Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:39:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: İlk BTC,IOTA ve Cardano alımı (11.12.2017) ALIM YAPACAKLAR İÇİN TAVSİYELER  (Read 631 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
December 11, 2017, 08:10:03 AM
Last edit: December 29, 2017, 09:28:41 AM by emirsener

Daha evvel Eth alımında yaşadığım kedi macerasını saymazsak ilk BTC VE IOTA alımı ile kripto dünyasına giriş yaptık Smiley Kısa süreli tecrübelerimi de paylaşmak istedim. Transferi Paribu üzerinden yaptım.2 parça şeklinde TL yatırdım ama başıma şoyle birşey geldi PARİBU'da. İlk TL yatırışımda Paribu İBAN numarasını bankamın mobil aplikasyona tanımlamıştım, ikinci TL yatırışımda tanımlı kişilerden kayıtlı PARİBU hesabına parayı (10 bin) yollamış bulundum ama sonradan baktım ki 1 gün evvel AKBANK kullanan PARİBU ertesi gün İBAN değişikliği ile TEB bankasına geçiş yapıp farklı bir iban vermiş.Tabi burada hatalı olan benim:) Paribuya hemen mail attım ve 10 dakika içerisinde yanlış yolladığım 10 bin TL tekrar hesabıma ''masraf alınmadan'' iade edildi ve buda PARİBU'yu benim için özel bir hale getirdi. BTCturk saolsun 7*8 gündür herşeyi yapmama ragmen uyeligimi onaylamadı ama iyi ki de onaylamamış diyorum artık Smiley

IOTA  alımımı blockhain.info wallet üzeri binance’ye BTC yollayarak yaptım. BİNANCE onaysız günlük 2 BTC’lik işleme izin veriyor.BTC/IOTA değişimi ile 60 adet IOTA aldım.

Diğer bir konu da şu, eğer blockhain.info wallet kullanıyor iseniz siz siz olun oradaki exchange linki ile BTC/ETH dönüşümü yapmaya kalkmayın çünkü SHAPESHIFT adı verilen ''bence uyduruk'' bir aracı ile exchange yapmaya çalışıyorlar ama emin olun blockhain'e yakışmayan bir altyapı ile çalışıyorlar.Bu konu haricinde blockhain.info wallet kendi adıma söyleyebilirim ki oldukça hızlı ve güvenli geldi. Fee'ye kıyıp deneme gönderimi falan yaptım yani:)

Tarihe not düşmek adına satın aldıgım  TL-USD /BTC ve IOTA güncel miktarını buraya yazmak istedim ki aylar sonra nereden nereye ilerlemişiz yada nereye gerilemişiz görelim dedim. Boylelikle sizler de bir aceminin serüvenine eşlik etmiş olursunuz diye düşündüm Smiley Şimdi yatırım miktarımı her birimden yazayım:

BTC miktarı        =  0.28083883
                             USD degeri       =  4.565       (kur 3,83)
                             TL    değeri       =  17.500     (yatırım miktarı)
                              Ve;
                            IOTA miktarı      =  60 adet     (Tanesi 4,21 usd’den)
        (29.12.2017) Cardano miktarı =  2581 adet     (Tanesi 0,43 usd/0.00003018 satoshi'den)

) Maksadım trade değil al unut yapmak. Mümkün oldugunca yatırımıma ufak ufak eklemeler yaparak 2-3 yıllık bir dönem bekleyeceğim. Belirtmekte fayda var, bu işi sadece yatırım amaçlı değil hem zevk almak adına hem de kripto dünyasını keşfetmek için yapıyorum. Üşenmeden tek tek tüm başlıkları okumaya çalışıyorum tabi.Herkese iyi paylaşımlar dilerim

edit:29.12.2017 tarihinde Cardano (ADA) alımı yaptım ve sepetime 3.coinimi eklemiş oldum. Neden ADA aldın diye sorarsanız ETH'nin alternatifi gibi kabaca bir ifade kullanıp profesyonellerinden yüzünde tatlı bir tebessüm oluşturmak istiyorum Smiley
1715020750
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715020750
Reply with quote  #2

1715020750
Report to moderator
1715020750
Hero Member
*

Ignore
1715020750
Reply with quote  #2

1715020750
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715020750
Hero Member
*

Ignore
1715020750
Reply with quote  #2

1715020750
Report to moderator
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
December 11, 2017, 11:47:01 AM

Keşke bu kadar yüksek kurdan almak yerine Cex.io iel kredi kartıyla alsaydınız eminim daha fazla Bitcoin elinize geçerdiniz, umarım yatırımınızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 11, 2017, 12:58:21 PM

Haklısınız ama TR de değilim ve kredi kartı bakiyemi artıramadım ve o nedenle bunu yaptım. Ama kredi kartım yeterli olsada muhtemelen Türk Borsası tercih ederdim gibi. Biyerden başlamak lazım diye düşünüyorum ve şuan bile artıdayım, uzun vadeli olduğu İçin fazla takılmadım diyebilirim. Öneri için teşekkür ederim
CoinStalker
Member
**

Activity: 133
Merit: 10

View Profile
December 11, 2017, 02:17:17 PM

Hocam keşke daha erken girseydiniz. Ben girdiğimde 16 bin civarındaydı ki bana çok yüksek gelmişti. 10 bin olsun biraz daha alayım dediğimi hatırlıyorum. Şimdi 70 bin kapısına dayandı.Almak mümkün değil. EMekliye ek gelir olsun moduna girdim haliyle

emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 11, 2017, 04:19:53 PM

Hocam keşke daha erken girseydiniz. Ben girdiğimde 16 bin civarındaydı ki bana çok yüksek gelmişti. 10 bin olsun biraz daha alayım dediğimi hatırlıyorum. Şimdi 70 bin kapısına dayandı.Almak mümkün değil. EMekliye ek gelir olsun moduna girdim haliyle

forumu altüst ettim herkes evvelden almadıgına pişman Smiley Benim evvelden ilgimi çekse kesin girerdim bu işe ama yollarımız hiç kesişmedi BTC ile. 10 gündür ilgiliyim konuyla ve 100 gün sonra bende diğerleri gibi pişmanlık yaşamak istemiyorum.Kaçan balık değil de yakalayacağım balıklar için yemleme aşamasındayım diyelim Smiley
CoinStalker
Member
**

Activity: 133

View Profile
December 11, 2017, 10:00:51 PM

forumu altüst ettim herkes evvelden almadıgına pişman Smiley Benim evvelden ilgimi çekse kesin girerdim bu işe ama yollarımız hiç kesişmedi BTC ile. 10 gündür ilgiliyim konuyla ve 100 gün sonra bende diğerleri gibi pişmanlık yaşamak istemiyorum.Kaçan balık değil de yakalayacağım balıklar için yemleme aşamasındayım diyelim Smiley

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte yükselme eğiliminde BTC..  2017 böyle geçer 2018 de neler olur göreceğiz Smiley hayırlı yatırımlar

emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 11, 2017, 10:43:27 PM

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte yükselme eğiliminde BTC..  2017 böyle geçer 2018 de neler olur göreceğiz Smiley hayırlı yatırımlar

Evet ben ufak ufak elime gectikce cuzdanıma ekleyecegım kumbara misali. Bu konuda param 2 ayda 2 katına cıksın diyenlerden de degilim lakin gerek e*kitaplarda okudugum gerekse izledigim videolarda benı BTC yatırımına iten şey aslında sadece para kazanmak degildi, BTC'nin dolaşımda olmasını saglayan daha dogrusu BTC'ye hayat veren BLOCKCHAIN teknolojisiydi. Btc'ye yatırım yapıyorum cunku blockchain teknolojisine her gecen gun daha cok hayranlık duymaya başladım. Etrafta Bitcoin'e hala ''ponzi/saadet zinciri'' diyenlerin oldugu bir dunyada ben bu teknolojiyi anlayabilmiş olmanın ayrıcalıgını yasıyorum suan. Ve teknolojıyı anladıkca da yatırım yaparken daha saglam basıyorum yere.
   Elbette yaptıklarımız ve yazdıklarımız yatırm tavsıyesı degıl ama ozellıkla benım gıbı yenı baslayan arkadaslara tavsıyem yatırımdan ziyade once BLOCKCHAIN nedır, nasıl calısır, blocklar veriyi nasıl kaydedip nasıl yedekler, publıc key/private key nedir, blockchain baska nerelerde kullanılabılır gıbı sorulara cevap bulabılırlerse emınım bu işe biraz daha zevk alarak adım atacaklardır.
    Forumda bir e*kitap paylasılmış.Mesela onu kesınlıkle okuyun ve youtube nımetınden de faydalanın. O kadar uzun yazdım dıye benı bı halt sanmayın sakın Smiley Sadece aşama aşama hem ogrenıyor hem de yatırım yapıyorum. Herkese iyi paylaşımlar
integrap
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 12, 2017, 12:44:18 AM

Hayırlı olsun en azından güzel bir adım atmışsınız. Size tavsiyem bozacaksanız hepsini bozmayın bi kısmını tutmaya devam edin. Hold yapacak bir kısım kalsın. Sonra pişman olmayasınız. Ayrıca ben de yurtdışında yaşıyorum. Paribu sadece telefon numarası ile giriş yaptırıyor bildiğim kadarıyla o sorunu nasıl hallettiniz?

emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 12, 2017, 09:37:52 AM

Hayırlı olsun en azından güzel bir adım atmışsınız. Size tavsiyem bozacaksanız hepsini bozmayın bi kısmını tutmaya devam edin. Hold yapacak bir kısım kalsın. Sonra pişman olmayasınız. Ayrıca ben de yurtdışında yaşıyorum. Paribu sadece telefon numarası ile giriş yaptırıyor bildiğim kadarıyla o sorunu nasıl hallettiniz?
Hocam hiç bozdurmadan üzerine ekleyip devam edeceğim.
Dediğiniz gibi Paribu SMS doğrulaması istiyor yanımda faturasız bir hattım var ve telefonum roaminge açık durumda.Paribu mesajı ücretsiz yolluyor sadece transfer için bir onay mesajı istiyor oda 10-15 kr gibi bişey galiba.Kontör yükleme işinide telden internet bankacılığı üzeri hallediyorum, izinde falan TR ‘den faturasız bir hat almanı tavsiye ederim.
SinyorTurko
Member
**

Activity: 61

View Profile
December 12, 2017, 02:45:58 PM

Dostum yurtdışında yaşıyorsan neden Türk borsalarını kullanıyorsun ki ? çok daha uyguna alırsın oradan.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 15, 2017, 04:57:07 AM

Bilinçli bir şekilde başlamanız çok güzel. Umarım herşey gönlünüzce olur Smiley

jekyde
Member
**

Activity: 252
Merit: 16

View Profile
December 15, 2017, 02:57:52 PM

hayırlı olsun bol kazançlar.
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 16, 2017, 06:17:05 AM

hayırlı olsun bol kazançlar.
teşekkür ederim dostlar
myortvyje
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
December 16, 2017, 08:37:18 AM

Iota şu sıralar herkesi üzüyor umarım artışa tekrar geçer.
Suzukigsxr250
Member
**

Activity: 250
Merit: 13

Dextrust.org #Defi

View Profile
December 16, 2017, 01:59:20 PM

Umarım yüzünüzü kara çıkarmaz ama IOTA uzun vadede neler yapar bir fikir yürütemiyorum.Bence al unut da size gene sıkıntı çıkarmaz ama gene bir soru işareti var benim kafamda.Kar etmeniz dileğimle

emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 17, 2017, 07:25:38 AM

Umarım yüzünüzü kara çıkarmaz ama IOTA uzun vadede neler yapar bir fikir yürütemiyorum.Bence al unut da size gene sıkıntı çıkarmaz ama gene bir soru işareti var benim kafamda.Kar etmeniz dileğimle
ıOTA uzun vadeli al unut oldugu için fazla takılmıyorum hocam. Onu en az 2 sene unutacağım ve bu sürede değerleneceğine eminim. Yarın 10 bin TL'lik bir bitcoin alımı daha gerçekleştireceğim. Bu yatırım ile 2017 yılının son bitcoin alımını yapmış olacağım ve beklemeye çekileceğim. Belki insanlara abartı gelebilir ama 2018 Haziranında BTC'yi 150 bin TL olarak tahmin ediyorum. Umarım yanılmam Smiley Herkese bol kazançlar dilerim
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 18, 2017, 10:34:24 AM

Daha evvel Eth alımında yaşadığım kedi macerasını saymazsak ilk BTC VE IOTA alımı ile kripto dünyasına giriş yaptık Smiley Kısa süreli tecrübelerimi de paylaşmak istedim. Transferi Paribu üzerinden yaptım.2 parça şeklinde TL yatırdım ama başıma şoyle birşey geldi PARİBU'da. İlk TL yatırışımda Paribu İBAN numarasını bankamın mobil aplikasyona tanımlamıştım, ikinci TL yatırışımda tanımlı kişilerden kayıtlı PARİBU hesabına parayı (10 bin) yollamış bulundum ama sonradan baktım ki 1 gün evvel AKBANK kullanan PARİBU ertesi gün İBAN değişikliği ile TEB bankasına geçiş yapıp farklı bir iban vermiş.Tabi burada hatalı olan benim:) Paribuya hemen mail attım ve 10 dakika içerisinde yanlış yolladığım 10 bin TL tekrar hesabıma ''masraf alınmadan'' iade edildi ve buda PARİBU'yu benim için özel bir hale getirdi. BTCturk saolsun 7*8 gündür herşeyi yapmama ragmen uyeligimi onaylamadı ama iyi ki de onaylamamış diyorum artık Smiley

IOTA  alımımı blockhain.info wallet üzeri binance’ye BTC yollayarak yaptım. BİNANCE onaysız günlük 2 BTC’lik işleme izin veriyor.BTC/IOTA değişimi ile 60 adet IOTA aldım.

Diğer bir konu da şu, eğer blockhain.info wallet kullanıyor iseniz siz siz olun oradaki exchange linki ile BTC/ETH dönüşümü yapmaya kalkmayın çünkü SHAPESHIFT adı verilen ''bence uyduruk'' bir aracı ile exchange yapmaya çalışıyorlar ama emin olun blockhain'e yakışmayan bir altyapı ile çalışıyorlar.Bu konu haricinde blockhain.info wallet kendi adıma söyleyebilirim ki oldukça hızlı ve güvenli geldi. Fee'ye kıyıp deneme gönderimi falan yaptım yani:)

Tarihe not düşmek adına satın aldıgım  TL-USD /BTC ve IOTA güncel miktarını buraya yazmak istedim ki aylar sonra nereden nereye ilerlemişiz yada nereye gerilemişiz görelim dedim. Boylelikle sizler de bir aceminin serüvenine eşlik etmiş olursunuz diye düşündüm Smiley Şimdi yatırım miktarımı her birimden yazayım:

BTC miktarı = 0.28083883
                             USD degeri = 4.565       (kur 3,83)
                             TL    değeri = 17.500     (yatırım miktarı)
                              Ve;
                            IOTA miktarı = 60 adet     (Tanesi 4,21 usd’den)

) Maksadım trade değil al unut yapmak. Mümkün oldugunca yatırımıma ufak ufak eklemeler yaparak 2-3 yıllık bir dönem bekleyeceğim. Belirtmekte fayda var, bu işi sadece yatırım amaçlı değil hem zevk almak adına hem de kripto dünyasını keşfetmek için yapıyorum. Üşenmeden tek tek tüm başlıkları okumaya çalışıyorum tabi.Herkese iyi paylaşımlar dilerim

(((edit))))

9500 TL daha ekleyerek toplam yatırım miktarımı 27.000 Tl yaptım. Son alımımı TL karşılığı 1BTC=78500 TL olarak aldım.
                                            Toplamda
                               BTC miktarım=  0,38462107
                               IOTA            = 160 ADET

Artık arkama yaslanma vakti geldi galiba Smiley  Yeni başlayacaklar için arasıra gelişmeleri yazarım. Bu arada alımı ve  transferi Paribu üzerinden yaklaşık 10-15 dakika içinde hızlı bir şekilde gerçekleştirdim. BTCTURK onaylı hesabımda var lakin onayı 10 günde ancak gercekleştiren bir aracı kuruluşa pekte güvenmiyorum açıkçası... Herkese bol kazançlar dilerim
crocodils
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 3

View Profile
December 18, 2017, 10:47:57 AM

Bol kazançlar hocam, BTC olarak yüzünüz güler diye düşünüyorum ama IOTA için beklentim o yönde değil. Üzmez belki ama güldürür mü pek sanmıyorum. Umarım ben yanılırım iotadan da iyi bir kazanç elde edersiniz  Smiley
frarslan
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 18, 2017, 12:48:06 PM

Merhaba. yeni başlayan birisi olarak yazdıklarınız bana da cesaret verdi Smiley Ama benim daha alacak çok yolum var.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
December 18, 2017, 02:03:52 PM

Hadi bakalım hayırlısı bitcoin al unut yapmak senin için daha iyi tabi tradede erir gider eğer profesyonel değilsen nerde girip nerde çıkacağını bilmiyorsan iyi şanslar
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 18, 2017, 10:19:14 PM

Hadi bakalım hayırlısı bitcoin al unut yapmak senin için daha iyi tabi tradede erir gider eğer profesyonel değilsen nerde girip nerde çıkacağını bilmiyorsan iyi şanslar

Hocam dediğin gibi trade yapmayı bilmemekle beraber öğrenmek içinde hiç bir çaba sarfetmiyorum. Al sat yaparak para kazanacağım diye zamanımı da pc/mobil başında kaybetmekte istemiyorum açıkçası. Bu işi araştırmaya başladığımda 1 BTC 10 bin usd civarındaydı ve alabilirdim de, hatta bu degerlerı gorecegını de öngörmüştüm belki ama işi öğrenmeden para yatırmamak için bekledim ve kendimi hazır hissetiğimde bu işe ilk adımımı attım. BTC'den ziyade Blockhain'e merak sararak girdim açıkçası ve sonrasında da yatırıma karar verdim. 1 Ocak 2018 itibariyle 95-100 bin TL olacağını da kendi adıma tahmin ediyorum.

Sizler gibi değerli arkadaşlarımın bilgi ve tecrübeleri de en az bitcoin kadar değerli benim için.O nedenle bu foruma bol bol yazıyor ve bol bol okuyorum. Facebook gruplarını takip ediyorum, youtuberlerı takip ediyorum vs vs. Karınca kararınca bu işe yeni başlayacak arkadaşlara da cesaret verme adına yatırımlarımı paylaşıyorum. Sizin de dediğiniz üzere sağda solda yazılan çizilene bakıp sakın altcoin işinde trade kalkışmamak lazım aksi elde eldeki balıkta göldeki balığın yanına gidecektir.

İOTA için yatırırım uzun vadeli. İota'ya yaptığım yatırımdaki mantığımda tıpkı BTC'nin arkasındaki Blockhain'e duydugum hayranlık gibi İOTA'nın arkasındaki teknolojiye hayran olmamdır ve o teknoloji eminim hakettiği değeri uzun vadede yakalayacaktır diye düşünüyorum.

Herkese bol kazançlar dostlar.
yuyar
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
December 19, 2017, 08:37:42 AM

iota, ripple, trig, ... gibi altcoinlerin teknolojilerini projelerini nereden öğrenip takip edebiliriz?
Teşekkürler,
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 19, 2017, 09:56:33 PM

Bol kazançlar hocam, BTC olarak yüzünüz güler diye düşünüyorum ama IOTA için beklentim o yönde değil. Üzmez belki ama güldürür mü pek sanmıyorum. Umarım ben yanılırım iotadan da iyi bir kazanç elde edersiniz  Smiley
hocam iota ile işler yolunda benı uzmedı sukur sımdılık
frarslan
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 20, 2017, 02:38:07 PM

merhaba. aldığınız iotaları nerede muhafaza ediyorsunuz? yani kullandığınız bir cüzdan var mı?
ben de iota almayı planlıyorum yarın. 100 iota almayı düşünüyorum. alıp kenara koyacağım. kenara koymak için güvenilir bir cüzdan lazım ama.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 20, 2017, 06:44:58 PM

merhaba. aldığınız iotaları nerede muhafaza ediyorsunuz? yani kullandığınız bir cüzdan var mı?
ben de iota almayı planlıyorum yarın. 100 iota almayı düşünüyorum. alıp kenara koyacağım. kenara koymak için güvenilir bir cüzdan lazım ama.
HENUZ bir cuzdanı olmadıgı ıcın bınance de muhafaza ediyorum ama ilerde btc ile beraber hardwallete taşımayı dusunuyorum
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 26, 2017, 01:21:30 PM

Dostlar gecen süreçte btc 11.000 doları gördü. Peki ben ne yaptım? Panik yaptım ve hepsini sattım Sad Desem de inanmayın Smiley 1 Satoshisine bile el sürmeden beklemeye devam ediyorum. Tarihe not düşmek adına size bu postu yazarken 1 BTC=15,197 usd. Umarım ilerleyen günlerde bizi mutlu eden rakamlara ulaşır. HOLD'a devam, herkese iyi paylaşımlar Wink
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
December 29, 2017, 09:30:44 AM

Dostlar gecen süreçte btc 11.000 doları gördü. Peki ben ne yaptım? Panik yaptım ve hepsini sattım Sad Desem de inanmayın Smiley 1 Satoshisine bile el sürmeden beklemeye devam ediyorum. Tarihe not düşmek adına size bu postu yazarken 1 BTC=15,197 usd. Umarım ilerleyen günlerde bizi mutlu eden rakamlara ulaşır. HOLD'a devam, herkese iyi paylaşımlar Wink
(29.12.2017) Cardano miktarı =  2581 adet     (Tanesi 0,43 usd/0.00003018 satoshi'den) alım yaptım. Yeni bir coin benim için. 5-6 ay bekleme niyetindeyim.
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
April 14, 2022, 05:14:52 PM

yıllar evvel ki paylaşımım Smiley
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
April 14, 2022, 05:18:30 PM

Yıllar evvel bu paylaşımı yaptığımda acaba dediğim oldu elbette. Ama şuan kripto sayesinde işi bırakmak üzereyim. Hayal edemediğim bir dünyam oldu. Belki de 100 sene çalışsam kazanamayacağım parayı kazandım diyebilirim. Yeter ki doğru projeye yatırım yapıp beklemeyi bilin arkadaşlar
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: