Bitcoin Forum
May 25, 2024, 06:27:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 2018 Yılında Yatırım Yapılacak Kripto Paralar  (Read 822 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
December 10, 2017, 07:45:32 PM

Selamlar,

Böyle bir yazı var;

https://kriptokoin.in/2018-yilinda-yatirim-yapilacak-6-kripto-para/

6. Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin oyun içi eşya transferine yeni bir boyut kazandırıyor. Hali hazırda oyun içi eşyaları takaslamak için bir sürü web sitesi varken Enjin Coin bu işe yepyeni bir soluk getirerek Enjin Coin karşılığında eşya satışına veya takasına izin veriyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan bu koin 2018 ortalarına doğru büyük ilgi göreceğe benziyor. Şimdiden Unturned, ARK Survival, Minecraft gibi oyunlar ile anlaşma içerisinde olan bu koin, ilerleyen zamanlarda daha farklı oyunlar için de destek sunacak ve bu da koinin değerini arttıracak gibi gözüküyor. Yatırım yapacakların Enjin Coin’e bir göz atmasında fayda var.

5. Monaco (MCO)

“İstediğin zaman, istediğin yerde!” sloganıyla ortaya çıkan Monaco da yine 2018 yılı için değerlendirilmesi gereken bir diğer para birimi. Esas kullanım amacı para ve kripto koin transferlerini komisyonsuz bir şekilde ve hızlıca gerçekleştirmek olan bu para birimi yalnızca mobil cüzdanla kalmıyor ve kart olarak da karşımıza çıkıyor. Kredi kartı gibi paranızı Monaco’nun size verdiği kartlara atarak anlaşmalı iş yerlerinde rahatça harcama yapabiliyorsunuz. Özellikle seyahat edenlerin ödediği yüksek komisyonları göz önünde bulundurunca gerçekten güzel bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. 2018 yılı için bu koini aklınızın bir köşesine yazmakta fayda var.

4. Basic Attention Token (BAT)

Reklamcılık dünyasına yepyeni bir soluk getiren Basic Attention Token belki de 2018 yılında patlama yapabilecek diğer koinlerden bir tanesi. Mevcut internet reklamlarında aracı kurumun komisyon oranlarının çok yüksek olmasından ve reklamların doğru hedef kitleye ulaşamamasından yola çıkan ekip bu koini geliştirdi ve bence iyi ki geliştirdi. Basic Attention Token ile reklam verenler istediği hedef kitleye çok düşük maliyetlerle ulaşabilirken yalnızca reklamı gerekli ilgiyi çekerse para ödüyor. Ayrıca reklamlara ilgi gösteren kullanıcılar ve reklamları barındıran site/uygulama sahipleri de aracı kuruma yüksek komisyon ödemeden direk reklam verenden ödemesini alıyor. Proje geliştirilmeye devam ediyor ve böyle giderse Google, Yandex, Amazon gibi reklam servislerini yakın gelecekte silip süpürecek gibi duruyor.

İlk 3'te de Steem, Bitcoin ve SiaCoin var.

Sizin favorileriniz hangi koinler, 2018'de hangi kripto paralara yatırım yapmalı?

Senior / Full
gyrocu
Newbie
*

Activity: 109
Merit: 0

View Profile
December 10, 2017, 07:51:09 PM

31 martta vadettikleri ürünü ortaya koyabilirlerse monetha diyebilirim. ekibin iletişimi çok iyi
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
December 10, 2017, 08:00:39 PM

monaco bi ara kart muhabbetini duyurdu iyiyerlere de geldi. sonra btc nin hareketlerinden o da nasibini aldı.

bat içinse hiç pum yemedi hatta bi aralar 5000 den alıp 7500 leri görünce bile satmamıştım. ama o da ciddi bir kroşe yedi.

benim gözüm şuan için nxt de işin açıkçası 25 aralıkta yeni bir coin çıkartıyor. ayrıca nexy axchange diye bi borsa var yeni kuruluyor nxt ile alakalı mı bilmiyorum eğer alakası varsa çok faydalı olur kanaatindeyim
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 10, 2017, 08:06:10 PM

waves
Merkeziyetsiz borsa olarak hayatımıza girdi. 2017 yılının en çok kazandıran yatırım araçlarından biri.
100$ hedefi ile bekleyen çok holder var. digilira nın devreye girmesi ile Türkler waves'i yıkacaklar.
Bu nedenle potansiyeli yüksek.

Digibyte
88 satohi gibi komik bir fiyatla işlem görüyor. Haziran ayında 2500 satoshi idi. Bitcoin yükselişinin geberttiği potansiyeli olan bir coin. multi algo olması büyük avantaj. Türk yatırımcılar içinde milyon adetlik yatırımı olanlar var. Bu nedenlerle potansiyeli yüksek.

Monetha
Saplantılı yatırımcıları var. ico fiyatının 2 katını verip borsaya açılmadan toplamaya çalışanlar oldu. Neden bu kadar beklenti var bilmiyorum.
Baya hakkında okudum ama  dolar olarak fiyatını koruyor bir şekilde. Herkes 2018 sonlarında olacaklar var deyip duruyor.

Unify Coin
Çok ucuz, stake yapılabiliyor. Ekip salak ama pr'ı iyi. Bu bağlamda potansiyeli var. Ana konusunu takip etmenizi tavsiye ederim.
Ocak ayında güzel bir gelişme bekliyoruz.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
December 10, 2017, 08:19:57 PM

31 martta vadettikleri ürünü ortaya koyabilirlerse monetha diyebilirim. ekibin iletişimi çok iyi
Monetha'nın geliştici ekibi olsun medya ekibi olsun kimsenin çalıştığını düşünmüyorum parayı alıp çekildiler
Yoksa bu kadar uzun soluklu bir düşüşün başka bir açıklaması olamaz, Bu durumdan zor kurtulur Monetha

nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 10, 2017, 11:43:28 PM

Monetha'nın geliştici ekibi olsun medya ekibi olsun kimsenin çalıştığını düşünmüyorum parayı alıp çekildiler
Yoksa bu kadar uzun soluklu bir düşüşün başka bir açıklaması olamaz, Bu durumdan zor kurtulur Monetha
Kimsenin çalışmadığını düşünmeniz normal . Çünkü daracık bakış açınız var .

Adamların herhangi bir sosyal ağına girseniz 3 ayda 9 ülke dolasıp 15 konferansa katılıp 10 tane eleman işe aldıklarını görürsünüz .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
December 10, 2017, 11:50:59 PM

Monetha hakkında şunu diyebilirim yeni kurulan ekip ve vaad ettiklerini bir an önce yerine getirmek için çaba sarf ediyolar.Ben ico'suna katılarak aldım. Bununla kalmayıp almaya devam edeceğim. Gelecekte belli bi yerlere gelecektir proje.

okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
December 11, 2017, 12:07:57 AM

TEZOS
Daha çıkmadı ama çıkıcak 2-3 ay içinde diyolar iyi bir araştırmayla buna bakabilirsin

ETHEREUM
Herkes biliyo potansiyalini 2018'de geliceği yerler bana göre 2-3e katlayacak kendisini.
batturkey
Full Member

Activity: 336

The World’s First Blockchain Core

View Profile
December 11, 2017, 12:17:10 AM

burada yazilan coinlerin hepsi cok guzel fakat cogu ethereum altyapisini kullanan tokenler bundan dolayi tokenlerin degerlenecegini dusunmuyorum. benim favori coinim tezos tabi once piyasaya cikmasi lazim sonra karar verecegim.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
December 11, 2017, 12:19:56 AM

Adamların herhangi bir sosyal ağına girseniz 3 ayda 9 ülke dolasıp 15 konferansa katılıp 10 tane eleman işe aldıklarını görürsünüz .
Arkadaşlar monethaya laf atmadan önce düşünün, nalpagutt her türlü gömer çünkü boş tezlerle yazıyorsunuz ve tek amaç post kasmak gibi:) Neyse benim 2018 beklentim strat, waves, kick ve monetha'dan. İns haklı çıkarız.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
December 11, 2017, 07:38:55 AM

iota

blockchain den sonra çıkan yepis yeni bir alt yapıya sahip. sıfr bu yüzden bile para eder ki kısa zamanda 60 cent den 5 dolara çıktı fiyatı.
Çünkü biraz okuyup araştıran herkes uzun vadeli olarak portföyümde dursun diye alıp unuttu. fiyat yükselişinin çok hacimli, düşüşün ise hacimsiz olması bunu gösteriyor.
Ben uzun vadeli olarak bir dal alıp kenara atmak gerektiğini düşünüyorum. ileride değerlenir buralar.

SONM
İlk borsaya çıldığında 50 cent idi. Bu gün itibari ile 13 cent in bu proje için bedava bir rakam olduğunu düşünüyorum. çok merak ediyorum acaba Türkçe forumda kaç kişi SONM yi proje olarak inceledi ve baktı? Haberiniz var mı Alpha release duyurulurdu. Docker image olarak miner set yayınlandı. İnceleyin irdeleyin. ben sırf adamlara destek olsun siye 1500 tane aldım unuttum. bir bakın ben çok beğeniyorum bebeleri.  https://sonm.io

Mysterium
Evet yine bir teknolojik yatırım daha, ben baya bir inceledim bu arkadaşları. Yaptıkları tasarımda hata var. ne kadar blockchain üstünde koştursan da bir noktada VPN ağından reel Internet e çıkmak zorundasın Smiley dolayısı ile kimse bulunamaz değil. Ama fikir güzel. Niyet iyi. Bu nedenle projeyi destekliyorum. ben kendilerini geç fark ettim. İyi ki de geç fark etmişim Smiley daha uygun rakamlardan aldım. Haziran ayında 2 dolardı. ben alırken 90 cent civarındaydı. bu gün 68 cent ama pişman değilim. potansiyel görüyorum.

OAX
ben her ne kadar waves yatırımcısı da olsam. bir tutam da OAX alıp kenara koydum. sonuçta merkeziyetsiz borsa yükselen değerlerimizden Smiley
ben 1 dolarken almıştım. şimdi bedavadan biraz pahalı durumda 38 cent fiyatı ama tutuyorum elimde.
byzodiac
Full Member

View Profile
December 11, 2017, 10:20:06 AM

Waves ve stratis herkesin dilinde olanlar zaten, artık bu yıl özellikle waves bişeyleri koparmak zorunda yoksa güven kaybı yaşarlar bakalım 2018de ne yapıcaklar. Bunların dışında yeni çıkanlardan Qash ve INS de iyi şeyler kazandırabilir, özellikle Qash takımı ve projesi sağlam gibi görünüyor.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
December 11, 2017, 10:35:07 AM

Hdac
Ins
Unikoin
Kick
Flixxo
Cobinhood
Modum
En begendıgım projeler
kysersoze26
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
December 11, 2017, 10:36:44 AM

Şuan adı çok duyulmasa da ben REQ diyorum. Son dönemde güzel arttı silikon vadisinde çok sağlam kişiler var arkasında iyi bir ödeme sistemi projesi
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 11, 2017, 12:02:17 PM

Arkadaşlar monethaya laf atmadan önce düşünün, nalpagutt her türlü gömer çünkü boş tezlerle yazıyorsunuz ve tek amaç post kasmak gibi:) Neyse benim 2018 beklentim strat, waves, kick ve monetha'dan. İns haklı çıkarız.

Monethaya ilk aylarda en çok ben salladim. Ama ekip çalışmıyor çekildi demek ben coini takip etmiyorum 2 3 bisey duymuştum dur post kasayil demektir suan.

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
December 11, 2017, 12:49:32 PM

IOTA'da yaşanan bu yükselişte, para biriminin arkasındaki kurum olan Alman IOTA'nın veri piyasası üzerine Fujitsu, Microfot ve Samsung gibi büyük teknoloji firmalarıyla ortaklığa başladığını açıklaması etkili oldu. IOTA kurucu ortağı ve CEO'su David Sonstebo'nun tabiri ile "uyuyan bir dev" IOTA.  Bundan sonrası içinde arkasında ki rüzgarı iyi değerlendirip yükselişine devam edecektir düşüncesindeyim. Proje sağlam ekmek çıkar  Cool

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
December 11, 2017, 01:35:46 PM

Ben Basic attention token'den baya umutluyum, Reklam piyasası büyük piyasalardan birtanesi ve saçma sapan reklamlardan benim gibi herkes sıkılmıştır.
Alakasız reklamlar insanı bayıyor bence tutar bu

denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
December 11, 2017, 01:47:52 PM

Mysterium
Evet yine bir teknolojik yatırım daha, ben baya bir inceledim bu arkadaşları. Yaptıkları tasarımda hata var. ne kadar blockchain üstünde koştursan da bir noktada VPN ağından reel Internet e çıkmak zorundasın Smiley dolayısı ile kimse bulunamaz değil. Ama fikir güzel. Niyet iyi. Bu nedenle projeyi destekliyorum. ben kendilerini geç fark ettim. İyi ki de geç fark etmişim Smiley daha uygun rakamlardan aldım. Haziran ayında 2 dolardı. ben alırken 90 cent civarındaydı. bu gün 68 cent ama pişman değilim. potansiyel görüyorum.

MYST'ye icoda katıldım. zaten 40 dakikada filan hardcape ulaştılar, ama ico fiyatından ciddi zarardayım şu anda:) ekibin çok çalışmadığını düşünüyorum, biraz daha fazla çalışırlarsa bu tokenin potansiyeli oldukça fazla.

COBINHOOD'u tavsiye ederim ben de arkadaşlar. türkçe başlığı da mevcut, ciddi yatırımım var, yol haritasına uygun hareket ederlerse çok ciddi patlama yapacağını düşünmekteyim. Özellikle sıfır işlem ücretli borsası, ico teknik desteği ve geliştiri ekibi çok ciddi artıları olarak gözüküyor şu an için.
cilgindansci
Member
**

Activity: 504

umachit.fund

View Profile
December 11, 2017, 02:00:12 PM

2018'in Ethereum ve Waves'in yılı olacağını düşünüyorum. Birikimimi bu iki coinde tutup unutayım düşüncem var ama umarım erken çıkıp yükselişlerini arkadan izlemek durumunda kalmam

campeck
Sr. Member

Merit: 251

View Profile
December 11, 2017, 02:23:28 PM
Last edit: December 14, 2017, 12:30:19 AM by campeck

2018 yılı için benim kişisel  tercihim olarak Hdac ve Edo  diyorum, her ikisine de yüklenecem, fark yaratan projeler bunlar yüklü girecem burdan bana en az bir araba parası çıkacak umuyorum, hayali bile güzel vallaha.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: