Bitcoin Forum
May 09, 2024, 11:31:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: BTC'ye G.V.+KDV karşı alternatifler  (Read 602 times)
caglaryk (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
December 13, 2017, 05:17:23 PM
Last edit: December 13, 2017, 07:08:27 PM by caglaryk

İyi akşamlar. Malumunuz Bitcoin son zamanlarda herkesin dilinde. Artık devletlerde bu işe el atmaya başladı. Ülkemizde en son açıklamalara göre Bitcoinde %35 gelir vergisi artı KDV alınması gibi durumlar söz konusu. Baştan söyleyeyim asla vergi alınmasına falan kesinlikle karşı değilim. Ama bu miktar makul oranlarda olmalı. Hangi durumlarda alınacağı şeffaf ve net olmalı. Beceriksiz o kadar bürokrat varkı BTC alıp bir şekilde zarar eden adamlardan bile KDV alınacağına dair endişelerim var.

Benim gibi düşüncelere sahip olan bir çok arkadaşımız vardır aramızda eminim. Peki olası aşırı yüksek vergilere karşı ne gibi alternatif yöntemler olabilir. Mesela yurtdışı hesap açıp ordan para aktarma gibi bir ihtimal var mı? Yahut altcoinlerden kredi kartı gibi kullanılanlar olduğunu hatırlıyorum. Bunlarla yurtiçi alışveriş yapıp sıkıntı yaşamadan devam etme şansımız var mıdır? Bu konuda önerebileceğiniz altcoin veya alternatif yöntemler var mı? Cevaplarsanız ben ve benim gibi düşünen arkadaşların faydasına olacaktır. Teşekkürler.
1715297475
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715297475
Reply with quote  #2

1715297475
Report to moderator
1715297475
Hero Member
*

Ignore
1715297475
Reply with quote  #2

1715297475
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715297475
Hero Member
*

Ignore
1715297475
Reply with quote  #2

1715297475
Report to moderator
1715297475
Hero Member
*

Ignore
1715297475
Reply with quote  #2

1715297475
Report to moderator
1715297475
Hero Member
*

Ignore
1715297475
Reply with quote  #2

1715297475
Report to moderator
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
December 13, 2017, 06:22:12 PM

İyi akşamlar. Malumunuz Bitcoin son zamanlarda herkesin dilinde. Artık devletlerde bu işe el atmaya başladı. Ülkemizde en son açıklamalara göre Bitcoinde %35 gelir vergisi artı KDV alınması gibi durumlar söz konusu. Baştan söyleyeyim asla vergi alınmasına falan kesinlikle karşı değilim. Ama bu miktar makul oranlarda olmalı. Hangi durumlarda alınacağı şeffaf ve net olmalı. Beceriksiz o kadar bürokrat varkı BTC alıp bir şekilde zarar eden adamlardan bile KDV alınacağına dair endişelerim var.

Benim gibi düşüncelere sahip olan bir çok arkadaşımız vardır aramızda eminim. Peki olası aşırı yüksek vergilere karşı ne gibi alternatif yöntemler olabilir. Mesela yurtdışı hesap açıp ordan para aktarma gibi bir ihtimal var mı? Yahut altcoinlerden kredi kartı gibi kullanılanlar olduğunu hatırlıyorum. Bunlarla yurtiçi alışveriş yapıp sıkıntı yaşamadan devam etme şansımız var mıdır? Bu konuda önerebileceğiniz altcoin veya alternatif yöntemler var mı? Cevaplarsanız ben ve benim gibi düşünen arkadaşların faydasına olacaktır. Teşekkürler.

https://wirexapp.com/tr-tr/kart/

şöyle bir site mevcut. tam olarak ne kadar işini görür yada görür mü bilmiyorum ama bahsettiğin konulara bakacaksak olursak en mantıklı bu duruyor.aktif kullanan forumda insanlar vardir illa ki bunla ilgili gören olursa belki yorum yazan olur ben aktif olarak kullanmiyorum o yüzden sizi yönlendiremem iyidir güzeldir güvenilirdir diyemem yine de tam olarak araştirmadan da işlem yapmayin derim bilgi olarak verdim fakat güvenilirlik konusunda bişi diyemem. şimdi baktim da 2014 den beri calişiyormuş adamlar güvenilir duruyorlar yani Smiley

bitcoin usd sterlin euro destekliyor. atm den nakit olarak çekebiliyormuşsun.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
███████████   ████████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
December 13, 2017, 06:32:51 PM

peki btc den degerlenıyor dıye vergı almaya calısan yaratıklar.. döviz arttıgı zaman  dolar bozduranlardan vergı aldı mı ? cok merak edıyorum.eger almadıysa btc den de vergı alamaz.bu da dovız sayılır arz talep meselesı.vergısı yasal olamaz olmamalı...
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
December 13, 2017, 06:37:46 PM

Yakında kullanılmaya başlanacak kredi kartı cüzdanlarla bu konuda endişelenmemizi gerektirecek bir durum olmadığını düşünüyorum. En bilineni Monaco. Visa anlaşması da var. Bunun dışında Prxy diye nfc ödeme sistemini kullanacak olan bir projede var bildiğim kadarıyla.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
December 13, 2017, 06:38:02 PM

Biz ne kadar çok konuşursak o kadar dikkatlerini çekiyor. Eminim ki yasal düzenleme yapacak olan kişiler bu forumdan da okuyup bilgi sahibi olacak.

Eğer biz zarar ettiğimizde devlet bize destek vermeyecekse kar ettiğimizde de bizden vergi almamalı

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 13, 2017, 06:43:51 PM

haberturk'te okudugum yaziya bakarsak, su an bitcoin en muhtemel emtia olarak degerlendirilecekmis gibi duruyor... bu da vergi ve kdv ödenmesinin yolunu acmis olacak... benim merak ettigim su: bu yasa, kanun - her neyse artik... resmi gazetede yayinlandigi tarihten itibaren mi gecerli olacak? yoksa geriye dönük banka hesaplari incelenebilecek ve gecmis yönelik vergi alinabilecek mi? bunun kesin hükmü ve isleyisi nedir?
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 13, 2017, 06:48:21 PM

Öyle ha diyince vergi koyamazlar heralde. Önce bir düzenlemeyi yapsınlar olay neymiş görelim zaten daha sonra alternatif para çekme yöntemlerini aramaya başlarız   Undecided

sweerty1
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
December 13, 2017, 06:53:03 PM

Arkadaşın bahsettiği yasal kartlarla alışveriş yöntemi uygun bir tercih gibi görünüyor. Bu arada mevzuat olmadığı için şu an yasal bir boşluk var yani geriye dönük işlem yapılamaz. Resmi gazetede yayınlandığı gün geçerli olur.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
December 13, 2017, 06:56:18 PM

haberturk'te okudugum yaziya bakarsak, su an bitcoin en muhtemel emtia olarak degerlendirilecekmis gibi duruyor... bu da vergi ve kdv ödenmesinin yolunu acmis olacak... benim merak ettigim su: bu yasa, kanun - her neyse artik... resmi gazetede yayinlandigi tarihten itibaren mi gecerli olacak? yoksa geriye dönük banka hesaplari incelenebilecek ve gecmis yönelik vergi alinabilecek mi? bunun kesin hükmü ve isleyisi nedir?

geriye dönük yapamazlar.. öyle bişi olamaz yani yasa cikaracaksin yapildigi tarihten itibaren ilgili konuyla baglantili olarak sonrası için aktif olur. yasalar geçmiş olayları kapsamaz kapsayamaz. eğer yasalara göre hareket edilecekse zaten öyle bişi yapmaları gerekli. yani bence hepsi kaynakta kesilecek şöyle düşünün bunu hali hazirda koinim felan yapiyordu btcturkte yapiyor paribuda vergilendirme yapiyormu bilmiyorum fakat diğer bahsettiğim 2 borsa bu işi yapiyor hatta sonraları mail felan atiyorlar illa ki denk gelmişsinizdir.muhtemelen bunların oranları yükselecek biraz daha sonucta aradaki borsa da para kazanacak felan..yavaş yavaş şekillenir diye düşünüyorum da sıkıntı cekecek duruma gelmesek bari.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 13, 2017, 07:07:53 PM

Zaten bi vergi almadıkları yer kripto para kalmıştı onada gelirler yakında. Gerid dönük yapamazlar ayrıyetten %35 vergi nedir yahu biz zaten o kadar kar edemiyoruz ki birde vergiyi %35 olarak verelim Cheesy
caglaryk (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
December 13, 2017, 07:12:59 PM

Başlığı düzeltmek ihtiyacı hissettim nedendir bilmem Grin Bu arada debit card fikri hoşuma gitti biraz komisyonlar yüksek olsa bile. Herhangi bir yerde alışveriş yapılıyorsa mükemmel olur bu kartlarla.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 13, 2017, 07:37:29 PM

https://wirexapp.com/tr-tr/kart/

şöyle bir site mevcut. tam olarak ne kadar işini görür yada görür mü bilmiyorum ama bahsettiğin konulara bakacaksak olursak en mantıklı bu duruyor.aktif kullanan forumda insanlar vardir illa ki bunla ilgili gören olursa belki yorum yazan olur ben aktif olarak kullanmiyorum o yüzden sizi yönlendiremem iyidir güzeldir güvenilirdir diyemem yine de tam olarak araştirmadan da işlem yapmayin derim bilgi olarak verdim fakat güvenilirlik konusunda bişi diyemem. şimdi baktim da 2014 den beri calişiyormuş adamlar güvenilir duruyorlar yani Smiley

bitcoin usd sterlin euro destekliyor. atm den nakit olarak çekebiliyormuşsun.

yahu aramızda onlarca btc si olanlar var ben biliyorum.
boyle atm den hiç duyulmamış adamlar uzerinden para cekilir m allah askına. btc olmuş 70 bin tl.
ben bu adamlar uzerinden 10 tl cekmem net.
Lydian
Hero Member

View Profile
December 13, 2017, 08:51:46 PM

yahu aramızda onlarca btc si olanlar var ben biliyorum.
boyle atm den hiç duyulmamış adamlar uzerinden para cekilir m allah askına. btc olmuş 70 bin tl.
ben bu adamlar uzerinden 10 tl cekmem net.

ben wirexapp kredi kartini kullaniyorum ama dezavantajlari var...

1. borsalar 60bin lira veriyorsa bir bitcoin icin, wirexapp 55bin veriyor
2. dolar, avro, lira cekimi yapabiliyorsunuz atm'lerden ama döviz veren atm sayisi cok cok az. bi teb var
3. hadi teb atm buldunuz, o da en fazla bin dolar veriyo... ertesi gün yine cekmek istediginizde teknik ariza yüzünden isleminize devam edemiyoruz diyor:)
4. herhangi bir atm'den lira cekmeye kalktiginizda, dolar kuru üzerinden ayrica komisyon alip size lira veriyo

1 bitcoin yaklasik 65bin lira veya 16bin dolar.
normalde limitlere bakarsaniz 8 günde bunu atm'den dolar olarak nakite cevirebiliyor olmaniz gerek.
ama gercekte öyle degil. banka atm size her istediginizde parayi vermiyor, teknik ariza diyor islemi kesiyo...

bu kredi karti ile türkiye'de internetten alisveris yapamiyorsunuz. tüm e-ticaret siteleri yabanci kredi kartlarini kabul etmiyo.
normal pos cihazindan kullanmak isterseniz sorun yok, dünyanin heryerinde kullanabilirsiniz. o bakimdan güzel...
cbIpok
Sr. Member

Merit: 250

View Profile WWW
December 13, 2017, 09:02:37 PM

İyi de neyin gelir vergisi alınacak arkadaş onu bir türlü anlayamadım. Gelir vergisi bir ürün satılınca elde edilen kardan alınamz mı? Ben altın gibi bir yatırım aracı olan bir şeye yatırım yapıyorum bunun neresinden vergi alınır.
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
December 13, 2017, 09:06:58 PM

Saçma sapan ve uygulanamaz bir şey bu. Bu ekosistemden vergi çıkartamaz kimse. Şayet böyle bir kanun getirilirse ben TR borsalarından BTC almam. Vergi getirilmemiş kripto paralarla işlem yaparım. Onu da yapamıyorsam yurt dışından alım yaparım. TR borsalarında kepaze olmaya gerek yok. Sokarım vergisine.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350

View Profile
December 13, 2017, 09:25:59 PM

hangi ülkede yaşadığımız malum .BİZ % 35 lere çok derken bu piyasalar için yeni vergi rakamları ortya koyacaklardır sanırım böyle bir açık kapı gören hükümet milletin elinde avucunda ne varsa alır.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
December 13, 2017, 09:38:22 PM

Bunada el atmasalar şaşardım haberlede okudum bende %15-35 arası kdv koyucaklarmış devlettin kasada para bittikçe bi yerlerden çıkarıyolar ama milleti düşünen yok tabi.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 13, 2017, 09:40:27 PM

Ben forumda yeni değilim, ve çok kolayından argo kullanmam ama insanın ağzını zorla açtırıyorlar.
15 senedir yarak isteriz, daha da geçir, doymuyoruz diye meydanlarda bağırıp arka çıkanlar şimdi sikilirken canları yanıyor diye şikayet ediyorlar ya, ona kıl oluyorum.
Türkiye artık götü boklu arap şeyhliklerinden sadece bir iki gömlek yukarıda bir ülke, kendiniz kaşındınız ve oldu.
%35 vergi ne ki, daha çok gömecekler, bu kadar salak orospuyu bir arada kim bulsa affetmez. Viziteleri bir paket makarna, en muamelelileri bir de kömür istiyor.
Not: Sözlerimin bu başlığa yazanlarla alakası yoktur, kimse üzerine alınmasın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
December 13, 2017, 10:59:36 PM

Sabah bir bakan çıkar,bitcoine lale gibi balon der,akşam biri çıkar,G.V+KDV alıcaz der.Yarın biri çıkar %30+18 vergi vericeksiniz der.Sonra padişah çıkar %30 çok 15 alın der AMMMAAAA bu işin içinde olan hiç kimse "ŞAK ŞAK" yapmaz "Hep 50 liralık benzin alıyorum"cular gibi.
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 13, 2017, 11:52:08 PM

Madem lale devri Balon Titan zinciri ponzi  sizin için değersiz arkadaş o zaman neden vergi almaya kalkıyorsunuz.Bu ülkede ne çıksa hemen yüksek vergiyle kimseye kullandırmıyorlar. Lpg çıktı fakir fıkara kötü yatı bir araba aldı hemen vergiye boğdular..Evimizdeki tuvaletten bile vergi alıyorsunuz yeter aq..
Hiç birşey üretmeyen hiç bir markası olmayan bir devlet..Tek yapılan başkalarının ürettiklerinden yüksek vergi alarak ayakta kalmak..Apple nin ürettiği telefondan hiç birşey yapmadan Appleden fazla kazanan tek ülke Türkiye..
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
December 14, 2017, 02:21:18 AM

Baştaki götümüzdeki dona kadar alacak yakında zaten. Çok düşünmeye gerek yok. Direk müdahale edemeleri bir ekosistemde bir bok yapamazlar. Bu adamların arasında satoshi nakamoto'ya ulaşmaya çalışıp sen çıkartmışsın bak uyar bunları vergi versinler yoksa kulağınızı çekeriz diye mail atmaya çalışıcak gerizekalılar mevcut.

pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
December 14, 2017, 02:45:20 AM

bi yolu bulunur
vergisiz halde nakte geçecek bi yol kesinlikle bulunur
türk borsaları hacimsizlikten anasının amını görür. bi kaç tavşan dışında kimse uğramaz

ülkeye öyle ya da böyle para sokuyoruz amk. ondan da olurlar
direkt ayaklarına sıkarlar yani. bi sike yaramaz. vardır illa vergi konusunda rahat bi ülke amına koyım
siktir olur gider orda yaşarım.önüme bi bilgisayar alsam dünyanın neresi hiç fark etmez. bitini yesin otursun aç köpekler

gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
December 14, 2017, 05:59:57 AM

Ne yapacagız şimdi benım yurtdışında bıraderım var yollarım onun hesabına orda bozudururum gerekırse bu kadar yuksek vergımı olur. Paribu gibi sıteler yerıne forumda trader kısmı uçacaktır guvenılır ınsanlar bularak btc tıcaretı yapacagız artık, yoksa bu vergılerle bu ısın hiç cazibesi kalmaz
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
December 14, 2017, 06:07:09 AM

Resmi gazetede yururluge girdigi tarihten itibaren gecerli olur gecmise yurume olmaz. Kisinin lehine olan kanun uygulanir. Senin lehine olan gecmise yonelik vergi vermemektir o  yuzden resmi gazete tarihinden itibaren vergi alinabilir.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Xday123
Member
**

Merit: 16

View Profile
December 14, 2017, 06:16:44 AM

Abi ohaaa ya almadiklari bir kulagimizin arkasi kaldi yuzde 35 nedir benim anlamadigim o zaman turk  exchnge borsalarindan paramizi cekerken yuzde 35 eksik mi cekicez otomatik vergi mi kesicek kimse tr ye para akitmaz o zaman millet baska bir yolunu bulur turk exchange siteleri isyan bayragini acar Huh
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
December 14, 2017, 06:27:53 AM

Mutlaka vergi alacak bir yol bulacaklardır. Vergi almadan bu ülkede hiçbir şekilde para kazanılmaz.
Bahsettikleri gibi yüksek vergi oranı almaya kalkarlarsa ayaklarına sıkarlar. Bir yolu bulunur, zamanı geldiğinde düşünürüz.

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
December 14, 2017, 06:37:13 AM

bu nedir arkadaş ya. sistemi bilmeden sistemi sömürmeye çalışıyorlar. e hadi o zaman benim değer kaybeden yatırımlarım içinde bana destek fonu oluşturun oradan karşılayın kaybımı.
nerelerden vergi alacaklarını kime nasıl kazık sokacaklarını şaşırdılar artık
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
December 14, 2017, 06:41:52 AM

Şu ülkede hiç kafası çalışan olmaz mı arkadaş? %35 vergi yaparsan, tüm para kaçar gider. Ama diğer taraftan düşünelim %5 yapsan ve parayı banka hesabına alabilsek tabi burada kara parayı engellemek için giren para ve kazanç durumlarının ispatlanabilir olması lazım. Vergi dilimi bu kadar küçük olursa, yurtdışından dahi insanlar ülkeye para sokacaktır. Yıllardır uğraştıkları sıcak parayı basit bir hamle ile içeriye sokabilirler.

Kart projelerinin yaygınlaşması lazım, en azından kredi kartı araba vb. alınabilir.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
December 14, 2017, 06:49:38 AM

Ne yapacagız şimdi benım yurtdışında bıraderım var yollarım onun hesabına orda bozudururum gerekırse bu kadar yuksek vergımı olur. Paribu gibi sıteler yerıne forumda trader kısmı uçacaktır guvenılır ınsanlar bularak btc tıcaretı yapacagız artık, yoksa bu vergılerle bu ısın hiç cazibesi kalmaz
Bu vergi olayının sadece bizim ülkemizde olduğunu sanmıyorsunuz değil mi ? Yurtdışında bankaya gelen para bizdekinden daha fazla araştırılıyor.

aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
December 14, 2017, 06:59:19 AM

Yurtdışındakı vergıler makul olçudedır ama burdakı devlet gıbı kazancının yarısına çökmezler ben trade yapacak götumden ter gelecek stres yaşıcam sonra 3-5 köylunun yuzunden ulkenın a.k bu adamlar gelip benım kazancımın 3/1 e cokecek, yemınle bırakırım bu işi yınede vermem
Xanother
Full Member

Activity: 279
Merit: 100

View Profile
December 14, 2017, 07:15:24 AM

Xapo Kullanabilirsiniz arkadaşlar . bende vergi alınmasına karışıyım  ve % oranları çok fazla hükümet zükücek eşşek arıyor ama o eşşek bizler değiliz .

frtmr
Full Member

Merit: 108

View Profile WWW
December 14, 2017, 08:49:26 AM

Küçük rakamlarda yapılacak çekimler için xapo kartı kullanılabilir. Ben tl çektiğim için kur farkı ve komisyon ödemiştim. Dolar çekilebilen atmlerde sadece komisyon ödeniyormuş.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 14, 2017, 08:51:03 AM

xapo kart için biraz detay verirmisiniz hangi atm lerde kullanılabılıyor, nereden temın edılıyor kart ucretı varmı nasıl para yatırıyoruz vb. teşekkurler
Lydian
Hero Member

View Profile
December 14, 2017, 08:57:15 AM

bakanlar bile bitcoin diyor artik; acep hangi godamanlar bitcoin ile ugrasiyor? mecliste kimlerin bitcoin borsalarinda kayitlari var bir arastirmak gerek:)
neyse, yapsinlar bakalim - bi görelim ne yapacaklar... sonra bir alternatif mutlaka bulunur... türk milleti olarak her seyin deligini bulup kapatmakta üstümüze yoktur nede olsa:)
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
December 14, 2017, 09:01:53 AM

Bende makul fiyatlar alındığında vergi ödeme karşıtı biri olan biri değilim ama bunu hesaplamaları çok zor para girişi buradan olup sonra yurtdışı borsasına gidip kazanan veya kaybeden yatırımlar var. Hangisini takip edip alabilecekler orası biraz karışık. Mehmet Şimşek büyük ihtimalle o yüzden balon diye tweet atıyor. Biz bundan para alamicaz girmeyin der gibi.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
oinokhoe
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 14, 2017, 09:11:12 AM

Düzenlemeler sonrası başımız biraz ağrıyacak gibi geliyor. Yaşayıp Görecegiz.
hidrocop
Sr. Member

View Profile
December 14, 2017, 09:12:59 AM

Bende makul fiyatlar alındığında vergi ödeme karşıtı biri olan biri değilim ama bunu hesaplamaları çok zor para girişi buradan olup sonra yurtdışı borsasına gidip kazanan veya kaybeden yatırımlar var. Hangisini takip edip alabilecekler orası biraz karışık. Mehmet Şimşek büyük ihtimalle o yüzden balon diye tweet atıyor. Biz bundan para alamicaz girmeyin der gibi.

Bana hiç öyle gelmiyor paribu mesela ordan banka hesabına tl olarak parayı çekerken hop %35 gıdecek 1000 tl mesela kar yaptın btc den diyelim bunu hesabına eft yapacaksan 650tl ye dusucek gıbı
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 14, 2017, 10:41:42 AM

arkadaşlar nasıl vergi kesileceğini dair yöntemleri yazıp durmayın..adamlar belki burayı okuyup akıllarına gelmeyen tekniği sayenizde öğrenmiş olacak..biraz büyük düşünün...lütfen yazılarınızı tekrar düzenleyin bence....bu arada bu işi çözse çözse pitipawn çözer  Grin
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218

View Profile
December 14, 2017, 10:48:16 AM

Eğer böyle bir uygulama gelirse ki gelecek gibi duruyor, tek kaçar yol yurtdışında çekip getirmek olabilir ama yüksek meblada oda sıkıntı olur gibi.ya paşa paşa vergi ödeyeceğiz yada elden alışveriş yapacağız (bizim ülkede tehlikeli şahsen tercih etmem bunu).
veyahut kriptokartlar kullanacağız alışverişlerde ve bakiyeyi orada tutacağız.o zamanda vergi alır mı acaba.diyelim centra yada monaco vs kartla alışveriş yaptık btc ile bundan vergi alabilir mi?
newcasinobitcoin
Full Member

Activity: 233
Merit: 101

View Profile
December 14, 2017, 11:44:51 AM

yurt disinda da ayni durum var - fransada 35% vergi aliyorlar
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
December 14, 2017, 12:00:38 PM

Bende makul miktarlarda vergi alınsa kabul edebilirim de kara ortak olacaksa zarara da aynı şekilde ortak olsun.

kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
December 14, 2017, 12:01:13 PM

debit kart ya da bitcoin ile ödeme kabul eden sitelerde paraları harcayabiliriz. bitcoin ile ev araba satışlarıda artar bi yandan. türk aklı her şeyi çözer bence.
frtmr
Full Member

Merit: 108

View Profile WWW
December 14, 2017, 12:10:00 PM

xapo kart için biraz detay verirmisiniz hangi atm lerde kullanılabılıyor, nereden temın edılıyor kart ucretı varmı nasıl para yatırıyoruz vb. teşekkurler

xapo tüm atmlerde kullanılabiliyor.
xapo nun sitesinden başvuru yapıyorsunuz kart ücreti 20 dolar. crypto paralar ile ödeme yapılabiliyor ben doge ile yaptım.
hızlı ve yavaş seçeneği var hızlısının ücreti yüksekti ben yavaşı tercih ettim 2-3 hafta arasında geldi.

sitesi
https://xapo.com/card/
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
December 14, 2017, 01:00:42 PM

xapo tenx tarzı debit kartlar kullanacağız mecbur yapacak başka bi şey yok bence. devlet vergi koyarsa bizde bi yolunu buluruz açıkçası. gerekirse yunanistana gidip bitcoin atmsinden çekeriz.
bobita
Legendary
*

View Profile
December 14, 2017, 02:22:39 PM

Bu xapo için de google play şikayet kaynıyor, bir çoğu da giriş ve kimlik onayı vb. ile ilgili sorun yaşamış, indirecektim ama emin olamadım şimdi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
emrecemsan
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 331

View Profile
December 14, 2017, 03:48:27 PM

onur gözüpek üstadımız bi ara debit kartlarla ilgili bi şeyler demişti whatsapp grubunda. müsait bi zamanda bunun için video çekeceğini düşünüyorum.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
December 14, 2017, 03:59:49 PM

Arkadaşlar bu vergi olayı daha bir netleşmedi daha internetten kazanç elde edenlere vergi gelecek deniliyordu onlarda bir gelsinde o zaman bir sürü alternatif yolda çıkar alternatif üretecek insan da çıkar. Çok vergi ödemek istemiyorsan zaten gider yurtdışında çeker gelir Türkiye de çatır çatır harcarsın ama bunlar için daha erken.
hidrocop
Sr. Member

View Profile
December 14, 2017, 04:14:36 PM

xapo tüm atmlerde kullanılabiliyor.
xapo nun sitesinden başvuru yapıyorsunuz kart ücreti 20 dolar. crypto paralar ile ödeme yapılabiliyor ben doge ile yaptım.
hızlı ve yavaş seçeneği var hızlısının ücreti yüksekti ben yavaşı tercih ettim 2-3 hafta arasında geldi.

sitesi
https://xapo.com/card/

teşekkurler ama atm lerden çekım yapabılıyorsak bır sekılde kayıt altına alınacaktır bu adamlar malum çok kurnazlar kesin bızı enselerler sonrada ornek olsun dıye hapse bıle atarlar antep'te baklava çalan çocuklara 9 yıl hapis cezası vermişbi türk adalet sistemi
sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 06:09:26 PM

vergi falan alırlarsa türk borsalarının sonu gelir bence. kimse oradan satış falan yapmaz. borsalardan devlete gelen vergide azalır. devlet kendi topuğuna sıkar.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
Lydian
Hero Member

View Profile
December 14, 2017, 06:24:59 PM

bu debit kartlar cözüm degil... ben kullaniyorum, kartin sitesinde günde 2 defa 1000er dolar cekebilirsin diyor... ayda su kadar cekebilirsin diyor... ama pratikte öyle degil iste: atm'ye sokuyorsun, sifreni giriyorsun, su kadar para ver bana diyorsun: atm sana "teknik bir sorundan dolayi isleminizi su an gerceklestiremiyoruz" diyor...

nakit cekime güvenmeyin... ama pos cihazindan alisveris icin su ana kadar bir sorun yasamadim...
kart üzerinde dolar veya avro oluyor:
- bitcoin'i para cevirirken düsük bir kurdan veriyor zaten
- her kullanimda da kötü kurlardan alisveris yapiyorsunuz
- her islem icin bir de komisyon su bu...

ha devlet %35 vergi almis, ha bu kartlari kullanip düsük kurlardan bitcoinunuzu bozdurmus ve harcamissiniz...
ben sahsen, elin yabancisina ücret verecegime, o miktari devlete vergi olarak veririm...

iyi karsilastirin, denemek icin ve bitcoincular icin bir kart öylede böylede sart... ama full karta güvenmeyin
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
December 14, 2017, 06:57:57 PM

benim aklıma payeer card geldi. payer hesabına btc atıp orada satabilirsin elde edilen geliri dolar ya da euro çekebiliyordun ben yaklaşık 1 yıl önce payer card aldım. teb bankasının atmelrinde ge.iyor deniliyordu. tabi hiç böyle bir yola başvurmadım ne olur biter bilmiyorum
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 14, 2017, 07:01:47 PM

yukarda arkadaşlar gayet güzel açıklamış ..aslında mesele %35 te değil...makul bir düzey olsa bile çok tartışılacak bir konu iken %35 vermek insanın ağırına gitmez mi ? ben mesela kendimi enayi gibi hissederim..bankadan gittim kredi çektim..kredi çekerken tonla harac ödüyorsun zaten..ya da arabamı sattım ya da maaşımı yatırdım..(kaldı ki bunlardan da vergi veriyoruz) yatırdık bitcoine ..acil bir durum oldu bozdurman gerekti ..o esnada da şans bu ya  Tongue Tongue yatırdığın para %20 değerlenmiş...onu da kat...ya da katma...nolcak şimdi %35 vergi verecek misin Cheesy

The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 14, 2017, 08:31:53 PM

BTC den vergi alınırsa btcc nini fiyatı düşmez aksine fırlar uçar, gerçekten sağlam rakamlara çıkar, çünkü resmi olarak tanınmış olur, bahsettiğim sadece türkiye için değil.
bobita
Legendary
*

View Profile
December 14, 2017, 08:34:47 PM

benim aklıma payeer card geldi. payer hesabına btc atıp orada satabilirsin elde edilen geliri dolar ya da euro çekebiliyordun ben yaklaşık 1 yıl önce payer card aldım. teb bankasının atmelrinde ge.iyor deniliyordu. tabi hiç böyle bir yola başvurmadım ne olur biter bilmiyorum
Bende de var ama Payeer kartların 31 aralıktan sonra AB sınırları dışında kullanılamayacağını ve kartlardaki bakiyelerin bu tarihe kadar çekilmesi gerektiğini anlatan duyuru yayınladı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
December 14, 2017, 10:01:04 PM

Devletimiz para toplama konusunda uzmandır. Son dönemde bitcoinin çok gündeme gelmesi onlarında dikkatini çekti demek ki.
Çeyrek altını 100 liraya alıp 200 liraya satandan 30 tl vergi alınabilecekse. bende bitcoin için vergi vermeye razıyım.
Bak bakalım 30 lirasını alınca 1 tane teyze destekleyecek mi seni.

freedomforever
Member
**

View Profile
December 15, 2017, 03:18:51 AM

Korkarim ilerde tuvalete gitmemizden, sokakta yurumemizden falan da vergi alinacak. Sonumuz hayrolsun.
Konuya donecek olursak, basligi acan arkadasin belirttigi gibi bir oran olacagini sanmiyorum, %35 nedir?
Bu is yapilamaz hale gelir. Umarim max %5 olur.

dogaatac
Sr. Member

Merit: 306

View Profile
December 15, 2017, 04:21:15 AM

coinlerin vergilendirilmesini mantıklı bir formülü yok.

trading yapana farklı vergi , mining yapana farklı vergi , airdroptan bedava token kazanana farklı vergi mi koyacaklar Smiley

ya toptan bi yasaklama getirecekler ki bu inanilmaz tepki ceker , insanları wareze sürükler yada hiçbirşey yapamayacaklar.

Bu arada monaco , tenx gibi tokenlar uzun vadede hayat kurtaracak gibi duruyor en azından ülkemizde
thenorthblue
Member
**

View Profile
December 15, 2017, 04:28:56 AM

Keşke diyorum bu denli popüler olmasaydı, sessiz sedasız arkadan ilerlemeye devam etseydik. Tabii bu pek mümkün değil, hem coin değeri artsın, hem kimse bilmesin. Bilinirliği arttığında değer yükseliyor.
Bilemiyorum nasıl bir vergi düzenlenmesi yaparlar ama vergi olacaksa sadece kar durumunda olmalı.

Easx
Member
**

View Profile
December 15, 2017, 05:20:53 AM

Bizde böyle saçma bir basın varken haber pumplamayı biraz zor keserler hocam bu saatten sonra tam unutuldu deriz anında bir pump

cenkistan
Member
**

Activity: 152

ImmVRse | Disrupting the VR industry

View Profile
December 15, 2017, 06:22:55 AM

Devlet yeter ki almak almak istesin bir çaresini bulur ne yapar ne eder alır.resmen kan emicilik var çünkü şu anda.bi alana da el atma be kardeşim 2 kuruş kazandık diye gırtlağımıza çökme amk.zaten her alanda en yüksek fiyatı en yüksek vergiyi ödüyoruz.araç alıyorum yarısından çoğu vergi oda yetmiyor yılda 2 defa motorlu taşıtlar vergisi ödüyorum,oda yetmiyor aldığım benzinin yarısı vergi.sadece araçla ilgili olanlar bunlar.

Pages: 1 2 3 [All]
  Print  

Jump to: