonis, ‘Bloomberg, XE gibi portalların yanı sıra dünya genelinde kabul görmesi yeterli’ dedi.Matonis dolar ve Euro gibi para birimlerinin önemini yitireceğine işaret etti. Bankacılık sisteminin geri plana atılmasıyla savaşlar için bir sebebin eksileceğini aktaran kurucu direktör, Bitcoin’in kısaltması konusunda ise birçok kişinin yanlışa düşerek BTC’yi kullandığını, halbuki bu kısaltmanın Butan’a ait olup doğrusunun gayriresmi olsa da XBT olduğunu aktardı.

Güzel bir fikir maaşları bitcoin olarak ödemek ama dezavantajları olacaktır.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
digitalparty
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 01:19:53 PM

XBT kısaltması konusunda birkaç yerde haber görmüştüm. Fakat genel olarak insanların aklıda BTC kaldı umarım karışıklık olmaz.
Enflow
Member
**

Activity: 139

View Profile
December 09, 2017, 01:24:10 PM

Fee'si düşük olan başka bir coin gönderirler.Yada direk maaşlar için bir proje oluştururlar belki Smiley
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
December 09, 2017, 01:26:52 PM

Bunun olması için Bitcoin'in fiyatında ki dalgalanmanın ciddi anlamda durulması gerekiyor ya da bu hayatta her şeyi Bitcoin ile satın alabilri hale gelemmiz gerekiyor yani Bitcoin bir para birimi olarak karşımıza çıkmalı
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
December 09, 2017, 05:58:31 PM

bitcoin ya da herhangi bir alt coin olsun ben şahsen o şekilde maaşımı almak istemediz. her iki açıdanda sıkıntılı bir durum.
artış veya düşüşleri çok dengeli olmayan bir para biriminden her iki tarafta zararlı ya da karlı olur çok riskli.
üstelik çok maliyetli bir durum olur işveren açısından. gerek yok böyle şeylere. sonuçta yatırım yapmıyoruz. aylık maaş alıyoruz.

Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
December 09, 2017, 07:06:45 PM

Bitcoin de ki dalgalanmalardan dolayı şirket açısından baya sıkıntı yaşanacak bir durum aslında yani zarar etme olasılığı yüksek olur diye düşünüyorum.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
December 09, 2017, 07:08:59 PM
Last edit: December 13, 2017, 12:20:34 PM by madcoin

Şahsen ben de maaşımı  sabit kurlu  bir para üzerinden almayı tercih ederim,   asgari ücret üzerinden maaş alan çoğunluk için BTC ile maaş çok komedi olur,  ha direktör olsam Bitcoin üzerinden ödeme alsam pek sorun olmazdı kimbilir kaç Bitcoinlik ödeme alaıyor, zaten küpünü doldumuş rahatça konuşuyor.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
December 10, 2017, 08:59:59 AM

Bitcoinin kullanım alanları yani ödemeyi Bitcoin üzerinden kabul eden yerler çoğalmadığı sürece çokta mantıklı gelmiyor tabi üst düzey yönetici pozisyonunda çalışıyorsan o zaman bir şey diyemem

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
SerMeric
Full Member

Activity: 307
Merit: 100

View Profile
December 10, 2017, 09:37:18 AM

Birkaç yıl sonrası için mantıklı bir öngörü olsa da bugün itibariyle pek akla yatkın değil yani cebinizde para varsa maaşınızı trade borsasında değerlendiririm diyorsanız o ayrı ama maaş en azından yurdum insanı için evini geçindirmesi için gerekli olan para. Onu bu şekilde değerlendirmek istemezdi.

Ayrıca sigorta primleri, bunlara ilişkin ödemeler, vergiler vs. gibi konular varken hele hele Türkiye gibi bir ülkede aman aman.. ben en az 50 yıl diyorum..
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 10, 2017, 01:26:30 PM

gelecek bir kaç yıl için mümkün görünüyor hatta olası bile diyebilir ama tabiki illa da bitcoin olacak diye bir şey yok günümüz için düşünürsekte
yüksek feeler ve bitcoinin fiyatındaki dalgalanmaların durmaması sebebiyle pek mümkün görünmüyor.
Meowtwo
Member
**

Activity: 268

View Profile
December 10, 2017, 02:57:22 PM

bitcoin de ki bu dalgalanmalar ve yüksek fee ücretleri bunun pek mümkün olmayacağını düşündürüyor insana.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: