Bitcoin Forum
May 23, 2024, 07:55:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: emtiada 24 bin tl altı  (Read 325 times)
emreyurt999 (OP)
Newbie
*

Activity: 139
Merit: 0

View Profile
December 16, 2017, 06:01:19 PM

Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan biraz açıklama yapabilir mi
emreyurt999 (OP)
Newbie
*

Activity: 139

View Profile
December 16, 2017, 06:10:32 PM

sanırım bu 24 bin tl altından vergi alınmıyormuş ama şartı falan var mıki
1071eko
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
December 16, 2017, 06:26:47 PM

24 bin lira altına almasa ne olur 24 bin üstüne %35 +%15  yani toplamda % 50 vergi  alacaklar .Yeni ortağınız sermaye koymadan tc hükümeti. Sad
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
January 06, 2018, 11:51:27 PM

Vergilendirme yapılmayacağı açıklandı. Yalnız en son açıklanan raporda milleti caydırmak için dinen caiz olmadığı ve saadet zinciri vurgusu yapıldı. Halbuki coin madenciliği ve trading'de ileri gidebilsek ülkeye yüklü miktarda döviz girecek.

https://www.ekonomi7.com/haber/11166/zeybekci-uyardi-bitcoin-konusunda-yasal-duzenleme-yapilmayacak.html

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 07, 2018, 12:58:20 AM

O bahsettiğiniz miktar arızi kazançlar için ayrılan istisna tutarıdır. Ancak Bitcoin ve kripto paraların ticaretinden oluşan kazançlarla ilgili düzenleme olmayacağını bakan kendisi açıkladı. Düzenlemesi olmayan bir şeyin vergisi de olmaz.
Örnek olarak hisse senedi kazançlarının vergilendirilmesiyle ilgili özelgeye bakabilirsiniz: http://www.gib.gov.tr/node/100844
Kripto paralar için böyle bir düzenleme yapılana kadar her şey serbesttir.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
January 07, 2018, 09:33:00 AM

O bahsettiğiniz miktar arızi kazançlar için ayrılan istisna tutarıdır. Ancak Bitcoin ve kripto paraların ticaretinden oluşan kazançlarla ilgili düzenleme olmayacağını bakan kendisi açıkladı. Düzenlemesi olmayan bir şeyin vergisi de olmaz.
Örnek olarak hisse senedi kazançlarının vergilendirilmesiyle ilgili özelgeye bakabilirsiniz: http://www.gib.gov.tr/node/100844
Kripto paralar için böyle bir düzenleme yapılana kadar her şey serbesttir.

usta bu işlerde bakanın ne söylediği hiç önemli değildir. bakan açıklama yaptı mtv %40 dedi arkasında cumhurureisimiz dediki bakanım yanlış anlamış mtv %40 değil %40 a kadar.

bedelli yok diye 6 ay bas bas bağırdılar. hatırlarsın o günleri zenginin çocuğu askerliğini yapmayacak benim yoksul kardeşimin çocuğumu yapacak yok öyle bir şey bedelli diye birşey yok dedi. bedelli çıktı.

teog öyle iyidir böyle iyidir diye bas bas bağırdılar 2 yıl boyunca bir gece teog kakaymış bokmuş diye değiştirdiler.

şu ana kadar düzenleme yok da her an bir düzenleme olabilir benim düşüncem de çalışılıyordur şu anda nasıl yapabilir diye. eğer uygun bir vergilendirme yöntemi bulurlarsa bir dakika durmazlar. devreye alırlar.

ilerde ne olur bilinmese de şu anda sıkıntı yok. vergi yok vergiyle alakalı herhangi bir düzenleme yok. kimse de kalkıp benden geçmişte böyle böyle ticaret yapmıssın ver bakalım bana vergisini diyemez. benim bildiğim kanun geriye dönük işlemez.
asena
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 07, 2018, 10:30:08 AM

Vergilendirme yapılmayacağı açıklandı. Yalnız en son açıklanan raporda milleti caydırmak için dinen caiz olmadığı ve saadet zinciri vurgusu yapıldı. Halbuki coin madenciliği ve trading'de ileri gidebilsek ülkeye yüklü miktarda döviz girecek.

https://www.ekonomi7.com/haber/11166/zeybekci-uyardi-bitcoin-konusunda-yasal-duzenleme-yapilmayacak.html

Muhtemelen kendileri de bu piyasada yatırım yapıyor. Bu nedenle vergilendirme konusunda bir süre daha bir şey yapmayacaklardır.
Yine de hiçbir şekilde güven olmaz, bu ülkede bir dakikada her şey değişebilir...
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 07, 2018, 01:40:49 PM

vergilendirme zor takip edilmesi zor.

benim btc mi nereden nasıl takip edecek? binance merkezsiz borsa binance üstünden işlem yapıyorum devlet ne diyebilecek buna. ver bakalım şu arkadaşların bilgilerini mi diyecek. binanceden walleta attım parça parça sattım. devlet nereden bilecek. neyi takip edecek.
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
January 08, 2018, 04:14:38 AM

Devlet burda parayı hesabına çekme yönteminden yakalayabilir yakalarsa atıyorum banka hesabına x tutarda para çektin tutar yüksekse göze batabilir ve nerden geliyo bu değirmenin duyu hani bize diyebilir.Yada belki tr borsalarından bu bilgiyi isteyebilir.Onun dışında dediğiniz gibi kimin ne kadar ne coini var vs bilgilerine ulaşma oladılığı zor.Zaten devlet için önemli olan coin fln değil hesaba giren paradır.
ci1990
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

🔰FERRUM NETWORK🔰

View Profile
January 08, 2018, 04:46:44 AM

Daha once yuklu miktarda cekim yapip problem yasayan arkadaslar var mi forumda? Ne gibi miktarlarda sorun yasadilar? Gidip hesap versek bile bir kesinti olmuyor sanirim

Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
January 08, 2018, 05:40:45 AM

Daha once yuklu miktarda cekim yapip problem yasayan arkadaslar var mi forumda? Ne gibi miktarlarda sorun yasadilar? Gidip hesap versek bile bir kesinti olmuyor sanirim

ev arkadaşım 10 bin ve 14 bin çekti iki ay içinde.
herhangi bir sorun yaşamadı. gelirse bi davet mektubu güncellerim artık mesajı
Allochthonous
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
January 08, 2018, 05:24:47 PM

10-15Bin tl de sıkıntı olmaz muhtemelen. Bende +100k civarı çekim yapanlar var mı acaba onu merak ediyorum ,gerçi sıkıntı yaşayan olsa ya haber olurdu yada sanal alemde dedikoduları çıkardı.
coinxbey
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
January 09, 2018, 08:14:24 PM

50 bin TL ye kadar vergi alınmasa iyiydi. Sanırım kısa süreler içerisinde çok fazla para çekimi olunca maliyenin dikkatini çekiyor sanırım.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 09, 2018, 08:41:24 PM

50 bin TL ye kadar vergi alınmasa iyiydi. Sanırım kısa süreler içerisinde çok fazla para çekimi olunca maliyenin dikkatini çekiyor sanırım.

50 bin lira üzerine vergi alındığını nereden çıkardınız ki? Yok öyle bir şey, paranız varsa çekebilirsiniz (:

Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 09, 2018, 09:04:08 PM

Herkes kafasına göre konuşur olmuş bakanların ne dediğinin hiçbir önemi bulunmuyor, siyasetçilerin paraya ihtiyacı olduğu anda bizi satarlar ben seçimlerden sonra vergilendirilme getirileceğini düşünüyorum eğer buraya bile vergi getirirlerse Türkiye'de Bitcoin ile ilgilenen 500 bin kişiden ve ailesinden oy kaybederler. Bence herkes ayağını denk alsın, kriptoparalarla ilgilenen kesim güdülecek koyun değil. İnsanlar üç kuruş para kazanıyor, emtia değil bir şey değil, döviz işte.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
January 09, 2018, 09:15:36 PM

Bakanın dediğine güven olmaz. Gümrük vergisinde de üst limiti yukarıya çıkaracaklar diye haberler çıktı. Biz "bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü" derken limiti düşürdüler . Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: