Bitcoin Forum
May 12, 2024, 10:37:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Msı RX 470 4GB 17 mhs normal mi?  (Read 207 times)
MehmetK (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 07:22:38 PM

Evet başlıkta da belirttiğim gibi etherium kazımında 17mhs alıyorum. Anormal mi normal mi ? Sapphire r9 380 ile de kazım yapıyorum oda 17 mhs alıyor driveri güncel amd nin son sürümü ama anakart biosu vs güncel değil
1715553475
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715553475
Reply with quote  #2

1715553475
Report to moderator
1715553475
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715553475
Reply with quote  #2

1715553475
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 17, 2017, 07:27:49 AM

Evet başlıkta da belirttiğim gibi etherium kazımında 17mhs alıyorum. Anormal mi normal mi ? Sapphire r9 380 ile de kazım yapıyorum oda 17 mhs alıyor driveri güncel amd nin son sürümü ama anakart biosu vs güncel değil

Power Kaçlık ? Bir ihtimal güç yetmiyor olabilir. Riser Değiştirip deneyebilirsin ve en  önemlisi düzgün mod atmamış olabilirsin.

goodb
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
December 17, 2017, 11:19:17 AM

En az 22 mhs  alman lazim..BIOS u (grafik kartinin biosu yani) modifiye ettin mi?.. o zaten kendi basina +3 +4  koyar.. psu 500w i geciyorsa  power sorunu degildir...ince  ayar, yolun uzun.ama  ögrenirsin bu yolda..
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
December 17, 2017, 11:27:06 AM

normal değil hocam, dag fix yapman lazım
skynetcoin
Newbie
*

Activity: 61

View Profile
December 17, 2017, 11:29:09 AM

rx 460'la bile modsuz (Fabrika çıkışlı OC modeli) 12 Mh/s alıyorum. normal değil
os.dutronc66ym58
Member
**

Activity: 78
Merit: 10

View Profile
December 19, 2017, 10:22:05 AM

22-26 arasi degerleri var tanidiklarimin rx470 ile, 4gb icin 22mh/s seviyesinde, 8gb icin de 26mh/s degerlerinde sonuc almaniz lazim, daha da ustunu alanlar da var bildigim kadari ile.
sidotlo
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
December 19, 2017, 10:34:29 AM

rx470 amdnin ethash icin en basarili kartlarindan biri, 25mh/s seviyesi normal, 17mh/s ile kazarsan elektrik parasina iyi gelirsin. Ayarlarini suruculerini kontrol et, biryerlerde bir hata vardir mutlaka.
omghodl
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
December 19, 2017, 10:44:42 AM

4gb olmasindan dolayi bir sorun yasiyor olabilirsin, 8gbliklerde 28mh/s seviyesinde deger aliniyor, eth icin bende bir rx rig kurmayi dusunuyorum, 5 serisi yerine 4 serisini onerdiler, ozellikle 470 veya 480nin 8gbliklerini, 4gb eth icin belki riskli olabilir dag boyutundan dolayi, kullanan birileri vardir mutlaka.
moontimeomg
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 1

View Profile
December 19, 2017, 10:57:20 AM

guc kaynagin yetersiz geliyor olabilir, riserlarda sorun olabilir, rx470 17mh/s vermez, veremez, mutlaka bir yerlerde bir sorun vardir.
aykutipek
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
December 19, 2017, 11:04:24 AM

Anakart biosu ile alakali olacagini sanmiyorum, etc kazimi denedin mi? 4gb olmasinin etkisi olabilir, gerci gene de 17mh/s cok dusuk bir deger, 470degil sanki 560 gibi kaziyorsun. Faturaya iyi gelir bu kazim hizi ile kazdiklarin.
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
December 20, 2017, 06:26:59 AM

Strix rx 470 4gb hynix ramli modlu kartım ile 28 mhs alıyorum sizin raminiz micron bile olsa o kadar az olmaması lazim.. Yani normal degil…
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
December 20, 2017, 06:57:39 AM

arkadaşlarında belirttiği gibi biraz yüksek olması gerekiyor mhs yoksa pek bir faydası olmaz hocam. siz biraz daha düşünün öyle karar verin. değilse sonuç istediğiniz gibi olmaz

Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
December 20, 2017, 07:10:37 AM

Herşeyden önce Gpu-z indir ve ram tipini kontrol et Samsung-Micron ise modlamadan kaynaklı olabilir. Aynı kartı kullanan birisinin kullandığı rom'u almaya çalış. Hynix felan çıkarsa da normal diyecem ama Nvidia da 4Mh felan fark ediyor AMD de bu kadar büyük bir fark olmaması lazım.
seje
Sr. Member

View Profile
December 20, 2017, 07:48:01 AM

Herşeyden önce Gpu-z indir ve ram tipini kontrol et Samsung-Micron ise modlamadan kaynaklı olabilir. Aynı kartı kullanan birisinin kullandığı rom'u almaya çalış. Hynix felan çıkarsa da normal diyecem ama Nvidia da 4Mh felan fark ediyor AMD de bu kadar büyük bir fark olmaması lazım.

Strix rx 470 4gb hynix ramli modlu kartım ile 28 mhs alıyorum diyorum halen hynıx cıkarsa normal dıyorsunuz yanlış yönlendırmeyın arkadaşı... o hs asla mıcron bıle olsa olabilecek birsey deıl yanı biryerde bir arıza var...
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 20, 2017, 08:21:29 AM

17 mhs hiç bir şekilde normal değil, ne hynix ne başka bir şeyde, dag fix ve blokzincir driverı bir kurun öyle deneyin.
Kuzan
Member
**

View Profile
December 20, 2017, 11:16:17 AM

Strix rx 470 4gb hynix ramli modlu kartım ile 28 mhs alıyorum diyorum halen hynıx cıkarsa normal dıyorsunuz yanlış yönlendırmeyın arkadaşı... o hs asla mıcron bıle olsa olabilecek birsey deıl yanı biryerde bir arıza var...

Hocam gözden kaçtı sanırım orada normal diyecem ama diye devam ettim yazıya yani normal olduğunu söylemedim Nvidia dan bahsettin. Sadece AMD kart kullanmadığım için net bir şey söyleyemedim Smiley
kursattekin
Full Member

Activity: 168

View Profile
December 20, 2017, 02:30:30 PM

rx 470 benim de bir rig kurmak icin baktigim bir model ve 28-30 mh/s olarak hesapladim oc ile, 17mh/s olagandisi gibi gorunuyor, umarim sorununu cozer ve sonucu da burada paylasirsin. Ether icin rx470 ile gtx 1060 arasinda kaldim, rx f/p olarak iyi gorunse de gtx te ozellikle kazim cesitliligi ve ikinci eldeki deger kaybinin azligi ile one cikiyor.
seje
Sr. Member

View Profile
December 20, 2017, 04:18:43 PM

Hocam gözden kaçtı sanırım orada normal diyecem ama diye devam ettim yazıya yani normal olduğunu söylemedim Nvidia dan bahsettin. Sadece AMD kart kullanmadığım için net bir şey söyleyemedim Smiley
İste bir nokta koyaydiniz Smiley neyse yanliş anlaşmışım demek ki kusura bakmayin Smiley
Kuzan
Member
**

View Profile
December 20, 2017, 04:45:54 PM

İste bir nokta koyaydiniz Smiley neyse yanliş anlaşmışım demek ki kusura bakmayin Smiley

Estağfurullah ne kusuru Cheesy
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 20, 2017, 05:25:02 PM

bios modlu oc li halleri 27 küsür basar. senin ram tipi oc ayarların ile uyumlu olmayabilir.
oc yaparken referans alacağınız değerleri doğrudan kullanmayın. %10 altı ile başlayıp kartlarınızla uyumlu en kararlı ayarları sabitlemeye çalışın.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆