Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:15:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Neden WAVES kullanmalıyız.  (Read 261 times)
bitpazari (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
December 14, 2017, 07:34:52 AM

Yatırım yapılması için yazmıyorum. Şöyle bir tarafı var bugünlerde konuşmaya başladık. Bitcoin ile ödeme alacaksınız ve beklemek istemiyorsunuz ve fee ücretini düşürmek istiyorsunuz. Bilmeyenler olabilir, waves adresine platform içinden bitcoin, ethereum gibi coin'leri anında transfer edebilmek mümkün. Hiçbir zorluğu da yoktur, waves adresleri arasında nasıl waves gönderiliyorsa aynı şekilde bir waves adresine bitcoin gönderebiliyoruz.

Ürünümü satışa koydum bitcoin olarak sattım, beklemek ne alıcının işine gelir ne göndericinin. Waves adresimi veririm gönderici bitcoin gönderir saniyeler içinde cüzdana, adrese ulaşır. Böylelikle alışveriş tamamlanmış olur. Herkes kullansın, kullanalım demek istemiyorum belki bu yanı keşfedilier alternatif olarak kullanmaya başlayanlar olur. Yatırım yapmak zorunda da değilsiniz cüzdan açmak zaten çok kolay. Tabii ki bu işlem için cüzanınızda bitcoin tutmanız gerekiyor, cüzdana bitcoin gönderimi normal bitcoin transferi kadar sürüyor. Ne anladım bu işten diyebilirsiniz waves kullanımı artarsa alternatif olarak kullanmasak kullanırız diye düşünüyorum.

Şöyle de olabilir cüzdan açarız bir miktar bitcoin göndeririz hazırda küçük alışverişler için bulundururuz veya örneğin haftalık işimiz düşüyor diyeyim, ara ara ödeme gönderiyoruz diyeyim hazırda hemen gönderim için tutabiliriz. Alıcının da ödeme kabul etmesi gerekiyor veya ikna ederek bir cüzdan açmasını isteyebiliriz. Şimdilik olmasa bile platformun kullanımı arttıkça bu yanının kullanılabileceğini düşünüyorum. En azından platformu sürekli kullananlar bu özelliğinden faydalanmayı unutmasınlar. Digilira sitesine TL yatırarak bitcoin aldıktan sonra anında transfer edebileceğiz. Digilira kullanımının zaten çok önemli bence, illa ki çoğumuzun işi düşecektir. En basit örneği borsadan x coin almak istiyorum bitcoin alıp başka bir borsaya göndermekle uğraşmak yerine TL alarak hazır da pek çok coin almak mümkün. TL asset'i olan WTRY burada bitcoin işlevselliğini gösteriyor.
1715210117
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715210117
Reply with quote  #2

1715210117
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715210117
Hero Member
*

Ignore
1715210117
Reply with quote  #2

1715210117
Report to moderator
1715210117
Hero Member
*

Ignore
1715210117
Reply with quote  #2

1715210117
Report to moderator
1715210117
Hero Member
*

Ignore
1715210117
Reply with quote  #2

1715210117
Report to moderator
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
December 14, 2017, 09:55:33 AM

waves coin allah razı olsun birkaç üstad tavsiye etmişti almıştım 4x yaptı şimdiden ama satmayacağım gelecek görüyorum bazıları sevmesede eleştirsede bakalım hep beraber göreceğiz

ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
December 14, 2017, 09:59:44 AM

Başlarda en büyük düşmanıydım şimdi görüyorum ki ekip çalışıp başaracak.Dolandırıcılık gözüyle baktığım waves nerelere gelmiş Smiley Sonuna kadar katılıyor ve destekliyorum.Merkezsiz Borsalara ihtiyaç VAR!

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 14, 2017, 10:26:42 AM

Waves i bastan berı desteklıyorum donem donem kızmış olsamda sebebı yapı taşlarına uymamalarından dolayı, bır suru para toplamışsın uzerınden bır ton ıco çıkarmıssın ama hepsı çöp olmuş bır tek kendın kalmışsın aylar once sıyah bır ekran gorusntusu attılar yenı dex dıye ama bır daha ne gorduk ne duyduk bakalım sımdı boyle bır haber cıktı ama gerçekleşecekmı beklıyoruz
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 14, 2017, 10:35:19 AM

işte bizim insanımızın ön görüsü bu kadar sığ...eh bitcoin e lale soğanı diyen adamların yönettiği bir ülke ne bekliyorsun ki..... eylül ekim aylarından beri waves e saldıranların tek noktası ekip çalışmıyor tembel...fiyat hep aynı yükselmiyor...

böyle adamlar asla kazanamaz anca günlük al satlar ile tatmin olur sonra bi balina vurgununda bütün emeği yerle bir olur

şu forumu o kadar karıştırdım ettim okudum baktım waves in teknik özelliklerinden konuşan kimse 2-3 kişi belki varsa vardır..onlarda çok az yazıyor...gerçi bu bütün coinlerde böyle..adam bi coini övüyor neden övüyor parası orda olduğu için mürit toplamaya çalışıyor aklınca....coini yeriyorsa imza kasmak için öylesine sallıyor ya da günlük al sat yapıp kazığı yediği için adam coine kin besliyor ve kimse kazanmasın istiyor bu yüzden de kötülüyor...

hem överken hem de kötülerken 0 teknik bilgi ile yorum yapılıyor...işte bizim insanımızın SIĞ öngörüsü ve zihniyeti...yazık...o yüzden üstadlar boşuna demiyor milletin lafına bakıp alım satım yapmamak lazım diye...çok boş insan var...

adam bitcoine lale soğanı dedi ya bak hala gülüyorum  Grin zavallı canım ülkem ya
acmrl
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
December 14, 2017, 10:37:29 AM

bitirin la şu btc yi sonuna kadar HODL
yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 14, 2017, 10:46:32 AM

Waves geçte olsa olması gerektiği yere yavaş yavaş ilerliyor, çoğu türk kullanıcının elinde az veya çok demeden elinde tuttuğu düşüş zamanında çok kişi zerzenişte bulunurken diğer kişiler sabırla bekledi. Bu beklemeleri hala devam ederse güzel para akacaktır wavesten Smiley YTD
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
December 14, 2017, 11:08:05 AM

waves adresine platform içinden bitcoin, ethereum gibi coin'leri anında transfer edebilmek mümkün.

bu anında lafına ben katılmıyorum bi eth transferi için 2 gün beklediğimi biliyorum. supporta yazıp öyle çözmüştüm en sonunda, evet waves iyi ama daha gidecek yolu var bence.kendi arasında ki transferlerine lafım yok o çok iyi waves gönderip almak en hızlı şekilde gerçekleşiyor ama gateway kullandığı işlemler uzun sürüyor
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 14, 2017, 11:18:27 AM

Eski tabirle wavessever olarak tan bir miktar başından beri ben de elimde tutuyorum.  Çok rahat bir şekilde DEX işlemleri bitince fiyatlarına daha da güzel katkılar sağlayacağı şüphesiz . Bitcoin ' i tahtından etmesi zor da . Hakettiği değer aralığı önümüzde ki sene 100 - 250 $ aralığı benim düşüncem ..
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
December 14, 2017, 11:34:15 AM

Bende vardı ama dün yine satın aldım nakitle direk digilira üstünden basitçe aldım.Bence waves gelecekte ekosistem olacak bu yüzden almak gerikiyor ki sonra arkasından bakakalmayayım
firstwav
Member
**

Activity: 164
Merit: 17

The first celebrity management platform on the blo

View Profile
December 14, 2017, 12:03:20 PM

Waves beni de şaşırttı arkadaşlar 4x yaparak güzel seviyelere geldi. Ayrıca bu digilira sistemini de inceledim güzel olmuş gerçekten TL ile Waves alım satımı için güzel bir ortam oluşmuş. Ayrıca gördüğüm kadarıyla Bitcoin, Ethereum vs. de eklencek gibi gözüküyor.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 14, 2017, 12:31:20 PM

waves adresine platform içinden bitcoin, ethereum gibi coin'leri anında transfer edebilmek mümkün.

bu anında lafına ben katılmıyorum bi eth transferi için 2 gün beklediğimi biliyorum. supporta yazıp öyle çözmüştüm en sonunda, evet waves iyi ama daha gidecek yolu var bence.kendi arasında ki transferlerine lafım yok o çok iyi waves gönderip almak en hızlı şekilde gerçekleşiyor ama gateway kullandığı işlemler uzun sürüyor
Aynen, kendi içinde gayet hızlı (bu kadar hacimde de zaten bir zahmet hızlı olsun) ama işin içine gateway girince işlem hızı yerlerde geziyor resmen, ben de aynı hatayı bitcoinle yaptım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
December 14, 2017, 12:38:34 PM

bu sorunun cevabı çok basit, çünkü merkezsiz borsa ihtiyaç değil gerekliliktir.Proje bebekliktene emekleme evresine geldi, 2018 de yürümeye başlar,2019 da koşar.ölümüne hodl.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 14, 2017, 12:57:11 PM

Wavesi bende beğeniyorum.Benimde Waves de param var gayet güzel gidiyor ve destekliyorum.Heryere transfer de oluyor ee daha ne istiyelim arkadaşlar.Bol kazançlar.
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
December 14, 2017, 12:57:59 PM

çünkü yakında her devlet vergi sistemine geçecek ve waves gibi merkezsiz borsalar ağ üzerinden yürüdüğü için devletler müdahale edemeyecek.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
December 14, 2017, 12:59:09 PM

Şu an borsaların bize yaşatmış oldukları durumun çözümü olarak Dex olacak gibi duruyor ama bu alanda artmakta olan devlet kontrolü yüzünden belki dexlerin yasal düzenlemeler nedeniyle aynı sıkıntıları bize yaşatma potansiyelleri var gibi duruyor. Waves şu işi bir an önce çözsede gerçekten dexi deneyimleyebilsek.
oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
December 14, 2017, 01:34:01 PM

yüzlerce çöp coin var ve fiyatları bana göre çok pahalı. sadece hikayeden hayalleri olan ve supply az diye fiyatı 20-25 dolar olan coin çok fazla.
piyasada çok sağlam coinler de var bunların içinde fiyatı en düşük olan waves. eth , dash , monero , neo  ( gas veriyor diye) ve ltc gibi coinler cidden iyi projeler, teknolojileri , hızları , ücretleri hepsi şahane ve az çok fiyatları iyi şimdi. Peki waves ? değeri çok ama çok düşük . bazıları yukarda demiş waves 4x yaptı . hangi zaman dilimleri arasında yaptı bunu ? dolar bazında mı btc bazında mı 4x yaptı ? waves 31.05 te 0.0026 btcyle ath yapmış ondan sonra bugüne kadar paso btc karşısında değer kaybetmiş. şimdi 0.00078 btc ( bittrex) . eğer  ath yaptı sonra düzeltme geldi desek ve bunu 0.002 btc ye sabitlesek fiyatı $33 olur ama güncel fiyat $13.
waves ng protocol geldi geçen ay yanılmıyosam. çok hızlı ve eth hızının 100 katı galiba. DEX gelecek onu bekliyoruz. walleti çok güzel herşeyi atıyosun içine ama eksik olan bişi var ki en önemlisi bu bence. waves tabanlı çok kaliteli projeler çıkmıyor bu da wavesi buralarda sürünmeye zorluyor. lisk'te de aynı durum var. neo'da da. coin üretmek için şahane platform ama kullanıcı olmadıktan sonra fiyatı btc karşısında daha çok değer kaybeder. hiç olmazsa 1 ay bile bu kriptolarla ilgilenen birisinin eth adresi vardır. peki kaç tanesi waves'i bile bilir ? bilinirlik bi coin için en önemli etkenlerden birisidir. btc çok şahane bi coin mi ? transferler uzun ve pahalı ama bitcoini milyonlar biliyor ve daha çok kişi öğrenecek zamanla ve duyan alıyor bu da fiyatı artırıyor.
ben uzun süredir waves elimde tutuyorum bi gün iyi kar bırakacak ama o zaman ne zaman bilen yok.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 14, 2017, 01:34:54 PM

Waves Dex performans sergiler ve tutulursa önünü alamaz kimse. Merkezcil borsaların ölümü demektir Dex. Umarım 1 yıl sonra Dex hacmi şu anki borsaların hacmini geçmiş olur.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
December 14, 2017, 01:51:33 PM

Waves'e hep temkinli yaklaşıyordum ama bu gün 4-5 saat bir araştırma yaptım ve aklıma yattı şu an 13$ civarında.
Ledger nano s 'de  strat var waves yok bazen ledger'i aldığıma pşman oluyorum ya neyse..

Stratis'i 3.7 dolar civarından almıştım yükselişi yakaladım ama ltc ve waves gözümün önünde yürüdü gitti.
10 $ civarına gelirse biraz da ondan alıcam.
Waves'in kendi içerisinde transferlerin çok hızlı olması ve çok az ücret alması çok iyi bir şey ama bununda çok  yaygınlaşması lazım.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
December 14, 2017, 02:00:37 PM

Yatırım yapılması için yazmıyorum. Şöyle bir tarafı var bugünlerde konuşmaya başladık. Bitcoin ile ödeme alacaksınız ve beklemek istemiyorsunuz ve fee ücretini düşürmek istiyorsunuz. Bilmeyenler olabilir, waves adresine platform içinden bitcoin, ethereum gibi coin'leri anında transfer edebilmek mümkün. Hiçbir zorluğu da yoktur, waves adresleri arasında nasıl waves gönderiliyorsa aynı şekilde bir waves adresine bitcoin gönderebiliyoruz.

Ürünümü satışa koydum bitcoin olarak sattım, beklemek ne alıcının işine gelir ne göndericinin. Waves adresimi veririm gönderici bitcoin gönderir saniyeler içinde cüzdana, adrese ulaşır. Böylelikle alışveriş tamamlanmış olur. Herkes kullansın, kullanalım demek istemiyorum belki bu yanı keşfedilier alternatif olarak kullanmaya başlayanlar olur. Yatırım yapmak zorunda da değilsiniz cüzdan açmak zaten çok kolay. Tabii ki bu işlem için cüzanınızda bitcoin tutmanız gerekiyor, cüzdana bitcoin gönderimi normal bitcoin transferi kadar sürüyor. Ne anladım bu işten diyebilirsiniz waves kullanımı artarsa alternatif olarak kullanmasak kullanırız diye düşünüyorum.

Şöyle de olabilir cüzdan açarız bir miktar bitcoin göndeririz hazırda küçük alışverişler için bulundururuz veya örneğin haftalık işimiz düşüyor diyeyim, ara ara ödeme gönderiyoruz diyeyim hazırda hemen gönderim için tutabiliriz. Alıcının da ödeme kabul etmesi gerekiyor veya ikna ederek bir cüzdan açmasını isteyebiliriz. Şimdilik olmasa bile platformun kullanımı arttıkça bu yanının kullanılabileceğini düşünüyorum. En azından platformu sürekli kullananlar bu özelliğinden faydalanmayı unutmasınlar. Digilira sitesine TL yatırarak bitcoin aldıktan sonra anında transfer edebileceğiz. Digilira kullanımının zaten çok önemli bence, illa ki çoğumuzun işi düşecektir. En basit örneği borsadan x coin almak istiyorum bitcoin alıp başka bir borsaya göndermekle uğraşmak yerine TL alarak hazır da pek çok coin almak mümkün. TL asset'i olan WTRY burada bitcoin işlevselliğini gösteriyor.

Bir soru size; waveswallet.io ile bir hesap oluşturduğumuzda bir wallet oluşturmuş oluyoruz. Bu wallete btc eth vb bir kaç çeşit coini atabiliyoruz. Peki bu walletimiz bizim BTCcore gibi sağlam bir wallet mi?

Örneğin; Türiye'de paribu borsasının walletini biz aracı olarak kullanıyoruz. Coinlerimizin tamamı onların emanetinde.

Waves için ise oluşturduğumuz wallet tamamen bizim cüzdanımız ve wawes borsası ile bir bağı yok. Tamamen kendi cüzdanımızda tutuyoruz doğru mu anladım.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: