Bitcoin Forum
June 15, 2024, 06:28:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin'le ilgili çok kritik uyarı  (Read 509 times)
NetNeo (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
December 11, 2017, 12:20:44 PM

Deutsche Bank Başekonomisti Torsten Slok, müşterilerine 2018 yılındaki olası risklerin ne olduğuna diar bir uyarı notu gönderdi. Bu listede Bitcoin de yer alıyor.
Slok'un gönderdiği uyarı notuna göre 2018'deki en önemli riskler arasında Bitcoin'deki olası bir çöküş, yüksek enflasyon, yükselen emtia fiyatları ve Kuzey Kore tehdidi gibi riskler bulunuyor.

Deutsche Bank, geçtiğimiz hafta da Bitcoin çılgınlığının önümüzdeki sene genel piyasayı etkileyecebilecek bir risk olabileceği yönünde uyarıda bulunmuştu.Slok, Bitcoin ve benzerlerindeki vahşi fiyat hareketlerinin daha sistematik bir hale gelebileceğini belirtti.

Kripto para biriminin fiyatı geçen hafta ilk kez 19 bin doları geçerken, sonrasında sert bir şekilde gerilmiş ve 13 bin dolar sınırına inmişti. Bitcoin 11 Aralık Pazartesi saat 07.15 itibariyle 16 bin 300 dolarda bulunuyor.

Öte yandan Bitcoin'in son haftalarda yaşadığı yükselişe en önemli gerekçe olarak gösterilen vadeli işlemler piyasasındaki bitcoin işlemleri başladı.

Dünyanın en köklü varlık pazarlarından olan Chicago Board Options Exchange (CBOE) bu sabah saatlerinden itibaren Bitcoin’i vadeli işlemler pazarına dahil etti. CBOE’yi gelecek hafta 18 Aralık’ta Chicago Ticaret Borsası (CME) takip edecek.

Bitcoin Ocak vadeli işlemlerde 15 bin 940 dolar olurken, ilk etapta 398 kontratlık işlem yapıldı.

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 11, 2017, 04:13:41 PM

İlgili bankalar çeşitli risk faktörleri açısından her zaman bu tür duyurular yaparlar. 

google da "bitcoin futures exchange" araması yaparsanız canlı olarak future işlemlerine bakabilirsiniz.

Aralık 17240$
Ocak 17800$ gözüküyor.

henüz yeni tabi ki
vanillalatte
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
December 11, 2017, 04:18:42 PM

Ben Bitcoinin sürdürebilirliğini, ani dalgalanmaların bitişinde sonra başlayacağını düşünüyorum, Çünkü Hiç bir yatırım bu kadar kazanç sağlamaya olanak vermez.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
December 11, 2017, 04:26:53 PM

Deutsche Bank ve diğer bankalar bu tür raporlamaları her yıl yapıyorlar. Bankaların müşteri ve gelir kaybı bu önlenemez dijital paraların yaygınlaşması sürecinde gerçekleşeceği için başka bir yorum beklenemez zaten. Dünya için asıl tehdit bu dev kuruluşların sürekli karlarını maksimize etmeye yönelik çalışması. Bankalar bir taraftan olumsuz raporlar yayınlerken diğer taraftan da blockchain teknolojisini kullanarak müşterilere yeni ürünler sunmaya çalışıyor.
integrap
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 11, 2017, 04:36:02 PM

Bu vadeli işlemlerin bitcoine zararı olacak mı göreceğiz. Kritik uyarı yapmaları normal ama vadeli işlemlere başlandıktan sonra aşırı dalgalar olabilir. Bitcoinin başına yeni bir musallat geldi bakalım neler yapacak.

ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
December 11, 2017, 05:02:01 PM

bankalar tabi ki bu konuda uyarı yapacak. son dönemde bitcoinden haberdar olan bütün müşterileri azar azar yatırım yapmaya başladı. herkes merakla ve umutla satın alıyor.
birkaç ay içinde çöküş olduğu zaman bankamın haklı çıktığını görmeyi ben de isterdim eğer normal bi banka kullanıcısı olsaydım

goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
December 11, 2017, 05:05:48 PM

Kısa vadede müthiş bir artış göstermesi tabii dikkatleri Bitcoin'in üzerine çekti, Bitcoin çeşitli engellemelerle karşılaşabilir ve bu nedenle bu uyarıyı haksız bulmuyorum
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
December 11, 2017, 05:24:07 PM

bitcoin düşmanı olan bankaların bu uyarıları yapması anormal bir durum değil.Tamamiyle crypto para piyasasına karşı olan bankacılık sektörü 2018 yılının kendileri için kabus dolu bir yıl olacağını açıklamış oldular.

boram16
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 12, 2017, 04:16:45 AM

Bı haber bitcoinin geleceği hakkındaki karamsarlığımı daha da artırdı ama inşallah bu haber de uzman da yalancı çıkar da bitcoin yükselişine devam eder

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 12, 2017, 04:23:27 AM

Bı haber bitcoinin geleceği hakkındaki karamsarlığımı daha da artırdı ama inşallah bu haber de uzman da yalancı çıkar da bitcoin yükselişine devam eder

Abi haberi nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum. bitcoine karşı bir uyarı yapılmamış almanyadaki bankalara karşı bir uyarı yapılmış. bu bitcoin ekonomiyi sıkıntıya sokabilir demiş. bu da kripto para yatırımcılarının işine gelir

Segomo
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 12, 2017, 06:45:32 AM

Abi haberi nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum. bitcoine karşı bir uyarı yapılmamış almanyadaki bankalara karşı bir uyarı yapılmış. bu bitcoin ekonomiyi sıkıntıya sokabilir demiş. bu da kripto para yatırımcılarının işine gelir

Millet yazmak için yazıyorda ondan. Adam müşterileri için 2018 yılında bekleyen tehlikeleri sayıp içine bitcoini de koyup sonrada açıklamış. Millette lvl kasmaya çalışıyor Smiley

Et Hereum
Member
**

Activity: 224

View Profile
December 12, 2017, 08:42:52 AM

Ben Bitcoini dünya ekonomisi için tehdit değil devrimsel araç olarak görüyorum. Yeni teknoloji dijital altın. 100 yıldır yürüyen bir banka sistemi var. Alışkanlıklar ve önyargılar atomu parçalamaktan daha zor. Aynı banka gelecek yıl milenyumun teknolojisi blockchain, ürünü de Bitcoin derse şaşırmam. Emisyon değerinde hile yapan araba şirketlerine ve koalisyon kurmaya odaklansalar, enerjilerini daha iyi kullanırlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: