Bitcoin Forum
May 11, 2024, 03:28:26 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: siacoinin teknolojisini web hostinge uyarlamak?  (Read 121 times)
guardian55 (OP)
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
December 13, 2017, 12:53:22 PM

Selamlar. Ben 1. sınıf Elektrik-Elektronik mühendisliği öğrencisiyim. C++ öğreniyorum. Döngü ile elmas şekli falan çıkartabiliyorum henüz. Siacoin merkezsiz bir depolama çözümü sunuyor. Ben bunu web hosting için uyarlamak istiyorum. Kim bilir kaç yılda anca biter sistem. Cheesy Cisco network eğitim videoları izlemeye başladım. İnternetin yapısını araştırıyorum. Vpn protokolleri ile dataların şifrelenip, ISS'lerin hız sınırlandırmalarını aşabilmeleri çok şaşırtıcı. Her neyse. Aranızda sağlam developerlar varsa takıldığım zaman soru sorabileceğim üst seviye developerlar, e-maillerinizi bekliyorum. Şunu da yazayım malum bizim millet siber zorbalık nedir henüz bilmediği için saydırıyor. Bu tarz bir proje yapmanın zorluğunu biliyorum. Benden alacağı zamanı da biliyorum. Getireceği stresi karşılaşılacak zorluklarında farkındayım. 5 yılımı bile alabilir bunun da farkındayım. Yaşı ilerlemiş ama hayatta tek yaptığı istekli insanların heveslerini söndürmeye çalışanlar varsa aranızda mesaj yazmayın. Android yeni yeni çıkarken mobil programlama hevesim vardı donanımhaberde konu açtım azına geleni saydırdı millet. Heves falan kalmadı tabi. mobil dünyada yaptığım hatayı blockchainde yapmayacağım.
Şu an öğrenme aşamasında olduğum programlama dilleri;
  • c++
  • php,html5
yatırımımdan da bahsetmek istiyorum. bittrex te 0.002 bitcoin 3 metal 3300 siacoin ve 30 adet ubiq mevcut.(yıllar sonra zengin olma hayalleri Tongue) minergate hesabımda 0.06 monero mevcut 0.12 yapınca çekebiliyorum yapamam büyük ihtimal kalacak o öyle amazonaws microsoft azure ve google cloud un verdiği bedava krediler ile yaptım zaten 0.06 moneroyu. zorluk botnetler yüzünden çok arttı. bakalım ilerde bu botnetlerin acısı nasıl çıkacak? Hadi kalın sağlıcakla.

Son olarak bunu yapmak istememdeki amaç para kazanmak falan değil yanlış anlaşılmasın. decentralized kavramına bir liberal olarak hayran kaldım benimde bir katkım olsun istiyorum sadece. Bu sistem sayesinde nelerin önü açılacak farkında mısınız?
1715398106
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715398106
Reply with quote  #2

1715398106
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715398106
Hero Member
*

Ignore
1715398106
Reply with quote  #2

1715398106
Report to moderator
1715398106
Hero Member
*

Ignore
1715398106
Reply with quote  #2

1715398106
Report to moderator
polente
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
December 13, 2017, 07:50:15 PM

Selamlar,

Öncelikle kesinlikle heves kıranları dinlememeli, takmamalısın. Bak burada yüzlerce binlerce thread okumuşumdur (eski hesabım da dahil olmak üzere) ancak böyle kendisine değil insanlığa katkı sunacak proje fikirlerini görmek nadir bir durum. Bu konuda öncelikle tebrik ediyorum, kesinlikle doğru yoldasın.

Ben blockchain teknolojilerine henüz entegre olmamışken p2p ve merkezi olmayan web hosting projesi yapmıştım, bu konuya biraz kafa yordum diyebilirim. Smiley
Benim yaptığım sistem aslında torrent protokollerini kullanıyordu ve web projesi bir kere yayıncı serverdan çıktıktan sonra erişimi engellenemez hale geliyordu. (Sistem hala çalışır durumda elimde bu arada)

Ancak daha sonra aslında TOR browserın da bu sistem için yıllar yıllar önce yapılmış olduğunu öğrendim. Herhangi bir JavaScript (yazılım) motoru gerektirmeyen, markup dillerinden (HTML, CSS) oluşturduğun web siteleri torrent protokolünde host edebiliyorsun.

Aslında Siacoin'in yaptığı ve diğer tüm coinlerde olan ortak bir şey var, o da üzerinde yapılmış her işlemin şeffaf bir şekilde görülebildiği ortak bir veritabanı oluşturmak (ve tabi kişiler arası olan iletişimi de gizli tutmak).

Sonuç olarak sıfırdan coin forklamak ve bu yapıyı web hostinge entegre etmek sana çok çok şey öğretecektir. Kariyerin için inanılmaz etkili olacaktır ve aranan adam olacaksındır. Ancak böyle bir sistemi yazana kadar yüzlerce konuyu hakimiyetin altına alman lazım yazılım konusunda. Hem de sonuç ortaya çıktığında büyük ve deneyimli takımlar tarafından geliştirilen rakiplerin (ya da kardeşlerin) olacaktır ve insanları senin sistemini kullanmaya (yeni ismi duyulmamış bir sistem) davet etmek zor olacaktır.

Bunun yerine benim önerim aynı şekilde çalışan ve akıllı kontrat sunan platformlara (Waves, Ethereum, Lisk...) dAPP yapmak olur.

Kesinlikle yolundan şaşma, ileride insanların blockchain teknolojisini bilen, geliştiren insanlara daha çok ihtiyacı olacak.

Saygılar, sevgiler.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: