Bitcoin Forum
May 12, 2024, 01:34:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: ETHERDELTA'da işlem yapmadan önce burayı okuyun...(40 TL yi gözden çıkarın)  (Read 428 times)
avalonn (OP)
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 09, 2017, 01:14:57 PM
Last edit: December 09, 2017, 01:32:38 PM by avalonn

https://ethgasstation.info/index.php

önce bu siteden sol üstte yer alan  Gas Price Std (Gwei) kısmındaki değeri öğrenin bunun 3-5 değer yukarısını gas price olarak etherdelta da ayarlayın...(genelde 50 iş görür)yoksa asla işlem yapamazsınız..hesabınız askıda kalır...

gelelim bi token bozdurma maliyetine

(yaklaşık)

deposit 4$
token satma 3$
aldığın etheri withdraw yapmak 3$
withdraw yaptığın bu etheri başka bir cüzdana yollamak 1$

toplam 10-12$ ....yani 40 tl civarı...

token borsası ile işi olmayan adam için çok bir sorun yok 1-2$ gas parası ödüyorsunuz transferler arası...ama sürekli ve küçük miktarlar ile işlem yapıyorsanız sizin de başınız ağrıyor haliyle.
etherdelta da millet iyi para kaldırıyordu..şu an token borsası bitti..millet alım satıma korkuyor..bunun tek iyi yanı ani dumpların artık pek mümkün olamayacağı

bu ethereum un birim fiyatının 80-90 $ artarak 500$ a dayanması ise tamamen btc den çıkan balinaların ethereumu şişirmesi olduğunu düşünüyorum...tıpkı Litecoin in şişmesi gibi.

krizin çözüleceğini dair bir ibare de yok..vito efendi twitterında ethereum un genişlemesi ünlenmesi adına iyi bir gelişme olarak yorumlamış bunu..

tek çare burdan organize olup bunları twitter üzerinden darlamak... birimiz token borsasının çöktüğünden bahsetsin ötekimiz borsalar arası eth transferlerinin yapılamdığından  başka arkadaşlar borsaların eth cüzdanlarını dondurduğundan çaresiz kaldıklarını...yazalım arkadaşlar başka çaremiz yok..

son sözüm allah belanı versin ethereum  Cool

1715477694
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715477694
Reply with quote  #2

1715477694
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715477694
Hero Member
*

Ignore
1715477694
Reply with quote  #2

1715477694
Report to moderator
1715477694
Hero Member
*

Ignore
1715477694
Reply with quote  #2

1715477694
Report to moderator
1715477694
Hero Member
*

Ignore
1715477694
Reply with quote  #2

1715477694
Report to moderator
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
December 09, 2017, 01:23:21 PM

Borsalar arası eth transferide olmuyor galiba. Çünkü gas ayarlaması yapamıyoruz orda. Onlar ne olacak peki?

yobit.net is banned from signatures
avalonn (OP)
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 09, 2017, 01:26:54 PM

evet onu unutmuşum bak..borsalar arası ethereum transferi kesinlikle yapmayın gitmiyor çünkü..geriye döner mi ne zaman döner hiç  bilmiyorum....

ama bozdurmak için mew den yüksek gas price ile ethereum atabilirsin türk borsalarına

@edora;

ben ne söyledim kardeşim yukarıda ? aynı şeyleri yazmayalım lütfen
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
December 09, 2017, 01:28:52 PM

ethgasstation diye bir site var. orda en uygun gas ucretlerini gorebiliyorsunuz. agdaki islemlerin hizli yapilmasini istiyorsaniz ideal bir gas tutari belirlemelisiniz. ethdelta verem eder insani yoksa
digitalparty
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 01:34:32 PM

önce bu siteden sol üstte yer alan  Gas Price Std (Gwei) kısmındaki değeri öğrenin bunun 3-5 değer yukarısını gas price olarak etherdelta da ayarlayın...(genelde 50 iş görür)yoksa asla işlem yapamazsınız..hesabınız askıda kalır...

(yaklaşık)

deposit 4$
token satma 3$

token borsası ile işi olmayan adam için çok bir sorun yok 1-2$ gas parası ödüyorsunuz transferler arası...ama sürekli ve küçük miktarlar ile işlem yapıyorsanız sizin de başınız ağrıyor haliyle.
etherdelta da millet iyi para kaldırıyordu..şu an token borsası bitti..millet alım satıma korkuyor..bunun tek iyi yanı ani dumpların artık pek mümkün olamayacağı

bu ethereum un birim fiyatının 80-90 $ artarak 500$ a dayanması ise tamamen btc den çıkan balinaların ethereumu şişirmesi olduğunu düşünüyorum...tıpkı Litecoin in şişmesi gibi.

krizin çözüleceğini dair bir ibare de yok..vito efendi twitterında ethereum un genişlemesi ünlenmesi adına iyi bir gelişme olarak yorumlamış bunu..

tek çare burdan organize olup bunları twitter üzerinden darlamak... birimiz token borsasının çöktüğünden bahsetsin ötekimiz borsalar arası eth transferlerinin yapılamdığından  başka arkadaşlar borsaların eth cüzdanlarını dondurduğundan çaresiz kaldıklarını...yazalım arkadaşlar başka çaremiz yok..

Bu gas maliyetlerini crypto kedi ler sanırım uçurudu amacının dışına çıktılar çok fazla umarım bir çözüm yolu bulunur.
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
December 09, 2017, 03:15:54 PM

biraz daha uzun süre bekleyip 1 2 dakka değilde 10 15 dakka biraz daha kar yapabilirsiniz fee cost için . ether gas staion dan bakabilirsiniz gwei ayarlamak için.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
December 09, 2017, 03:26:33 PM

2 saattir ben de eth gelmesini bekliyorum borsa çekiminden. Hay kedisinin Allah belasını versin.

Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
December 09, 2017, 03:58:29 PM

Bence borsalardan biri isyan edip vitaliki darlamadıkça birşey olmaz bizim lafımızla adamlar wihdrawdan 0.005 eth istiyorlar şuan biz yollasak daha pahalı borsalar zarar ediyor withdrawlarda kaar edicekleri yerde
barisbilgili
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 271

View Profile
December 09, 2017, 04:07:18 PM

Tek eğlencemiz vardı kendi çapımızda birşeyler deniyor öğreniyorduk.40 tl nedir ya:S

█████▄▄██
███▄█████
██▄███████▄
████████████████
███▀██████████▀
██▄████████████▄
░█████▀▀▀▀▀▀█████
████▀████████▀████
▀▀▀▀▄▄▄▄▄█████████
█████▀███████▄████
███████▀▀▄▄▄█████
███████████████▀
████████████▀▀
OMBARD.com|.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
██████░██░████░██
▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀▀▀
██████████████
▄▄░▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄▄▄
▀▀░▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀▀▀
██░██░██████████
▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀
.
PICK,
PLAY,
PROSPER!
|.

██████
██████████
██████████
██████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
█████████████████   ██
PROVABLY
FAIR
1%█████████████████   ██
HOUSE
EDGE
100%█████████████████   ██
DEPOSIT
BONUS

▄▀▀▀

▀▄▄▄
.
Play now
.

▀▀▀▄

▄▄▄▀
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
December 09, 2017, 04:15:26 PM

Kenarda köşede bir borsada 15 dolarım var bitcoinle gödersem para komisyona gidiyor, çeksem çekemiyorum, etherdeltada değerlendiyim desen olmuyor öyle bekliyoruz  Smiley
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
December 09, 2017, 04:15:34 PM

Napalım elden bişey gelmiyo mecbur işlem yapmak istiyosak vericez çogu token eth tabanlı oldupu için eth'siz bişey yapamıyoruz.
jackspow
Member
**

Activity: 178
Merit: 10

Be Free

View Profile
December 09, 2017, 07:45:46 PM

Token borsası diye bir şey kaldığını düşünmüyorum. Durum o kadar vahim ki, millet parasını alıp çıktı mı onu bile göremiyoruz. Hem ETH ağı çok kötü hem de Etherdelta sıkıntılı. Double spend yapa yapa cepte para kalmadı. En son güç bela 1 gün sürse de tokenlerimi satıp ETH'mi aldım çıktım. İçerde 0.15-0.20'lik yatırımım kaldı ama umrumda değil. Düzelene kadar tek tık dahi yapmam. Ben böyle düşünüyorsam milyon dolarlık projeler ne haldedir bilmek bile istemiyorum. Bi kedi oyununun ETH'yi bu hale getirmesi gerçekten çok üzücü. Ne kadar kırılgan bir şeymiş, oysa ki aşırı sağlam bulurdu Ethereum'u. Hiç beklemediğim şekilde ters köşe yaptı. Borsada ETH'nin değeri çıksa bile işi bilen adamların gözünde çoktan düştü.
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
December 09, 2017, 07:52:04 PM

Vitalik bu kedili oyununun reklamını yapmaktan ethereum'a zaman ayırıyor mudur acaba?
Yarın birgün bu kedili oyun sistemi gibi bir kaç proje daha çıkacak o zaman ethereum ölür sanırsam acil bir çözüm lazım
kaserya70
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 07:55:38 PM

aynen öyle transfer sıkıntısı yüzünden insanı soğuttular artık. twitterda bir abluka yapılmalı. ücret kesintileride baş ağrıtıyor.
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
December 09, 2017, 08:14:59 PM

evet onu unutmuşum bak..borsalar arası ethereum transferi kesinlikle yapmayın gitmiyor çünkü..geriye döner mi ne zaman döner hiç  bilmiyorum....

ama bozdurmak için mew den yüksek gas price ile ethereum atabilirsin türk borsalarına

@edora;

hangi turk borsasında ethereum bozduruluyor acaba, ayrıca ne kadar yuksek gas perice atmamız gerekıyor. Teşekkurler
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
December 09, 2017, 08:19:09 PM
Last edit: December 09, 2017, 08:29:57 PM by yenilmez86

@edora;

hangi turk borsasında ethereum bozduruluyor acaba, ayrıca ne kadar yuksek gas perice atmamız gerekıyor. Teşekkurler

Koineks'te bozduruluyor, ben geçen hafta 3 işlem yaptım sıkıntı çekmedim ama şuan nasıldır bilemem. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var; Eğer tokeninizi deltaya gönderdiyseniz yani orada satmak için hazırsa sell emri vermek için 1 gas kullanın, sakın gası 50'lerde unutup extra fee ödemeyin(ama direkt yeşillere satmak için süreç nasıl olur bilemem).
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 09, 2017, 08:19:13 PM

Ben sımd ısmı lazım degıl mewdekı cuzdanımdan mewdekı cuzdamına erc20 standartında token gonderdım gas price ı ellemedım otomatık 65bın gıbı bır rakam geldı gonderdım ama 1 saat oldu normalde 1 dk bıle surmezken sımdı gelmedı bu kedı muhabbetındenmı oluyor bu
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 09, 2017, 08:21:44 PM

Gwei kısmını etherdelta'da 1 yapıp işlem yapıyordum 2 hafta öncesine kadar . Sabredin şu kedilerin mevzusu durulsun . Ondan sonra kendine gelir yada ethereum güncelleme alır .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
uzayli
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 09, 2017, 08:41:28 PM

Şu kedi zımbırtısına bi çözüm bulmaları lazım. Ethereum'un adını çok kötü etkiliyor. Soft veya hard work yapması lazım artık Vitalik arkadaşın çok geç kaldı bu konuya bi açıklık getirmekle. Dakikalar içinde halledilen işlemler günlere kadar çıktı..

globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
December 09, 2017, 08:43:29 PM

Bu durum ne zamana kadar böyle devam edecek. Ethereum tabanlı o kadar çok proje var ki hepsi etkileniyor bu durumdan. En yakın zamanda düzelir inşallah bu olay sinirlerimi bozuyor.

dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
December 09, 2017, 08:45:12 PM

(yaklaşık)

deposit 4$
token satma 3$

Güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Aslında sadece hız ve esnekliğie bakınca bile insanların trading için kullanmaması gerektiğini düşündüğüm bir Exchange etherdelta. Yüksek feeleri de hesaba katınca kullanılmaması gerektiği ortaya çıkıyor fakat bazı coinler henüz başka borsalarda işlem görmediği için bountyciler tarafından sıklıkla kullanılıyor.
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
December 09, 2017, 08:48:11 PM

Şu kedi zımbırtısına bi çözüm bulmaları lazım. Ethereum'un adını çok kötü etkiliyor. Soft veya hard work yapması lazım artık Vitalik arkadaşın çok geç kaldı bu konuya bi açıklık getirmekle. Dakikalar içinde halledilen işlemler günlere kadar çıktı..

Kaç kuruşluk ethereum transfer ettin de bunu söylüyorsun? 3 kuruşluk aklınla milyarlık ethereuma laf çarparken dikkat et, kastığın posta alet etme. Sonra ağlar mağlarsın, yazık olur sana. Kediymiş. Forkla çözülecek bir iştiyde bu Vitalik düşünemedi sen mi akıl ettin? Açıyorsunuz ağzınızı ama lafa mı yarrağa mı belli değil.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀