Bitcoin Forum
August 04, 2024, 11:07:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: Etrafınızda Bitcoin Nedir? Kripto Para Nedir? Diyen İnsanlar mı Var?  (Read 2490 times)
brokenmonitor
Jr. Member
*

Activity: 41
Merit: 1

View Profile
July 20, 2018, 11:22:23 AM

Güzel bir anlatım. Sade olmuş.
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
July 20, 2018, 11:53:14 AM

Her geçen gün artıyor, olmazmı, eminim herkes aynısını dusunuyordur, çok yuksek bir ivmeyle artıyor kripto paralara olan algı özellikle bizim ülke bu konuda bir çok ulkeyi geride bırakır eminim. Tabii ki asya ulkelerini hariç tutuyorum, adamların mahallede bizim ulke kadar insan yaşıyor.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
July 20, 2018, 05:21:28 PM

1 elin parmaklarını geçmez etrafimda kripto ile ilgilenen insan sayısı, insan şöyle akşam bir yerlerde oturup crypto sektörü ile ilgili muhabbet edecek insan arıyor Smiley yaygınlaşması gerekiyor sadece adını bilmek yetmiyor
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
July 20, 2018, 10:34:02 PM

Hergun birisi soruyo bitcoin nedir? Ne ise yarar? Alalimmi? Kelin ilaci olsa basina surer misali cevap veriyoz ama video iyiymis. Bu devirde kimseye bisey denmiyo. Anlatsak alip zarar etse vebali var o yuzden ne tavsiye ederi nede alma derim. Cok ilginc bi surecten geciyoz birkac ay sonra bakmisiniz 40.000 olmus veya 1000 dolar seviyesine inmis. Fazla detaya girmeden bilgi verio gecelim 😉

hocam bunun herkesin sorması normal, çünkü çok sansasyon açık bir konu, bence iyi yerlere gelmesi için, insanlarında ilgisinin sürekli artması gerekiyor
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
July 21, 2018, 06:14:58 AM

en fazla aralık ve ocak ayında duydum ve millet resmen nasıl alınacagını ögretmem için yalvardı. yapmayın cok yuksek bu noktalar almayın dedimsede dinletemedim ve az cok anlatıp almak isteyenlere yardımcı oldum. hep karınada zararınada karısmam dedim. hepsi battı tabi.
zamandilimi
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
July 21, 2018, 07:41:43 AM

artık o devir kapandı birçok kişi neyin ne olduğunu bilir oldu
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 21, 2018, 09:22:20 AM

Daha önce yorum yaptığım konuymuş yine yazacağım. İnsanlara gıcık olmaya başladım sebebiyse bitcoin nedir diye sormadıkları için. Sağdan soldan duyduklarında yatırım yapmak için soruyorlardı, geçen aylarda düşmüş diye somurtuyorlardı, şimdilerdeyse bitcoin dış mihrapların paramızı çekmek için kullandıkları şeymiş. Bunlardan biri gıcık olma sebebim değil bilgisiz olmaları değil merak etmemelerine gıcık oluyorum. İnsan böyle bir şeyi nasıl merak etmez ucundan bile olsa neden sormaz, teknoloji olarak merak edilmesini boş versek insan yatırım yapacağı şeyi araştırmaz mı. Eğer soran olursa cevap vermeyin vaktinize yazık internette her bilgi var açsın araştırsınlar alışmışız hazır bilgiye. Tabii ki bunu yapanlar sadece bitcoin konusunda değil her konuda böyle ilgisizler.
dagdann
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
July 21, 2018, 09:24:23 AM

Var olacak da olmalı da o insanlar ileride bu piyasaya yatırım getirecek. ama artık eskisi kadar bilinmez değil çoğu kişi girmek için fırsat kolluyor. O soranların hepsi yeniden bitcoin haberlere çıkınca piyasaya giriş yapacak.
kumsal
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
July 21, 2018, 10:09:35 AM

ah ah millet btc ye tamamen boş iş diye bakıyor ancak çiftlik bank gibi platformlara gelince cüzdanı sonuna kadar açıyorlar hele aileme anlatmak o kadar zor ki babama off yıllardır anlatırım halen anlamak istemez
haticebayik0993
Jr. Member
*

Activity: 113

View Profile
July 21, 2018, 02:19:45 PM

Çok fazla 😂anlatmakla olmuyor zaten anlamıyorlar
ihtiyacpara
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
September 02, 2018, 08:32:16 PM

Bende bir arkadaşımı daha geçen ay işin içine soktum ben anlattım hoşuna gitti.
Dedimki hiç güvenmiyorsan 100 lira at içeri ne olacak ki 100 liradan fakirlemezsin,
Attı adam şuan 132 lira olmuş bidaha atacam diyor
fbmania
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
September 03, 2018, 10:41:09 AM

Valla o kadar çok soran var ki bazılarının çok ilgisini de çekiyor lakin piyasanın durumu belli ister istemez yönlendirmek bile istemiyorum tabi uzun vadede sizi uzmeyecek miktarla girilebilecegini de soylediklerimden girenler çok oldu...
renemagritte
Member
**

Activity: 235
Merit: 40

View Profile
September 03, 2018, 11:20:46 AM

Şu an daha işin çok başındayız, soranlar var ama bir çoğuna da mantıksız geliyor (ne kadar anlatsam da) "karşılığı yok bunun" diyip geçiyorlar. Neyse bir beş yıla her şey daha da oturursa hepsi çok daha basit şekilde kullanacak diye düşünüyorum.

Örneğin şimdi kripto para cüzdanlarını anlatınca insanlar bir çekiniyor. Çünkü bir şeyleri kaybedip "şifremi unuttum"a basmaya çok alışmışlar. Private key'i kaybederlerse paralarına ya da bilgilerine erişimin uçacağı gerçeğini kabul edemiyorlar. Neyse işte zamanla oturacak şeyler.
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94

View Profile
September 04, 2018, 05:14:22 AM

Genelde çekimser bakıyorlar. Dolandırıcılık hayali bir şeymiş gibi düşünüyorlar. Çiftlik Bank ve sayısız benzerlerine para yatıranların Crypto dünyasına ve teknolojisine bu şekilde bakması da komik doğrusu  Grin
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
September 04, 2018, 07:35:16 AM

Arkadaşım çok teşekkürler video paylaşımın için çünkü benimde etrafımda çok kişi var bitcoin nedir güvenilirmi sağlammı sen nasıl güveniyorsun gibi bir sürü saçma sorular var bu videoyu artık bu saçma sorular soranlara izleteceğim...
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
September 05, 2018, 12:56:12 PM

şu anda bile hala çok fazla ilgi yok dolar ve altın böyle devam ettikçe pek ilgi olacak gibi de gözükmüyor zaten Smiley
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
September 12, 2018, 09:15:03 AM

benim etrafımda çok fazla var bunlardan. dilim döndüğünce anlatıyorum da ama bir işe yaramıyor. dolandırıcıymışım gibi bakıyorlar.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
fare2100
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
September 13, 2018, 08:59:09 AM

Çok fazla var ve akıllarından çeşitli şeyler geçiyor.
derameyy
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
September 13, 2018, 10:17:30 AM

Bitcoin artarken bu soran arkadaşlar da artıyor bitcoin düşerken bu arkadaşlar azalıyor. Ama bu tezcanlıları saymazsak pek soran yok bu aralar.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
September 14, 2018, 01:44:45 PM

Aynı dertten muzdaripiz.Her ne kadar anlatmaya çalışsamda madem para hani nerede göster, kağıt yada metal parayı göster diyenler var.Gerci yinede Bitcoin i duymuşlar az buçuk kulak aşinalığı var ama Atcoinlerden maalesef bilgi sahibi olan yok.
Ama mantıken düşünürsek bırakın çok fazla duyulmasın kalabalık olunca işin suyu çıkıyor 😁
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  

Jump to: