Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:29:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Litecoin'in kurucusunun tahmini  (Read 293 times)
NetNeo (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
December 18, 2017, 06:32:28 AM

Bu yıl yüzde 8 bin artan kripto paranın kurucusu kendi para birimi ve Bitcoin ile ilgili tahminlerini açıkladı.

Litecoin Kurucusu Charlie Lee, insanların kripto paralarda yer çekimine meydan okumaktan çekinmeyen ralinin üzerine gitmemesi gerektiğini düşünüyor.

Lee, CNBC'ye verdiği demeçte, Litecoin'in önümüzdeki yılın sonunda yaklaşık 300 dolar seviyesinde kalması halinde mutlu olacağını söyledi. Litecoin geçtiğimiz hafta yüzde 150'den fazla yükselmişti.

Coinmarketcap.com'a göre Litecoin, bu yıl yaklaşık 8 bin oranında değer kazandı ve 15 milyar doları aşan piyasa değeri ile dünyanın beşinci büyük kripto parası oldu.

"Bu yıl bu kadar artış göstermesi hala çok şaşırtıcı" diye konuşan Lee, "Fiyatlar konusunda spekülasyon yapmaktan asla hoşlanmadım, çünkü her zaman yanılıyorum, sana söylersem giderek artar ve öyle değil, üzüleceksin" dedi.

Lee, kripto para fiyatlarındaki çılgınlığın artmasının, çoğu kişinin bunları gerçek dünya işlemleri yapmak için kullanmadan spekülatif bir varlık olarak kullandıklarından, kabulünü daha da zorlaştırdığını belirtti.

"Sadece insanları sorumlu bir şekilde yatırım yapmaları gerektiğine ikna etmek istiyorum, yüzde 80'lik bir düşüş ihtimaline karşı bir kripto para almak için hayatınızı tamamen kaybetmeyin" diye ekledi.

Kripto para birimlerinin gittikçe artan popülaritesi, sonrasında ardı ardına birçok uyarı geldi.

Devlet müdahalesi ihtimalini göze alarak alarm veren diğer gizli kimlik doğrulayıcılarından farklı olarak, Lee kripto para birimleri için daha fazla düzenleme konusunu memnuniyetle karşılıyor.

"Artan düzenlemelerin kripto paranın volatilitesini azaltmaya yardımcı olacağını düşünüyorum" dedi.

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
1715124554
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715124554
Reply with quote  #2

1715124554
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
December 18, 2017, 07:21:18 AM

Kurucusu bile şaşırmış bu kadar hızlı artmasına. Bizim şaşkınlıkla karşılamamız normal bence. Olur da piyasa patlamazsa eğer artışın devam edeceğini düşünüyorum ben litecoinde ve diğer coinlerde. 1 sene içinde x3 olabilir litecoin.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
December 18, 2017, 09:26:00 AM

Bildiğim tek şey var o da bu piyasada kimsenin bir şey bilmediğidir o yüzden kimseyi ciddiye almıyorum. Lee ilk bitcoin'i $30 iken almış o bile anlamıyor düşünün.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
December 18, 2017, 09:31:50 AM

Dün bir konuda daha denk geldim bu adama. LTC'ye hiç ilgim olmamasına ve araştırma yapmamama rağmen beni coine ısındırıyor Smiley Çok samimi buluyorum

MSZCoin
Sr. Member

Activity: 339
Merit: 250

Revolution

View Profile
December 18, 2017, 10:37:01 AM

Hikaye okuyor.
Aynı hızda artmaya devam edecek MART ayı en çok artış geliyor.
LTC bilginize arkadaşlar.

BTG KING
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
December 18, 2017, 11:05:47 AM

Kripto dünyasındaki en ihtiyatlı kişilerden birisi olduğunu düşünüyorum bu abinin.
Haksız da değil kripto piyasaları çok spekülatif bir yükselişle karşı karşıya. Uyarısı güzel.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
December 18, 2017, 01:03:21 PM

Tahminlerinden bir miktarı bizim ülkemiz için geçerli olabilir. Örneğin ülkelerin kripto birimlerine engel olmaya çalışması. En fazla bizim ülkemizde karşılaşabileceğimiz unsurdur. Onun dışındakiler kripto hayatı geliştikçe daha fazla dillenecek ancak bir türlü durdurulamayacaktır.

entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
December 18, 2017, 01:16:09 PM

Mantıklı konuşmuş, piyasanın bu kadar fazla yatırım almasının sebebi zaten spekülatif hareketleri hiç bir yasal engel tanımadan kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz ve bunu yaparken sizden kimsenin hesap sormaması. Devlet kontrolü ile birlikte -ki ben bir seneye kalmadan gelir diye tahmin ediyorum- bu hareketlerin önüne geçilebileceği için piyasanın küçüleceğini düşünüyorum.
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
December 18, 2017, 01:30:13 PM

Doğru söylüyor xx coin çıkıyor. Birden milyar dolar yatırım alıyor. Peki bu coin ne işe yarar kim kurdu planı ne programı ne belli değil Huh Tek sayfa site yapmayı bilen herkes coin çıkarır oldu
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
December 18, 2017, 01:53:09 PM

Şimdi Türkiye'de ki insanlar Ltc'yi günlük yaşamda nerede kullanacaklar borsada trading yapmak dışında adam çok haklı bence, kripto paraların hayatımıza tamemen girmesi lazım yoksa bu dijital paralar büyük bir düşüş yaşayacaktır.
weberesice
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
December 18, 2017, 02:09:47 PM

Bu adama çok kıl oluyorum.
Kurucuysan kuruculuğunu bil kardeşim.

İki de bir Twitter'da yeni tweet yumurtluyor, atıyor ortalığa ortalığı karıştırıyor.

Hatta Litecoin'in son önemli yükselişinde yine ortaya bir tweet attı "Partinizi bozduğum için üzgünüm ama krypto paralar arttığı gibi düşebilir de" gibi bir şey saçmaladı. Sonra yükseliş durdu. Belki şimdiye 500-600 doları görmüştü Litecoin.

Dün de bir benzerini Cardano için yaparak onun da yükselişini durdurdu.

Bunu Twitterdan banlasalar keşke de millet rahat etse. Sus bi yahu
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
December 18, 2017, 02:16:40 PM

Adamın sosyal medyayı kullanımı, halkla ilişkileri, forklarda bitcoinden yana taraf olması onu sempatik yapıyor.
MSZCoin
Sr. Member

Revolution

View Profile
December 18, 2017, 03:32:39 PM

Abi hashrate diye birşey var fiyatın düşmesi imkansız.
zorluk seviyesinde revizyona giderse olur ancak.
ethereumda 3 ay önce yapıldığı gibi bir zorluk revizyonuna gidilirse olur. o da sabit kalır yine düşmez çok.

unutun o hayalleri KEşke düşse  Grin

BTG KING
unihamburg
Member
**

Activity: 411
Merit: 21

View Profile
December 18, 2017, 03:39:16 PM

Bu adamin Litecoin'i kurucusu oldugundan süphelenmeye basladim. Kücümsemek gibi olmasin ama Adam liseli gibi tweetler atiyor.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
December 18, 2017, 04:35:52 PM

Yüzde 80de düşmez bence çünkü 1 LTC üretmek için gerekli yatırım belli süre belli , madencilerin bu piyasada zarar ettiği az görülmüştür bu yüzden max 3te birine düşer
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 18, 2017, 04:41:58 PM

Lavrov yazmış 400-450 dolar olabilirmiş..Ltc nin artık düzeltmeler dışında düşeceğini düşünmüyorum..6 aya kadar 1000 dolar süpriz olmaz heralde..
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 18, 2017, 04:55:52 PM

şu ltc'nin sahibini hiç sevmiyorum gerçekten. twitterdan çok sorumsuz ve düşüncesiz bi şekilde tweetler atıyor. piyasayı nasıl etkileyeceğini düşünemiliyor. daha sonra şaka şaka veya öyle demek istememiştim diyor. tahmin etmesine gerek yok zaten btcnin nereye gideceği belli.
MSZCoin
Sr. Member

Revolution

View Profile
December 18, 2017, 04:57:24 PM

LTC 3000$

BTG KING
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
December 18, 2017, 05:02:39 PM

Güzel bir demeç vermiş genel anlamda spekülasyona sebep olabilecek her şeyden kaçınmış bu yönüyle saygımızı kazandığı aşikar fakat devlet düzenlemelerini güzel görüyor ve piyasayı düzenleyeceğini düşünüyor olabilir fakat bizim ülkemizde %50 vergi uygulanacak dedikodularını duysa ne der acaba çok merak ediyorum.

dewilboys
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
December 18, 2017, 05:11:31 PM

Abi hashrate diye birşey var fiyatın düşmesi imkansız.
zorluk seviyesinde revizyona giderse olur ancak.
ethereumda 3 ay önce yapıldığı gibi bir zorluk revizyonuna gidilirse olur. o da sabit kalır yine düşmez çok.

unutun o hayalleri KEşke düşse  Grin
O nasıl bir mantık hashrate keyfinden mi artıyor, kar görüyorlar giriyorlar işte. Adam en azından spekülasyon yapmıyor, tabii bu da kimsenin hoşuna gitmiyor çünkü insanlar alıştı 1000-2000x lere doğru söyleyeni kovar oldular. Yarın adam haklı çıkarsa ne olacak yazık günah değil mi bu kadar kişi umut bağlıyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: