Bitcoin Forum
May 30, 2024, 01:51:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ronnie Moas 'ın Çılgın BTC Tahmini  (Read 251 times)
NetNeo (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
December 18, 2017, 06:26:37 AM

Bitcoin fiyatlarındaki hareketlilik sürerken, Temmuz ayında Bitcoin'le ilgili 5 bin dolar tahiminini yapan Standpoint Research'ün kurucusu Ronnie Moas'tan çok konuşulacak bir tahmin daha geldi. Moas, Bitcoin'de hedef olarak 300-400 bin dolar bandını koydu.
Standpoint Research'ün kurucusu Ronnie Moas çok çarpıcı bir tahmin yaptı. Geçtiğimiz Temmuz ayında Bitcoin 2 bin 600 dolar seviyesindeyken 5 bin dolarlık tahmini ile dikkatleri üzerine çeken Moas, CNBC televizyonuna yaptığı açıklamada yeni hedefin 300-400 bin dolar bandı olduğunu duyurdu.

Bitcoin'in öncelikle 20 bin doları geçeceğini iddia eden Moas, ardından 6 haneli rakamlara ulaşılacağını öngördü.Moas, "Bitcoin benim önerdiğim seviyenin halihazırda yüzde 500 üzerinde ve ben mevcut seviyeden bir yüzde 500'lük artış daha öngörüyorum" dedi.

Moas, şöyle devam etti:

"Bence Bitcoin için oyunun sonu 300-400 bin dolar bandı olacak ve dünyadaki en değerli para birimi haline gelecek. Dünyada sadece 21 milyon adet Bitcoin olacak ve dijital para birimi içn artacak talep fiyatları bu seviyeye çekecek.

Dünya üzerinde ne kadar altın olduğunu bilmiyorum ama ne kadar bitcoin olduğunu biliyorum. İki yıl içinde dünyada 300 milyon insanın bitcoin yatırımcısı olacağını düşünüyorum. Arz ve talep arasındaki bu dengesizlik de fiyatları yukarı itecek."
kaynak:haberturk

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
December 18, 2017, 06:42:51 AM

dikkate değer ve gerçekleşebilir. Bitcoin fiyatının 5 rakamlı seviyesindeyiz ve günde birkaç dolar yükselmesini beklemiyoruz. Bu bant fiyat kademesi daha da arttıkça genişleyecektir. 100 bin dolara ulaşırsa bir günde 20 bin dolar yükselmesine kimse yadırgamaz sanırım. ether, lite, dash, zec bazı altcoinlerde bundan olumlu etkilenecektir.

btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
December 18, 2017, 08:58:04 AM

Evet oldukça mantıklı sınırlı sayıda oluşu değerini oldukça arttıracaktır ve tabii ki üretiminin zor olması da bu sebeplerden biri. 300 bin doları rahat bir şekilde geçecek yarım milyonu bulacaktır.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
December 18, 2017, 09:16:05 AM

bir istatistiğe baktım, dünyada 1milyon doları üzeri malvarlığı olan insan sayısı 7-8 milyon kişi arasında bir yerlerde.

yıllar sonra bitcoin 500bin dolara vurduğunda 21milyon adetle kabaca ortalama herkeste 1 adet bitcoin olsa, 10milyon küsür insan milyoner seviyesinde bir stats yapıyor.

bu imkansız seviyeler değil. arada keskin düşüşler olsa da yıllar içinde o seviyleri göreceği kesin gibi.

kaybolan bitcoin sayısı, ölen insanların pasif hale gelen bitcoinleri, üretiminin her gün zorlaşması maliyetinin artması, otomatik olarak o fiyatları getirecek.

kemalkestelli
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
December 18, 2017, 11:53:45 AM

peki 300-400 bin USD bandina geldiginde ve bu kadar cok milyoner olusacagina gore, USD'nin degeri ne olacak? ayni kalir mi? yoksa deger kaybi yasayacak mi? kimse bunlari konusmuyor..
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
December 18, 2017, 01:48:51 PM

Bu adam kesinlikle çok dolu bir adam. Tepe noktası diye gördüğü rakamlar hiç de olmayacak rakamlar değil. 400-500 bin dolar seviyelerinden bahsediyor, bunu çeşitli hesaplamalar ve istatistiki verilere dayanarak söylemiştir mutlaka.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
December 18, 2017, 02:09:18 PM

5 bin dolar ile 300 bin dolar arasında uçurum fark var. 5 bin dolar tahmini tutmamış zaten, 20.000 dolar oldu neredeyse. Bol keseden sallıyorlar, olmaz demiyorum da yani bende 1 milyon dolar olur diyeyim kuru kuru bir anlamı olur mu. Önümüzde ki aylarda yıllarda ne olacak onun tahminini yapsaydı uçacak kaçacak şeklinde zaten herkes konuşuyor.
farting_shot
Full Member

Activity: 318
Merit: 100

View Profile
December 18, 2017, 02:17:03 PM

300,000 dolar çok uçuk bir rakam. İnsanları büyük beklentiye sokarak hata yapıyorlar. Şu günlerde Bitcoin değil alt coinler muazzam çıkış grafiği gösteriyor. Artık diğer coinleri konuşma zamanı bence. Artık X6 ve üzeri artış kaydeden coinler var.
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
December 18, 2017, 02:22:31 PM

Atış serbest, herkes bir rakam söylüyor Bitcoin konusunda. Her şey yolunda ve bu yükseliş trendinde giderse bir kaç yıla bu rakamları aşar bile. Önemli olan risk faktörlerini hesaba katarak öngörüde bulunmak.
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
December 18, 2017, 03:45:58 PM

Yokmu artıran dedirtti bana. Önce bir Bitcoin 100 bin Dolar eşiğine gelsin, o vakit inanırım Ronnie Moas'a. Bugünden hayal ürünü fikir gibi duruyor. Ünlüler,  piyasa kodamanları dikkati hep Bitcoin üzerine çekiyor, ama yüksek volatilite, hacim, tırmanış altcoinlerde. Kişisel portföyüm iki günde yüzde yüz değerlendi. Bitcoin yüzde beş düştü. Bu açıklamaların amacı açık. Sağ gösterip sol vurmak.
kokoko77
Jr. Member
*

Activity: 57
Merit: 10

View Profile
December 18, 2017, 03:59:33 PM

yeni dalga mı geliyor ?

▬ ▬▬▬   The FuzeX Team strive to make all forms of currency payment secure, reliable and easy to use.   ▬▬▬ ▬
█ █          FuzeX          █ █
▬ ▬▬▬   Connecting Cryptocurrencies and Commerce   ▬▬▬ ▬ (http://www.fuzex.co/)
ahmetsusar
Jr. Member
*

Activity: 70
Merit: 7

View Profile
December 18, 2017, 10:28:06 PM

bu rakamlar cok fazla yada ütopik rakamalr değil ama doların alım gücü azaldığında zaten btcnin artık dolar olarak ifade ettiği değer milyon dolarda olsa önemli olan şu anki doların alım gücü aynı şekilde kalıcak mı dolar şu anki gibi dünya parası olmayı sürdürebilecek mi bence önemli olan bu yoksa 1 btc 1000000000000 zimbawe doları ediyor ama 1 sakız bile alamamısın ne fayda
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
December 18, 2017, 10:32:28 PM

ARTIK o tahminlerin üstünde tahminler lazım geçti artık .Bitcoin rakamlarına ulaşabilmek tahmin gücü değil extra bir güç istiyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Dnagelpen
Member
**

Activity: 105

View Profile
December 19, 2017, 09:40:56 AM

300 K  usd lik bir durum da fazla değil mi yahu ? Ha belki 10 - 15 seneye olması mümkün gibi duruyor. Sürekli olarak katılan projeler yeni finanscılar.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
December 19, 2017, 11:30:30 AM

İnsanların yanıldığı bir nokta var illa ki benim dediğim gibi olacaktır demiyorum ama hızlı çıkışını ve gücünü koruyabilmesi gerçekten büyük şans gerektiriyor. Yeni yatırımcılar olsun duyup gelen kişiler olsun bizim seneler önce hissettiklerimizi düşünüyor ve bundan dolayı aşırı güven duyuyorlar. Gidişatı izleyerek takip etmekten başka yapılan çoğu tahmin ve yorumlar havada asılı kalacak gibi.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 19, 2017, 03:40:16 PM

4 5 sene içerisinde bahsettiği değerlere ulaşacaktır. Uzun vadede daha fazla artışlar gösterebilir.

Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
December 19, 2017, 04:25:57 PM

Bitcoin'in değeri son zamanlarda inanılması güç bir hızla arttığı için artık hiçbir tahmine olmaz saçmalamış gözüyle bakamıyorum.Benim bitcoin için tahminim değerinin bir milyon doları geçmesi ama bunun çok uzun bir sürede gerçekleşeceğini düşünüyorum.
smdkm
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
December 19, 2017, 09:41:54 PM

Bitcoin fiyatının ne kadar daha yukarı gide :)ceğini gerçekten merak ediyorum. Sürekli yeni para girişi pek mümkün değil gibi ama umarım Ronnie Moas' ın tahmini gerçekleşir  Smiley
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
December 19, 2017, 09:55:56 PM

Ben hala bitcoinin değerinin düşük olduğunu düşünüyorum.Şuan dolar ile bitcoin arasında bir savaş başlayacak.Doların ne kadar fazla basıldığını piyasayı takip edenler bilir.Yani bitcoin balon değil aslında şuan kullandığımız dolar balon.
KafkaFR
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
December 19, 2017, 10:30:49 PM

Tamam bu oranlarla yükselmeye devam ederse bu uçuk rakamları görebilir belki ama yakın zamanda değil. Şimdiden böyle uçuk tahminler ancak beklenti arttırmak için olabilir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: