Bitcoin Forum
June 04, 2024, 05:06:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: YKB ve AKBANK yurt dısı btc platfrom swiftlerini engelliyor.  (Read 936 times)
Lunamoya (OP)
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
December 20, 2017, 10:06:21 AM

mesela bu hafta bu 2 bankadan yaptıgım swift iptal edildi acıklama soruldu bitcoin alıcam dedim bitcoin islemlerine aracılık yapamıyoruz dediler. bitstamp ve krakene gondermistim. basına benzeri olay gelen varmı ?
Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106
Merit: 11

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
December 20, 2017, 10:08:55 AM

Yavaş yavaş başladılar, aman dikkat edin de böyle iptal yerine bloke koymasınlar geçici süre  Undecided

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
clex_us
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 20, 2017, 11:03:55 AM

mesela bu hafta bu 2 bankadan yaptıgım swift iptal edildi acıklama soruldu bitcoin alıcam dedim bitcoin islemlerine aracılık yapamıyoruz dediler. bitstamp ve krakene gondermistim. basına benzeri olay gelen varmı ?

Biz Akbank üzerinden Kraken'e çokça defa yatırım yapıyorduk daha sonra durduk yere garip bir şekilde 4500 usd civarı ustu para birimlerine açıklama kısmına rakam girdirilmemeye başlandı yani swiftlerimizin kodu engellenmeye başlanmıştı. Devlet uzun süredir yurt dışına çıkan dövizi engelleme peşinde, halbuki ülkeye katıyla geri döndürüyoruz haberi yok çoğu türk 5-10x yapıp ülkeye döviz soktu.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
December 20, 2017, 11:11:33 AM

Biz Akbank üzerinden Kraken'e çokça defa yatırım yapıyorduk daha sonra durduk yere garip bir şekilde 4500 usd civarı ustu para birimlerine açıklama kısmına rakam girdirilmemeye başlandı yani swiftlerimizin kodu engellenmeye başlanmıştı. Devlet uzun süredir yurt dışına çıkan dövizi engelleme peşinde, halbuki ülkeye katıyla geri döndürüyoruz haberi yok çoğu türk 5-10x yapıp ülkeye döviz soktu.

Eğer daha kodoman insanlar yapmış olsaydı devlet destek bile verirdi. Bizim burada 10-20 bin liralık işlemlerin pesindeler ancak.
teo220
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

View Profile
December 20, 2017, 11:38:54 AM

Arkadaşlar AKBANK ile işlem yapmayın vurguncular.
Kullanacaksanız en uygun makul ücretlere sahip En Para var bunu kullanalım.
iwsitall
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
December 20, 2017, 11:40:58 AM

İş bankasının internet bankacılığında da swift epey ucuzdu diye hatırlıyorum. Orası da kullanılabilir.
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
December 20, 2017, 01:35:03 PM

Türkiye den yurt dışına para göndermek zaten zor bence ileri süreçte daha da zor olabilir. Döviz sıkıntısı giderek artıyor. Resmi bir engelleme dahi yayınlanabilir, Bitcoin adına gönderilen paralara.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
December 20, 2017, 03:17:02 PM

bence tamamen kuzey kore modeline geçelim Smiley içe dönük ekonomi, hatta interneti de sınırdışına çıkmayacak şekilde kapatalım. biz bize takılırız.

clex_us
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 20, 2017, 03:19:16 PM

Eğer daha kodoman insanlar yapmış olsaydı devlet destek bile verirdi. Bizim burada 10-20 bin liralık işlemlerin pesindeler ancak.

Hocam iş bizim gibi fakire fukaraya patlıyor zaten koskoca şirketlerden vergi almayıp acısını üç kuruş parası olan insanlardan çıkarıyorlar, yüzümüze tükürseler yarabbi şükür diyoruz biz hakediyoruz bu muameleyi yapacak bir şey yok
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 20, 2017, 05:13:58 PM

buraya alalım sizi
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1890805.msg18782801#msg18782801
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
December 20, 2017, 05:41:21 PM

Bunlarda iyice saçmaladı.Bi diyorlar blockchain devrim bide böyle yapıyolar.Akbankın böyle yapması açıkcası şaşırttı beni.Ripple ile çalışıyordu kendileri ..

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
HCRT
Full Member

Activity: 420

View Profile
December 20, 2017, 05:54:54 PM

Böyle saçma bankacılık mı olur yav her şeye engel gelmeye başladı git gide kuzey kore olma yolunda ilerliyoruz bir şey alırsın yurtdışından vergi alırlar sokarken swift yaparsın yollamazlar bu ne yav

hdtshare
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
December 20, 2017, 06:47:29 PM

arbitraj yapan arkadaşlar için sıkıntı valla  Grin
JJRousseau
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
December 20, 2017, 09:07:11 PM

Türkiye'de herşey gibi tabiki de bu da zor... aracıya para vermek zorunda bırakıyorlar insanları yakında sitelere engellemeler ve vergilerde gelirse hiç şaşırmam doğrusu
kabrero
Member
**

Activity: 105

View Profile
December 20, 2017, 10:48:38 PM

Garanti cexio ya transferlerime izin vermiyor. Hatta kartlarimi bloke etti. Rüşvet verip alsaydık bizden kralı olmazdı.
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 21, 2017, 05:46:06 AM

Bankalar regulasyon gelmeyen bir ürünle ilgili işlemlerinize aracılık etmek istemiyorlar
mylife
Member
**

Activity: 102

View Profile
December 21, 2017, 06:02:06 AM

Garanti cexio ya transferlerime izin vermiyor. Hatta kartlarimi bloke etti. Rüşvet verip alsaydık bizden kralı olmazdı.

Kredi kartı ile mi işlem yapıyordunuz ?
kabrero
Member
**

Activity: 105

View Profile
December 21, 2017, 11:00:54 AM

Kredi kartı ile mi işlem yapıyordunuz ?
Hem banka kartı hem kredi kartı.
jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
December 21, 2017, 01:22:12 PM

Bankaların engellemeye başlaması çok normal. Blockchain yapısı itibariyle bankaları ortadan kaldrmayı hedefliyor. Asıl tehlikenin devletten değil de bankalardan gelmesi daha olası. Günümüzde banka gibi yapıların ardında küresel güçler var ve bunlar devletlere bu konuda baskı yapabilecek durumdalar. İleride sanki bizim kripto paralara benzermiş gibi çalışan ama bizi yine onlara bağımlı yapacak coinler çıkaracaklardır. Blockchain nedir bilen bunlara kanmaz tabii ki. Ancak artık bu işlerde bilenden çok bilmeyen var. Bizi zorlu günler beklediğine eminim.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1303
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
December 21, 2017, 01:56:41 PM

Enpara da aynı şekilde Bitstamp'e Swift işlemlerine onay vermiyor. 2 kere denedim onaylanmadı. Cepteteb'den gönderim yaptım, sorun çıkmadan hesaba geçti...
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: