Bitcoin Forum
May 10, 2024, 03:21:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3  All
  Print  
Author Topic: BTC'ye G.V.+KDV karşı alternatifler  (Read 602 times)
caglaryk (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
December 13, 2017, 05:17:23 PM
Last edit: December 13, 2017, 07:08:27 PM by caglaryk

İyi akşamlar. Malumunuz Bitcoin son zamanlarda herkesin dilinde. Artık devletlerde bu işe el atmaya başladı. Ülkemizde en son açıklamalara göre Bitcoinde %35 gelir vergisi artı KDV alınması gibi durumlar söz konusu. Baştan söyleyeyim asla vergi alınmasına falan kesinlikle karşı değilim. Ama bu miktar makul oranlarda olmalı. Hangi durumlarda alınacağı şeffaf ve net olmalı. Beceriksiz o kadar bürokrat varkı BTC alıp bir şekilde zarar eden adamlardan bile KDV alınacağına dair endişelerim var.

Benim gibi düşüncelere sahip olan bir çok arkadaşımız vardır aramızda eminim. Peki olası aşırı yüksek vergilere karşı ne gibi alternatif yöntemler olabilir. Mesela yurtdışı hesap açıp ordan para aktarma gibi bir ihtimal var mı? Yahut altcoinlerden kredi kartı gibi kullanılanlar olduğunu hatırlıyorum. Bunlarla yurtiçi alışveriş yapıp sıkıntı yaşamadan devam etme şansımız var mıdır? Bu konuda önerebileceğiniz altcoin veya alternatif yöntemler var mı? Cevaplarsanız ben ve benim gibi düşünen arkadaşların faydasına olacaktır. Teşekkürler.
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715354517
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715354517
Reply with quote  #2

1715354517
Report to moderator
1715354517
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715354517
Reply with quote  #2

1715354517
Report to moderator
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
December 13, 2017, 06:22:12 PM

İyi akşamlar. Malumunuz Bitcoin son zamanlarda herkesin dilinde. Artık devletlerde bu işe el atmaya başladı. Ülkemizde en son açıklamalara göre Bitcoinde %35 gelir vergisi artı KDV alınması gibi durumlar söz konusu. Baştan söyleyeyim asla vergi alınmasına falan kesinlikle karşı değilim. Ama bu miktar makul oranlarda olmalı. Hangi durumlarda alınacağı şeffaf ve net olmalı. Beceriksiz o kadar bürokrat varkı BTC alıp bir şekilde zarar eden adamlardan bile KDV alınacağına dair endişelerim var.

Benim gibi düşüncelere sahip olan bir çok arkadaşımız vardır aramızda eminim. Peki olası aşırı yüksek vergilere karşı ne gibi alternatif yöntemler olabilir. Mesela yurtdışı hesap açıp ordan para aktarma gibi bir ihtimal var mı? Yahut altcoinlerden kredi kartı gibi kullanılanlar olduğunu hatırlıyorum. Bunlarla yurtiçi alışveriş yapıp sıkıntı yaşamadan devam etme şansımız var mıdır? Bu konuda önerebileceğiniz altcoin veya alternatif yöntemler var mı? Cevaplarsanız ben ve benim gibi düşünen arkadaşların faydasına olacaktır. Teşekkürler.

https://wirexapp.com/tr-tr/kart/

şöyle bir site mevcut. tam olarak ne kadar işini görür yada görür mü bilmiyorum ama bahsettiğin konulara bakacaksak olursak en mantıklı bu duruyor.aktif kullanan forumda insanlar vardir illa ki bunla ilgili gören olursa belki yorum yazan olur ben aktif olarak kullanmiyorum o yüzden sizi yönlendiremem iyidir güzeldir güvenilirdir diyemem yine de tam olarak araştirmadan da işlem yapmayin derim bilgi olarak verdim fakat güvenilirlik konusunda bişi diyemem. şimdi baktim da 2014 den beri calişiyormuş adamlar güvenilir duruyorlar yani Smiley

bitcoin usd sterlin euro destekliyor. atm den nakit olarak çekebiliyormuşsun.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
███████████   ████████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
December 13, 2017, 06:32:51 PM

peki btc den degerlenıyor dıye vergı almaya calısan yaratıklar.. döviz arttıgı zaman  dolar bozduranlardan vergı aldı mı ? cok merak edıyorum.eger almadıysa btc den de vergı alamaz.bu da dovız sayılır arz talep meselesı.vergısı yasal olamaz olmamalı...
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
December 13, 2017, 06:37:46 PM

Yakında kullanılmaya başlanacak kredi kartı cüzdanlarla bu konuda endişelenmemizi gerektirecek bir durum olmadığını düşünüyorum. En bilineni Monaco. Visa anlaşması da var. Bunun dışında Prxy diye nfc ödeme sistemini kullanacak olan bir projede var bildiğim kadarıyla.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
December 13, 2017, 06:38:02 PM

Biz ne kadar çok konuşursak o kadar dikkatlerini çekiyor. Eminim ki yasal düzenleme yapacak olan kişiler bu forumdan da okuyup bilgi sahibi olacak.

Eğer biz zarar ettiğimizde devlet bize destek vermeyecekse kar ettiğimizde de bizden vergi almamalı

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 13, 2017, 06:43:51 PM

haberturk'te okudugum yaziya bakarsak, su an bitcoin en muhtemel emtia olarak degerlendirilecekmis gibi duruyor... bu da vergi ve kdv ödenmesinin yolunu acmis olacak... benim merak ettigim su: bu yasa, kanun - her neyse artik... resmi gazetede yayinlandigi tarihten itibaren mi gecerli olacak? yoksa geriye dönük banka hesaplari incelenebilecek ve gecmis yönelik vergi alinabilecek mi? bunun kesin hükmü ve isleyisi nedir?
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 13, 2017, 06:48:21 PM

Öyle ha diyince vergi koyamazlar heralde. Önce bir düzenlemeyi yapsınlar olay neymiş görelim zaten daha sonra alternatif para çekme yöntemlerini aramaya başlarız   Undecided

sweerty1
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
December 13, 2017, 06:53:03 PM

Arkadaşın bahsettiği yasal kartlarla alışveriş yöntemi uygun bir tercih gibi görünüyor. Bu arada mevzuat olmadığı için şu an yasal bir boşluk var yani geriye dönük işlem yapılamaz. Resmi gazetede yayınlandığı gün geçerli olur.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
December 13, 2017, 06:56:18 PM

haberturk'te okudugum yaziya bakarsak, su an bitcoin en muhtemel emtia olarak degerlendirilecekmis gibi duruyor... bu da vergi ve kdv ödenmesinin yolunu acmis olacak... benim merak ettigim su: bu yasa, kanun - her neyse artik... resmi gazetede yayinlandigi tarihten itibaren mi gecerli olacak? yoksa geriye dönük banka hesaplari incelenebilecek ve gecmis yönelik vergi alinabilecek mi? bunun kesin hükmü ve isleyisi nedir?

geriye dönük yapamazlar.. öyle bişi olamaz yani yasa cikaracaksin yapildigi tarihten itibaren ilgili konuyla baglantili olarak sonrası için aktif olur. yasalar geçmiş olayları kapsamaz kapsayamaz. eğer yasalara göre hareket edilecekse zaten öyle bişi yapmaları gerekli. yani bence hepsi kaynakta kesilecek şöyle düşünün bunu hali hazirda koinim felan yapiyordu btcturkte yapiyor paribuda vergilendirme yapiyormu bilmiyorum fakat diğer bahsettiğim 2 borsa bu işi yapiyor hatta sonraları mail felan atiyorlar illa ki denk gelmişsinizdir.muhtemelen bunların oranları yükselecek biraz daha sonucta aradaki borsa da para kazanacak felan..yavaş yavaş şekillenir diye düşünüyorum da sıkıntı cekecek duruma gelmesek bari.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 13, 2017, 07:07:53 PM

Zaten bi vergi almadıkları yer kripto para kalmıştı onada gelirler yakında. Gerid dönük yapamazlar ayrıyetten %35 vergi nedir yahu biz zaten o kadar kar edemiyoruz ki birde vergiyi %35 olarak verelim Cheesy
caglaryk (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
December 13, 2017, 07:12:59 PM

Başlığı düzeltmek ihtiyacı hissettim nedendir bilmem Grin Bu arada debit card fikri hoşuma gitti biraz komisyonlar yüksek olsa bile. Herhangi bir yerde alışveriş yapılıyorsa mükemmel olur bu kartlarla.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 13, 2017, 07:37:29 PM

https://wirexapp.com/tr-tr/kart/

şöyle bir site mevcut. tam olarak ne kadar işini görür yada görür mü bilmiyorum ama bahsettiğin konulara bakacaksak olursak en mantıklı bu duruyor.aktif kullanan forumda insanlar vardir illa ki bunla ilgili gören olursa belki yorum yazan olur ben aktif olarak kullanmiyorum o yüzden sizi yönlendiremem iyidir güzeldir güvenilirdir diyemem yine de tam olarak araştirmadan da işlem yapmayin derim bilgi olarak verdim fakat güvenilirlik konusunda bişi diyemem. şimdi baktim da 2014 den beri calişiyormuş adamlar güvenilir duruyorlar yani Smiley

bitcoin usd sterlin euro destekliyor. atm den nakit olarak çekebiliyormuşsun.

yahu aramızda onlarca btc si olanlar var ben biliyorum.
boyle atm den hiç duyulmamış adamlar uzerinden para cekilir m allah askına. btc olmuş 70 bin tl.
ben bu adamlar uzerinden 10 tl cekmem net.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 13, 2017, 08:51:46 PM

yahu aramızda onlarca btc si olanlar var ben biliyorum.
boyle atm den hiç duyulmamış adamlar uzerinden para cekilir m allah askına. btc olmuş 70 bin tl.
ben bu adamlar uzerinden 10 tl cekmem net.

ben wirexapp kredi kartini kullaniyorum ama dezavantajlari var...

1. borsalar 60bin lira veriyorsa bir bitcoin icin, wirexapp 55bin veriyor
2. dolar, avro, lira cekimi yapabiliyorsunuz atm'lerden ama döviz veren atm sayisi cok cok az. bi teb var
3. hadi teb atm buldunuz, o da en fazla bin dolar veriyo... ertesi gün yine cekmek istediginizde teknik ariza yüzünden isleminize devam edemiyoruz diyor:)
4. herhangi bir atm'den lira cekmeye kalktiginizda, dolar kuru üzerinden ayrica komisyon alip size lira veriyo

1 bitcoin yaklasik 65bin lira veya 16bin dolar.
normalde limitlere bakarsaniz 8 günde bunu atm'den dolar olarak nakite cevirebiliyor olmaniz gerek.
ama gercekte öyle degil. banka atm size her istediginizde parayi vermiyor, teknik ariza diyor islemi kesiyo...

bu kredi karti ile türkiye'de internetten alisveris yapamiyorsunuz. tüm e-ticaret siteleri yabanci kredi kartlarini kabul etmiyo.
normal pos cihazindan kullanmak isterseniz sorun yok, dünyanin heryerinde kullanabilirsiniz. o bakimdan güzel...
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
December 13, 2017, 09:02:37 PM

İyi de neyin gelir vergisi alınacak arkadaş onu bir türlü anlayamadım. Gelir vergisi bir ürün satılınca elde edilen kardan alınamz mı? Ben altın gibi bir yatırım aracı olan bir şeye yatırım yapıyorum bunun neresinden vergi alınır.
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
December 13, 2017, 09:06:58 PM

Saçma sapan ve uygulanamaz bir şey bu. Bu ekosistemden vergi çıkartamaz kimse. Şayet böyle bir kanun getirilirse ben TR borsalarından BTC almam. Vergi getirilmemiş kripto paralarla işlem yaparım. Onu da yapamıyorsam yurt dışından alım yaparım. TR borsalarında kepaze olmaya gerek yok. Sokarım vergisine.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
December 13, 2017, 09:25:59 PM

hangi ülkede yaşadığımız malum .BİZ % 35 lere çok derken bu piyasalar için yeni vergi rakamları ortya koyacaklardır sanırım böyle bir açık kapı gören hükümet milletin elinde avucunda ne varsa alır.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
December 13, 2017, 09:38:22 PM

Bunada el atmasalar şaşardım haberlede okudum bende %15-35 arası kdv koyucaklarmış devlettin kasada para bittikçe bi yerlerden çıkarıyolar ama milleti düşünen yok tabi.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 13, 2017, 09:40:27 PM

Ben forumda yeni değilim, ve çok kolayından argo kullanmam ama insanın ağzını zorla açtırıyorlar.
15 senedir yarak isteriz, daha da geçir, doymuyoruz diye meydanlarda bağırıp arka çıkanlar şimdi sikilirken canları yanıyor diye şikayet ediyorlar ya, ona kıl oluyorum.
Türkiye artık götü boklu arap şeyhliklerinden sadece bir iki gömlek yukarıda bir ülke, kendiniz kaşındınız ve oldu.
%35 vergi ne ki, daha çok gömecekler, bu kadar salak orospuyu bir arada kim bulsa affetmez. Viziteleri bir paket makarna, en muamelelileri bir de kömür istiyor.
Not: Sözlerimin bu başlığa yazanlarla alakası yoktur, kimse üzerine alınmasın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
December 13, 2017, 10:59:36 PM

Sabah bir bakan çıkar,bitcoine lale gibi balon der,akşam biri çıkar,G.V+KDV alıcaz der.Yarın biri çıkar %30+18 vergi vericeksiniz der.Sonra padişah çıkar %30 çok 15 alın der AMMMAAAA bu işin içinde olan hiç kimse "ŞAK ŞAK" yapmaz "Hep 50 liralık benzin alıyorum"cular gibi.
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 13, 2017, 11:52:08 PM

Madem lale devri Balon Titan zinciri ponzi  sizin için değersiz arkadaş o zaman neden vergi almaya kalkıyorsunuz.Bu ülkede ne çıksa hemen yüksek vergiyle kimseye kullandırmıyorlar. Lpg çıktı fakir fıkara kötü yatı bir araba aldı hemen vergiye boğdular..Evimizdeki tuvaletten bile vergi alıyorsunuz yeter aq..
Hiç birşey üretmeyen hiç bir markası olmayan bir devlet..Tek yapılan başkalarının ürettiklerinden yüksek vergi alarak ayakta kalmak..Apple nin ürettiği telefondan hiç birşey yapmadan Appleden fazla kazanan tek ülke Türkiye..
Pages: [1] 2 3  All
  Print  

Jump to: