Bitcoin Forum
May 14, 2024, 12:01:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: eth ve btc nin tl fiyatlanması hakkında  (Read 128 times)
Erhanfirinci (OP)
Member
**

Activity: 65
Merit: 10

View Profile
December 20, 2017, 07:04:37 AM

bizim türkler harbi ilginç insanlar Smiley şu an itibari ile saat 10.00 btcturk te btc fiyat 74-75 bin tl arası hemen hemen dün akşam ki fiyata yakın normalde olması gereken fiyat 68 bin tl üzeri bile değil. btcturk te ve diğer türk borsalarında vadeli işlem mi yapıyorlar Smiley çok komikler akşam fiyat 60.000 tl oldursa bu insanlar neler hissedecek acaba? eth de de durum aynı 3484 tl den alıcı var ele mal verme operasyonudur. arkadaşlar hiç kimseye tavsiye vermiyorum yılbaşı arifesine giriyor dünya ve herzaman 24 aralalık a yakın zamanlarda bu tip düşüşler tahvil ve borsalarda olur. millet pozisyonlarından cıkıp tatile gidecek ihtiyatlı davranın sonuçta dibinde dibi vardır....
1715644881
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715644881
Reply with quote  #2

1715644881
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715644881
Hero Member
*

Ignore
1715644881
Reply with quote  #2

1715644881
Report to moderator
1715644881
Hero Member
*

Ignore
1715644881
Reply with quote  #2

1715644881
Report to moderator
Erhanfirinci (OP)
Member
**

View Profile
December 20, 2017, 07:07:48 AM

basit bir cebir hesabıyla malın ne kadar yukardan satıldıgını anlayabilirsiniz. arkadaşlar 2500 dolar fiyatı düşmüş bir malı tl bazında 3000 tl aşağıdan almak uyaknıklık değildir. eğer tecrübelerim beni yanıltmazsa bugun btc nin fiyatının 62000 tl ye kadar düşeceğini gösteriyor.. yine de karar sizin yatırım tavsiyesi değildir.. dikkatli olun !!!!!!!!
Erhanfirinci (OP)
Member
**

View Profile
December 20, 2017, 07:12:13 AM

aklıma da ciddi anlamda komplo teorileri geliyor türkiye de fiyatın bu kadar yüksek olması ciddi anlamda kesinlikle ve kesinlikle gerçeklikle bağdaşmıyor.. yapılan işlem hacimleri çok düşük! ben artık bazı emirlerin yansıltılmadığını düşünüyorum. veya dipten ciddi anlamda fiyat yansıltılmadan malın toplandığını düşünüyorum garip bir fiyatlama kesinlikle ve kesinlikle uzak durulması gerektiğini düşünüyorum!
Erhanfirinci (OP)
Member
**

View Profile
December 20, 2017, 07:14:12 AM

saat 10.13 tr de btc 19300 dolar
eth : 907 dolar alıcı buluyor kur : 3,83   bu fiyattan mal alan kerizdir!

her şeyi geçtim bari şu hesabı yapında sonra üzülmeyin!
Erhanfirinci (OP)
Member
**

View Profile
December 20, 2017, 07:28:06 AM

ya bu amerikalılar türklere aptallık bombası felan mı attı abi gözlerime inanamıyorum aklım bir türlü bu saçmalığa inanmak istemiyor. organlarım şu an birbirleriyle savaş halinde! bu kadar saçma fiyatlama forexte bile olmuyordu... arkadaşlar dikkat edin!!!
Erhanfirinci (OP)
Member
**

View Profile
December 20, 2017, 07:36:13 AM

77500 tl millet rahatsız ya da benim bilgisayarım bana yalan söylüyor!
KaraSena
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 20, 2017, 07:54:35 AM

Arz talep meselesi hocam . Niye öyle söylüyorsunuz  Türk borsaları her zaman için geç tepki veriyor . vermeye de devam edecek . Almakta / satmakta özgürsünüz ..
Segomo
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 20, 2017, 08:09:52 AM

Arz talep meselesi hocam . Niye öyle söylüyorsunuz  Türk borsaları her zaman için geç tepki veriyor . vermeye de devam edecek . Almakta / satmakta özgürsünüz ..

Türk borsaları hem geç tepki veriyor hemde ufak bir yoğunlukta  site kitleniyor.  Fırsat alımı yada satımı yapma imkanın yok. Arz taleplede alakası yok.  Sen fiyatı x den gösterirsen piyasada o an özellikle panik durumunda ona göre işliyor. Türk borsasında işlem yapanların çoğu bilmez btc nin nasıl yollandığını.  Adam bakkaldan ekmek alır gibi alıyor sadece yükseliyor denmiş ona.

Erhanfirinci (OP)
Member
**

View Profile
December 20, 2017, 08:10:49 AM

arz talep oldugunu düşünmüyorum bu fiyatların sende oynaklıgın bu kadar fazla oldugu yerde hacim artmaz mı? bak ben tecrübesiz veya bilgisiz değilim. sadece insanların nasıl kandırıldıgını anlatmaya çalışıyorum.
oynaklık bu kadar yuksekken btctürkte teki hacim sadece ve sadece 77 milyon tl gibi rakam. normal günlerde ne kadar biliyor musun? mesela dün na kadardı biliyor musun dün 800 milyon tl ye yakın hacim vardı.. şu an bu fiyatlama tamamen manipülasyondur. kesinlikle ve kesinlikle gerçekle bağdaşmıyor.  bu da türkiyede ki borsaların denetiminin ne kadar kötü oldugunun gostergesidir.  coinmarketcap ta bile dünyada ki hacimde artma varken türkiye de ki hacimde yüzde 80 ni geçen hacimsizlik hiç bir şekilde arz-taleple acıklanamaz.. 1 saattir sadece al-satları izliyorum hacimler o kadar o kadar düşük ki bazı emirlerin bile yansıltılmadığını düşünüyorum. çok ciddi manüpile edildi hele ki şu son 3 saatte!!!
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
December 20, 2017, 08:17:02 AM

Bizim borsalar genelde fiyat olarak yukarda gittiği için ani yükselişlere yeteri kadar büyük tepki vermiyolar. Çok ilginçtir düşüş durumunda iste tam tersi oluyor. Dolar bazında %5 düşse bizim borsalarda %8-%9 kesin anında panik satışı yapılıyor.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Erhanfirinci (OP)
Member
**

View Profile
December 20, 2017, 08:34:06 AM

arkadaşlar biraz teknik çalışmakta fayda var. grafikte gorünen farmasyon ve olası sonuçları hakkında yorum yapmak gereği hissettim. günlük indikatörlerde kısa vadeli ortalama 2 hafta kadar bir düşüş kanalı yapma eğiliminde. tahmini beklentilerim. bugun bolinger bandının orta çizgisine elledi. 155xxx fiyatlamasıyla. eğer günlük kapanış 155xx dolar altında kapatırsa düşüş sertleşebilir. akabinde hızlı bir şekilde ilk destek noktası olarak belirlediğim 125xx fiyatı biraz daha sertleşirse 98xx dolara kadar geri çekilmelerin yaşanması olası hedeflerim arasındadır. yatırım tavsiyesi değildir. ona göre bazı şeylerin bilincinde olarak yatırımlarınıza yön verin. her düşüşü alım fırsatı görmeyin. keskin düşüşlerden sonra olan yükselmeler sadece tepki hareketidir. gerçek bir yön teyit etmez. ve aşırı spekülatif olan piyasa da hareketler abartıya kaçabilir. YTD! burdan şunu cıkarmayınız. bitcoin patlayacak felan demiyorum sadece gerçekleşebilecek fiyat tahminlerim bunlar sizinle paylaşmak istedim. bilgi paylaşılınca değerlidir..
 YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!!!
Pages: [1]
  Print  

Jump to: