Bitcoin Forum
May 26, 2024, 06:12:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Elden BTC Alırken Dikkat! 182.000 USD Gasp Ettiler (Milliyet Haber)  (Read 1142 times)
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1070
Merit: 1014

Bitcoin Trader

View Profile
December 10, 2017, 07:02:53 PM

herkese beni düşündükleri için Öncelikle teşekkür ederim.

Ne yazıkki dün ve bugün foruma girme şansım olmadı. Ancak şimdi girebildim ve bu olaydan aslında bu saatte akşam haberim oldu gazete haberlerini kontrol ederken bu konuya denk geldim.

Neden foruma giremiyorum diyen arkadaşlara sözüm foruma ne hikmetse TR den girişler söz konusu değil.

Bunun yanı sıra bu dava olayı başına kimin gelmiş ise geçmiş olsun çok üzücü bir olay ve böyle olayların ülkemizde birde bitcoin adı altında haberleri kişiler konusundada bir korku ile endişe kaplamaktadır.

Doğal olarak da haklılar. Bu yüzden insanlara özellikle lütfen güvendiğiniz ve sizin ve karşı tarafın güvenliğini sağlayacak şekilde ticaretinizi yapın diye gerek kendi müşterilerime gerekse

çevremde ki bu işi yapan kişilere iletiyorum.

Bunun yanı sıra bu durumda ben dahil herkes olabilmektedir. Ama ben özellikle güvenmedğim güvenini alamadığım ve ortak noktada görüşmek istemeyen ne satıcı ne de alıcı hiç bir müşterimle ticaret yapmıyorum.

ilkerzm
Member
**

Activity: 124
Merit: 10

View Profile
December 10, 2017, 07:14:28 PM

Elden bitcoin almayı hala anlamış değilim.Yani kara para mı bu eft ile bursaya aktarmıyorsunuz.Borsadan almak 5 dk nızı bile almıyor.Elden almanın başka mantıklı açıklaması gelmiyor.Kimseye btc miktarınızı sakın söylemeyin.Özellikle son haftalarda sürekli eski dostlar yeni arkadaşlar arayıp soruyor.Herbirine açıklama yapmak zor.Elden btc almak için beni arayanları borsa ile uğraşmak istemeyenleri ısrarla borsalara yönlendiriyorum.Dikkatli olmak gerekir.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 10, 2017, 09:18:18 PM

Bu işin altında farklı işler var gibi duruyor yakında açığa çıkar, fark ettiğin birşeyi söylemek istiyorum çevrede Bitcoin konusunda çok bilgi sahibi olmadan alım yapmak isteyen bir sürü insan var bunlar dolandırıcılar için potansiyel dikkat etmek lazım , insanları bilgilendirmek lazım.
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
December 10, 2017, 10:43:46 PM

uyarıyoruz kesinlikle elden satış yapmayın. türk borsalarını kullanın vergisini verecekseniz de verin başınız rahat etsin. elden bitcoin satış-alış işlemleri yapanlar kimliklerini açık ediyorlar. karşıdaki insana güvenemezsin. çok riskli.

gelir vergisi oranı evet biraz yüksek ama kafanız rahat eder en azından.

gelir vergisi mi neyin gelir vergisi hocam iyi misin?

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
December 10, 2017, 10:54:57 PM

Bitcoin meselesi artık dolandırıcıların hatta direkt gaspçı diyeyim bu tüp adamların iştahını kabartmaya başladı. Banka yollu ödemeler alım satım tercih edilebilir hatta kalabalık yerlerde ve yalnız gitmeyerek alışveriş yapmak daha güveli olacaktır.
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 10, 2017, 11:29:15 PM

Çok çok dikkat etmek lazım. 3 kuruş için valelerin damat öldürdüğü bir ülkede yaşıyoruz ne yazık ki bitcoin fiyatının duyan dolandırıcılar epey iştahlanıyorlardır. Dikkat etmek lazım hocam hemde çok dikkat.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
December 11, 2017, 12:02:06 AM

Bir insan bu kadar borsa varken neden elden Bitcoin almaya çalışır ki? Tanımadığı insanlara nasıl güvenebiliyorlar anlamadım. Kesinlikle dikkat etmek lazım arkadaşlar.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
December 11, 2017, 04:45:26 AM

Türkiye hırsız cenneti bir ülke zaten çoğu yargılanmadan serbest bırakılıyor, bundan dolayı elden alışveriş yapmamak gerekiyor.
ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
December 11, 2017, 07:31:32 AM

Elden alışveriş yapmayı düşünüyordum ben de pazar alanı üzerinde bazı ilanlar görünce türkiye borsalarının daha altında bir kur üzerinden ama bu olayı gördükten sonra borsa üzerinden işlem yapmaya devam ederim.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
December 11, 2017, 07:59:53 AM

Hem fazla bilmediğin birinden hem de bu kadar yüklü miktarda bitcoin alışverişi çok tutarsız. Artan fiyatlar milleti olağandan fazla etkileyince denge gitmiş .. yazık
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 11, 2017, 09:20:04 AM

sokağa kolunuzda altınla da çıksanız çalınmayacağının bir garantisi yok. Altın korkulacak bir emtia değil tıpkı bitcoin gibi. her zamanki gibi birilerinin parasına göz dikme hırsı var. elinizde bulundurduğunuz bitcoinin kaç tane olduğunu kimseye söylemek zorunda değilsiniz. en yakınlarınız olsa bile. ama bu tür haberler daha da karşımıza çıkmaya devam edecektir. ne diyelim.

who should follow
Newbie
*

Activity: 71
Merit: 0

View Profile
December 11, 2017, 10:55:35 AM

Son zamanlarda artmaya başladı . Çoğu insanda halen bilinçsiz bir şekilde yaklaşıyor . en azından canına zarar gelmemiş . tek sevindirici tarafı o ..
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
December 11, 2017, 10:59:26 AM

herkese beni düşündükleri için Öncelikle teşekkür ederim.

Ne yazıkki dün ve bugün foruma girme şansım olmadı. Ancak şimdi girebildim ve bu olaydan aslında bu saatte akşam haberim oldu gazete haberlerini kontrol ederken bu konuya denk geldim.

Neden foruma giremiyorum diyen arkadaşlara sözüm foruma ne hikmetse TR den girişler söz konusu değil.

Bunun yanı sıra bu dava olayı başına kimin gelmiş ise geçmiş olsun çok üzücü bir olay ve böyle olayların ülkemizde birde bitcoin adı altında haberleri kişiler konusundada bir korku ile endişe kaplamaktadır.

Doğal olarak da haklılar. Bu yüzden insanlara özellikle lütfen güvendiğiniz ve sizin ve karşı tarafın güvenliğini sağlayacak şekilde ticaretinizi yapın diye gerek kendi müşterilerime gerekse

çevremde ki bu işi yapan kişilere iletiyorum.

Bunun yanı sıra bu durumda ben dahil herkes olabilmektedir. Ama ben özellikle güvenmedğim güvenini alamadığım ve ortak noktada görüşmek istemeyen ne satıcı ne de alıcı hiç bir müşterimle ticaret yapmıyorum.

Önerileriniz içni teşekkür ederim eğer foruma girerken sıkıtnı yaşıyorsanız size önerim DNS'lerinizi değiştirip, tarayıcı çerezlerini ve geçmişini temizlemek olacaktır bu şekilde osrunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.
Segomo
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 12, 2017, 06:52:40 AM

Abi okadar parayla ne işin var orda burda. Amk digital parayı bile halen yüzyüze elden halletmeye çalışıyor millet. Git altın, dolar bildiğin şeyleri almaya devam et. En azından çaldırmazsın.

J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
December 12, 2017, 07:12:19 AM

Elden almanın mantığı anonimlik sağlamak. Eğer benim elimde nakit para varsa, bunu bankaya atıp da bu kişinin şu kadar parası var diye mimlenmek istemiyorsam gayet de mantıklı bir yol elden alım.
Yarın birgün bir karar çıkar, yerli borsalar kimlik bilgilerimizi ve işlem geçmişimizi anında gönderir ilgili kuruma.
Hatta hesaba çekmeye %20 devlet vergisi koyar, ona bile birşey yapamayız.

Lakin buluşup elden alacaksan da biraz güvenli bir yer seçmelisin. Araba satarken bile alıcının adresine gidilmez sonuçta. Bolca kameralı, güvenlikli bir yer seçip orada yapacaksın alışverişi. Adamın dükkanına gidersen gerçekten sana zarar vermediklerine şükretmen gerekir.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
Segomo
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 12, 2017, 07:25:41 AM

Elden almanın mantığı anonimlik sağlamak. Eğer benim elimde nakit para varsa, bunu bankaya atıp da bu kişinin şu kadar parası var diye mimlenmek istemiyorsam gayet de mantıklı bir yol elden alım.
Yarın birgün bir karar çıkar, yerli borsalar kimlik bilgilerimizi ve işlem geçmişimizi anında gönderir ilgili kuruma.
Hatta hesaba çekmeye %20 devlet vergisi koyar, ona bile birşey yapamayız.

Lakin buluşup elden alacaksan da biraz güvenli bir yer seçmelisin. Araba satarken bile alıcının adresine gidilmez sonuçta. Bolca kameralı, güvenlikli bir yer seçip orada yapacaksın alışverişi. Adamın dükkanına gidersen gerçekten sana zarar vermediklerine şükretmen gerekir.

0 182.000 USD,i yastık altında biriktirdi yani. Gardroptan kıyafetlerin arasından çıkarıp çaldırmaya gitti ozaman.

Et Hereum
Member
**

Activity: 224

View Profile
December 12, 2017, 08:34:33 AM

Bitcoin değeri ve popülaritesi arttıkça bu haberler artacak. Unutmayın bilgisayar kullanamayan insanlar var, çevresindekilerden etkilenip elden almaya çalışacaklar. Adama Bitcoin hesabı al, fiziksel bellek al, borsaya üye ol desen hayatta yapamaz. ATM den para yatıramayan insanlar var.
cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
December 12, 2017, 09:03:50 AM

182.000 dolar ile alış - veriş yapmaya gitmek bana büyük çılgınlık geliyor ben araba satın alır iken bile başıma buna benzer bri şey gelir korkusu taşıyorum

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
December 12, 2017, 01:46:06 PM

Bitcoin meraklarının artması ve hayal tüccarlarının da bunu görmesi bu tip vakaları çoğaltabilir. Hayaller kurarken gerçeklerden de uzaklaşmayalım arkadaşlar...

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
December 12, 2017, 02:14:25 PM

Bu kadar haberler çıkıyor hala tanımadığı insanlara elden satış yapılıyorsa büyük cesaret ve deliliktir üç kuruş daha fazla kazanacan diye canından olabilirsin yada hiç paran kalmayabilir ne gerek var bunlara tamam borsalarda çekme limiti var ama bu alacağın parayı yada satacağını belli periyotlara bölebilirsin hiç bir şey candan önemli değildir.

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: