Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:02:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İlk coin sepetim için fikir ve görüşleriniz nelerdir? Bütçe => 6000 TL  (Read 209 times)
globbiz (OP)
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 2

View Profile
December 21, 2017, 04:26:21 PM

Orta çaplı bir  sanal madenci (SOMA'yı unutmadık! alın teri ile ölüm pahasına evlerine ekmek götürmek için canlarını feda eden tüm Madencilere ve tüm emekçilere Selam olsun)  olarak ilk coin yatırımımı yapmak istiyorum.Kendime verdiğim sözdür bu ; eğer beklediğimden yüksek bir gelir elde etmem halinde büyük bir bölümünü etrafımda ihtiyacı olan tüm insanlara dağıtmayı hedefliyorum.Bu bağlamda siz değerli bilgi sahibi dostların düşüncelerini bilmek isterim.

Dediğim gibi bütçem 6000 TL.

Kendi araştırmalarım ile vardığım sonuç şu şekildedir ;

1-  2000 TL (Electroneum'a yatırım Ocak ortası veya sonuna kadar bekletmek)

2- 2500 TL ile 4.XX seviyelerinde IOTA alarak uzun vadede beklemek.

3- Geriye kalan 1500 TL ile şu an değer olarak Cent seviyelerinde olan ancak ilerisi için gelecek vaad edebilecek coinlerden sepet yapmak.Bunlar içinde listem sırası ile şöyle :

# Cardano (ADA) => $0,462246 USD

# SHIELD (XSH)  => $0,053098 USD

# Oyster Pearl (PRL) => $0,322464 USD

# SmartCash (SMART) => $0,117081 USD

Ayrıca diğer bir alt seçenek yukardakilerden 1 veya 2 tane alıp kalan ile aşağıdakilerden eşit miktarda alabilmek:

#  Steem (STEEM) => $3,58 USD

#  Waves (WAVES) => $14,88 USD

# Stratis (STRAT)  => $12,20 USD

# NEO (NEO)        =>  $69,71 USD

Durum budur arkadaşlar kafa patlatıp öneride bulunan tüm dostlara şimdiden teşekkürler.

Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715335374
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715335374
Reply with quote  #2

1715335374
Report to moderator
1715335374
Hero Member
*

Ignore
1715335374
Reply with quote  #2

1715335374
Report to moderator
1715335374
Hero Member
*

Ignore
1715335374
Reply with quote  #2

1715335374
Report to moderator
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 21, 2017, 04:43:20 PM

Orta çaplı bir  sanal madenci (SOMA'yı unutmadık! alın teri ile ölüm pahasına evlerine ekmek götürmek için canlarını feda eden tüm Madencilere ve tüm emekçilere Selam olsun)  olarak ilk coin yatırımımı yapmak istiyorum.Kendime verdiğim sözdür bu ; eğer beklediğimden yüksek bir gelir elde etmem halinde büyük bir bölümünü etrafımda ihtiyacı olan tüm insanlara dağıtmayı hedefliyorum.Bu bağlamda siz değerli bilgi sahibi dostların düşüncelerini bilmek isterim.

3- Geriye kalan 1500 TL ile şu an değer olarak Cent seviyelerinde olan ancak ilerisi için gelecek vaad edebilecek coinlerden sepet yapmak.Bunlar içinde listem sırası ile şöyle :

Ayrıca diğer bir alt seçenek yukardakilerden 1 veya 2 tane alıp kalan ile aşağıdakilerden eşit miktarda alabilmek:

Durum budur arkadaşlar kafa patlatıp öneride bulunan tüm dostlara şimdiden teşekkürler.

Electroneum doğru bır karar olabilir ama IOTA gereksız yukseldı bence, ona dıkkat edin. Lıstenızde uzun vade dusunuyorsanız bence tek uygun coın waves, dıgerlerının ne olacağı bellı olmaz. Monero ev etheruem alın daha garantı olur
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 21, 2017, 04:49:58 PM

Oyster'e yatırmak çok anlamsız hocam. Ben imza kampanyasına katıldım ve hiç bir şey toplayamadılar. Fiyat diplerdeydi dev bir karar aldı ve her bölüme duvar koydu. Tam tamına 1000 eth'den fazla duvar koydular. Bir katekulli döndü ve 10 eth hacmi olmayan coin bir anda zıplatıldı. Ben karımı yaptım çıktım ama bu saatten sonra girer miyim asla. Oyster kısa sürede fena çakılacak çünkü şişirdiler.
globbiz (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 21, 2017, 04:51:45 PM

Electroneum doğru bır karar olabilir ama IOTA gereksız yukseldı bence, ona dıkkat edin. Lıstenızde uzun vade dusunuyorsanız bence tek uygun coın waves, dıgerlerının ne olacağı bellı olmaz. Monero ev etheruem alın daha garantı olur

IOTA ile ilgili bir haber okudum BOSH ile alakalı ondan sonra zaten almak istiyordum perçinlemiş oldu.Giriş için evet 4-5 dolar seviyeleri yüksek gibi duruyor ama dediğim gibi Almanlar'ın yaptıkları beni etkiledi Smiley

Monero ve Eth şu an kazdığım 2 coin.Aylık 2-2.5 Ether çıkarıyorum Monero biraz düşük tek bir rig ona çalışıyor.

Waves Ok onu kesin alıcam sanırım.Diğer coinlerden iyi bir kaç tane olmalı aslında ama bakalım =) Sağolun yorumunuz için.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
December 21, 2017, 04:56:47 PM

Steem, stratis, waves ve neo. Bence bunlar gayet iyiler, bu işlere yeni mi başladınız bilmiyorum ama yeni başladıysanız gayet iyi coinler yazmışsınız, electroneum da yeni çıkan ve geleceği olabilecek bir proje. Fiyatlar uygunken yakalanırsa sepet güzel bence.
globbiz (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 21, 2017, 05:06:17 PM

Oyster'e yatırmak çok anlamsız hocam. Ben imza kampanyasına katıldım ve hiç bir şey toplayamadılar. Fiyat diplerdeydi dev bir karar aldı ve her bölüme duvar koydu. Tam tamına 1000 eth'den fazla duvar koydular. Bir katekulli döndü ve 10 eth hacmi olmayan coin bir anda zıplatıldı. Ben karımı yaptım çıktım ama bu saatten sonra girer miyim asla. Oyster kısa sürede fena çakılacak çünkü şişirdiler.

Açıkcası en az bilgi sahibi olduğım coin buydu.Çok araştırma fırsatım olmadı.Listeden kaldırıyorum teşekkürler bilgilendirme için.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
December 21, 2017, 05:09:20 PM

IOTA için pek olumlu yaklaşmıyorum çünkü son zamanlarda çok kısa süre içerisinde popüler hale gelmiş bir coin oldu. Üstelik herkes her ne kadar bu coin'i savunsa da pump coin'i olarak da göze batıyor. Bu kadar kısa süre içerisinde bu seviyelere gelmesi hiç normal değil, BTC'ye balon diyerek IOTA gibi bir çöp proje için tonlarca yatırım yapanları da gördüm. Belki de bu da bir itici sebeptir tek başına benim için.
globbiz (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 21, 2017, 05:14:49 PM

Steem, stratis, waves ve neo. Bence bunlar gayet iyiler, bu işlere yeni mi başladınız bilmiyorum ama yeni başladıysanız gayet iyi coinler yazmışsınız, electroneum da yeni çıkan ve geleceği olabilecek bir proje. Fiyatlar uygunken yakalanırsa sepet güzel bence.

Kripto para maceram 4-5 ay önce başladı ama al-sat hiç bir zaman ilgimi çekmedi geçen aya kadar çünkü sadece madencilik ile ilgili araştırmalar yaptım.Şu an sistemim tam olmasada oturmuş durumda ve araştırma için yeterli zamanım olmaya başladı.Araştırmalarımda çıkan sonuçlar bunlar oldu.

Bu arada Electroneum alımını gerçekleştirdim dalgınlık ile onu henüz almadım gibi yazmışım.Yaklaşık 2 veya 3 gün önce $0.085 seviyesindeyken satın aldım 4900 adet var şu an bekletiyorum  Cheesy
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
December 21, 2017, 05:17:39 PM

Electroneum ve Iota seçimlerine katılmıyorum ama sonuçta para senin sepet senin. Kalan paranla Neo alabilirsin, iyi bir seçim olur. Steem'in şu anda çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Waves biraz yavaş ilerler ama o da yükselecektir.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
globbiz (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 21, 2017, 05:26:22 PM

Electroneum ve Iota seçimlerine katılmıyorum ama sonuçta para senin sepet senin. Kalan paranla Neo alabilirsin, iyi bir seçim olur. Steem'in şu anda çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Waves biraz yavaş ilerler ama o da yükselecektir.

Electroneum özel bir yeri var Telegram'da oldukça kafa patlattım ve çok insanla görüştüm.Bazı bilgiler verdiler eğer dedikleri bilgiler doğru ve zamanında gerçekleşirse iyi bir yere geleceğini düşünüyorum.Şu an da tesadüf oldukça fazla yükselme eğrisine girdi şansıma Smiley Iota açıkcası bana da itici geliyor populer olması ve herkesin onu konuşmasından ama dediğim gibi şu BOSH ile anlaşma olayı beni çok etkiledi.Yorum ve bilgilendirmelerin için teşekkürler  Wink
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
December 21, 2017, 07:22:01 PM

Sepetinizde bitcoinde bulunmasını tavsiye ederim. Diğerlerini bilmem ama ben sepetimde bitcoin, ethereum ve neo ya muhakkak yer verirdim.

kaserya70
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
December 21, 2017, 07:23:22 PM

ETHEREUM, ıota, Neo al gerisini tam bilmiyorum. ama bunlar sana kazandırır diye düşünüyorum.
Koioss
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
December 21, 2017, 07:26:11 PM

Uzun vadede beklemeyi planladıysan Waves ve Neo güzel bir tercih bence. Kazandıracağını düşünüyorum. Bunun haricinde ben olsaydım Ethereum'u da listeme eklerdim. En azından araştırmanı tavsiye edebilirim. Bol şans  Smiley

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
December 21, 2017, 07:29:38 PM

uzun vade de bitcoinden gerisi yalan. balinaların btc arttırmak için alt coinleri şişirdiği zaman topla tüfekle belirlediğin coine gir 100 de 100 kar alınca zıpla yenisine. şu sıralar dgb ve sc hareketine yeni başladı.eski grafiklerini incele derim. uzun vadede btc dışı bence yalan. şu 1 aydan sonra altlar umarım düşüşe geçmez. nisan başındda başladım bu işe. hele bir de iyi kazanırsan tadından yenmez. en büyük tavsiyem kendini geliştir. kimseden birşey bekleme. bereketli kazançlar dilerim
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
December 21, 2017, 07:56:36 PM

Epey dikkatli bir çalışma olmuş, ben düşüncelerinizi genel olarak beğendim ama sadece Steem konusunda çekimserim. Son günlerde ederinden fazla değer kazandı diye düşünüyorum, onu daha iyi araştırabilirsiniz.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
December 21, 2017, 08:14:57 PM

Kendi araştırmanı yapacak ve liste oluşturacak kadar zaman ayırman yeterlidir. Bundan sonra kendi yatırımına kendin karar ver, en kötü ihtimalle zarar eder ders alırsın. %100 bilen olsaydı evi arabayı satar ona yatırırdı diye bir deyim var bilmiyor musun?
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
December 21, 2017, 08:18:59 PM

Bende ETN ye güvenenler arasındayım ve hem azda olsa bountyden geldi hemde borsadan alım yaptım, satış hedefim 1 dolar.2018 in içinde bu rakama ulaşacağını düşünüyorum.Onun dışındaki tercihlerde NEO ve Waves iyi ama biraz yüksekten almışsınız sanki.bu piyasa bi kaç ayda bir çok sağlam dump yiyor alım için daha uygun anı kollayın bence
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
December 21, 2017, 08:23:07 PM

Ada ile IOTA yatırımlarından pek emin değilim ben sadece fakat electroneum, waves ve stratis çok mantıklı seçimler olmuş.
Siz yatırım yapacaksınız fakat düşük bir anında girmeye çalışın coinlere yoksa zarar edebilirsiniz

globbiz (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 21, 2017, 08:34:20 PM

Anlayan , anlamayan görüşlerini sunan tüm dostlara teşekkürler.Genel olarak liste sizlerin ikaz ve önerileri ile hazır gibi şu an kafamda.Etherium almamı öneren arkadaşlar sanırım kaçırdılar yazıyı ben nacizane kripto madencilik ile uğraşıyorum ve ETH  ve Monero biriktiriyorum üzerine almama gerek kalmıyor o nedenle zaten onlar demirbaşlarım Smiley BTC beni hep korkutuyor belki bir çoğumuzda vardır 5k olduğundan beri almak istiyip ama "ben aldığım an bu düşer" hissi olduğu için inanın 1 lira bile yatıramadım fobi sanırım Smiley

Aslında yapı olarak ya hep ya hiç bir yapıdayım ama BTC de nedense yıldızım barışmadı  Cheesy Yarından itibaren alımlara başlıyorum.

Dediğim gibi eğer ciddi anlamda karlı duruma geçersem çevremde ulaşabildiğim muhtaç insanlara o anki durumuma göre yardımda bulunucam.Çok zor şartlarda para kazanan insanlar var bizim burda yaptığımız da aslında hiç kolay değil ama o zorluktaki insanlarla bence kıyaslanmaz.Neyse yine duygusala bağlıyorum umarım herkesin rüyası gerçek olur ve başkalarının rüyalarının gerçek olmasına vesile olur.
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 21, 2017, 08:36:51 PM

%50 kalıcı BTC, %30 ETH, %10 GVT, %10 usd
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: