Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:24:23 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yurtdışında Banka Hesabı Açmak  (Read 650 times)
wavesaddict (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
January 06, 2018, 04:53:17 PM

İsviçre biraz anlamsız geliyor. Param milyon dolar olmadığı için biraz komik geliyor isviçre'de hesap açtırmak. Birde isviçre ve hesap denince aklıma hep politikacılar geliyor. Biz mütevazi insanlarız sonuçta  Cheesy
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 06, 2018, 06:02:26 PM

bence yurt dışında ikamet eden vatandaşlığı olan güvenilir birini bulmaktan başka şansın yok gibi me geliyor.

sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
January 07, 2018, 07:10:11 AM

Tamam gayet güzel bir düşünce yalnız bankalara ters düşen bir yapıdan paranızı katlıyorsunuz ve gidip o katladığınız parayı gidip sizden kilometrelerce uzakta bi bankaya emanet etmek istiyorsunuz. Eğer çocuğunuzun geleceğini düşünüyorsanız hocam ilk başta waves alırken harcadığınız miktarı wavesden bozup çekin banka hesabınıza kalanını çocuğunuz için wavesde yada bitcoinde tutun. Bu bahsettiğiniz olayı 2015de bitcoin üzerinden yapmış olsaydınız çocuğunuz için oxforda mı yoksa harvarda mı göndereyim diye düşünüyor olurdunuz şimdi. 

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
January 07, 2018, 08:54:37 AM

bence her ihtimale karşı varlığınızın çocuğunuzn eğitimi için ayıracağınız kısmının yarısını TL olarak alıp bankada muhafaza edin diğer yarısını da bu tür yurt dışı eğitim işleri için cüzdanınızda saklayın çocuğunuz okumaya başladığında zaten ikameti olacak orada. rahatça bankalardan hesabını açar sizde ona 10 yıl sonraki waves leri ya da o zamanki kripto varlığınızı gönderirsiniz. Smiley

riski bütün olarak düşünün yüzde ellisini garantileyin. elinizin altında olsun Türkiyede. Smiley bankada olmasa bile kasaya saklayın.

coininiz bol olsun.
Brainstorming
Member
**

Activity: 146
Merit: 10

View Profile WWW
January 09, 2018, 12:27:35 PM

Aile için ayrılan parayı her yerde kullanmayın. Fazlası varsa yatırım yapın.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
January 10, 2018, 11:43:52 AM

Hesap açarsın ama parayı gecikmeli çekersin 1ay bile geçikir  işlemin oda seni nekadar memnun eder bilemem

nasıl ya ben vatandaşı olmadığım bir ülkenin milyon dolarlarım yokken bankasından hesap açabiliyor muyum?

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
January 11, 2018, 11:14:57 AM

Yurt dışında pasaport ile istediğiniz ülkede banka hesapları açabilirsiniz, oradaki geçerli döviz türü üzerinden. Ancak oturum hakkınız yoksa olanların ödemediği bir komisyon  ödersiniz. Komisyonu sadece çektiğiniz para miktarı üzerinden ülkeden ülkeye değişik  oranda ödersiniz. Para çekmezseniz komisyon yok. Ortalama yüzde 3 civarında.  Binance borsasını öneririm. Banka mevduatlarına garanti veren ülke seçiniz. Kriz durumunda paranız yanmaz.

Bu dediğiniz UK sınırlarında geçerli değil. Bunu orada yaşayan biri olarak diyebilirim.
abdeg33
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
January 11, 2018, 09:51:20 PM

Öyle nakit parayla giderek bankaya para yatırmak maalesef çok zor.
İsviçre’de ve diğer Avrupa ülkelerinde direkt vergi ve kara para radarına girersiniz. Paranın nereden geldiğini ifade edemezseniz kendinizi emniyet binasında bulabilirsiniz.
Diğer bir durum daha var. Birçok Avrupa ülkesinin Türkiye ile veri paylaşım anlaşmaları bulunuyor.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
February 09, 2018, 04:57:47 PM
Merited by EFS (3), ophyrim (2), teramit (1)

Biri bir soru sormuş, ki yanıtını çoğu kişinin merak ettiği bir soru, iki sayfa yanıt var ama hepsi goy goy. Konu hakkında düşünceniz değil bilginiz gerekli. Ben de uzun bir süredir bu sorunun cevabını arıyorum, internette bulduğum bir kaç yanıtı buraya bırakayım, belki birilerinin işine yarar.
Euronews'in yaptığı haber: http://tr.euronews.com/2016/11/04/turk-vatandaslari-avrupada-hesap-acabilir-mi

Donanımhaber'de bir kullanıcının mesajı: "Polonyada da pasaportunuzla hesap acabiliyorsunuz. Internet bankaciligina aninda actirabilirsiniz, kartinizda hesabi acarken belirttiginiz Polonyada bulunan bir adrese 15-20 gun icerisinde geliyor.Kart almazsaniz hesap isletim ucreti yok. Kart alirsaniz aylik 12PLN gibi bir ucreti var Ing bank Polonya icin. EUR, GBP, USD ve PLN hesabi acabilirsiniz, ING bank kart olarak PLN icin ve EUR icin debit kart verebiliyordu. USD ve GBPyi hatirlamiyorum. Internet bankaciligindan bu hesaplari acip kapatabilmenizde mumkun.

Polonyadan Turkiyeye para aktarimida cok basit ve ucuz. Transferwise ile Google da bulunan reel kurdan PLN odeyip toplamda gonderdiginiz kadar paranin yuzde %1 ine karsilik gelen bir masraf var. Ornegin 100bin PLN gonderdiniz, o an internette(Google da) yer alan exchange rate uzerinden cevirilip, yaklasik yuzde %1 masraf(bin PLN) alinarak Turkiyedeki hesabiniza 1-3 is gununde gecer."

Başka bir mesaj: "Bende Bank of America da turist vizesiyle hesap açtım. Pasaportun dışında bir kimlik daha istiyorlar, son kullanma tarihi yok diye ehliyetimi bayağı bir inceledi memur ama kabul etti ve hesabı açtı. Adres olarak da İstanbul'daki adresimi verdim. İnternet bankacılığı da açtım böylece Türkiye'den hesabı kontrol edebiliyorum."

Şurada da yurtdışındaki bankaların türkiye resmi temsilciliklerinin listesi var, telefonla bilgi alınabilir: https://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Kuruluslar/Yabanci_Bankalarin_Turkiye_Temsilcilikleri/Yabanci_Bankalarin_Turkiye_Temsilcilikleri.aspx

konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
February 09, 2018, 05:16:14 PM

ne kadar güzel bir düşünce, bana da akıl vermiş oldun, gerçekten teşekkür ederim.umarım yurtdışında vatandaşlık olmadan banka hesabı seçenekleri vardır, başlığı takip edeceğim.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 28, 2018, 07:39:37 PM

bir çok üçünçü dünya ülkesi dediğimiz ülke vatandaşları bile kendi yaşadıkları ülke dışında başka ülkelerden hesap açar da bizim Türkiye vatandaşlarına dışarıda her şey zor olur. dışarıyı geçtik artık ülkemizde herşeyi zor yapar olduk

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 28, 2018, 07:46:19 PM

Düşünce güzel olsa da bu iş zor olur Olacak sa da güvenilir biriniz tarafından bu işin yapılması lazım. Kısacası yurtdışın da bir tanıdık olması lazım.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 28, 2018, 08:10:58 PM

Yapmurdan kaçarken dkluya tutulmayın bence. Amerika kripto para yatırımlarından gelen paraların sahiplerinin banka hesaplarını dondurmuştu mesela. Şimdi dünyada kripto paralar konusunda işler yolunda görünebilir fakat rüzgar tersine dönerse bu işlemler sıkıntı yaratabilir. Ben Türk borsalarına aktararak kendi banka hesabıma yatırıyorum şahsen. Riske girip sonucunun ne olacağını kestiremeyeceğim yöntemler yerine, gerekirse en kötü ihtimal vergimi verir, içim rahat yaşarım.
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 28, 2018, 10:49:50 PM

Waves'i elde tut diyenler var sakın onları dinleme Waves çoktan vadesi dolmuş aslında fiyatlanması gerekirken fiyatlanmamış bir proje.. borsasında neredeyse hiç hacim yok bundan dolayı asla değer kazanamayacak, waves kullanıcıları bile waves borsasını kullanmıyor 1.5 yıldır adam akıllı bir borsa yapamadılar. bunun dışında banka hesabını pasaportla açtırabiliyorsun ama fiziksel olarak gitmen gerek, online olarak denk gelmedim.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
February 28, 2018, 11:10:12 PM

Yurtdışında hesap açtırabilmek buradan yapılabilecgk bir işlem değil diye biliyorum. Her ülkenin hatta bankanın bu konuda farklı yasaları vardır. Türkiye’de farklı bir şubeden, başka bir ildeki şubede dahi hesap açılamıyor. Ayrıca yurf dışındaki hesaplar takil ddilebiliyor. Muhtemelen bunu yapsanız dahi farklı sorunlar yaşama ihtimali var. En iyisi Türkiye’de şubesi olan yabancı bir bankaya giderek yurt dışında hesap açtırıp, açtıramayacağınızı doğrudan öğrenebilirsiniz.
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
March 01, 2018, 07:59:31 AM

Oldukca mantikli olabilir ama yapman gereken mutlaka gitmek. Uzaktan yapilacak bir islem degil.
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
March 01, 2018, 08:12:44 AM

Bunun yerine parani yine doviz olarak turkiyedeki bir hesapta beklet. Niye ille yurt disi anlamadim.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
ersmny1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
March 01, 2018, 08:14:13 AM

milyon dolarlık yatırımınız yoksa, şimdilik yurtdışında hesap açmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.ayrıca hesap açacağınız ülkenin vatandaşı olmadıkça onun da riskleri var.çok duydum isviçre'de dedemin paraları var ama bulunamıyor diye..
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
March 01, 2018, 08:41:29 AM

Bende çok ilgilendim bu konuyla karaköy ing bankla da görüşmüştüm hsbc ile de ozamanlar direkt oturumun olması lazım demişlerdi şimdi bazı bankalar online bile hesap açıyor sana debit kart gönderiyor hesabından karta çekip buradaki atmlerden nakit bile çekebiliyorsun. Bankaların tam listesini veremeyeceğim şuan aama btc ile uğraşan ve araştırmayı seven arkadaşlar Türk bankalarına zaten bağlı değiller şuan
vvthd
Member
**

Activity: 194
Merit: 10

View Profile
March 01, 2018, 11:31:57 AM

Bazı arkadaşlar güvenilir biri olsa ona açtırılsa falan demiş, 3 5 btc için neler yapılıyor, ABD de vize ile açabiliyorsunuz, muhtemelen avrupa ülkelerinde de aynı şekildedir, KKTC de yerel bankalar var, Ziraat ve İşbankası da var. KKTC para çekmek için mantıklı bir yer olabilir
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: