Bitcoin Forum
May 10, 2024, 07:48:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Baikal a2000 Arayüz Girişi  (Read 370 times)
neosante (OP)
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 03:03:59 PM

arkadaşlar, baikal a2000 de kazım yapıyor. ayarları bir başkası yapmıştı. Bir kaç değişiklikk yapmak istiyorum ama ara yüze nasıl girilir bir türlü bulamadım.
İşin pool değişikliği yapacağım ama baikalminer ıntrface ı nasıl girilir buladım. yardımcı olan olursa sevinirim.
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
December 09, 2017, 03:05:45 PM

@igotek arkadaşımız baikal cihazların üstadı diyebiliriz. Onunla iletişime geçerseniz size yardımcı olacaktır.
neosante (OP)
Newbie
*

View Profile
December 09, 2017, 04:15:08 PM

@igotek arkadaşımız baikal cihazların üstadı diyebiliriz. Onunla iletişime geçerseniz size yardımcı olacaktır.
cok tesekkurlr. cozdum sonunda IP sını bır sekılde buldum.
andromed22
Sr. Member

Activity: 346
Merit: 250

View Profile
December 09, 2017, 04:37:47 PM

cok tesekkurlr. cozdum sonunda IP sını bır sekılde buldum.

nasıl buldunuz hocam? tıpkı modem arayüzü gibi bir arayüzü mü var? eğer nasıl bulduğunuzu söylerseniz daha sonra bu sorunu yaşayan arkadaşlar da bir daha bu sıkıntıya daha rahat çözerler
Anceluss
Member
**

Activity: 264
Merit: 12

View Profile
December 09, 2017, 08:56:00 PM

baikal arayüzüne ulaşmak için modemin atadığı local ipten ulaşabilirsin şifresi baikal (modem arayüzden hangi ip hangi makinanın bakabilirsin)

yok ben beyni ile uğraşacagım dersen

ssh ile root-baikal olarak girersin fakat çinliler çok kısıtlama yapmış bişey indirip çalıştırmak için resmen terledim ben sonunda pes ettim
neosante (OP)
Newbie
*

View Profile
December 10, 2017, 04:55:04 PM

baikal arayüzüne ulaşmak için modemin atadığı local ipten ulaşabilirsin şifresi baikal (modem arayüzden hangi ip hangi makinanın bakabilirsin)

ssh ile root-baikal olarak girersin fakat çinliler çok kısıtlama yapmış bişey indirip çalıştırmak için resmen terledim ben sonunda pes ettim

Bilgi için çok teşekürler. Makineyi bir aydır kullanıyorum. Makine çok fazla havuzdan kopuyor. Sprnova / Nicehash / Zpool vs. hepsini denedim. Bazen 4-5 saat kopmuyor. Bazen yarım gün kopmadan devam ediyor ama günde en az 3-5 kere kapatıp açmak gerekiyor tekrardan kazım yapması için. Sorun sizce nedir bir fikriniz var mı? Sizde de aynı sorunlar oluyor mu ?
Anceluss
Member
**

View Profile
December 10, 2017, 07:19:00 PM

Bilgi için çok teşekürler. Makineyi bir aydır kullanıyorum. Makine çok fazla havuzdan kopuyor. Sprnova / Nicehash / Zpool vs. hepsini denedim. Bazen 4-5 saat kopmuyor. Bazen yarım gün kopmadan devam ediyor ama günde en az 3-5 kere kapatıp açmak gerekiyor tekrardan kazım yapması için. Sorun sizce nedir bir fikriniz var mı? Sizde de aynı sorunlar oluyor mu ?
bende öyle bir sorun yok fakat arkadaşta bu sorun vardı modemi sorunluydu sizdeki sorun ney bilmiyorum varsa bir arkadaşınızın modemi ile deneyin
neosante (OP)
Newbie
*

View Profile
December 10, 2017, 08:52:43 PM

bende öyle bir sorun yok fakat arkadaşta bu sorun vardı modemi sorunluydu sizdeki sorun ney bilmiyorum varsa bir arkadaşınızın modemi ile deneyin

bilgi için teşekkürler. iş yerinden eve getirdim denemek için dün iyi aynı şekilde devam ediyor. ama pool larda da sorun var son zamanlarda yoğunluktan. siz hangi havuzu kullanıyorsunuz. ben şu an için suprnova da DGB kazıyorum. ama burada da sorun var sanırım oldukça düştü coin sayısı.
Anceluss
Member
**

View Profile
December 10, 2017, 09:10:46 PM

bilgi için teşekkürler. iş yerinden eve getirdim denemek için dün iyi aynı şekilde devam ediyor. ama pool larda da sorun var son zamanlarda yoğunluktan. siz hangi havuzu kullanıyorsunuz. ben şu an için suprnova da DGB kazıyorum. ama burada da sorun var sanırım oldukça düştü coin sayısı.

işyerinde güvenlik yazılımları varsa belki ondandır ben deeponion kazıyorum
igotek
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 10, 2017, 10:01:57 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2461043.msg25204861#msg25204861

Linkteki konuda Baikal Monitor isimli program var.
Bu programı indirim SCAN MINERS butonuna tıkladığınızda yerel ağdaki Baikal madenci cihazlarını bulur.
SAVE butonuna bastıktan sonra IP adresini görebilirsiniz.

Tarayıcınızda bu IP adresini yazdığınızda açılan sayfada şifre olarak "baikal" yazarsanız arayüze erişebilirsiniz.

DGB kazmak için blockfactory pool kullanın. DGB için en stabil havuzdur kendisi.

Eğer gün içerisinde sürekli kopma yaşıyorsanız OrangePi Zero SDCARD içerisindeki yazılımı silip tekrar yükelyin.
Genelde sorun çözülüyor. Eğer çözülmez ise en basit müdahele akıllı priz alıp 3 saat aralıkla restart ettirmektir.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
December 11, 2017, 09:34:24 PM

Bu programı indirim SCAN MINERS butonuna tıkladığınızda yerel ağdaki Baikal madenci cihazlarını bulur.

Tarayıcınızda bu IP adresini yazdığınızda açılan sayfada şifre olarak "baikal" yazarsanız arayüze erişebilirsiniz.

DGB kazmak için blockfactory pool kullanın. DGB için en stabil havuzdur kendisi.

Eğer gün içerisinde sürekli kopma yaşıyorsanız OrangePi Zero SDCARD içerisindeki yazılımı silip tekrar yükelyin.
Genelde sorun çözülüyor. Eğer çözülmez ise en basit müdahele akıllı priz alıp 3 saat aralıkla restart ettirmektir.

Tüm Biakal ürünlerin de bu sorun var mı.? Donanımsal mı yazılımsal bir sorun mu bu. Bizde Baikal almayı düşünüyoruz ama şimdi biraz kafamız karışmadı değil.
neosante (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 06:25:37 AM

Network ten kopma sorunu cok fazla. cihazın basında durmadığınız veya havuzu takıp etmedıgınız durumda cihazınız bosu bosuna calısıyor. bazen 24 saat kopmadan calısıyor bazen gunce 3-4 kez bu sorunu yasıyorsunuz.

Tüm Biakal ürünlerin de bu sorun var mı.? Donanımsal mı yazılımsal bir sorun mu bu. Bizde Baikal almayı düşünüyoruz ama şimdi biraz kafamız karışmadı değil.
igotek
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
December 17, 2017, 08:58:59 PM

Tüm Baikal ürünlerinde bu sorun olabiliyor. Ama genelde çözüme ulaşıyor. SDCARD yazılımını yenilemek yeterli oluyor.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
neosante (OP)
Newbie
*

View Profile
January 26, 2018, 08:29:48 AM

Bu SD card ıcının guncellenmesi bir türlü başaramadım. Sıfır bir SD kartın içine tam olarak hangi programları koymamız gerekiyor? Makineyi günce 2-3 kez açıp kapatmaktan biraz sıkıldım. Konu ile ilgili destek olabilecek bir arkadaş varsa çok sevineceğim. Yeni bir sd kartı bunun içine ciddi ciddi hangi sofware leri koymam gerek.
Teşekkürler
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 26, 2018, 11:05:45 AM

cihazlarin iso kalibi seklindeki yazilimlarini indirip win32diskimager programi ile iso dosyasini sd karta yazdiriyorsun. bende de Giant+ cihaz var cihazi resetledikten sonra 1 saat icinde arayuze yeniden erisemiyorum fakat mining olayinda herhangi bir sikinti cikarmiyor. mining pool ekranina 3 tane pool ekliyorum. ilk pool down olursa 2.poolda kazmaya basliyor herhangi bir kayip yasatmiyor ama tekrar ilk pool a donmek icin cihaza illa ki reset gerekiyor Smiley

github dagitimi icindeki iso dosyalari sikintili olabiliyor. baikal in sitesindeki support bolumunde yer alan cihaza ait pdf dosyasi icinde sd karta atacagin imaj dosyasi ve firmware dosyasi ile ilgili linklere ulasabilirsin
neosante (OP)
Newbie
*

View Profile
January 30, 2018, 06:39:46 AM

cihazlarin iso kalibi seklindeki yazilimlarini indirip win32diskimager programi ile iso dosyasini sd karta yazdiriyorsun. bende de Giant+ cihaz var cihazi resetledikten sonra 1 saat icinde arayuze yeniden erisemiyorum fakat mining olayinda herhangi bir sikinti cikarmiyor. mining pool ekranina 3 tane pool ekliyorum. ilk pool down olursa 2.poolda kazmaya basliyor herhangi bir kayip yasatmiyor ama tekrar ilk pool a donmek icin cihaza illa ki reset gerekiyor Smiley

github dagitimi icindeki iso dosyalari sikintili olabiliyor. baikal in sitesindeki support bolumunde yer alan cihaza ait pdf dosyasi icinde sd karta atacagin imaj dosyasi ve firmware dosyasi ile ilgili linklere ulasabilirsin

Bilgi için teşekkürler. Bende de nicehash ve suprnova havuzları ekli. Sorun makine networkten kopup hıc bır havuze bağlanmaması ( mavi ışıklar yanıp sönüyor) SD kartın içindeki tamamen silip. win32diskimanager ile PİZERO programını yüklemem yeterli mi yoksa başka birşeyler daha mı yükleyeceği o kısmı algılayamadım. Baikal sitesine (support kısmına da girdim ama sofware bulamadım) yardımcı olma sansın varsa sevinirim. çok teşekkürler
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 30, 2018, 08:05:45 AM

Bilgi için teşekkürler. Bende de nicehash ve suprnova havuzları ekli. Sorun makine networkten kopup hıc bır havuze bağlanmaması ( mavi ışıklar yanıp sönüyor) SD kartın içindeki tamamen silip. win32diskimanager ile PİZERO programını yüklemem yeterli mi yoksa başka birşeyler daha mı yükleyeceği o kısmı algılayamadım. Baikal sitesine (support kısmına da girdim ama sofware bulamadım) yardımcı olma sansın varsa sevinirim. çok teşekkürler

A2000 icin dedigin gibi orange pi zero yazilimi gorunuyor.
http://www.baikalminer.com/support04.php

ilgili linkteki img dosyasini indirip win32disk imager ile sd karta yazip cihaza takman yeterli.
giant+ asic ile A2000 asicler ayni imaj dosyasini kullaniyormus.

eger cihaza erisilebiliyor fakat mavi isiklar yanip sonuyorsa dedigin gibi pool a baglanamiyordur, bunun sebebi de yazdigin pool ayarlarindan kaynaklidir muhtemelen.
url de hata olabilir, stratum port hatali yazilmis olabilir.
bu durumda yazilimi yenilemene bence gerek yok. pool ayarlarini elden gecirmen yeterli
Pages: [1]
  Print  

Jump to: