Bitcoin Forum
May 24, 2024, 09:02:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: 250.000'in Üzerinde Bitcoin İşlemi Askıda!  (Read 603 times)
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
December 21, 2017, 08:24:32 PM

Şu an çok fazla işlem bekleyen bitcoin var o ayrı mesele. Zaten düşüşün içindeyiz, nereye kadar gidecek adiye düşünüp duruyorum. Acaba bozdursak mı beklesek mi?

Bence panik yapıp bozdurmayın Bitcoin her düştüğünde hakkında olumsuz yorumlar ve haberler çıkar çoğu kişi panik yapıp zararına satar eğer sizde zarardaysanız bozdurmayın yükselmesini bekleyin derim
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 21, 2017, 08:47:57 PM

İnsanlar bunun farkına varmaya başladıkça alternatif coinler kıymete binecek. Bitcoinin sokağa inemeyeceğini hepimiz biliyorduk ve yazılımsal olarak gelişmediği sürece fiyatını da kötü etkileyecektir.
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
December 21, 2017, 09:47:33 PM

Bu tamamen sistemli bir çalışma ,bitcoin ve bitcoin cash bu yolda beraber ilerliyorlar.Aynı yapıda iki farklı tarafı oynayan sistemler.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
December 22, 2017, 02:21:32 PM

Kimisi panik satışları yapıyor kimisi alım fırsatının geldiğini düşünüp alım yapıyor. Bu kadar işlemin birikmesi gayet normal.
Ortalık cadı kazanına dönüştü, hepimiz kazanan tarafta oluruz inşallah  Cheesy

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
December 22, 2017, 03:36:46 PM

şu anda 292.000 onaylanmamış işlem var gittikçe artıyor  fee ücretleri uçmuş durumda
cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
December 22, 2017, 03:41:32 PM

250.000 işlem çok fazla sayıda işlemlerin bekleme süresi kısa olmalı zateen fee ücretleri bir hayli uçuk rakamlar birde böyle sıkıntılar ortaya çıkması problemi büyütüyor

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 22, 2017, 03:59:46 PM

Bitcoini bitirecek nokta olursa kesinlikle o bu olacak.Zamana göre çok yavaş kalıyor işlemler beklemek zorunda kalıyor.Fakat ilk olmanın gücü ile hep ayakta kalıyor.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
December 22, 2017, 07:09:45 PM

Bitcoin'in bir anda ciddi ve ani düşüşler yaşaması gerçekten endişe verici.Ama ben yine de Bitcoin'in tekrar artmaya devam edeceğini ve hatta 2-3 yıl içinde yeni bir zirve yapacağını düşünüyorum.
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 22, 2017, 07:12:10 PM

Bitcoin'in bir anda ciddi ve ani düşüşler yaşaması gerçekten endişe verici.Ama ben yine de Bitcoin'in tekrar artmaya devam edeceğini ve hatta 2-3 yıl içinde yeni bir zirve yapacağını düşünüyorum.
Dostum bence 2-3 yılı beklemeye gerek kalmayacak en geç şubatta rekorunu egale edecektir.Yılbaşına kadar belki bir denge noktası bulur fakat sonrasında artacak.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
bay-izci
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
December 22, 2017, 07:15:19 PM

Gençler sakin olun milyoner olmak o kadar kolay değil sıkıntılar illaki olacaktır.Relaxx
asena
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
December 22, 2017, 07:31:59 PM

Peki fiyatın düşmesinde askıdaki işlemler etkili mi?
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 22, 2017, 07:32:52 PM
Last edit: December 22, 2017, 07:44:32 PM by spastikss

arkadaşlar ben konuyu inceledim. yabancı forumlarda okudum.iddialardan çıkardığım sonuç şu;

her şey elinde yüklü btc bulunduran bu bcash kurucu tayfasının yüksek fee spamıyla başladı sanırım. düşünün ki elinizde 10bin btc var. her blok ortalama 1 mb ve 10 dk arayla bu bloklar bulunuyor. siz elinizdeki 10 bin btc yi gözden çıkarıp btc nin pazar payını bcash e kaydırmaya niyetlendiniz. bunun için btc ye darbe vurmanız gerekiyor. yapılan şey şu; bir blokta 1m veri işleniyorsa ve siz her bayt için ortalama 200 satoshi giden bir düzende 1000 satoshi spamlarsanız;

bir blok için 1milyon byte*1000 satoshi =) bir miyar satoshi yani 10 btc harcarsınız. bir günde ortalama 144 blok bulunduğuna göre 10*144= 1440 btc ile ağı 24 saat yüksek fee ile spamlayıp eski düşük gönderileri işlemez hale getirirsiniz. bu duruma karşı diğer kullanıcılarda yüksek fee vermeye başlayınca iş zincirleme reaksiyona dönüşür.

yani elinde 10 bin btc bulunan biri tam 7-8 gün boyunca ağı byte başına 1000 satoshi veya üstü bir fee ile başbaşa çok rahat bırakır.

madenciler yüksek feeye öncelik verdiklerinden diğer işlemlerde etkilenir.

fakat bu gerizekalıların anlamadıkları bir şey var. bitcoin bu crypto para dünyasının ana gemisidir. bir güven ortamı sağlamıştır. onu diğer coinlerden ayıran şey nispeten team olmaması ve anonim olmasıdır. ona vurulacak bir darbe hepsini etkiler.

madencilerde aç gözlülüklerinin karşılığını, fazladan kazandıkları btc leri daha düşük değerle satarak aldılar. yani epk değişen birşey olmadı.

buradan çıkan sonuç şu ki bitcoini spamlayan kendini spamlar.

bitcoinin aktarım hızı evet biraz yavaştı ama segwit ile bu katlanılabilir düzeydeydi ve feeler çok yüksek değildi. bitcoinin boyutunun artırılması bir uzlaşı ile olur klon yaratıp ona saldırarak olmamalı.

blockchain.info denen site segwit 6 aydır aktif olmasına rağmen segwiti aktif etmedi ama bitcoincash e hemen segwit desteğini verdi. yani tarafını seçti. bu tarz sitelerde segwitin aktif edilmemesinden kaynaklanan veri boyutu artmasıda var işin içinde.

ben mesela tüm paramı blockchain.info sitesinden çekip papaer wallete attım. bir daha da bunlarla işim olmaz. bitcoini tekeline almaya çalışanlara prim vermemeliyiz.

umarım ileride ortak bir uzlaşı ile bitcoin tam katılımla lighting network ya da daha iyi bir altyapıya kavuşur. bu uzlaşmayla olur saldırarak değil.

bu durumun bir diğer ihtimali ise büyük yatırımcıların küçük yatırımcıların elinde bulunan btc leri toplamak istemesi olabilir. 10 milyon dolar gönderen birine 80 dolar fee komik gelir ama 50 dolar için çok fazla bir ücret.

digital1755
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
December 22, 2017, 08:54:24 PM

290 bine çıktı. Açıklama mantıklı.
ufkbozan
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
December 22, 2017, 09:00:13 PM

neden işlemler yavaşlıyor
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
December 23, 2017, 02:44:13 AM

Bu kadarı da saçmalık olma noktasına dayandı, ben her türlü tıkanmayı normal karşılıyordum olabilir diyordum ama dozu giderek arttı ve çözüm yaratmak için geç bile kalındı.
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
December 23, 2017, 05:27:51 AM

Zaten bitcoinin çıkış amacı ile günümüzde ki kullanım amacı çok farklı. Eminim ki btc ekibi bile bugünlere gelineceğini hayal edememişti. O günkü şartlar altında bugünkü kullanım amacanının tamamen dışında hayata sokulan bu alışveriş aracının ! bugün geldiği noktada bunların yaşanması oldukça normal, bunda yadırganacak ya da şaşılacak bir durum yok. Beklenen bir durumdu, olağan üstü bir durum değil yani.

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
December 23, 2017, 06:17:11 AM

fee ler bu kadar artmaya devam ederse işlem sayısı o kadar aşırı artmayacaktır. insanlar eskisi gibi kolay kolay hareket ettiremiyor artık bitcoinlerini. edenlerde az ama yüklü gönderip hesaplı oldurmaya çalışıyor.

ama böyle giderse yakında çok büyük miktar bitcoin hareket etmez şekilde sırf yatırım ve yastık altı şeklinde bekler halde kalacak. bu da nasıl etkileyecek gidişini görücez.

timbereagle
Hero Member

Activity: 881
Merit: 502

View Profile
December 23, 2017, 06:10:31 PM

Olay planlı programlı spam hareketi. Çok daha ücrete göndermek varken Bcash spamcileri 1000sat/byte ödeyip kendi kendilerine btc gönderiyorlar.

Ve aslen verdikleri bu ücretlerin çoğu onlara geri dönüyor çünkü BTC yi kazanların çoğu (bitmain) Bcash destekcisi.

tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
December 23, 2017, 07:02:51 PM

BU blokcahinde biriken işlemlerin önüne geçebilecek 2 yol var . geçen aylarda iptal edilenn  2x ve lightining bu sorunu çözebilecek tek yol bunlar.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
December 23, 2017, 07:17:03 PM

Yani bu sorun pek aşılmıyacak gibi duruyor, insanlar bu durumdan sürekli şikayetçi fakat düzenleme yok, varsa yoksa fork
bitcoin'in geleceği için bu problemi çözmek şart.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: