Bitcoin Forum
July 04, 2024, 04:23:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: hala musluk sitesi kulananlar?  (Read 414 times)
ecnnn (OP)
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 2

View Profile
December 20, 2017, 01:55:09 PM

arkadaşlar size sorum: hala musluk sitesi kullanan var mı? bitcoin piyasasını uzun süredir takip eden ancak çok yakın zamanda kripto paralara tl ile yatırım yapan birisi olarak merak ediyorum. burada ilgilenen arkadaşlar kullandığı siteleri yazabilir mi acaba? ben herkezin malumu moon sitelerini, freebitco.in ve freedoge.co.in i kullanıyorum. buaradan biriken meblaları genellikle doge olarak çekip düşük fiyatlı tokenlara yatırıyorum. freebitcoinden de bir kez çekim yaptım bu arada...
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
December 20, 2017, 02:05:45 PM

Çekemedikten sonra 10 milyon olsa ne yazar?
ecnnn (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 20, 2017, 02:22:06 PM

merhaba,
bende freebitco.in kullanıyorum ama çekme limitine yaklaşmayı hayal bile edemiyorum. sen nasıl başardın paylaşırsan sevinirim. günde 100-200 satoshi ile pek mümkün görünmüyor.
birde qoinpro var da küfür gibi miktarlar veriyor. kaydol unut kafası. günün birinde btc 1 m$ olursa belki para eder verdikleri.

doge versiyonunda şu an çekim limiti 100 doge ve kolay birikiyor, biliyorsundur zaten.. btc için ise uzun süre sabırla biriktirdim cidden, ancak çekim limitine ulaşmak için, o an ne birikmişse bir akşam multiply bölümünden 3 katına çıkardım ama kesinlikle çok şansa oldu, çünkü genelde kaybediyorsun bir süre kazansan da sonrasında kesin kaybediyorsun..  Smiley
emrullah2305
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
December 20, 2017, 06:33:18 PM

Çekemedikten sonra 10 milyon olsa ne yazar?
hehe evet. orasıda öyle. galiba 10 senede falan çekme limitine geliyordu Grin millet tası tarağı toplayıp gitmezse

arkadaşlar bu tür musluk sitelerinde asıl iş ref üye kazandırmak. ben blockfaucet sitesine girmiştim, 125 tane refli üyem vardı ve o zaman blockfaucet çok iyi veriyordu saatte 800-900 satoshi falan.
sadece sırf burdan 4 milyon satoshi falan çekmişimdir. onlarla da verge almıştım zaten fiyatı 40-50 satoshilerdeydi, şimdi 800 satoshi  Smiley
musluklardan kazandıklarınızla her zaman ucuz coinler alın.
djeanker
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
December 20, 2017, 07:36:16 PM

musluk sitesine harcanan zaman küçük al satlara harcansa daha çok kazandırır. musluk siteleri zaman kaybı
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
December 20, 2017, 08:39:56 PM

su anki fee miktarlari ile musluk sitesi kullanmak cok zor. 100 200 sat ile o ucretler karsilanmaz. bence airdrop takip etmek daha karli. ayni surede bir seyler kazanabilirsiniz.
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
December 20, 2017, 10:04:16 PM

musluk bu işin jargonunda var, bitcoini her yeni öğrenen musluk sitelerinde vaktinin bir kısımını çöp ödüyor. olmazsa olmuyor başka türlü Cheesy
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
December 21, 2017, 07:49:37 AM

Gördüğüm kadarıyla musluklar zamanında mantıklı gelir kaynaklarıymış ve gerçekten oradan bitcoin toplamak mümkünmüş ama artık imkansız neden mi? Nedeni çok basit eskiden bitcoin ucuz olduğu için her tıklamada en az 1000 satoshiden fazla toplayabiliyormuşsunuz ve minimum çekim tutarı da 0.001 filan oluyormuş şimdi minimum çekim tutarı bu kadar bile olsa o rakama ulaşmanız aylar sürer çünkü en fazla veren 100 satoshi veriyor. Şimdi başlasanız zaten 2 günde sıkılırsınız birikmediğini görünce.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 21, 2017, 09:29:58 AM

musluk sitelerinde saatlerinizi, günlerinizi harcarsınız. hepsi ödeme yapmaz ve ödeme almak için alt limit biraz yüksek olur. bende zamanında uğraşmıştım ve çekilecek çile değil.

3-5 kuruşunuz varsa dip yapmış altcoinleri araştırın daha iyi.

nobetci
Member
**

Activity: 238

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 21, 2017, 10:15:28 AM

ben de araştırdım belki katılırım diye ama hiç akıl karı değilmiş...

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 21, 2017, 10:22:40 AM

sokakta dilenseniz bu musluklardan kazanacağınızdan daha çok kazanırsınız arkadaşlar. başka bir yol deneyin yahu. güzel zamanlarınıza yazık gerçekten.
ecnnn (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 21, 2017, 04:03:16 PM

eskiden bu tarz sitelerden kazanılan 1000 satoshiler de o zamanın şartlarında yine kuruşlara denk geliyordu, şimdiki 10-15 satoshiler de ileri de değerlenebilir, asıl konu bir şekilde hesapta ya da sitede saklayabilmek ya da mantıklı şekilde değerlendirmek sanırım. ben söylediğim gibi, en çok, sitesine göre 50 ila 125 arasında doge biriktirip ileride fiyatının artacağını düşündüğüm, ama para risk edemeyeceğim yeni tokenlara yatırıyorum, şimdiden 3x kardayım..  btcleri de bir süre biriktirip, multiply ile çoğaltıyorum. en azından biriktirdiklerimi çekesiye kadar. hatta youtubeda saat başı otomatik talep için bir script videosu buldum, onu ayarlamaya çalışıyorum şu an. bu tarz script tecrübesi olan varsa çok büyük sevaba girer  Wink
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 21, 2017, 06:00:03 PM

Gördüğüm kadarıyla musluklar zamanında mantıklı gelir kaynaklarıymış ve gerçekten oradan bitcoin toplamak mümkünmüş ama artık imkansız neden mi? Nedeni çok basit eskiden bitcoin ucuz olduğu için her tıklamada en az 1000 satoshiden fazla toplayabiliyormuşsunuz ve minimum çekim tutarı da 0.001 filan oluyormuş şimdi minimum çekim tutarı bu kadar bile olsa o rakama ulaşmanız aylar sürer çünkü en fazla veren 100 satoshi veriyor. Şimdi başlasanız zaten 2 günde sıkılırsınız birikmediğini görünce.
tabi hatta ben ilk bu işe girdiğimde sene 2013 sonu 2014 başıydı 10bin sat, 50bin sat verirdi saatte. minimum çekim de ya 0,001BTC olurdu ya da 50000 sat olurdu ama 1000 sat gelirdi saatte. dönüp tx geçmişime baktığımda ne üzülüyorum anlatamam. imzadan gelenler, (bitmixer imzası), faucetlerden gamelerden gelenler. şimdi 1000$ yazan var orada. ama elimize kalan sıfır. ben o yüzden umut vaadeden bir altcoin varsa faucetlerini kasın unutun cüzdanda 5 sene sonra hatırlayın bu mesajımı da unutmayın diyorum. boş zaman gibi ama keşke 3-4 sene önce daha fazla boş zamanımı tüketseydim.

For rent...
kolinasnum
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
December 21, 2017, 06:45:51 PM

birkaç site adı alabilir miyim? boş durmayalım, deneyelim belki bir şeyler gelir Smiley
Tasmonid
Member
**

Activity: 109

Decentralized Transportation Economy

View Profile
December 21, 2017, 06:52:23 PM

benim faucet hesaplarımı bulsam ah baya iyi para kaldırmış olurdum o zamanlar kuruş olan şimdi bin lere geldi Cheesy

udonmez
Sr. Member

View Profile
December 21, 2017, 09:14:54 PM

tabi hatta ben ilk bu işe girdiğimde sene 2013 sonu 2014 başıydı 10bin sat, 50bin sat verirdi saatte. minimum çekim de ya 0,001BTC olurdu ya da 50000 sat olurdu ama 1000 sat gelirdi saatte. dönüp tx geçmişime baktığımda ne üzülüyorum anlatamam. imzadan gelenler, (bitmixer imzası), faucetlerden gamelerden gelenler. şimdi 1000$ yazan var orada. ama elimize kalan sıfır. ben o yüzden umut vaadeden bir altcoin varsa faucetlerini kasın unutun cüzdanda 5 sene sonra hatırlayın bu mesajımı da unutmayın diyorum. boş zaman gibi ama keşke 3-4 sene önce daha fazla boş zamanımı tüketseydim.

bu mantikli ama cuzdana cekemedikten sonra (fee den ve alt limitten dolayi) ilerde degerlense bile sitenin gonderecegini dusunmuyorum. 2 3 seneye zaten o site de kapatmis gitmis olur buyuk ihtimal. zamaninda guzel bir opsiyonmus ama eskidei yerini airdroplar aldi bence.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 24, 2017, 06:26:56 AM

musluktan daha ziyade belki işlemci ve ekran kartı eksenli bilgisayarınızı güncelleyerek, yeni oluşturulan madenciliği yapılan tokenlerde kazım yapılabilir. en azından kısa bir süreliğine atıp cüzdanda tutulması belki ilerde iyi değerlenmesini sağlayabilir.

havuz siteleri yerine gta çalıştıran bir pc de ekran kartı ile kazım yapılacak tokenleri arayın daha iyi veya işlemci de güçlü sayılırsa en azından başında sürekli durmazsınız. arada bir kontrol edersiniz.

koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 24, 2017, 01:19:46 PM

bu mantikli ama cuzdana cekemedikten sonra (fee den ve alt limitten dolayi) ilerde degerlense bile sitenin gonderecegini dusunmuyorum. 2 3 seneye zaten o site de kapatmis gitmis olur buyuk ihtimal. zamaninda guzel bir opsiyonmus ama eskidei yerini airdroplar aldi bence.
dostum sitede bekletmeyeceksin zaten. minimum çekime ulaştıkça cüzdana çekeceksin. ufak ufak birikecek orda. saklama işini cüzdanda yapacaksın. mesela bugün yapalım 0,0001BTC mi 0,001BTC mi toplayalım. çekelim cüzdana dursun kenarda. bugün hadi değer doyum noktasına ulaştı artık 100bin 200bin tl olmaz inanmıyorum diyorsan bir şey diyemem ama zamanında 4bin 8 binken bu meblağları faucetlerden oyunlardan toplama hayal değildi. şimdi geldiğimiz noktada 10 - 20 çekim kadar uğraşılsaydı 1BTC bile toplasaydı er kişisi günümüzde 60bin lira gibi mis gibi para etmiş olacaktı. tabii cüzdana çekip bekleseydi Smiley

For rent...
udonmez
Sr. Member

View Profile
December 24, 2017, 03:22:56 PM

dostum sitede bekletmeyeceksin zaten. minimum çekime ulaştıkça cüzdana çekeceksin. ufak ufak birikecek orda. saklama işini cüzdanda yapacaksın. mesela bugün yapalım 0,0001BTC mi 0,001BTC mi toplayalım. çekelim cüzdana dursun kenarda. bugün hadi değer doyum noktasına ulaştı artık 100bin 200bin tl olmaz inanmıyorum diyorsan bir şey diyemem ama zamanında 4bin 8 binken bu meblağları faucetlerden oyunlardan toplama hayal değildi. şimdi geldiğimiz noktada 10 - 20 çekim kadar uğraşılsaydı 1BTC bile toplasaydı er kişisi günümüzde 60bin lira gibi mis gibi para etmiş olacaktı. tabii cüzdana çekip bekleseydi Smiley

limiti gecip surekli cuzdana cekince de surekli madencilere calisilmis oluyor. evet kar edilebilir belki ama yapilan ugrasa degmiyor. airdrop kovalamak daha mantikli geliyor bana. son senede sadece wavesden bile baya tatmin edici airdroplar geldi.
emrullah2305
Member
**

Activity: 83

View Profile
January 01, 2018, 01:48:24 PM

Bitcoin bu kadar popüler olmayan zamanlarda ilk musluk sitesi 5 bitcoin veriyordu. Peki ya şimdi ?
Ulan nereden nereye yaa  Cheesy
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: