Bitcoin Forum
May 24, 2024, 02:40:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Novogratz: Bitcoin Fiyatı 25,000 Doları Bulabilir  (Read 563 times)
jednostka (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
December 11, 2017, 11:02:47 AM

Bitcoin’in yükselen fıyatı devletlerin dikkatini bir hayli çekti. Galaxy Yatırım Ortakları şirketinin CEO’su Michael Novogratz’a göre bitcoin’i düzenlemek, devletler için hiç kolay olmayacak.

Fortress Invesment isimli yatırım şirketinde eski serbest yatırım fonu yöneticisi olan Novogratz, kripto paralara yatırım yapmak için 500 milyon dolarlık bir fon oluşturuyor. Ünlü yatırımcı CNBC ile geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir röportajda, hükümetlerin bitcoin’i yürürlükten kaldırabilmelerinin, hatta buna teşebbüs etmelerinin bir olasılık olmadığına dikkatleri çekti.

Bitcoin ile ilgili tartışmaların artmaya başladığı günlerde Novogratz bitcoin ile ilgili şu ifadeleri kaydetmişti:

“Bitcoin’de bir baloncuk oluşabilir ancak bitcoin’in kendisi bir baloncuk değildir.”

Bitcoin $25,000’a çıkabilir

Novogratz bitcoin’in geçtiğimiz günlerdeki performansına işaret ettikten sonra, bitcoin fiyatının 25,000 dolara çıkabileceğini ifade ederek hükümet yetkililerini uyardı. Ayrıca Birleşik Devletler de dahil olmak üzere çoğu ülkedeki düzenleyicilerin dijital paralar ile çalıştığını ve onları ilginç bulduklarını ifadelerine ekledi.
Novogratz bitcoin’in küresel bazda “spekülatif bir çılgınlık” evresi içerisinde olduğunu ifade etti. Finansal bir araştırma firması olan Autonomous Next’in, 123 tanesi 2017 yılında olmak üzere en az 171 “kripto fonun” başlatıldığını bildirmesi bu çılgınlığı doğrular nitelikte.

Büyük finansal kuruluş Cboe Global Markets, bu pazar gününde bitcoin vadeli işlemlerini başlatacak. Üstelik bir diğer kuruluş CME, aynı işlemleri 18 Aralık’ta başlatacağını duyurdu. Böylesi yatırımlar, bitcoin’in yatırım topluluklarında meşru bir varlık sınıfı olarak değerlendirilmesine yardımcı oluyor.

Yeni Kullanımlar

Novogratz, gelecekte ortak otomobil kullanımı gibi diğer kullanım alanlarına yönelik kripto paraların bulunacağını tahmin ediyor.
Novogratz geçtiğimiz günlerde, belirli bölgeler için bitcoin’de baloncuk olabileceğini ancak bitcoin’in kendisinin bir baloncuk olmadığını ifade etmişti. Ünlü yatırımcı, geçmişte internet gibi yenilikçi ve devrimci teknolojiler etrafında pek çok baloncuğun yaşandığını da ifadelerine ekledi.
Örneğin “.com” baloncuğu, projelere fazla değer biçilmesine neden olmuştu. Buna göre bir domain ya da online bir işletme sahibi olan şirketler, milyarlarca dolarlık satışlar yapmıştı.
Ancak internetin kendisi bir baloncuk değildi. Bu teknoloji dünyadaki her sektörü, iletişimi ve bilgi işlem sürecini kökten değiştirerek, yeni bir şekle soktu. İnternet ile ilgili olarak, .com dönemindeki gibi bir baloncuk vardı. Ancak internet teknolojisinin kendisi bir baloncuk, dolandırıcılık ya da sahtekarlık değildi.
skscengeng
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
December 11, 2017, 11:15:07 AM

Eskiden 25.000 dolar rakamını duysam çok abartı diye düşünürdüm şimdi ise acaba iki ay içinde bu rakama ulaşır mı diye düşünmeye başladım artık bu rakamlar çok abartılı gelmiyor insanın kulağına.Bitcoin alıştırdı bizi bu rakamlara. Cheesy
TheUnknownMan
Full Member

Merit: 100

View Profile
December 11, 2017, 05:58:37 PM

Bence de en az 25000 doları bulabilir.Bu derece gelişim ve büyüme içindeyken ve sık sık zirve yapmasından dolayı bu rakama az bile diyebiliriz tahmin olarak.
cryptoglobal79
Full Member

--

View Profile
December 11, 2017, 06:15:06 PM

Artık çok normal geliyor bu rakamlar 2018 başlarında 25.000$ göreceğini düşünüyorum sene sonunda 40.000$ olacağını düşünüyorum. Tek korkum devletlerin bitcoinin potansiyelinden ve para birimlerine yapabileceklerinden korkup yasaklama yoluna gitmesi.
tthero
Member
**

Activity: 266
Merit: 11

Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..

View Profile
December 11, 2017, 06:17:50 PM

Bekliyoruzzzzz

❇️ E N İ G M A ❇️
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 11, 2017, 06:25:23 PM

Bitcoin 2017 de çılgın dibi yükseldi 5000 dolardan sonra koptu gitti şimdi 25 bin dolarlar konuşuluyor şaka gibi 3 ay önce nerdeydik şimdi neredeyiz 25 bin dolar imkansız değil.
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
December 11, 2017, 07:53:20 PM

Bu hızla giderse 25.000 dolar 1 haftaya olacakmış geliyor bana her gün yeni bir rekor kırıyor.Bakalım vadeli bitcoin satışı piyasayı nasıl etkileyecek piyasayı bir balon durumuna sokabilir vadeli işlemler.Fiyatlarda ani çıkış ve inişler daha fazla olacağa benziyor olay daha da başka bir boyuta taşındı bakalım yaşayıp göreceğiz.

Eron
Sr. Member

Activity: 735

View Profile
December 11, 2017, 09:42:04 PM

Bitcoinle ilgili son zamanlarda finans sektörlerinden ve bazı ülkelerden gelen olumlu açıklamaladan sonra 25000 USD çok da ızak görünmüyor. 2018 yılı içinde bu meblağı görmemiz muhtemel görünüyor.
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
December 11, 2017, 11:49:54 PM

Balon, balon ve balon tamam blokzincir teknolojisi gerçekten güzel ve Bitcoin değerli bir kriptopara oldu fakat asla bu fiyatları hakettiğini düşünmüyorum özellikle şimdiki transfer ücretleri ve transfer süreleri nedeniyle Bitcoin'in hiçbir zaman 5 bin dolar üzerine çıkmaması gerekiyordu. Son zamanlarda hantal bir teknolojiyle karşı karşıyayız.
Et Hereum
Member
**

Activity: 224

View Profile
December 12, 2017, 12:50:30 AM

Bitcoin tek başına, piyasadaki ve yeni projelerle borsalara girecek diğer kripto paraların önünü açıyor. Kar temizleme makinesi gibi. Bitcoin yükseldikçe diğer coinlerden beklenti de artıyor ve talep oluşuyor. Bu bir süreç ve söylenenler tahmin. Bu pazar büyüyecek. Olumlu haberler spekülasyonlardan daha fazla.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 12, 2017, 01:40:30 AM

Bitcoin bu fiyatı görebilir mi? Evet, çokta rahat görebilir ama kullanılabilirliği ne olacak? Bu kadar büyük paralarla oynamak bir kutu ciklet alıp geri satmaya benzemeyecek. İşler zorlaşacak, devletler bu teknolojik ve ekonomik yıkıma nasıl tepki verecek? İşlerin bu boyutu var. Millet çıksın çıksın diyor tamam da kardeşim reel olmayan bir malın değeri 25 dolar olduğu zaman adamlar demeyecek mi dur bakalım birader siz havadan para kazanıyorsunuz hadi verin %20'sini bize diye.
Hele bizim ülkede alınacak vergiyi söylemiyorum bile.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 12, 2017, 10:12:42 AM

bitcoin vadeli işlemler ile ekstra hacim kazanacak. fiyattaki yükselişi tetikleyeceği açık ve 25 bin dolar hedefi bir küçük olmuş gibi. 25'e kaç dolar kaldı ki? Bir takım ünlüler, yatırımcılar, şirketler çıkarak 50 bin, 100 bin hedefi ortaya koyacaklardır. Bunlar hep medyada haber oluyor ve yeni yatırımcılar ve bitcoini yeni yeni duyanlar alıma geçiyor ve zincirleme etki ile yükseliş oluyor.

Bence önemli olan yeni bitcoinler oluşturmakta.
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182

The future is your Genome

View Profile
December 12, 2017, 11:41:58 AM

Bitcoin artık öyle bir noktaya geldiki 25.000 dolar zaten olacak bu tahminde bulunmakta ne var diye düşünmeye başlıyor insan açıkcası benim aklımdan bunlar geçiyor. Cheesy Ben 2018 yılının ortalarına kadar bitcoinin bu fiyata rahatlıkla ulaşabileceğini düşünüyorum.

klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
December 12, 2017, 12:20:00 PM

Çıkıcak tabi hocam bu kadar yayılan bir şey çıkmaması şaşırtıcı 17 bin dolarda seyirde şuan yılbaşından sonrasını merak ediyorum ben bakalım ne olucak İnşallah dediğiniz gibi olur
TURCAN
Full Member

Activity: 230

View Profile
December 12, 2017, 10:10:02 PM

Bitcoinin buraya nerelerden geldiğini düşünürsek 25.000 dolar çok abartılı olmaz..Ama nezaman gelir bilemem...BTC nin önü açık katılım çoğaldıkça fiyatıda artacaktır..
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
December 13, 2017, 06:57:47 PM

Nedesem bilemedim şimdi btc gözümüzün önünde yürüdü gitti imkansız dediğim ve korkarak yaklaştığım şeye bu günlerde servetimi gömdüm 50 bin $  bile uzak rakam değil
digital1755
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
December 13, 2017, 10:11:52 PM

Sorunlar aşılır ve bir iki hard fork çıkarsa başkalaşma 25.000 doların üstünede çıkarır.
campeck
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
December 14, 2017, 09:16:51 PM

Sadece şu haberdeki ayrıntılara bakarak dahi Bitcoin için yakın zamanda 25.000 dolar fiyatının çerez parası gibi kalacağını anlamak mümkün, bunca yatırım fonları boşa kurulmuyor, vadeli işlemler boşa başlamıyor arkadaş, dünya kalabalık ve bitcoin en cazibeli dönemlerinde.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 15, 2017, 08:29:48 AM

Bunu tabiki kimse bilemez. İnsanlar öngörüde bulunacaklardır. Bence 25000 az bir rakam olmuş. Her an ani bir çıkış yaşayabilir. Çünkü o dik çıkışlardan sonra küçük bir durulma yaşadı artık bence bir iki aya sağlam yükselişlere başlar.

globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
December 16, 2017, 08:48:07 AM

25.000$ bitcoin için çok kolay artık. 2018 başlarında göreceğimizi düşünüyorum. Sene sonuna doğru 50.000$ ları bile görebiliriz eğer bir terslik çıkmassa.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: