Bitcoin Forum
May 10, 2024, 11:16:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Cloud Madencilik Kazandırıyor mu?  (Read 451 times)
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
December 24, 2017, 01:33:27 PM

Çekim limiti koymak bir şeylerin ters gittiğini gösterir. Ne kadar paran varsa onu çekebilir olman gerekir, işlem ücretlerini zaten cebinden ödeyeceksin... öyle değil mi?
Basit ponzi oyunlarında da bu tür gereksiz gibi görünen kısıtlamalar yapıldı, ama aslında sistemin vadesini biraz daha uzatabilmek için gerekli şeylerdi bunlar.

%100 ponzidir demiyorum ama şüpheyle yaklaşmakta fayda var, çünkü geçmişte cloud mining diye sunulan ponzi örnekleri hiç de az değil.
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715383000
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715383000
Reply with quote  #2

1715383000
Report to moderator
koinsever (OP)
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 25, 2017, 01:40:34 PM

Çekim limiti koymak bir şeylerin ters gittiğini gösterir. Ne kadar paran varsa onu çekebilir olman gerekir, işlem ücretlerini zaten cebinden ödeyeceksin... öyle değil mi?
Basit ponzi oyunlarında da bu tür gereksiz gibi görünen kısıtlamalar yapıldı, ama aslında sistemin vadesini biraz daha uzatabilmek için gerekli şeylerdi bunlar.

%100 ponzidir demiyorum ama şüpheyle yaklaşmakta fayda var, çünkü geçmişte cloud mining diye sunulan ponzi örnekleri hiç de az değil.
hocam poolları luck değerlerine göre araştırıyorum ve ödemeleri ona göre takip ediyorum. her seferinde bir poola daha fazla yükleniyorum. eğer gerçekten ponzilerse (ki bana da öyle gelmeye başladı) cidden bire bir simule ediyorlar. havuzları lucka göre dağıtım hesaplatmak falan bir ponzi için büyük iş gibi. öte yandan yaptıkları ödemeleri wallet adreslerini dahi paylaştı adamlar. 10'ar 15'er BTCli walletlar. 200bin küsür işlem sırada beklerken yığılma biraz daha anlaşılabilir mi? bilemiyorum işte bu noktayı. belki de polyannacılık yapıyorum.

kafama şu takıldı. bunlar sadece BTC mi ödüyorlar? ETH veya ZEC kısmında bir sorun var mı? bir onu da araştırmak lazım.

For rent...
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
December 26, 2017, 05:52:31 AM

hocam bu rakamlardan pek bir şey anlamadım. yani kazançlı bir iş mi zarar mı oluyor. bulut madencilik daha önce hiç yapmadım. daha çok borsa üzerinde takip yapıyorum. gerçi onda da aynı riskler var değişen pek bir şey yok.

umarım yatırımınızın karşılığını alıyorsunuzdur.
koinsever (OP)
Hero Member

For Rent

View Profile
December 31, 2017, 08:03:20 AM

hocam bu rakamlardan pek bir şey anlamadım. yani kazançlı bir iş mi zarar mı oluyor. bulut madencilik daha önce hiç yapmadım. daha çok borsa üzerinde takip yapıyorum. gerçi onda da aynı riskler var değişen pek bir şey yok.

20 gündür hashflare takip ediyorum 0.0024BTC birikti. minimum çekme limitini 0,0506BTC ayarlamışlar. bu durumda 442 gün gerekiyor bize. ama kontratlar yıllıksa bu limite ulaşamadan geçerliliği kaybolacak. onu araştırıyorum şu an. ya da limiti indirmelerini bekleyeceğiz. bu arada gelen para ile diğer yapılan ödemelerin algoritmalarında güç alım kazımları yapıp çekim yapmak da mantıklı işler arasında. şu an sadece takibe devam ediyorum.

2. yatırımım kenanzz hocamızın kurduğu rig. ondan ilk ödememi çekeceğim bi sıkıntı yok zaten adı soyadı telefonu adresi elimizde olan neredeyse 1 yıldan fazladır görüştüğüm güvendiğim birisi. ben cüzdanımı kurar kurmaz ödemeyi geçecek. yılbaşından sonra takriben ayın 2sinde ilk ödememizi alacağız ordan.

For rent...
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
December 31, 2017, 08:35:23 PM

Hashflare ilk açıldığı günden beri kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım. Baya da bir gücüm var.Umarım bundan sonra da herhangi bir sorun yaşamayız
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
January 01, 2018, 01:48:27 PM

20 gündür hashflare takip ediyorum 0.0024BTC birikti. minimum çekme limitini 0,0506BTC ayarlamışlar. bu durumda 442 gün gerekiyor bize. ama kontratlar yıllıksa bu limite ulaşamadan geçerliliği kaybolacak. onu araştırıyorum şu an. ya da limiti indirmelerini bekleyeceğiz. bu arada gelen para ile diğer yapılan ödemelerin algoritmalarında güç alım kazımları yapıp çekim yapmak da mantıklı işler arasında. şu an sadece takibe devam ediyorum.

2. yatırımım kenanzz hocamızın kurduğu rig. ondan ilk ödememi çekeceğim bi sıkıntı yok zaten adı soyadı telefonu adresi elimizde olan neredeyse 1 yıldan fazladır görüştüğüm güvendiğim birisi. ben cüzdanımı kurar kurmaz ödemeyi geçecek. yılbaşından sonra takriben ayın 2sinde ilk ödememizi alacağız ordan.

gercek bir kisiden bu sekilde yatirim almak en mantiklisi zaten. kenan hocanin fonu guzel ve mantikli. hashflare de benim de 100$ kaldi icerde. su limiti dusururlerse ben de cekip bir daha bakmayacagim. 0.05 de cidden cok abarti bir limit. bahaneleri de cok sacma. insanlari reinveste yonlendirip cikisi azaltmaya calisiyorlar.
koinsever (OP)
Hero Member

For Rent

View Profile
January 13, 2018, 05:14:47 PM
Merited by udonmez (5)

gün itibariyle 0,05BTCye ulaşamayacağımı düşündüğüm için. içeride biriken 0,004BTC civarıyla 27H/s EQUIHASH kazım gücü aldım. artık biriken BTC ile bu güçten alıp en azından çekim yapabilmeyi umuyorum. bakalım neler olacak gelecek günlerde.

kenan hocamın fonuna katıldığım için hiç pişman değilim ilk ödememi aldım bile.

For rent...
shelimy
Member
**

Activity: 140

View Profile
January 14, 2018, 10:49:27 AM

Madencilik yapmayı düşünüyorum. Yeni olduğum için bilgi topluyorum.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
January 14, 2018, 12:02:48 PM

çekme limiti kötü olmuş. düşük yatırım yapanlar 1 yılda ona ulaşamayacakları için yeni yatırım yapmaları gerekecek içerde kalan btc'sini çekebilmek için.

aklıma bişey takıldı. sen alım yapmımşsın. 1 yıllık kontratın var. daha sonra içerde kalan btc ile 27H/s daha almışsın. onun da yeni bir kontratı oluyor değil mi?
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
January 14, 2018, 02:12:48 PM

cloud madencilik icin en onemli kriter roi suresi. hesap kitap bellidir. isinize gelirse yaparsiniz. ben pek sicak bakmiyorum
koinsever (OP)
Hero Member

For Rent

View Profile
January 14, 2018, 05:07:21 PM
Merited by udonmez (2)

çekme limiti kötü olmuş. düşük yatırım yapanlar 1 yılda ona ulaşamayacakları için yeni yatırım yapmaları gerekecek içerde kalan btc'sini çekebilmek için.

aklıma bişey takıldı. sen alım yapmımşsın. 1 yıllık kontratın var. daha sonra içerde kalan btc ile 27H/s daha almışsın. onun da yeni bir kontratı oluyor değil mi?

aynen sanırım o da 1 yıl boyuna ZEC kazacak. ZEC 200 günde çekim limitine ulaşıyor. ama bu durumda roi olamıyorum. yani 0,1ZEC çeksem bile günümüz kuruyla en son 70$ yapıyor olacak. ben 150$verdim. gibi. şu an karlı değil gibi. bu arada 1 H/s güç daha aldım ZEC için.

For rent...
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
January 14, 2018, 06:07:08 PM

gün itibariyle 0,05BTCye ulaşamayacağımı düşündüğüm için. içeride biriken 0,004BTC civarıyla 27H/s EQUIHASH kazım gücü aldım. artık biriken BTC ile bu güçten alıp en azından çekim yapabilmeyi umuyorum. bakalım neler olacak gelecek günlerde.

kenan hocamın fonuna katıldığım için hiç pişman değilim ilk ödememi aldım bile.

0.05 cidden cok fazla. insanlari surekli reinvest e yonlendiriyor. para yatirma limitini de artirmislar. kotu koular gelmeye basladi artik.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 14, 2018, 06:19:18 PM

Cloud mininglere hep şüpheyle yaklaştım, kimse bu kadar karlı bir işi başkasına yapıpda bakım giderlerini alıyoruz ama diye yutturamaz,

bunlar btc nin artacağını hesaplıyor, alıyorlar btc yi sonra taksit taksit geri ödüyorlar, o arada zorluk artıyor böylelikle az btc yollayıp akr etmiş oluyorlar.
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 14, 2018, 11:26:38 PM

ben kazandırdığını düşünmeyenlerdenim geçmişte genesis mining den ağzı yanmış biri olarak
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: