Bitcoin Forum
June 19, 2024, 07:21:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Forkları : Lightning Bitcoin  (Read 369 times)
CoinDestek (OP)
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 06:07:47 PM

Bitcoin ve Bitcoin forkları sonucu ortaya çıkan yeni coinlerin karşılaştırılması.
Siz hangisini favori görüyorsunuz ?
https://twitter.com/coin_destek/status/939556310890184704
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
December 10, 2017, 12:53:49 AM
Last edit: December 13, 2017, 01:46:28 PM by ugr_erkn92

Bitcoinin  karşısına çıkarılan  forklardan  Bitcoin Cash dışındakiler bence kısa sürede  yalan olur,  Bitcoin Cash'i de ittire kaktıra zorla bir şekilde  kabul ettirdiler piyasaya zaten,  yalnız Bitcoin Cash için taklit diyoruz ve küçümsüyoruz halen, sonradan çıkanlar aslında Cash'in taklit olduğunu unutturmanın bir yolu bana göre.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 10, 2017, 01:29:39 AM

Bazen bu forklarla yalnızca bitcoin ve ondan kopan cücüklerle bir altcoin piyasası oluşturmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Son 6 aylık süreçte bir çok fork oldu ve hemen hepsi bir çok altcoinden daha iyi durumda. Btc'nin çılgın yükselişi devam ederken bile ha bre fork yapıyorlar. Sanırım altcoinlerin çoğunu çöp yapıp kaliteli bir piyasa oluşturmaya çalışıyorlar gibi geliyor bana.
blablablabla
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
December 14, 2017, 04:16:07 PM

Bitcoin Cash hız ve ücret açısından ödeme için kripto parası olarak Bitcoine rakip olur.  Diğer soft  ve hard forklar sadece Bitcoinin değerini arttırmasını sağladı. Forklar sayesinde piyasa genişledi.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 14, 2017, 04:57:27 PM

ağır işleyen transfer işlemleri ve ücretlerin daha yüksek olması belki bir vakit sonra bu forklardan gelen klonun önünü iyice açabilir. Şu anda potansiyel olan bitcoincash ama btc deki transfer hacmi cash de olsa bence yine fena çuvallardı. Önemli olan bence madenciliği olmayan, işlem hızı saniyede 100.000 bini değerlere sahip olması.

Küçük değişiklikler ve borsaya eklenmesi bence bitcoinin klonunu oluştururken birkaç kat daha hızlı olması değil çok ucuza, hızlı transferler sunması gerekir.

HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
December 14, 2017, 07:34:01 PM

Bitcoinle başlayan bir tane daha kripto para görmek istemiyorum açıkçası. Bitcoin Bitcoin olarak kalmalı diye düşünüyorum. Forklardan sonra çıkan bir coin Bitcoinin önüne hızlı bir şekilde geçerse, Bitcoin hızlı bir düşüş yaşar, bir çok insan büyük maduriyet yaşayabilir. Hatta tüm kripto paralar bu durumdan olumsuz etkilenir.
TURCAN
Full Member

Activity: 230
Merit: 100

View Profile
December 14, 2017, 08:13:07 PM

Bitcoin bu ara transferde biraz zorluklar yaşıyor...forklardan çıkan koinler çoğu altcoinden daha iyi durumdalar....daha çok kazandırıyorlar
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
December 14, 2017, 08:50:32 PM

Hiçbirini fork olarak görmüyorum, hepsi adına Bitcoin konulmuş altcoinler ve AirDrop ile dağıtımı yapılıyor yani aslında peş para etmemesi gereken artık varlıklar olarak değerlendiriyorum. Bitcoin tektir, her zaman tek olarak kalacaktır eğer sistemde bir değişiklik olursa Bitcoin zaten yeterince geliştirilebilir.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 09:19:40 PM

Bu forklardan artık herkese kusma geldi bitcoin yatırımcıları bile bu forkları sorgular oldu.Bitcoi belki balon değil ama bu tarz şeyler ile balon haline getirilmeye çalışılıyor.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
silentbook
Newbie
*

Activity: 85
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 02:53:38 AM

İnsanlar bezdi gerçekten fork görmekten ve ciddiye alınmıyor artık.
kribati7
Full Member

Activity: 196

View Profile
December 15, 2017, 03:01:46 AM

İlk forkta açılan başlıklar neydi öyle be Smiley Ortalık kaynıyordu resmen. Ama artık insanlar iplemiyor bile. Bokunu çıkardılar.

Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
December 15, 2017, 02:55:28 PM

Bitcoin Cash birazda bitcoin gold ses getirdi diğerlerini kimse önemsemiyor yada biz öyle zannediyoruz.

ST39
Member
**

Activity: 167

View Profile
December 15, 2017, 07:16:34 PM

Bedava verecekse ondan güzeli yok..Alıştık forklara artık 15 günde bir fork...
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 15, 2017, 07:24:28 PM

Binance'nin hesabıma son geçirdiği fork coinleri şunlar: Bitcoin Diamond, Bitcoin X, Super Bitcoin.
Geçen ay sadece Diamond için alım-satım yapabilmiştim. Diğer ikisini 3 gün oldu halen kıpırdatamıyorum yerinden; hem trade başlatılmadı hem de cüzdana çekilmiyor Binance'de:( Lightning gelecek, Cash Plus gelecek, daha bir yığın fork olacak. Ama ne işe yarayacak bunlar anlamıyorum. Millet Yobit'te patır kütür işlem yapıyor, ben de ancak fork coinlerime bakıp duruyorum. Var mı var işte; satamadıktan, çekemedikten sonra neye yararsa artık!
globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
December 16, 2017, 08:45:02 AM

Bitcoin forklarının bitcoinin yerini alabileceğini düşünmüyorum. Teknolojisi bitcoinden daha iyi bile olsalar bunu başaramıyorlar. Ama bedavadan para kazandırıyorlar ve bitcoinin değerini arttırıyorlar. Bu yüzden bence olabilir tabi abartmadan. Binance de tutuyorum biraz bitcoin forkların hepsini destekliyor.

Segomo
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 16, 2017, 05:22:34 PM

İpini koparan forklatıyor. Piyasa bitcoin türevleriyle doldu. Yakında türk dizilerindeki gibi fantastik bitcoin isimleri görmeye başlarız. Artık borsaların bu forklara destek vermeyip coin dağıtmaması daha iyi gibi. Binance yobit olma yolunda ilerliyor.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: