Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:05:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: "CryptoKitties" Vitalik'in Projesi Olabilir mi?  (Read 744 times)
pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562
Merit: 251

ALCEDO

View Profile
December 10, 2017, 05:08:47 AM

Anlamadığım bir şekilde Vitalik sürekli bu kediciklerle ilgili twit atıp bildiğin reklam yapıyor. Acaba kedi projesinin arkasında Vitalik mi var?
Teorim: Her zaman hızından söz ettiren ETH ağı bir anda yavaşladığında insanlar bunu konuşmaya ve nedenini araştırmaya başlayacak ve muhtemel sebep olarak bu oyun gösterilecek. Bu sayede oyunun bedavadan dünya çapında reklamı olmuş olacak ve ETH kazandırma cazibesi sebebiyle de oyunun kullanıcısı gün geçtikçe artacak. Oyunun kullanıcısı arttıkça ETH daha popüler olmaya başlayacak. Sonra da son darbe olarak ağdaki hız sorununu çözdük diye duyuru yapılarak ETH'nin 1k dolarlara gelmesi sağlanacak. 1 taşta 2 kuş misali. İmkansız mı? Bence olması muhtemel..

İyi düşünülmüş bir senaryo yazmışsınız,  fakat olabilitesi  var bence mümkün  böyle bir şey, bu zamanda reklamın her ama her türlüsüne ihtiyaç var,   son noktada kazandırıyor,  Ethereum ekibinin bu oyunun sistemi bu hale getireceğini önceden  bilememesine şaşarım.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

1715465109
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715465109
Reply with quote  #2

1715465109
Report to moderator
1715465109
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715465109
Reply with quote  #2

1715465109
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Ferhan
Full Member

Activity: 280
Merit: 106

View Profile
December 10, 2017, 05:23:35 AM

Evet bu da pek tabi insanı düşündürüyor. Bende yeni duydum böyle bir sistemi reklam olma ihtimali de yüksek o değilse bile transfer ücretlerini yükseltmeleri bile yeter. Ordan da baya bi yolunu buldular.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 10, 2017, 05:37:13 AM

Valla bi an önce çözsüm.
Başlatmasın kedisine köpeğine.
Tüm tokenlerde sıkıntı var kendi bacağına sıkıyor ethereum.
Asklepion
Member
**

Activity: 203
Merit: 15

View Profile
December 10, 2017, 05:46:50 AM

Ethereum agindaki o kadar token islemi yapilirken sikinti yasanmiyorda kedi olayi ile nasil yavasliyor bende onu anlamiyorum.. geri sayim contratlari falan mi agirlastiriyor diye dusunuyorum fakat hic mantikli gelmiyor. Bir yandan da kedi isi aslinda bir oyun degil bildigin eticaret sitesi gibi.. eticaret siteleri icin alt yapi denemesi olabilir mi? Dogrudan ethereum tabanina bagli kontratla calisan e ticaret sitesi..
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
December 10, 2017, 07:51:39 AM

Dün bir yerde okudum yerini hatırlamıyorum ama kediciklerin transfer hızını yavaşlatmasının nedeni kedicik oyun sitesinin kendi altyapısıymış. Kedi aldığınızda, sattığınızda veya çiftleştirdiğinizde artık her ne ise, yani eth transfer işlemi yapmak istediğiniz anda ağın yoğunluğunu kaldırabilecek oranda gas, gwei ile işlemi başlatmazsanız ve yoğunluktan dolayı işlem yapılamazsa, sitenin altyapısı sürekli olarak o emri belli aralıklarla ve aynı gas, gwei ile ağa tekrar gönderiyormuş. Bu da kısır bir döngü yaratıyormuş.
CoinSlayer
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
December 10, 2017, 07:57:27 AM

bence vitalik bunun göze alamaz ya bir yanda kedicikler bir yanda ethereum ağı adam hangisine öncelik verir sizce ??
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
December 10, 2017, 08:06:35 AM

Bu spekülasyon mantık çerçevesinde oyun reklamı üstüne ethereum un artışı ama olan bize oluyor 50 gwei ile 40 gwei ile işlem yapıyoruz borsada işlemlerimiz bekliyor gunlerce can sıkıcı bir durum.
Valbuena07
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
December 10, 2017, 10:04:42 AM

Fazla konplo teorisi gibi zannetmiyorum :/ vitaly gibi zeki bir adam bu yavaşlamayı göze alamaz fakat krizi fırsata çevirebilme potansiyelini de unutmamak lazım
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
December 10, 2017, 12:12:13 PM

Bence de biraz komplo teorisi olsa da ciddi miktar paradan söz ediyorsak yapabilirler de, belli olmaz bunların ne yaptığı, ama ben de sanmıyorum itibar kaybı uğruna böyle saçma bişey yapcaklarını.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
December 10, 2017, 12:31:15 PM

Vitalik zeki bir proje insanı. Elbette kedicikler Ethereum'dan bahsedilmesine sebep oluyor. Tıpkı Bitcoin forkları gibi. Ethereumla ilgili sıkıntılar şimdilik bilerek çözümlenmiyor. Kediden daha sevimli reklam aracımı olur. Problemi çözdüklerinde Ethereum'un yükselişini izleriz bizde.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
December 10, 2017, 01:03:49 PM

Şaka bir yana sanal kedilere yüzlerce ethereum veriyorlar. Amaçlarını anlamadım sadece hızlı üretim yapıyorlar diye sanal bi kediye 100k dolar verilmez akıl mantık almaz yani
nusret30
Member
**

Activity: 138
Merit: 11

View Profile
December 10, 2017, 01:07:24 PM

Yeni bir çılgınlık başlayacak böylece diğer oyun üreticileride bu yönteme başvurur mobil oyun sektöründe bunun yayılması demek bir çok altcoin için yeni bir reklam pazarlama imkanı sunacaktır

Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462

View Profile
December 10, 2017, 01:27:58 PM

Cidden oyun sektörü bu yapılar üstüne kurulacak yakında nerelerden nerelere geldik bu kedi oyunu her şeyin temeli şu an kim bilir daha neler gelecektir zamanla
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
December 10, 2017, 01:34:07 PM

Anlamadığım bir şekilde Vitalik sürekli bu kediciklerle ilgili twit atıp bildiğin reklam yapıyor. Acaba kedi projesinin arkasında Vitalik mi var?
Teorim: Her zaman hızından söz ettiren ETH ağı bir anda yavaşladığında insanlar bunu konuşmaya ve nedenini araştırmaya başlayacak ve muhtemel sebep olarak bu oyun gösterilecek. Bu sayede oyunun bedavadan dünya çapında reklamı olmuş olacak ve ETH kazandırma cazibesi sebebiyle de oyunun kullanıcısı gün geçtikçe artacak. Oyunun kullanıcısı arttıkça ETH daha popüler olmaya başlayacak. Sonra da son darbe olarak ağdaki hız sorununu çözdük diye duyuru yapılarak ETH'nin 1k dolarlara gelmesi sağlanacak. 1 taşta 2 kuş misali. İmkansız mı? Bence olması muhtemel..

Farkli bir bakis acisi aslinda aklimda boyle bir soru isareti biraktin vallaha olmaz dedigimiz her sey oluyor bu piyasada "Everything is possible " Smiley
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
December 10, 2017, 01:41:04 PM

Pahalı kedileri vitalik satın alıyor olabilir veya projeyi kuranların reklam alışverişlerinden birisidir belki. Cidden insan 200 ether vermez yani sanal kediye. Vitaliğin reklamı da olabilir de ethereumun reklama zaten ihtiyacı yok. Bitcoini bilen ethereumuda biliyor sonucta

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
bitcointr01
Full Member

Activity: 149
Merit: 100

View Profile
December 10, 2017, 01:45:32 PM

Bende açıkcası ethereumun daha fazla kişiye ulaşması için reklam yapıldığını düşünüyorum, sonuçta gerçekleşen ödemeler Ethereum üzerinden gerçekleşiyor, yani engelleneceğini düşünmüyorum açıkcası.
Yakın bir sürede bu probleme çözüm bulacaklarını düşünüyorum
Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462

View Profile
December 10, 2017, 02:00:35 PM

Bende açıkcası ethereumun daha fazla kişiye ulaşması için reklam yapıldığını düşünüyorum, sonuçta gerçekleşen ödemeler Ethereum üzerinden gerçekleşiyor, yani engelleneceğini düşünmüyorum açıkcası.
Yakın bir sürede bu probleme çözüm bulacaklarını düşünüyorum

Aynen öyle bence mucizevi bir şey ağ üstü aracı olmadan bir şey alıp satmak gelecekte daha neler olacak belki domates elma vs gibi şeyleri böyle alacağız
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
December 10, 2017, 05:23:56 PM

Valla kimin parmağı var bilmiyorum da ethereum ağının içine edildi bir haftadır. Ne yolladığımız geliyor ne bişey. Tamamen düzelir umarım bugünlerde, güven kaybı yaşatıyorlar hoş olmaz bence eth için bu.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: