Bitcoin Forum
June 17, 2024, 09:57:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 6'lı GTX 1070 Rig  (Read 291 times)
cihany1 (OP)
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
December 14, 2017, 12:56:40 PM
Last edit: December 15, 2017, 07:33:16 AM by cihany1

Merhaba, aşağıdaki sistemi toplamayı düşünüyorum. PSU önerilerinizi bekliyorum. Fan olarak, yana 1 tarafa ve üst tarafa 1 baca fanı düşünüyorum. Yeterli olur mu ?

3x Gigabyte Windforce Nvidia GeForce GTX 1070
3x Gigabyte Aorus GTX 1070
1x Intel Kaby Lake Pentium G4600
6x Ryder PCIE pcie Pci Express Riser 1x to 16x USB 3.0
1x S-Link Msıs-Tnc Akım Koruyucu Priz
1x MSI H270-A PRO 7 adet ekran kartı (6x PCIe+ 1x M.2)
1x Kingston HyperX Fury Black 4GB 2400MHz DDR4 Ram
1x Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM
2x Corsair CS750M 80+ Gold 750W Yarı Modüler Güç Kaynağı

Toplam:17.730,25 TL

Edit: Disk ve güç kaynağı eklenmiştir.
BtcBlack
Member
**

Activity: 295
Merit: 10

View Profile
December 14, 2017, 02:58:51 PM

PSU olarak tek güç kaynağı yetecek mi, yetse de pahalıya mı gelir sorunu var aslında. 2 adet 750'lik Corsair olabilir. Kartların en azından 140 watt çekeceğini hesaplarsak 140*6: 840+sistem: 1000 Watt desek, aslında 1200'lük bir güç kaynağı işinizi görür gibi geliyor. Sertifikalı daha ucuz bir şey belki bulunur ama ben CORSAIR HX SERİSİ™ HX1200 80PLUS PLATINUM 1200W FULL MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI diyorum.

Markalar aynı, ama ekran kartlarını da aynı türden almanız daha iyi değil mi? Stok sorunundan dolayı mı farklı seçtiniz?

Anakart için neden asrock ya da biostar düşünmüyorsunuz. Bildiğim kadarıyla kurulumları daha kolay. Kullanıcılardan şikayet eden de yok sanırım.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 14, 2017, 05:41:55 PM

1 rig için havalandırma maliyetlerine girmeniz fazlaca gereksiz olur. nvidia kartlar ideal ayarlar yakalandığında zaten 55 60 dereceyi geçmiyor. psu olarak corsair 1200 w bişeyler bakabilirsiniz. listede riser adet olarak 1 yazmışsınız gözünüzden kaçmış olabilir ekran kartı adedi kadar riser alın. hiçbir ekran kartını anakart üzerine doğrudan bağlamayı düşünmeyin.

fiyat olarak fazla gibi duruyor. bir de disk yazmamışsınız. bu da bir maliyet Smiley

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
December 14, 2017, 08:18:14 PM

Sıfır ürün almaktansa 2. el garantili ürün almak maliyetinizi düşürecektir. Buda roi sürenize etki eder.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
December 14, 2017, 10:38:19 PM

Hocam şu an hesapladığınız 1060 ların fiyatları ne kadar ? 16 bin tl biraz pahalı gibi gözüküyor.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
December 14, 2017, 10:54:22 PM

hocam kartları nereden aldınız acaba yazma şansınız var mı? buradan ya da pm den belirtirseniz, ben de kart bakıyorum, teşekkürler...
cantr
Member
**

Activity: 124

View Profile
December 15, 2017, 03:21:50 AM

Kartları neden aynı seri seçmediniz acaba? Özel bir sebebi var mı?
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
December 15, 2017, 05:56:23 AM

Başlık 1060 sonrası 1070 mevzuyu ben mi anlayamadım…
1060 ise corsair 1200w platinum yeterli ama 1070 ise iki adet gold serisinden 750watt lik almaniz gerekir…

Anakart olarak da şahsen 3 rigimde asrock pro btc var ve stabil çalışmak da.. Artı olarak 2 adet de msi anakart mevcut tam bir sorun yumağı…  Ama sectiğiniz anakartta fena deil tabi bios guncellemesi 4g above gen ayarlari v.s yapildiktan sonra.. Eğer teknik bilginiz yoksa kesinlikle asrock veya arkadaşimizin dedigi gibi biostar aliniz yoksa ciddi uğraşirsiniz..
cihany1 (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 06:04:57 AM

Başlık 1060 sonrası 1070 mevzuyu ben mi anlayamadım…
1060 ise corsair 1200w platinum yeterli ama 1070 ise iki adet gold serisinden 750watt lik almaniz gerekir…

Başlığı hatalı yazmışım. Teşekkürler bilgi için.

PSU olarak tek güç kaynağı yetecek mi, yetse de pahalıya mı gelir sorunu var aslında. 2 adet 750'lik Corsair olabilir. Kartların en azından 140 watt çekeceğini hesaplarsak 140*6: 840+sistem: 1000 Watt desek, aslında 1200'lük bir güç kaynağı işinizi görür gibi geliyor. Sertifikalı daha ucuz bir şey belki bulunur ama ben CORSAIR HX SERİSİ™ HX1200 80PLUS PLATINUM 1200W FULL MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI diyorum.

Markalar aynı, ama ekran kartlarını da aynı türden almanız daha iyi değil mi? Stok sorunundan dolayı mı farklı seçtiniz?

Anakart için neden asrock ya da biostar düşünmüyorsunuz. Bildiğim kadarıyla kurulumları daha kolay. Kullanıcılardan şikayet eden de yok sanırım.

Sanırım 2 adet güç kaynağı alacağım, anakart için de değişiklik yapacağım.

1 rig için havalandırma maliyetlerine girmeniz fazlaca gereksiz olur. nvidia kartlar ideal ayarlar yakalandığında zaten 55 60 dereceyi geçmiyor. psu olarak corsair 1200 w bişeyler bakabilirsiniz. listede riser adet olarak 1 yazmışsınız gözünüzden kaçmış olabilir ekran kartı adedi kadar riser alın. hiçbir ekran kartını anakart üzerine doğrudan bağlamayı düşünmeyin.

fiyat olarak fazla gibi duruyor. bir de disk yazmamışsınız. bu da bir maliyet Smiley

Bilgilendirme için teşekkürler, buna göre düzenleyeceğim.

Hocam şu an hesapladığınız 1060 ların fiyatları ne kadar ? 16 bin tl biraz pahalı gibi gözüküyor.

Konu başlığını yanlış açmışım, ekran kartları GTX 1070

hocam kartları nereden aldınız acaba yazma şansınız var mı? buradan ya da pm den belirtirseniz, ben de kart bakıyorum, teşekkürler...

Hepsiburada üzerinden alacağım.

Kartları neden aynı seri seçmediniz acaba? Özel bir sebebi var mı?

Stok sorunundan dolayı aynı seri alamadım.

cihany1 (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 08:15:23 AM

Ek olarak, bu ay ödeme fazlalığından dolayı 12.000 TL civarlarında bir bütçe ayırabiliyorum. Kararsız kaldığım 3 durum var.

1) rx 580 mi yoksa 1070 mi alsam, çünkü ethereum kazmak istiyorum.
2) 580 alırsam bekleyip 7 adet mi alayım yoksa şimdi 5 tane mi alayım.
3) gtx 1070 alırsam bekleyip 7 adet mi alayım yoksa şimdi 4 tane mi alayım. Bekleme durumunda 1-2 ay arası bekleyeceğim.

Sormak istedğim bir soru daha var, ürünler kişinin eline ulaştıktan sonra ortalama-tahmini stabil durumda para kazanmaya ne zaman başlanır?
klasiktarz
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
December 15, 2017, 08:40:32 AM

bende 24 adet GTX1070 aldım. Sana tavsiyem ethereum Pos a geçtiğinde madenciliği bitecek ha ne zaman geçecek bilen yok. RX serileri ethereum da Nvidia diğer coinlerde başarılı.

benim 1 rigim ethereum 4 rigim diğer 4 farklı coinler için çalışıyor.
nekominer
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
December 15, 2017, 08:45:16 AM

Hocam tüm ürünleri aynı yerden almak zorunda değilsiniz nanokatalog, sinerji ve ebrar bilgisayarında fiyatlarına bakın.
Rakam düşük değil bulunduğunuz şehirde temin edebilecek lokal bilgisayarcılar varsa onlarda uygun fiyat verebilir.

cihany1 (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 08:46:38 AM

bende 24 adet GTX1070 aldım. Sana tavsiyem ethereum Pos a geçtiğinde madenciliği bitecek ha ne zaman geçecek bilen yok. RX serileri ethereum da Nvidia diğer coinlerde başarılı.

benim 1 rigim ethereum 4 rigim diğer 4 farklı coinler için çalışıyor.

Evet RX serisi için o sebepten tedirginim. Peki diğer rigleriniz ile hangi coinleri kazıyorsunuz? Whattomine sitesinde gösterilen rakamlar ne oranda doğru? Mesela BTG için 6 adet 1070 için 20.42$ net profit gösteriyor. Çok fazla oynama oluyor mu gösterilen ile gerçekte olan arasında.
Hangi GTX 1070 serisini tavsiye edersiniz? Oyun için bilgisayar toplarken bakmam gereken farklılıkları biliyorum fakat mining de durum farklı sanırım.

Hocam tüm ürünleri aynı yerden almak zorunda değilsiniz nanokatalog, sinerji ve ebrar bilgisayarında fiyatlarına bakın.
Rakam düşük değil bulunduğunuz şehirde temin edebilecek lokal bilgisayarcılar varsa onlarda uygun fiyat verebilir.

Diğer siteleri henüz detaylı şekilde araştırmadım, teşekkürler uyarınız için. En yakın alım tarihim 5-6 gün, bu sürede en uygun fiyatları araştıracağım. Ayrıca bir rig iskeleti oluşturmak gerekiyor Smiley En zevkli kısmı o olacak sanırım.

klasiktarz
Newbie
*

View Profile
December 16, 2017, 01:01:43 AM

5li rigimi bugün çalıştırdım MSI gtx1070 gaming x modelleri Ethermine da eth kazıyorum toplamda modsuz 133 Mh/s hash veriyor.

diğer rigleri de yarın kurucam onlar ROG Strix GTX1070

ama resmen bela kilitleniyor vs. adamı sinir ediyor. Sistemi oturtana kadar acı çekicez belli
cantr
Member
**

Activity: 124

View Profile
December 16, 2017, 03:20:52 AM

5li rigimi bugün çalıştırdım MSI gtx1070 gaming x modelleri Ethermine da eth kazıyorum toplamda modsuz 133 Mh/s hash veriyor.

diğer rigleri de yarın kurucam onlar ROG Strix GTX1070

ama resmen bela kilitleniyor vs. adamı sinir ediyor. Sistemi oturtana kadar acı çekicez belli

sanal bellek ayarı yaptınız mı? OC ayarlarıyla oynadınız mı? Oynadıysanız stok durumuna getirince de yapıyor mu? miner'ın bat dosyasına ekstradan komutlar girdiniz mi? sıcaklık kontrolü, havuz değişimi vb.

nanokatolog'tan sakın almayın. Ürününüz sağlam çıkarsa ne âlâ bozuk çıkarsa tırmalarsınız.

klasiktarz
Newbie
*

View Profile
December 17, 2017, 06:11:48 PM

kartlardan 1 tanesi bozuk çıktı Vatan dan almıştım değişim yapıldı. GTX serilerinde de bios RX serileri gibi custom mod mu  ekleniyor yoksa modlanmadan direk overclock ayarları ile mi yapılabiliyor mu?

sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
December 18, 2017, 09:08:26 PM

kartlardan 1 tanesi bozuk çıktı Vatan dan almıştım değişim yapıldı. GTX serilerinde de bios RX serileri gibi custom mod mu  ekleniyor yoksa modlanmadan direk overclock ayarları ile mi yapılabiliyor mu?

Aorus'ların soğutması nasıl hocam? Windforce ile fark edebildiniz mi? Fan hızı ve direk sıcaklık değeri olarak bilgi paylaşabilir misiniz?
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280

View Profile
December 20, 2017, 06:14:32 AM

Mantıklı bir iş yapmış olursunuz hocam, baca fanına gerek yok,  gtx 1070 ler çok ısınmıyor, yazın bile çok büyük problem yaşamazsınız.
cihany1 (OP)
Newbie
*

View Profile
December 20, 2017, 07:58:45 AM

Yılbaşı indirimi olur umuduyla 1 hafta fiyatları takip edeceğim, o sırada rig ve plan programlamayı yapacağım. Tabi bahsettiğim gibi 3 yada 4 kart ile başlayacağım. Şubatta kalanı tamamlarım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: