Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:32:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 309 Dolar Yatirdim 270 Dolar Yansidi [25 Dolarım Daha Kayboldu]  (Read 520 times)
John Steinbeck (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 11:31:46 AM
Last edit: December 13, 2017, 02:35:52 PM by John Steinbeck

Bugun elimdeki 1185tl ile iota almak istedim, bundan dolayi koineks.cok sitesinden 1185tllik eth aldim. Ardindan bitfinex.com sitesine transfer ettim. Ardindan iotaya cevirmek istedim ce elimdekilerin tumunu cevirdigimde birde ne goreyim sadece 270 dolar yansitilmis. 39 dolarim arada kaybadi gitti.

Oysa ki bundan 1,5 hafta önce 3,30 dan iota almak icin paribu.com sitesinden 80 dolarlik bir bitcoin aldim, bitfinex.com a iota almak icin transder ettim. Ve ardindan 79 dolar yansidigini gordum yani 1 dolarlik kesinti.

Ya bu normal mi ? Bir arkadasin tavsiyesi uzerine eth ile aldim. Güya daha az fee ücreti kesilecekti daha hızlı transfer olacakti, oysa ki bitcoin daha hizli tansfer olmustu.

Edit: Bugün 1500tllik bir islem daha yaptim, etheroum ile tekrar. Koineksden Bitfinexe.
1500tl 389 dolar. Bitfinex hesabima yansiyan 364 dolar yani 25 dolarim daha yandi.
1714804376
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714804376
Reply with quote  #2

1714804376
Report to moderator
1714804376
Hero Member
*

Ignore
1714804376
Reply with quote  #2

1714804376
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714804376
Hero Member
*

Ignore
1714804376
Reply with quote  #2

1714804376
Report to moderator
1714804376
Hero Member
*

Ignore
1714804376
Reply with quote  #2

1714804376
Report to moderator
1714804376
Hero Member
*

Ignore
1714804376
Reply with quote  #2

1714804376
Report to moderator
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 12, 2017, 11:37:31 AM

%10 luk bir kesinti tabiki normal değil fakat, Senin o aktarmak için aldığın coin'in 2 borsadaki değeri biraz farklıymış galiba o yüzden olmuştur muhtemelen.
Hangi coin'e çevirip attın paranı ?

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 12, 2017, 12:01:34 PM

ya onlar feeden kaynaklı sorunlar maalesef. birde tl -> usd paritesinden kaynaklı olabiliyor.
John Steinbeck (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 12:04:06 PM

%10 luk bir kesinti tabiki normal değil fakat, Senin o aktarmak için aldığın coin'in 2 borsadaki değeri biraz farklıymış galiba o yüzden olmuştur muhtemelen.
Hangi coin'e çevirip attın paranı ?

Ethyi iota cevirdim
Oncedende btcnyi iotaya ceivrmistim ama onda 1 dolar kesinti yapmisti
ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
December 12, 2017, 12:04:35 PM

Acaba attığın 300$ parayı btc olarak mı attın btc attıysan bence %10 normal gibi geliyor. ama gerçekten gereğinden fazla kesinti var gibide gözüküyor anlamadım ben.
John Steinbeck (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 12:17:08 PM

Acaba attığın 300$ parayı btc olarak mı attın btc attıysan bence %10 normal gibi geliyor. ama gerçekten gereğinden fazla kesinti var gibide gözüküyor anlamadım ben.

Yazmayi unutmusum... ethyi iotaya cevirdim
kayiboyu
Member
**

Activity: 588
Merit: 10

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
December 12, 2017, 12:22:31 PM

O zaman normal hocam artık fee ücretleri aldı başını gidiyor 300 dolar neredeyse bir askeri ücret ama onun bile %10 sadece borsa kesintilerine gidiyor şimdi aldığınız coin %10luk bir artış sağlasa anca ana paranıza ulaşmış oluyorsunuz gerçekten çok sıkıntılı bir durum.

John Steinbeck (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 12:43:18 PM

O zaman normal hocam artık fee ücretleri aldı başını gidiyor 300 dolar neredeyse bir askeri ücret ama onun bile %10 sadece borsa kesintilerine gidiyor şimdi aldığınız coin %10luk bir artış sağlasa anca ana paranıza ulaşmış oluyorsunuz gerçekten çok sıkıntılı bir durum.

Ama btcn cevirince sadexe 1 dolar kesinti yapmisti 80 dolardan. 79 yansimisti cok drgil iki hafta once. Ki yaptigim karin hepsini geri verdim acikcasi simdi toplam 10 dolar karimmi ne var.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
December 12, 2017, 12:43:26 PM

Ya zaten fee, türk borsasından alıp gönderme orda satıp başka coin'e dönüştürme cüzdana çekme falan derken para öyle bir düşüyor ki  inanamazsınız:)

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
December 12, 2017, 12:48:16 PM

fee dir o fee , (kedidir kedi), iota almakla akıllılık yapmışsın daha yolun başında çok daha değerlenir o coin ben almadım gerçi elimdekılerın degerlenecegını dusundugum için holdcu olduk
xiaoyum
Full Member

Activity: 266

Blockchain with solar energy

View Profile
December 12, 2017, 01:02:28 PM

Komisyondur o gerçekten de. Piyasalar malum o kadar şişti ki miner ların kazancı tavan yaptı. Üstüne bir bardak su için derim artık. Şişkin halinde yatırım yapmak böyle zor işte.

▀▀▀▀▀▀▀  [     CRYPTOS⚫LARTECH      ]  ▀▀▀▀▀▀▀
  White Paper     ||   BLOCKCHAIN & ENERGY FOR A BETTER WORLD   ||     One Pager 
Telegram      Facebook      Twitter      [[     TOKEN SALE is LIVE     ]]      Medium      Youtube      Reddit
John Steinbeck (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 01:37:08 PM

Komisyondur o gerçekten de. Piyasalar malum o kadar şişti ki miner ların kazancı tavan yaptı. Üstüne bir bardak su için derim artık. Şişkin halinde yatırım yapmak böyle zor işte.

Sevgili dostlar, benim anlamadigim sey bir bir bucuk hafta once 3,30 dan 80 dolarlik iota almistim.
Tabii bu işlemi bitcoin cevirterek yapmistim, benden 1 dolar dee kesmisti sadexe.

Simdiyse eth ile yaptim ama 300 dolardan 30 dolar kesti ya.
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
December 12, 2017, 01:56:04 PM

%10 muazzam bi para bu islemler icin. Buna inanmak istemiyorum, bu kadar kesinti olmamali. Son dönem dijital para bilinirligi artmis olsa bile, araciya bu kadar verilmez. Bazı coinlerde %10 kar yapamiyorsun uzun sure. Cok fazla bu oran.

Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
December 12, 2017, 01:58:27 PM

valla ne  olmuş nasıl olmuş ben de anlamadım.  Bu kadar kesinti olmamalı ya. %10  Çok fazla geldi bana bu işlem için.  Ben daha önce bu kadar ücret ödememiştim hiç.  ya farklı bir işlem yaptınız hocam ya da normal ama ne olduğunu ben tam anlayamadım

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
John Steinbeck (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 02:29:57 PM

valla ne  olmuş nasıl olmuş ben de anlamadım.  Bu kadar kesinti olmamalı ya. %10  Çok fazla geldi bana bu işlem için.  Ben daha önce bu kadar ücret ödememiştim hiç.  ya farklı bir işlem yaptınız hocam ya da normal ama ne olduğunu ben tam anlayamadım

Ya hatta bende 309 dolar varmis, yani 40 dolar ya.

Duzgunce anlatiyorum ve siteleride vericem.

Bugun elimdeki 1185tl ile iota almak istedim, bundan dolayi koineks.cok sitesinden 1185tllik eth aldim. Ardindan bitfinex.com sitesine transfer ettim. Ardindan iotaya cevirmek istedim ce elimdekilerin tumunu cevirdigimde birde ne goreyim sadece 270 dolar yansitilmis. 39 dolarim arada kaybadi gitti.

Oysa ki bundan 1,5 hafta önce 3,30 dan iota almak icin paribu.com sitesinden 80 dolarlik bir bitcoin aldim, bitfinex.com a iota almak icin transder ettim. Ve ardindan 79 dolar yansidigini gordum yani 1 dolarlik kesinti.

Ya bu normal mi ? Bir arkadasin tavsiyesi uzerineyeth ile aldim. Güya daha az fee ücreti kesilecekti daha hızlı transfer olacakti, oysa ki bitcoin daha hizli tansfer olmustu.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
December 12, 2017, 02:39:58 PM

Bu borsalar şerefsiz ya paranın yarısını bunlar atıyor cebe resmen, bundan sonraki işlemlerde daha toplu olarak almaya çalışıcam her işlemi ayrı ayrı yapmak kötü oluyor. Wavesin yeni dexi ve digilira kullamaya başladığımda çoğundan kurtulmuş olucam sanırım, ne paribu ne diğerlerine girmem aldığım çoğu coin waves dexte olursa.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
December 12, 2017, 02:40:09 PM

Ya hatta bende 309 dolar varmis, yani 40 dolar ya.

Duzgunce anlatiyorum ve siteleride vericem.

Ya bu normal mi ? Bir arkadasin tavsiyesi uzerineyeth ile aldim. Güya daha az fee ücreti kesilecekti daha hızlı transfer olacakti, oysa ki bitcoin daha hizli tansfer olmustu.

Şu an Türk borsalarından alınan coinler, yabancı borsalara göre çok daha pahalı oluyor. Buradan aldığınız ETH'yi Bitfinex'e gönderdiğinizde otomatik olarak zarar etmiş oldunuz zaten. Fee ücretleri de var, normal yani bence.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
December 12, 2017, 02:43:50 PM

Kur farkından ve feelerden dolayı bu zararı etmişsiniz anladığım kadarı ile.
thewarriors
Full Member

Activity: 350

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 12, 2017, 02:44:54 PM

Kur farkı ve fee lerden dolayı olabilir ama rakamda biraz bana fazla geldi.

saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
December 12, 2017, 02:51:13 PM

şuan normal hocam ne yazik ki çünkü borsalarimiz pahali. efsane pahali hemde öyle böyle değil. yüzde 10 ile iyi kurtarmişsin diyebilirim. şimdi şöyle bir örnek vereyim mesela şuan da 1 bitcoin usd karşiligi 17.010 . çevir bunu tl ye 65 bin 160 tl. normal tl değeri bu olmali mesela. peki paribu da diyelim 1 btc kaçtan işlem de şuanda anlık olarak 68930 tl. aradaki fark 3770 tl. olayı böyle anlatirsak daha iyi anlarsin.ee zaten bunun fee'si var parayi attin kesinti emri girdin gerçekleşti kesinti sonra onu orada oraya vs derken baya bi kesintin olmuş ne yazik ki. şu digilira olayi halledilsede artık gerçekten rahatlasak şu komisyonlardan kur farklarından.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: