Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:53:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Koji LTC novčanik?  (Read 542 times)
freigeist (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1107
Merit: 534


View Profile
December 09, 2017, 07:41:30 PM
 #1

Pozdrav.

Koji LTC novčanik koristite za čuvanje vašeg bogatstva?
Koji je po vama najbolji novčanik, a da ne zahtjeva skidanje cijelog lanca lokalno?

Hvala.

"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
December 09, 2017, 08:40:34 PM
 #2

Mislim da grešiš.
Myetherwallet je novčanik za Ethereum blockchain i za tokene koji su razvijeni na Ethereum platformi. Njega nije moguće koristiti za Litecoin.

Ja sam počeo da koristim Exodus novčanik (www.exodus.io). Baš sam sinoć prebacivao Litecoin [LTC] na njega. Sve je prošlo efikasno (manje od 5 min) i jeftino (minimalni fee).
Kamby
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
December 09, 2017, 11:14:16 PM
 #3

Po meni Jaxx odličan izbor, puno coina podržava i sasvim je praktičan. Ne zahtjeva downloadanje cijelog chaina.
powerman24
Member
**
Offline Offline

Activity: 448
Merit: 12


View Profile
December 10, 2017, 08:44:21 AM
 #4

Samo na poloniex nemoj. Već 3 dana čekam da mi stigne 0.5 eth

▄ ◤ DAGO Mining ◥ ▄  ▐░ ECOLOGICAL BITCOIN MINING ░▌
【We produce energy from renewable sources to use it for mining and the blockchain.】
ANN THREADFACEBOOKTWITTERWHITEPAPERYOUTUBE
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
December 10, 2017, 10:05:34 AM
 #5


Ja sam počeo da koristim Exodus novčanik (www.exodus.io). Baš sam sinoć prebacivao Litecoin [LTC] na njega. Sve je prošlo efikasno (manje od 5 min) i jeftino (minimalni fee).

Ja isto koristim Exodus, samo jedna napomena što se tiče network feea, vlasnici exodusa ne daju težinu na minimalnu naknadu nego na brzinu transakcije, tako da transakcije i nisu najjeftinije. LTC imam općenito nizak network fee pa to nema velikoga utjecaja.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
December 10, 2017, 11:14:56 PM
 #6

Kod Exodusa možeš da izvezeš privatne ključeve i na pr. za ETH ili ERC20 tokene pristupiš Ethereum blockchainu kroz MyEtherWallet i odradiš transakcije sa većom fleksibilnošću na cenu transakcije ...
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
December 12, 2017, 07:06:14 PM
 #7

Osobno koristim Electrum-LTC i zadovoljan sam. Nije 'full node' pa ne moraš skidati cijeli blockchain a radi besprijekorno.

Samo na poloniex nemoj. Već 3 dana čekam da mi stigne 0.5 eth

Na koju foru poloniex dolazi u obzir kao novčanik?
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
December 13, 2017, 10:52:25 AM
 #8

mislim da ti ovisi o tome koliko litecoina imaš, ako imaš veći broj najsigurnije ti je skinuti original wallet(www.litecoin.org), mislim da nije pametno držati kovanice na marketu jer nikad ne znaš što se može desiti, hakerski napad i slično i time riskiraš da izgubiš svoje kovanice, ja osobno koristim ovaj offical wallet, wallet.dat imam na stiku i kod također, tako da su coini sigurni, na računalu naravno ne držim kodove za otključvanje iz sigurnosnih razloga

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 14, 2017, 07:27:24 AM
 #9

mislim da ti ovisi o tome koliko litecoina imaš, ako imaš veći broj najsigurnije ti je skinuti original wallet(www.litecoin.org), mislim da nije pametno držati kovanice na marketu jer nikad ne znaš što se može desiti, hakerski napad i slično i time riskiraš da izgubiš svoje kovanice, ja osobno koristim ovaj offical wallet, wallet.dat imam na stiku i kod također, tako da su coini sigurni, na računalu naravno ne držim kodove za otključvanje iz sigurnosnih razloga

Ja bi ipak rekao da je najsigurnije koristiti hardware wallet poput Ledger Nano S. Ovdje su upute kako instalirati LTC wallet na Ledger: https://ledger.zendesk.com/hc/en-us/articles/115005172945-How-to-install-and-use-Litecoin-LTC-

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
fruitspirit
Member
**
Offline Offline

Activity: 164
Merit: 13


View Profile
December 14, 2017, 10:13:11 AM
 #10

a je najsigurnije je hardware wallet ali isto ovisi koliko imaš ltca, nećeš kupovat ledger nano s ako imaš pol litecoina

   ⚡⚡ PRiVCY ⚡⚡   ▂▃▅▆█ ✅ PRiVCY (PRIV) is a new PoW/PoS revolutionary privacy project ● ☞ ✅ Best privacy crypto-market! ● █▆▅▃▂
    Own Your Privacy! ─────────────────║ WebsiteGithub  |  Bitcointalk  |  Twitter  |  Discord  |  Explorer ║─────────────────
   ✯✯✯✯✯                 ✈✈✈[Free Airdrop - Starts 9th June]✅[Tor]✈✈✈ ║───────────║ Wallet ➢ ✓ Windows  |  ✓ macOS  |  ✓ Linux
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 14, 2017, 11:23:58 AM
 #11

a je najsigurnije je hardware wallet ali isto ovisi koliko imaš ltca, nećeš kupovat ledger nano s ako imaš pol litecoina

Ma naravno. Samo kažem da je hardware wallet najsigurniji. Mislim da nema sigurnijeg i praktičnijeg od toga.
Uostalom, pola LTC-a će možda jednom vrijediti dovoljno da se isplati kupiti Ledger za njega Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
KriptoCoder
Member
**
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 17


View Profile
December 14, 2017, 08:17:21 PM
 #12

Meni se dopada Exodus kako izgleda i svi ga po forumu hvale.
Ja recimo koristim Jaxx jer ima verziju za mobilni i na taj nacin mi je praktican za koriscenje.

DeepOnion    ▬▬  Anonymous and Untraceable  ▬▬    ENJOY YOUR PRIVACY  •  JOIN DEEPONION
▐▐▐▐▐▐▐▐   ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord   ▌▌▌▌▌▌▌▌
Get $ONION  (✔Cryptopia  ✔KuCoin)  |  VoteCentral  Register NOW!  |  Download DeepOnion
btcliki
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
December 14, 2017, 08:54:51 PM
 #13

A coinbas...šta o njemu mislite  Huh
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
December 15, 2017, 07:27:47 PM
 #14

A coinbas...šta o njemu mislite  Huh

Coinbase je mjenjačnica a ne novčanik pa za nju vrijedi što i za druge mjenjačnice, na njoj se ne drže novci.
investitor
Member
**
Offline Offline

Activity: 120
Merit: 10


View Profile
December 16, 2017, 07:51:11 PM
 #15

... najsigurnije je hardware wallet ...

šta se dešava ako se pokvari hardware wallet?

Postoji li neka mogućnost da se spasu privatni ključevi?
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 16, 2017, 09:19:18 PM
 #16

... najsigurnije je hardware wallet ...

šta se dešava ako se pokvari hardware wallet?

Postoji li neka mogućnost da se spasu privatni ključevi?

Korisnik u hardware walletu ne zna svoj privatni ključ pa ga nitko ne može niti ukrasti. To i je ono najbolje kod hardware walleta. Kad želiš napraviti transakciju računalo "pita" hardware wallet smije li napraviti transakciju (u tom trenutku ti kao korisnik moraš odobriti transakciju).

Što se tiče kvara uređaja, naravno da je proizvođač i na to mislio. Kod inicijalnog pokretanja uređaja dobiješ 24 riječi koje zapišeš i onda ako ti se uređaj pokvari, kupiš novi i napraviš restore pomoću tih riječi.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
I.Grozni
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 286


Coinomi multi-coin HD wallet


View Profile
December 16, 2017, 10:58:17 PM
 #17

... najsigurnije je hardware wallet ...

šta se dešava ako se pokvari hardware wallet?

Postoji li neka mogućnost da se spasu privatni ključevi?

Korisnik u hardware walletu ne zna svoj privatni ključ pa ga nitko ne može niti ukrasti. To i je ono najbolje kod hardware walleta. Kad želiš napraviti transakciju računalo "pita" hardware wallet smije li napraviti transakciju (u tom trenutku ti kao korisnik moraš odobriti transakciju).

Što se tiče kvara uređaja, naravno da je proizvođač i na to mislio. Kod inicijalnog pokretanja uređaja dobiješ 24 riječi koje zapišeš i onda ako ti se uređaj pokvari, kupiš novi i napraviš restore pomoću tih riječi.

Taj niz od 24 riječi koji spominješ je u stvari 'privatni ključ' samo u drugom obliku. I Coinomi koristi niz riječi samo što se malo drugačije zove - 'pass phrase', a taj niz riječi moguće je konvertirati u privatni ključ pomoću ovog alata https://coinomi.com/recovery-phrase-tool.html

Što sam ja sada htio s ovime reči... Onaj tko dođe u posjed tvog niza od 24 riječi ne treba tvoj hardware wallet uopće. Njemu treba samo taj niz riječi i na svakom kompatibilnom uređaju može rekreirati tvoj novčanik i očistiti ga bez problema. Drugim riječima jednako dobro će posao obaviti bilo koji papirnati wallet kao i hardware wallet ako je fraza tj. privatni ključ dobro zaštićen od tuđih pogleda. Za korisnike s sićom od nekoliko tisuća $ hardware wallet je neopravdana investicija. Ima dobrih i sigurnih načina čuvanja kriptovaluta a potpuno besplatnih.
mrdrumspin
Member
**
Offline Offline

Activity: 95
Merit: 11


View Profile
December 16, 2017, 11:18:37 PM
 #18

Hardware wallet je najsigurniji. Ja koristim official wallet za ltc. Sto se tice sigurnosti sve osim hardware walleta je slicno, samo ne treba drzati novce na marketima/mjenjacnicama.
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
December 17, 2017, 12:04:57 PM
 #19

... najsigurnije je hardware wallet ...

šta se dešava ako se pokvari hardware wallet?

Postoji li neka mogućnost da se spasu privatni ključevi?

Korisnik u hardware walletu ne zna svoj privatni ključ pa ga nitko ne može niti ukrasti. To i je ono najbolje kod hardware walleta. Kad želiš napraviti transakciju računalo "pita" hardware wallet smije li napraviti transakciju (u tom trenutku ti kao korisnik moraš odobriti transakciju).

Što se tiče kvara uređaja, naravno da je proizvođač i na to mislio. Kod inicijalnog pokretanja uređaja dobiješ 24 riječi koje zapišeš i onda ako ti se uređaj pokvari, kupiš novi i napraviš restore pomoću tih riječi.

Taj niz od 24 riječi koji spominješ je u stvari 'privatni ključ' samo u drugom obliku. I Coinomi koristi niz riječi samo što se malo drugačije zove - 'pass phrase', a taj niz riječi moguće je konvertirati u privatni ključ pomoću ovog alata https://coinomi.com/recovery-phrase-tool.html

Što sam ja sada htio s ovime reči... Onaj tko dođe u posjed tvog niza od 24 riječi ne treba tvoj hardware wallet uopće. Njemu treba samo taj niz riječi i na svakom kompatibilnom uređaju može rekreirati tvoj novčanik i očistiti ga bez problema. Drugim riječima jednako dobro će posao obaviti bilo koji papirnati wallet kao i hardware wallet ako je fraza tj. privatni ključ dobro zaštićen od tuđih pogleda. Za korisnike s sićom od nekoliko tisuća $ hardware wallet je neopravdana investicija. Ima dobrih i sigurnih načina čuvanja kriptovaluta a potpuno besplatnih.

Odlično objašnjeno! Za veliku većinu prosječnih korisnika hardware wallet je nepotrebna investicija.
Nemojte krivo shvatiti, hardware wallet je praktično i cool rješenje ali gotovo jednaku sigurnost imate i sa dobro čuvanim privatnim ključem na komadu papira. Jedino na što trebate obratiti pažnju u ovom slučaju je da nemate kakav trojanac ili keyloger na računalu kada želite 'potrošiti' vaše novčiće.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1207



View Profile
December 17, 2017, 12:47:12 PM
 #20

... najsigurnije je hardware wallet ...

šta se dešava ako se pokvari hardware wallet?

Postoji li neka mogućnost da se spasu privatni ključevi?

Korisnik u hardware walletu ne zna svoj privatni ključ pa ga nitko ne može niti ukrasti. To i je ono najbolje kod hardware walleta. Kad želiš napraviti transakciju računalo "pita" hardware wallet smije li napraviti transakciju (u tom trenutku ti kao korisnik moraš odobriti transakciju).

Što se tiče kvara uređaja, naravno da je proizvođač i na to mislio. Kod inicijalnog pokretanja uređaja dobiješ 24 riječi koje zapišeš i onda ako ti se uređaj pokvari, kupiš novi i napraviš restore pomoću tih riječi.

Taj niz od 24 riječi koji spominješ je u stvari 'privatni ključ' samo u drugom obliku. I Coinomi koristi niz riječi samo što se malo drugačije zove - 'pass phrase', a taj niz riječi moguće je konvertirati u privatni ključ pomoću ovog alata https://coinomi.com/recovery-phrase-tool.html

Što sam ja sada htio s ovime reči... Onaj tko dođe u posjed tvog niza od 24 riječi ne treba tvoj hardware wallet uopće. Njemu treba samo taj niz riječi i na svakom kompatibilnom uređaju može rekreirati tvoj novčanik i očistiti ga bez problema. Drugim riječima jednako dobro će posao obaviti bilo koji papirnati wallet kao i hardware wallet ako je fraza tj. privatni ključ dobro zaštićen od tuđih pogleda. Za korisnike s sićom od nekoliko tisuća $ hardware wallet je neopravdana investicija. Ima dobrih i sigurnih načina čuvanja kriptovaluta a potpuno besplatnih.

Nikako se ne bih složio s ovim podebljanim dijelom. Kako možeš reći da će paper wallet jednako dobro odraditi posao kao i hardware wallet? Da bi povukao sredstva sa paper walleta moraš negdje na web-u upisati svoj privatni ključ. Zato svi upozoravaju da se paper wallet uvijek isprazni do kraja jer kad jednom negdje upišeš privatni ključ, onda on više nije privatni.
S druge strane, kod hardware walleta 24 riječi ne upisuješ nigdje. Kad želiš obaviti transakciju, priključiš hardware wallet na računalo i kad računalo (tj. korisnik za računalom) želi obaviti transakciju, tada ju korisnik mora na hardware walletu "odobriti" pritiskom gumba. Znači, nigdje ne treba upisati 24 riječi i one uvijek ostaju privatne.

OK, možda sam pretjerao kad sam rekao da se ne bih složio s podebljanim. Složio bi se donekle... Ajmo reći da će paper wallet jednako dobro odraditi posao čuvanja kripto valuta kao i hardware wallet, ali do trenutka kad želiš povući sredstva s walleta. Plus, hardware wallet ti omogućuje da imaš nekoliko valuta na istom uređaju, a kod paper walleta moraš imati po jedan komad za svaku valutu.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!