Bitcoin Forum
May 24, 2024, 08:19:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni başlıyorum  (Read 184 times)
menectra (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
December 18, 2017, 09:26:06 AM

Merhabalar ben bitcoin alacağım fakat BTCTurk önlü arkalı kimlik fotoğrafı istiyor açıkcası tereddüt ettim biraz sizce nerden almalıyım bitcoini? Aldıktan sonra altcoinlere giriş yapacağım biraz yardımcı olur musunuz nasıl bir yol izleyeceğim?
crocodils
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 3

View Profile
December 18, 2017, 10:32:20 AM

Türkiyedeki bitcoin borsaları belli zaten onlardan alabilirsiniz, Koinim,Paribu,Btctürk,Koineks gibi. Altcoin için bazı TR borsaları belirli altcoinleri satıyorlar onlardan alabilirsiniz yada daha fazla çeşit için TR borsalarından btc alıp yabancı borsalara gönderip onlardan altcoin alacaksınız
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
December 18, 2017, 10:41:55 AM

Merhabalar ben bitcoin alacağım fakat BTCTurk önlü arkalı kimlik fotoğrafı istiyor açıkcası tereddüt ettim biraz sizce nerden almalıyım bitcoini? Aldıktan sonra altcoinlere giriş yapacağım biraz yardımcı olur musunuz nasıl bir yol izleyeceğim?

İLK BTC VE İOTA ALIMI VE TAVSİYELER başlığımı inceleyebilirsiniz. Youtube üzerinden videolu anlatımları izleyerek aşama aşama yapın bu işi derim. İlk alımda yuksek girmeyin ve ufak bir meblağ ile tecrube edinin sonra yuksek miktar yatıracaksanız yatırın derim. Belki ufak bir miktar için fazla fee ödersiniz ama tüm paranızı tecrubesiz bir şekilde hiç etmekten iyidir diye düşünüyorum. Son bir tavsiye ise; alım satım işlemlerinde babanız dahil güvenmeyin Smiley
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 18, 2017, 11:00:34 AM

btcturk kullanırım senelerdir ciddi bir sorunla karşılaşmadım. herkes alt coin peşinde fakat forum alt coin peşinde koşmak yerine bitcoin alıp unutsa şimdiye çoktan zengin olmuş olacak insanlarla dolu. bunu bir düşünün.
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
December 18, 2017, 01:50:16 PM

Her borsa kendini korumak için böyle bir yöntem uyguluyor yurtdışında da bu durum böyle bence korkucak bir durum yok
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 18, 2017, 03:17:21 PM

Korkulacak bir durum yok fakat paribu.com da 5000 tl ye kadar onaysız işlem yapılabiliyor. Ama önereceğim bu sitelerden birine onaylı şekilde üye olman ben paribu.com kullanıyorum.
XintelligentX
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
December 18, 2017, 06:22:22 PM

Korkulacak bir durum yok fakat paribu.com da 5000 tl ye kadar onaysız işlem yapılabiliyor. Ama önereceğim bu sitelerden birine onaylı şekilde üye olman ben paribu.com kullanıyorum.

Selamlar,Paribu bazen geç dönüş yapıyor,fazla bekletiyor gibi şikayetler de alıyor sizde de öyle şeyler oldu mu?
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
December 18, 2017, 06:25:26 PM

Şu şekilde de alabilirsiniz.

https://www.sanalpazar.com/0.01-bitcoin-yuklu-uzaywallet/i-80411867
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2609647.new;boardseen#new

Can arkadaşıma başarılar diliyorum.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 18, 2017, 09:06:28 PM

Selamlar,Paribu bazen geç dönüş yapıyor,fazla bekletiyor gibi şikayetler de alıyor sizde de öyle şeyler oldu mu?

bir çok sistem için şikayet fazlasıyla bulabilirsiniz. O noktada sıkıntısız sistem bulmak zor. Benim pek destek ekibine ulaşma derdim olmadı ama hesap onayını hızlı yapmışlardı. Çok aşırı yoğunluk zamanında diğer bir çok borsada olduğu gibi yavaşlama ve işlemlerde sıkıntılar olabiliyor tabi.
XintelligentX
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
December 25, 2017, 08:49:38 PM

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Paribu da aynı şekilde.Bugüne kadar hiç bir problem duymadım kimseden.
AcemiCoinci
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
December 26, 2017, 07:28:26 AM

paribudan onaysiz alabilirsiniz ama parayi cekerken sikinti olur. cunku onaysiz hesap limiti gunluk 500 tl olmasi lazim.
lyons
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

Vertex.Market, the World's First ICO Aftermarket

View Profile
December 26, 2017, 09:01:41 AM

anladığım kadarıyla borsalar da kendini güven altına almak için kimlik istiyor. yurtdışı borsaları dahi kimliğe ihtiyaç duyuyormuş. offshore gibi durumların önüne geçmek için yapıyor olabilirler.
henüz hiçbir siteye kimlik bilgilerimi göndermedim ama bir sıkıntı yaşanmaz sanıyorum Smiley
korkunun ecele faydası yok... Cheesy

heygidikaradeniz
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 2

View Profile WWW
December 26, 2017, 09:45:38 AM

türk borsalarına para gönderip ilk alımı yaptıktan sonra eğer stratejin al tut ise bitcoinleri kendi cüzdanına çek, yok trade edeceğim diyorsan bitcoinini yurtdışı borsalara da gönderebilirsin.
Stoke85
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile
December 27, 2017, 07:31:14 PM

paribuda cok fazla kesinti oluyor diye biliyorum cex.io yı araştırmanızı tavsiye ederim
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
December 28, 2017, 09:06:27 AM

Yerli yabancı altcoin exchange sitelerinde kimlikli üyeliğim mevcut. Normalde bende böyle şeylerde çekinirim fakat düşününce mantıken haklı buluyorum borsaları. Piyasa zaten merkezsiz , bir de bizi tanımazsa  Grin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: