Bitcoin Forum
June 26, 2024, 09:10:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 2FA Yardım  (Read 111 times)
mesacan (OP)
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 11, 2017, 04:51:01 PM

İlerleyen zamanlarda telefon değiştirirsem bu 2FA'ya giriş için ne yapmam gerekiyor? Kod'u nereden öğrenebilirim? Bilrn birisi yardım ederse çok makbule geçer.
mathability
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
December 11, 2017, 04:53:57 PM

Authy uygulamasını kullan. Eğer telefon değiştirirsen authy hesabından her şeyi getirebiliyorsun.
mesacan (OP)
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 11, 2017, 04:57:49 PM

Authy uygulamasını kullan. Eğer telefon değiştirirsen authy hesabından her şeyi getirebiliyorsun.

Authenticator değil mi? Nasıl geri getirebiliyorum? Açıklarmısınız
trattrat
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 27, 2017, 07:22:25 PM

Geçen başıma bu 2fa ile ilgili bir olay geldi. Sabah uyandığımda iphone da bulunan bütün şifreler wifi şifreleri dahil hesap kayıtlarım vs her şey silinmişti. Nasıl oldu anlamadım ama tabi ki bunlar giderken 2FA kayıtlarımı da silmiş. Bundan 2-3 ay önce bir yerde okuyup bütün FA qr codelarını yazıcıdan çıkartmaya başlamıştım bu sayede sorunsuz bir şekilde hepsini geri yükledim. Daha sonra bu sıkıntıyı neden oldu çözmek için telefonu icloud üzerinden yedekleyip sıfırladım. Sonrasında icloud üzerinden yedeklemeyi geri yükledim ve bütün 2FA bilgilerim otomatik geldi.

mantarman
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 02:44:06 PM

İlerleyen zamanlarda telefon değiştirirsem bu 2FA'ya giriş için ne yapmam gerekiyor? Kod'u nereden öğrenebilirim? Bilrn birisi yardım ederse çok makbule geçer.

bunu kullandığın sitelerde ilk kez tanımlarken sana tekrar oluşturabilmen için keyini de vermişti ve bunu kaydet demişti..

onu kaydetmiş olsaydın tekrar o kodu elinle girer yeniden oluşturabilirdin..

bu durumda o kodu kaydetmediğini sanıyorum.. o halde en temizi aktive ettiğin siteye geri git, deaktive et, sonra yeniden aktif et ve o sırada da sana bunu kaydet dediği kodu bir kenara güzelce not et Smiley

telefon değişikliği gibi zamanlarda tüm 2faları sitelerden tek tek deaktive edip, yeni telefon ile yeniden aktive etmek öneriliyor..
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
January 04, 2018, 03:19:46 PM

Benim başıma gelmişti, yanlışlıkla telefonu formatladım,  siteden verilen kodu da yazmamışım. Hesap gitti, kurtarma için benden kimlik vs istediler. Ben de uğraşmamıştım. Mutlaka o kodları bir yere yazın. Authy de üyelik olduğunu bilmiyordum. Onu deneyelim bir de.

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
January 04, 2018, 04:36:31 PM

Bu üye olduğunuz sitelere girip ilk eşleştirmeyi iptal edin ve tekrar eşleştirme yapmadan önce aşağıyı okuyun size yardımcı olacaktır.

"Google Authenticator iyi bir program 2FA için. Size taratmanız için gösterdiği keylerin ekran görüntüsünü alıp yada sitelerin size verdiği backup keylerini pc nizde gizli bir şekilde saklayarak yada printer dan çıktı da alarak yedekleyebilirsiniz. Daha sonra telefonunuz çalınsada,bozulsada yeni bir cihazdan oradan bu ekran görüntüsünden yada printerdan çıkarttığınız ekran görüntüsünü tarayarak direk kullanabilirsiniz yada yedek kodunu ile tekrar kurtarabilirsiniz. Suan da Google Authenticator un direk bir backup sistemi yok. Ancak sitelerin size verdiği kurtarma keyini ya yada bu verilen qr kodların ekran görüntüsünü almayı yaparsanız sıkıntı yasamazsınız. Sadece bu tarz şifre oluşturucularda saat ayarlarına dikkat etmek gerekiyor. Yani saat ayarını programdan server ile senkronize ederseniz sıkıntı yaşamazsınız."
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
January 04, 2018, 04:59:07 PM

Google Authenticator uygulaması sayesinde çok basit bir şekil de bildiğim kadarıla 3 adete kadar yedekleyebiliyorsunuz basit bir şekilde.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 04, 2018, 07:18:03 PM

Konfirmasyon kodlarını, qr'ları saklamanız yeterli olur. Veya planlı yapılacak bir değişiklikse önce 2fa'ları kaldırmanız lazım kullandığını sitelerde. Telefon değişikliğinden sonra tekrar kurabilirsiniz.
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
January 04, 2018, 07:25:13 PM

2fa uygulamasını telefona okutmadan önce hesapta yazan 2fa kodunu bir yere not etmeniz lazım bu telefonun kapanma değiştirme durumunda size elle tekrar telefonda kodu açmanızı sağlar bu kodu kaybederseniz telefonda kapanır yada kaybolursa hesabı geri getirmek oldukça güç hatta bazen imkansız olabilir.

nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 04, 2018, 07:34:53 PM

En iyisi 2FA yaptigin site'de 2FA'ayi kaldir ve yeni telefonun ile yeniden 2FA girisi yap.

Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
January 08, 2018, 06:28:42 PM

Dostum İphone kullanan biri olarak geçen gün telefonu sıfırlayıp icloud üzerinden yedeklemeyi geri yükledim. Bütün codelar Google auth ile geri gelmişti. Her ihtimale karşı bütün codeları basılı olarak saklarım. Her an bir sıkıntı olabilir ve bu büyük sıkıntı doğurabilir.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: [1]
  Print  

Jump to: