Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:15:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Digibyte top 10'da olacak  (Read 1482 times)
tthero
Member
**

Activity: 266
Merit: 11

Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..

View Profile
December 15, 2017, 07:30:05 PM

Digibyte 100$ atarım , kalsın kenarda öldürmez...

❇️ E N İ G M A ❇️
1714860930
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714860930
Reply with quote  #2

1714860930
Report to moderator
1714860930
Hero Member
*

Ignore
1714860930
Reply with quote  #2

1714860930
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714860930
Hero Member
*

Ignore
1714860930
Reply with quote  #2

1714860930
Report to moderator
1714860930
Hero Member
*

Ignore
1714860930
Reply with quote  #2

1714860930
Report to moderator
SiiGLe
Full Member

Activity: 161
Merit: 100

ICO Live! betterbetting.org

View Profile
December 15, 2017, 08:17:08 PM

O kadar çok coin var ki halada çıkmaya devam ediyor ama digibyte içlerinde parlayacaklardan biri onda hemfikiriz fakat şuan benim içinde en güzel yatırım coinim ethereum

BetterBetting          Betting Currency of the Future
TOKEN SALE  ❱❱  December 15th, 2017
██████████     FACEBOOK     |     TWITTER     |     TELEGRAM     ██████████
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
December 15, 2017, 08:33:38 PM

Her coinden bulundurmaya çalışanlardan birisi de benim bundan bi 10000 kadar almayı düşnüyorum ama onu al bunu al şunu geleceği iyi şunun ekibi iyi şunun projesi iyi derken elimde 22 tane altcoin oldu bu son coin olacak artık benim için.

Bunu da yakın zamanda aya çıkaracaklarından eminim takip etmekte fayda var.
oinokhoe
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
December 15, 2017, 08:38:06 PM

Piyasa gayet iyi gidiyor. Kötü bir yatırım degıl ama ben gerek görmuyorum yatırım yapmaya açıkcası.
Zagor Tenay
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
December 15, 2017, 11:22:06 PM

Bu aralar herşey coştu. Bakalım ne elde kalacak sonunda.
kaserya70
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 11:24:56 PM

digibyte yi boşverin etherde hayat var
aliacar
Member
**

Activity: 233

View Profile
December 16, 2017, 11:06:24 AM

bunu yapan arkadasın kafası guzel heralde ripple 1000$ olursa marketcap i 38 trilyon dolara ulasır bole sacma bi rakam olamaz

MOVIECOIN | THE FINTECH PLATFORM SETTING A NEW STANDARD -
▄                     - FOR ENTERTAINMENT INDUSTRY TRANSACTIONS                     ▄
FOLLOW US: TELEGRAM | FACEBOOK | INSTAGRAM | TWITTER | LINKEDIN
arctic circle
Member
**

Activity: 196

View Profile
December 16, 2017, 11:13:45 AM

Ripple 20 yılda 1000 dolar price 30 yılda göremez.  Altcoin  sağanağı var. Maşallah.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 16, 2017, 11:18:16 AM

bunu yapan arkadasın kafası guzel heralde ripple 1000$ olursa marketcap i 38 trilyon dolara ulasır bole sacma bi rakam olamaz

katılmakla beraber ripple ile ilgili şu komplo teorisini buraya ekliyorum. frege isimli ekşisözlük yazarindan. girip bulabilirsiniz. ayrıca tahmin sanirim wall street'e ait.

orjinali de sanirim şu.o günkü sayiya gidip bakmak lazim.

Ripple:

yükselişi ile kripto para piyasasında çok büyük bir paradigma shift yaşanacağının işaretini veren altcoin.

ripple'ın kripto para dünyasında anahtar rolü olduğunu aylar önce söylemiştim. bu para normalde bitcoin veya ethereum gibi, kendi kendine yükselebilecek bir para birimi değil. piyasada ripple kıtlığı yok. piyasada ripple'a talep yok. piyasada 100 milyar adet ripple var. 38 milyarı dolaşımda. kalanları da önümüzdeki 100 yıl içinde piyasaya girecek.

peki ripple neden yükseliyor?

bakın bu sorunun cevabı, çok kritik bir detayın ipucunu veriyor.

öncelikle şu meseleyi iyi anlayalım. ripple, gayrıresmi olarak fed'in bitcoin ve diğer de-centralized para birimlerine karşı savaşmak için yarattığı bir kripto para birimidir. bu konuda elimizde resmi bir açıklama yok. ama ripple'ın arkasında fed'in olduğunu insanlar "götünden" uydurmuyor.

ripple 2011 yılında ortaya çıktı ve o ortaya çıktıktan sonra bitcoin'de çok acayip ve saçma bir şekilde balon oluşmaya başladı. bu sırada ripple, cücük kadar fiyatı ve toplam hacmi ile kimsenin ciddiye almayacağı bir para birimi olmasına rağmen, çok garip bir şekilde dünyanın dev finans kurumlarının dahil olduğu organizasyonlar ve anlaşmalar yapmaya başladılar.

gün geliyor, ripple'ın kurucuları fed'in bilmemne yöneticisi ve dünyanın en büyük bankalarının taşaklı yöneticileri ile dünyanın en lüks otellerinde blockchain zirvesi düzenliyor, gün geliyor fed'in kurmayları medyaya ripple'ı öven beyanlar veriyordu.

şimdi bu öyle bir şey ki... yani sen ben, götümüzde donumuz yok, gidip bir kripto para çıkarıp sonra sağdan soldan bulduğumuz parayla blockchain zirvesi düzenlesek ve dünyanın en büyük finansçılarını konuşmaları için bu zirvelere çağırsak, bu adamlar bize öyle bir siktir çekerler ki, karakterimiz ezilir, psikolojimiz bozulur, depresyona gireriz, elden ayaktan çekiliriz, madara oluruz. bize sen kimsin lan çekerler.

ama o dev bankacılar, yüzlerce trilyon dolar büyüklüğündeki dünya finans sektörünü kontrol eden dev finansçılar, ripple'a siktir çekmediler. hatta koşa koşa gittiler. neredeyse her ay başka bir yerde ripple sponsorluğunda dev finansçıların katıldığı toplantılar gördüm.

yani lafın özünü söyleyeceğim: ripple, bitcoin ve alternatiflerine karşı savaş vermesi için dünya finans lordlarının yarattığı gayet centralize bir kripto para birimidir. diğer bir deyişle, finans dünyasını yıkarak kendi alternatif finans sistemini yaratmak isteyen fakirlere karşı oluşturulmuş bir silahtır. ve bitcoin'i düşürüp, bitcoin'e para yatıranları batırıp insanları korkutup regüle edilen kripto paralara (ripple) dönemlerini sağlamak için kullanılacağını düşünüyoruz.

bu meseleyi aylardır hatırlatıyorum, yazıyorum

bunu her dile getirdiğimde ne yazık ki, ergenin teki gelip, "sinin bitciinin yik, bizim piri kizinmimizi kiskiniyirsin, kizlir sini imcik virmidikliri için bitcini kitiliyisin, riiplli ni imini kiyim, itizsikiz milyir iditli piri mi ilir, girizikili, ilini sikin ibizi, kiizlir sini imcik virmicik işti, kiskiiiiin, bitciiin bin milyir dilir iliciiik, girizikiliiiii" yorumları yapmadan rahat duramadı.

ama gerçek dünya, ergenlerin hayal ettiği dünya değil yavrularım.

şimdi, uzun zamandır, bitcoin'in 2018'de acımasızca çökertileceğine dair söylentiler vardı. dev yatırım bankaları geçmiş yıllarda onlarca-yüzlerce milyon dolar serveti olan müşterilerine, bitcoin alabilirsiniz, bitcoin bu sene yükselecek diyordu... ama bu sene yatırım bankaları yatırımclarına "bitcoin'den kaçın" uyarıları göndermeye başladı.

işte ripple daha üç dört gün öncesine kadar "çöp" diye nitelendirilirken, bugün büyük paraların ripple'a akmasının nedeni olarak bitcoin'i kasten şişiren balinaların (fed) düğmeye basıp bitcoin'i batırma operasyonu başlatmalarını görüyorum.

rakamlara bakalım:

-sadece birkaç gün önce ripple'ın günlük işlem hacmi: 500 milyon dolar
-son birkaç gündür ripple'ın işlem hacmi: 5-6 milyar dolar (10 kat artış)

-birkaç gün önceye kadar ripple'ın toplam değeri: 8 milyar dolar.
-şu anda ripple'ın toplam değeri: 30+ milyar dolar.

peki bu ne demek olabilir?

balinaların ellerindeki bitcoin'i ufak ufak satmaya başlayıp 20 milyar doları ripple'a gömmüş ve ardından insanları ripple'a çekip kendi planladıkları "dijital para devriminin" düğmesine basmış olmaları ihtimali çok yüksek görünüyor.

bu sürecin 2018 içinde de devam ettiğini görürsek de şaşırmayalım.

ne yapabilirler?

bana göre en olası "insanları bitcoin'le vurmak ve korkutmak senaryosu" şöyle olabilir:

bitcoin küçük zıplamalarla insanları umutlandırıp yine paralar çekecek ama her küçük yükselişin ardından hızlı bir düşüşle "sanki alım fırsatı" yaratmış görüntüsü verecek ve bu sırada güvenip para yatıranlar yine batacak. bitcoin dibe giderken bitcoin'e tapan ergenler çılgınlar gibi zarar ederken, ripple'a para yatıranların kazançlı çıktığı bir tiyatro yaratılacak ve sonunda da dünyanın finans lordları medyaya çıkıp "ripple güvenilir bir liman, ripple hızlı, ripple süper, biz ripple'a destek vermeye karar verdik, bankalar ripple kullanacak" dediklerini görmeye başlayacağız. ki bunun denemelerini son 5 yılda yaptılar ve çok önemli/dev bankalar ripple kullanmaya başladı.

götünde donu olmayan, çöp kripto para yaratmış bir ekibe, dünyanın en büyük bankaları neden "test sürücüsü" olmayı kabul edip daha kendini kanıtlamamış bir siteme dahil olup isimlerini, güvenilirliklerini riske atsınlar ki? değil mi? ripple'a herkesin götüyle güldüğü geçmiş yıllarda nedense dev bankalar "test" ortamı sunmak için birbiriyle yarıştı.

ve sanırım şimdi o test bitiyor.

tüm bunlar komplo teorisi mi?

evet.

yıllardır takip ettiğim kripto para dünyasından anladığım sonuç budur. ortada hiçbir mantığa sığmayan komplo teorisi gibi dev bir balon var ve bunun en mantıklı açıklamasını ancak yine komplo teorisi ile yapabiliriz.

2018'de kripto para dünyasını sikip atmayı ve fed kontrolü dışındaki tüm kripto paralara yatırım yapmış insanların canını çok sağlam yakmayı planladıklarını düşünüyorum.

yatırım tavsiyesi vermiyorum. tarihe not düştüm, altı ay sonra buradan referans verip kezban kukişkosu sikmek, komşunun gerizekalı kezban kızına düğün yapmak için hayatındaki tüm birikimi hiç sorugulamadan bitcoin'e bağlayan gerizekalı oğlanlara bir çift lafım olacak.
dewildance
Full Member

Activity: 546

View Profile
December 16, 2017, 11:34:11 AM

Dgb'nin bende uzun soluklu bir coin olduğunu düşünüyorum fakat o kadar aradan sonra çok fazla dgb muhabeti görünce işkillendim açıkcası. Dedim ki birileri elindeki dgbleri çıkartmaya mı çalışıyor
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
December 16, 2017, 11:42:06 AM

Liste güzel sadece ripple hariç. Çünkü ripple hiç güvenmiyorum. Ve o fiyatları değil 20 dolar olur belki tabii 2150 de... dgb konusunda bir bilgim yok. Ama diğerlerinin önü çok açık..

The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
December 16, 2017, 12:56:10 PM

XRP ve MIOTA örneklerinden sonra üzerinde düşünülesi bir konu açmışsınız.  9 milyar küsür arzla DigiByte' in 1 dolara kadar pump görmesinin önünde bence hiç bir engel yok. Hazır yok pahasına satılırken bir miktar bir köşeye atmak çok mantıklı olacaktır.

Kesinlikle katılıyorum. Bu piyasa da artık nolcağını kestiremiyoruz. IOTA'nın o arz sayısıyla nasıl pumpladığını görünce ağzım açık izledim bilgisayarı.
gedor (OP)
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
December 17, 2017, 01:55:06 PM

Konuyu uzun vadeli tavsiye vermek için açmıştım, ama açtığımda alsaydınız 2 gün sonra şimdi 2.5x yapmıştınız  Cheesy Ama kısa vadeli önermem yarın 1/5x de olabilir.
dipnoly
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
December 17, 2017, 02:09:17 PM

Bu pazarda araştırmalarım sonucu öğrendim şu an için üretim hacmi milyarı bulan madenciliği olmayan token olarak fiyatı ripple gibi max 1-2 doları görecek tokenlerdn uzak olmam var
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
December 17, 2017, 02:17:41 PM

0.007 dolardan aldım sağlam arttı Smiley
BitPi
Full Member

Activity: 142

View Profile
December 17, 2017, 02:59:14 PM

Transfer olarak daha hızlısını görmedim. Bu artı yönü. Fakat bu coin çoğu kişinin canını yaktı. Piyasada negatif bir düşünce hakım bu coin için. Dikkatli yatırım yapmak lazım.

Ekranda gördüğün para senin değil cebine koyduğun para senindir...
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
December 17, 2017, 03:02:00 PM

aslında keşke diyeceğimiz çok coin vardır biri ltc alır bekler biri dgb  önemli olan gerçekten bir coinin geleceğe yönelik fiyatını artıracak sebeplerin olmasıdır o zaman belirteceğin coinden kat kat kar edebilirsin

nitemu
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
December 18, 2017, 12:37:33 AM

En basından beri çok güvendiğim coinlerden biri ilk girişim 1137  Grin Grin Grin dolar bazında 2.8 cent gibi bişey arada alsatlarla 2.2 cente düştü. dolar bazında kar yapsamda BTC bazında hala %60 gibi bir zararım var. Ama projeleri güzel ve bana göre gercekci olabilicek kendi belirledikleri bir fiyat hedefi varbuda yaklasık olarak 2$ gibi bir rakam. benim hedefim1.5$ olursa 70x bırakmıs olacak ve Allahtan belamı istemiyecem Cheesy Tabiki bu piyasalar spekülatif ve insanlara bagımlı oldugundan ne olacagı belli olmaz ve gecmişine bakılırsa buralar girmek için uzun vadede problem yaratmasada kısa vadede cok can sıkıcı olabilir. Eger sansınızı denemek isterseniz en güzel giriş aralıgı 1.5 2 cent aralıgıbence daha aşağısı sahane ama oraları hic görmesin beni yorar Cheesy:D
geforce94
Member
**

Activity: 111

View Profile
December 18, 2017, 12:53:54 AM

Bir miktar almıştım bende nedense güveniyorum bu coine.
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
December 18, 2017, 01:16:07 AM

ben dgbyi hep yalan haberleriyle hatirliyorum ondan yukselecegi konusunda tereddut yasamistim ve almadim ama suan iyi arttigini goruyorum. Demekki bu piyasada hersey degerlenebilir.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: