Bitcoin Forum
June 23, 2024, 07:12:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: ETHERDELTA HACKLENDİ !!!!!! GİRİŞ YAPMAYIN  (Read 1138 times)
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
December 20, 2017, 09:56:47 PM

işin ilginci ben ugrasssam da hacklenen dns serverlarından giremedim etherdelta'ya  . bi şekilde hep https olan etherdelta'ya yani doğru siteye yönlendirdi beni
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
December 20, 2017, 09:58:02 PM

benimde ether ve bazı tokenler vardı içerde etheri direkt çektim ve şanstan heralde anında hesaba geçti, ordanda sağlam bi wallet a gönderdim.ama tokenler hala pendingte umarım zararsız atlatırız
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
December 20, 2017, 10:02:20 PM

Göstere göstere geldi ama nafile iki gün sonra unutulur yine kullanım devam eder. Sunucu bağlantılarında zaten güvenlik zaafiyeti vardı kimsenin umurunda değil ki babalarının sitesiymiş gibi güveniyorlar. Neden waves dex diyenler buradan kayıp yaşadılarsa üzüleceğimi söyleyemem, sonuçta büyük risk almış oluyorlar. Ama kimsenin zarara uğramasını da istemiyorum daha dikkatli olmalıyız.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 20, 2017, 10:04:17 PM

mümkünse hemen mew'den ed'ye baglı olan tokenlarınızı ucurun. etherdelta kullanarak degil , mew'den girerek güvenli bir wallet'a aktarın

etherdeltadaki tokenları siteye girmeden cekemezsin.
mew işe yaramaz yani su durumda.

nasıl edemezsin , deposit yapmadıysan zaten cekersin de , deposit yapmıs olsan bile contactten augur ile cekebiliyorsun. önce withdrawlayıp ardından baska wallet'a atabiliyorsun.

az önce worldcore'ları cıkarttım hesaptan , işin kötüsü bi de etherdelta'daydı

nasıl edersin etherdeltaya deposit yapılmış koini bi anlatta bilelim.

https://www.youtube.com/watch?v=slru097RrfM Video'da anlatamı var. Mew üzerinden bağlanarak etherdelta'daki tokenleri çekebiliyorsunuz.
dogaatac
Sr. Member

View Profile
December 20, 2017, 10:04:23 PM

mümkünse hemen mew'den ed'ye baglı olan tokenlarınızı ucurun. etherdelta kullanarak degil , mew'den girerek güvenli bir wallet'a aktarın

etherdeltadaki tokenları siteye girmeden cekemezsin.
mew işe yaramaz yani su durumda.

nasıl edemezsin , deposit yapmadıysan zaten cekersin de , deposit yapmıs olsan bile contactten augur ile cekebiliyorsun. önce withdrawlayıp ardından baska wallet'a atabiliyorsun.

az önce worldcore'ları cıkarttım hesaptan , işin kötüsü bi de etherdelta'daydı

nasıl edersin etherdeltaya deposit yapılmış koini bi anlatta bilelim.

biraz karısık ama cok zor degil.

mew'de contracts'e giriyorsun , etherdelta'nın contract adresi ile etherdeltaya baglanıyorsun.

asağıda çeşitli menüler cıkacak , oradan withdraw menüsünde dogru tokenı bulup withdraw ediyorsun . zaten mew'e hakimsen doğru sekilde yönlendiriyor seni sistem. en son işlemi yapmak için pk yada ne güvenlik kullanıyorsan onu istiyor. bu işlemi yaptıktan sonra etherdelta'daki token etherdelta'dan cıkıp senin ed'ye bağladığın hesabın wallet'ına düşüyor . oradan da normal bir şekilde coini baska yere aktarıyorsun

edit : aynen jopen'nin attığı video gibi
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 20, 2017, 10:28:41 PM

Normalde mew adresını etherdeltaya nasıl baglıyorsak ben etherdeltada adres acmıstım prıv keyıde dısrı verdım sımdı mew den gırsem etherdeltadakı adresımın prov keyıyle oturum acsam tokenlerı goremezmıyım, gorursem dırek baska bır ether adresıne veya borsaya gondersem olurmu
dogaatac
Sr. Member

View Profile
December 20, 2017, 10:30:33 PM

Normalde mew adresını etherdeltaya nasıl baglıyorsak ben etherdeltada adres acmıstım prıv keyıde dısrı verdım sımdı mew den gırsem etherdeltadakı adresımın prov keyıyle oturum acsam tokenlerı goremezmıyım, gorursem dırek baska bır ether adresıne veya borsaya gondersem olurmu

deposit yapmadıysan zaten normal bir şekilde görürsün , deposit yaptıysan tokenlarını withdraw yapman lazım.

etherdelta'dan alınnan bir wallet ile mew'dan alınan bir wallet'ın birbirinden farkı yok zaten
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 20, 2017, 10:35:02 PM

deposit yapmadıysan zaten normal bir şekilde görürsün , deposit yaptıysan tokenlarını withdraw yapman lazım.

etherdelta'dan alınnan bir wallet ile mew'dan alınan bir wallet'ın birbirinden farkı yok zaten

hocam withdraw ı nasıl yapacagım benım bır kaç token deposıt edılmıstı sımdı mew den açsam wıtdraw nasıl edecem acaba Smiley
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
December 20, 2017, 10:58:36 PM

https://www.youtube.com/watch?v=slru097RrfM

Bu Videoyu buldum. Etherdelta'ya girmeden. Tokenleri almayı anlatıyor.

Crytocoin
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
December 20, 2017, 11:13:27 PM

Metamask etherdelta girişleri engellemiş . Siteyi direk göndiriyor ve metamask ı kapanmadan sayfayı bile göremiyoruz.
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 20, 2017, 11:38:14 PM

Etherdeltada çok küçük bi yatırırımım var nasıl girip çekicem girsemmi girmesemmi kararsız kaldım.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 20, 2017, 11:45:42 PM

Herkesin az çok hesabı bulunan etherdelta bu kadar kolay hacklenmemeli.Güvendik ama hep bir tedirginlik hakimdi ve sonunda istenmeyen oldu hacklediler.Güvenlik yüksek olmalıydı bu sitede ama yeterli olmamış.İnşallah kimsenin cüzdanı boşaltılmamıştır.
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
December 21, 2017, 12:04:26 AM

arkadaşlar videolu olarak etherdeltaya girmeden mew üzerinden çekmek için anlatılmış. bu da makalesi buyurun.

https://steemit.com/etherdelta/@davidaarong/how-to-manually-transfer-tokens-off-of-etherdelta

yalnız token çekme tamam da ether çekmeyi bir türlü bulamadım.

hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
December 21, 2017, 12:32:47 AM

Dns hack ise çok korkmaya gerek yok gibi. Bana göre durum şundan ibaret ;  Delta ns1.xx.com ns2.xx.com'da iken hackleyenler benzer bir fake siteye yönlendirdiler ve sonradan giriş yapanların keylerini topladılar var olan ve önceden giriş yapanları bağlayacak bir durum görünmüyor. Şuan bile youtube'a yönlendirilmiş. İşin diğer sıkıcı tarafı domain paneline nasıl ulaştılar sosyal mühendislik mi yoksa başka bir yöntem mi ! Eğer domaini de kaptırırlarsa geri almak vs uzun sürecek umarım biran önce düzelir.
dogaatac
Sr. Member

View Profile
December 21, 2017, 12:36:44 AM

arkadaşlar videolu olarak etherdeltaya girmeden mew üzerinden çekmek için anlatılmış. bu da makalesi buyurun.

https://steemit.com/etherdelta/@davidaarong/how-to-manually-transfer-tokens-off-of-etherdelta

yalnız token çekme tamam da ether çekmeyi bir türlü bulamadım.

ether'de bir token olarak gözüküyor , yanlıs hatırlamıyorsam kodu 0 dı yada 13 tane 0 dı
clex_us
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 21, 2017, 12:42:16 AM

Bir borsa ne kadar merkezsiz olsa bile hacklenmek için bir yolu bulunuyor bundan dolayı kriptoparalarınızı direkt olarak blokzincir üzerinde tutmanızı tavsiye ediyorum yani cüzdanlarda, kalan hiçbir şey güvenli değil. DNS yönlendirmesi anlık hackleri kapsar, önceden kullananları bağlamaz.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 21, 2017, 12:44:37 AM

hiç bi yatırımım yok Allahtan orda yatırımı olanlar alsınlar önlemlerini geç olmasın paranızı kaybetmeyin.
efsane61
Newbie
*

Activity: 87
Merit: 0

View Profile
December 21, 2017, 01:21:38 AM

Amount kısmına kaç yazıcağım bilemiyorum deltada 2638.272 tane token var ne yazsam hep düşük düşük atıyor anlamadım gitti

Tamamını alabilmek için ne yazmam gerekir bilen var mı?
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
December 21, 2017, 02:07:51 AM

Amount kısmına kaç yazıcağım bilemiyorum deltada 2638.272 tane token var ne yazsam hep düşük düşük atıyor anlamadım gitti

Tamamını alabilmek için ne yazmam gerekir bilen var mı?

2222 adet tokeniniz varsa 222200000 olarak yazın ve gönderin. küsüratlar konusunda bilgim yok ama isterseniz 272 de hesapta kalsın bir hata olmasın.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
December 21, 2017, 02:12:04 AM

Etherdelta hıc guven vermıyordu hıcbrı vermıyor da orası ayrı sımdıye kadar bırsey olmaması garıpp Allah tan etherdelta token tutmuyorum etherde yoksa bum olmuştu.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: