Bitcoin Forum
June 19, 2024, 09:14:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum sürekli al sat yapmak mantıklı mı?  (Read 407 times)
salihertrk (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
December 19, 2017, 10:20:46 PM

Dediğim gibi Ethereum sürekli artıyor düşüyor falan çok takip ediyorum 18 yaşındayım kenarda 200 dolar gibi param var bunu BtcTurk atıp hepsiyle Ethereum alsam sonra sürekli al sat yapsam nasıl olur bana günlük 10-20 tl arası kazandırsa bile çok işime gelir yüksekte gözüm yok ama bu işin riski var mı peki birde bütün parayı BtcTürk de tutmak falan mantıklı mı?  Riskli bir iş mi fikirlerinizi bekliyorum herkese iyi forumlar..
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
December 19, 2017, 10:23:06 PM

Para az olduğu için tutabilirsin, al sat yaparak kazanabilirsin ama zor bir şey en iyisi ucuzken al tut. Ama $10'dı şimdi $800  Grin ucuzluk anlayışını bilemem

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
December 19, 2017, 10:33:52 PM

Burda 10-20 lira kazanma olayı derken trade hacminizi bilmiyoruz ama işlem komisyonlarını da hesaba katmanız gerekir. Yani direk kağıt üzerinde kar etmek aslında kar etmek anlamına gelmeyebilir.

Ayrıca ethereum da epey volatil seyrediyor bu ara.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 19, 2017, 10:43:41 PM

Şimdi misal 1 ethereum 800 dolar sen 200 dolarla komisyonları hesaba katmadan 0.25 ethereum alırsın 900 $ olur 8 de bir artış gösterir düz hesapla. 900 $ dan satarsın 850 den geri alırsın 950 den satarsın falan yaparak az da olsa kazanırsın ancak komisyonlarında olacak dostum bunları da hesaba kat ancak herzaman yukardaki gibi işler istediğin gibi gitmeyebilir. Ama 200 $ la kendini denemek geliştirmek adına denemeler yapabilirsin . 200 $la düzgün adımlar atabilirsen güzel meblağlar kazanabilirsin. Örnek olarak ben son bir ay içerisinde banka hesaplarımda bulunan toplamda 1000 tl yi al satlarla komisyonları da düşünce 1200 tl gibi bir kara geçtim ancak iyi yükselişler oldu olmasaydı en fazla 200-300 kazanırdım .

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
KafkaFR
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
December 19, 2017, 11:10:58 PM

Özellikle Turk borsalarında komisyon cok fazla. Geçen birinde 0.4 gördüm yok artık dedim.
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206
Merit: 100

View Profile
December 19, 2017, 11:27:13 PM

Genel olarak hiçbir zaman sıcaktım bakmadım ya günlük al sat işine psikoloji bozadabilir en iyisi uygun fiyattan alıp pumpken satmak günlük zor

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
December 20, 2017, 12:22:16 AM

günlük o karları yakalaman çok zor zaten on lira kazansan cebine alamazsın o yüzden uygun bi yerden gir bekle bence mantıklı olanı bu. ayrıca ben 18 yaşımdayken bitcoin diye bişey yoktu. bence şanslısın iyi araştır para kazsanmayı değil grafik okumayı öğren ingilizce öğren
gogo1903
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 20, 2017, 12:27:52 AM

yukarı yonlu olduguna emin olsa kar edersin ama bu isin ucunda terse düşmektesin de var. günlük alim satım ile 3-5 kazanırsın ama yüksek miktarlarda alim yapmadıktan sonra fazla birşey bırakmaz. suan ki piyasa biraz istina hep Boyle degildi ve Boyle olacak anlamina gelmiyor. bence pek mantıklı degil

Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
December 20, 2017, 05:01:24 AM

Dediğim gibi Ethereum sürekli artıyor düşüyor falan çok takip ediyorum 18 yaşındayım kenarda 200 dolar gibi param var bunu BtcTurk atıp hepsiyle Ethereum alsam sonra sürekli al sat yapsam nasıl olur bana günlük 10-20 tl arası kazandırsa bile çok işime gelir yüksekte gözüm yok ama bu işin riski var mı peki birde bütün parayı BtcTürk de tutmak falan mantıklı mı?  Riskli bir iş mi fikirlerinizi bekliyorum herkese iyi forumlar..

Bence trade (al-sat) mantığını oturtana kadar beklemelisin. Seninde dediğin gibi yüksekte gözün yoksa sadece yatırım yaparak aynı parayı kazanabilirsin. Sana tavsiyem bu forumun çok sıkı takipçisi olman. Yaşın genç ve bu yaşta yatırım düşünmen büyük avantaj. Senin yaşında elime 200$ geçtiğinde nasıl harcasam diye düşünmekten uykularım kaçardı Smiley

Şimdi tavsiye kısmına gelelim. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Sadece '' Ben olsam şöyle yaparım''dır.

200$'a 13 tane Waves alabilirsin. Bu aldığın Wavesleri cüzdanında saklayarak çalınma yada exchange sitelerinin kapanması gibi riskleri en aza indirmiş olursun.

Amacın günlük 10-20 lira kazanmaksa en mantıklısı bu. Waves için çoğu kişinin 2018 yılı içinde beklentisi 100$ olması. Bende böyle düşünüyorum.
Şimdi hesaplayalım. Diyelim ki 100$ oldu.

13 Waves = 1300$
İlk başta 200$ yatırmıştık onu çıkaralım.
1100$

Waves'in 100$ olması için 300 gün beklemiş olalım.

1100/300 = 3.6$'a gelmiş oluyor günlük kazancın. Yaklaşık 13.5 TL

Al-sat yaparak geçireceğin zamanı bu işin teknolojisine ve piyasayı öğrenmeye ayırabilirsin. Yani hiç bir şey yapmadan da bahsettiğin günlük kazancı sağlayabilirsin. Ayrıca bende 200$ ile başlayıp çok çırpındım ve çırpındıkça battım. Sonra en az 1 ay bir coinde durmaya karar verdim. Sonuç beni şaşırttı. Günlük trade genelde çok fazla parası olanların işidir. Sabredebilirsen aylık trade yapmayı da deneyebilirsin.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
December 20, 2017, 05:24:04 AM

Ethereumun al sat yapılacak bir coin olduğunu düşünmüyorum. Kendimde Ethereuma yatırım yaptığım için bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Satıp arkasından yükselişini izlemek hoş değil.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
December 20, 2017, 05:36:47 AM

Al- tut yapmanızı öneririm hocam, al sat çok riskli bir iştir. al - unut en mantıklısıdır.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
clex_us
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 20, 2017, 05:39:06 AM

Ethereum alıp satmak bu fiyatta mantıklı zaten Ethereum düşse bile mutlaka çıkacağını biliyorsunuz bundan dolayı stabil bir kriptopara birimi olduğunu iddia edebiliriz. Ben bir ara 235-380 arası çok gidip geldim.
salihertrk (OP)
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
December 20, 2017, 06:36:21 AM

Bence trade (al-sat) mantığını oturtana kadar beklemelisin. Seninde dediğin gibi yüksekte gözün yoksa sadece yatırım yaparak aynı parayı kazanabilirsin. Sana tavsiyem bu forumun çok sıkı takipçisi olman. Yaşın genç ve bu yaşta yatırım düşünmen büyük avantaj. Senin yaşında elime 200$ geçtiğinde nasıl harcasam diye düşünmekten uykularım kaçardı Smiley

Şimdi tavsiye kısmına gelelim. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Sadece '' Ben olsam şöyle yaparım''dır.

200$'a 13 tane Waves alabilirsin. Bu aldığın Wavesleri cüzdanında saklayarak çalınma yada exchange sitelerinin kapanması gibi riskleri en aza indirmiş olursun.

Amacın günlük 10-20 lira kazanmaksa en mantıklısı bu. Waves için çoğu kişinin 2018 yılı içinde beklentisi 100$ olması. Bende böyle düşünüyorum.
Şimdi hesaplayalım. Diyelim ki 100$ oldu.

13 Waves = 1300$
İlk başta 200$ yatırmıştık onu çıkaralım.
1100$

Waves'in 100$ olması için 300 gün beklemiş olalım.

1100/300 = 3.6$'a gelmiş oluyor günlük kazancın. Yaklaşık 13.5 TL

Al-sat yaparak geçireceğin zamanı bu işin teknolojisine ve piyasayı öğrenmeye ayırabilirsin. Yani hiç bir şey yapmadan da bahsettiğin günlük kazancı sağlayabilirsin. Ayrıca bende 200$ ile başlayıp çok çırpındım ve çırpındıkça battım. Sonra en az 1 ay bir coinde durmaya karar verdim. Sonuç beni şaşırttı. Günlük trade genelde çok fazla parası olanların işidir. Sabredebilirsen aylık trade yapmayı da deneyebilirsin.

Peki bu waves nerden alabilirim ve nerde saklayabilirim
koinli
Full Member

Activity: 350

View Profile
December 20, 2017, 06:41:33 AM

wavesi bnb borsasından alabilirsiniz, ve bir türk iştiraki olan digiliradan alabilirsiniz digi lirada komisyonlar çok düşük.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
December 20, 2017, 06:52:24 AM

Ethereum tarzı coinlerde alsat çok mantıklı gelmiyor bana,alıp brklyrvrksiniz çünkü yüksek ihtimal tırmanışa geçecek coinlerden birisidir

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
December 20, 2017, 07:14:49 AM

Hocam türk borsaları iniş çıkışlara geç tepki veriyor, yapacağım derseniz al sat fırsatları yurtdışı borsalarda daha fazla.
Burada fırsatlar kaçıyor.

Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
December 20, 2017, 07:25:34 AM

Hiç mantıklı değil . Arasıra ETH düşsede çoğu zaman hep çıkış gösteren bir proje . 2018 1. ceyreğin veya 2. ceyreğin sonuna kadar tutulur.

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 20, 2017, 08:05:08 AM

al-sat çok tehlikelidir hocam bu tip piyasalarda başınıza büyük iş alırsınız, olan sermayenizden de olursunuz.
pro2017
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

View Profile
December 20, 2017, 08:09:39 AM

al sat yapabılen ıcın cok ıyı serın kanlı olan zararı kesmesını bılen al sat ıle kazanır ama tezcanlıysan hıc bulaşma kaybetme ıhtımalın cok daha yuksek
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 20, 2017, 08:17:05 AM

forumdaki çoğu içeriğe bakarsan al-sat çıların çoğunun al-unut yapsam şimdiye zenginim gibi yakınmalaraını görebilirsin. hesaplar hep küçük her seferde kazansam şöyle olur diye yapılıyorda malesef illaki ters köşe olunuyor al-sat işinde.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: