Bitcoin Forum
May 27, 2024, 04:16:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: POS - Proof of stake coinleri  (Read 349 times)
BtcBlack
Member
**

Activity: 295
Merit: 10

View Profile
April 07, 2018, 07:54:34 AM

Aslında yeni konu açacaktım, ama bu konu altında sormak belki daha mantıklı olur diye düşündüm Wink

POS coinlerin bir kısmında cüzdanı sürekli açık tutmak gerekiyor. Diyelim ki 4-5 adet coin için stake yapmaya karar verdik ve haliyle cüzdanları sürekli açık kalacak. Bütün cüzdanları aynı anda aynı bilgisayarda çalıştırmak doğru mudur, yoksa hepsi için ayrı bilgisayar mı kullanılmalı? Eğer sorun olmuyorsa HD seçimini nasıl yapmalıyız? 256'lık bir SSD yeterli olur mu?

Aynı bilgisayarda kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz 256 lık ssd yeterli olacaktır arada bir cüzdanlarını yedeklemeyi unutmayınız

Teşekkür ederim bilgi için Smiley
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
April 07, 2018, 03:15:39 PM

BitcoinWSpectrum coin pos olacak 3.çeyrek. Rebl var aklıma gelen baska jiyo diye bir coin vardı. bayaa var aslında ama masternode olmak biraz pahalı bu coinlerde. simdi ilk söylediğim coin en uygun olanı şimdi alıp 3 ay sonra iyi kazanç getirir diye düşünüyorum.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
BtcBlack
Member
**

View Profile
April 07, 2018, 06:11:09 PM

BitcoinWSpectrum coin pos olacak 3.çeyrek. Rebl var aklıma gelen baska jiyo diye bir coin vardı. bayaa var aslında ama masternode olmak biraz pahalı bu coinlerde. simdi ilk söylediğim coin en uygun olanı şimdi alıp 3 ay sonra iyi kazanç getirir diye düşünüyorum.

Zaten bundan sonra POS daha çok gündeme gelecek muhtemelen. Ben de 3-5 tane sağlam ve getirisi iyi olacak POS coinde karar kılmaya çalışıyorum. Kuracağım sistemin donanımı neredeyse hazır. Spectrum'un yıllık %9 getirisi var, fakat pirim yapabileceğini öngörerek yatırım yapılabilir. Oldukça kararsız kalıyor insan. Ben araştırırken bir taraftan da öneriler gelir zaten arkadaşlardan. Muhtemelen bu ay sonuna kadar 3-5 arası POS kurulumunu gerçekleştirmiş olurum.
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
April 07, 2018, 06:46:31 PM

Unify coin pos sistemli stake imkanı var arkadaşlar. Yüklü miktar alıp stake yapmak isteyenler yapsın, çünkü şu an market cap değeri çok çok çok düşük değerlerde. İleride roadmap'te crowdfunding ve marketplace platform var. Bunları gerçekleştirdiklerinde fiyat epey bi yükselebilir, bol x'li. Zaten unify token de değil ayrı bir blockchaine sahip bir coin, bu da büyük bir avantajı. Orta vadeli al-sat yapmak isteyenlere de çok güzel fırsatlar veriyor, grafiğine bakarsanız görürsünüz. Şu an tek eksiği düzgün borsaya girememiş olması ki bunu da kısa zamanda aşacaklardır.

BtcBlack
Member
**

View Profile
April 07, 2018, 07:00:53 PM

Unify coin pos sistemli stake imkanı var arkadaşlar. Yüklü miktar alıp stake yapmak isteyenler yapsın, çünkü şu an market cap değeri çok çok çok düşük değerlerde. İleride roadmap'te crowdfunding ve marketplace platform var. Bunları gerçekleştirdiklerinde fiyat epey bi yükselebilir, bol x'li. Zaten unify token de değil ayrı bir blockchaine sahip bir coin, bu da büyük bir avantajı. Orta vadeli al-sat yapmak isteyenlere de çok güzel fırsatlar veriyor, grafiğine bakarsanız görürsünüz. Şu an tek eksiği düzgün borsaya girememiş olması ki bunu da kısa zamanda aşacaklardır.

Unify'nin eksiklerinden birisi de linux cüzdanı. Linux qt çalışmıyor. Birçok POS  coinin qt wallet'larını önce linux üzerinde test ediyorum. Çünkü kuracağım sistem linux tabanlı olacak muhtemelen. Unify'nin şu andaki getirisi hakkında bir bilginiz var mı?
HCRT
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 07, 2018, 07:09:14 PM

bu sene ethereumun posa geçmesi konuşuluyor eğer geçerse bayağı artış gösterip yerini sağlamlaştıracaktır gibime geliyor benim ama 2019 sonu da konuşuluyor

turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
April 07, 2018, 07:20:54 PM

Çok mantılı bir sistem uzun vadeli bekleyişlerde hem paranı kazanıyor hemde artan fiyatlardan yararlanıyorsun. Senin gibi bir çok insanın oluşu da dump ihtimallerini kısıtlıyor tabi

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: