Bitcoin Forum
May 03, 2024, 01:52:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: bitcoin ile ethereum rekabeti  (Read 538 times)
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
April 03, 2018, 11:02:25 AM

Normal şartlarda bitcoin ama ethereum alt yapısı bana göre daha sağlam alt yapısını kullanıp çıkan token sayısı çok piyasa değeride bundan dolayı artıcakk devamlı

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
1714744357
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714744357
Reply with quote  #2

1714744357
Report to moderator
1714744357
Hero Member
*

Ignore
1714744357
Reply with quote  #2

1714744357
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714744357
Hero Member
*

Ignore
1714744357
Reply with quote  #2

1714744357
Report to moderator
1714744357
Hero Member
*

Ignore
1714744357
Reply with quote  #2

1714744357
Report to moderator
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
April 03, 2018, 11:06:42 AM

Rekabet olabilmesi için ethereumu çok iyi pumplamaları lazım ve bitcoin ile yaklaşık değerlerde olabilsin ama şu an için rekabet gibi bir terim çok doğru olmaz, tabiki kıyaslanır ikisinin de eksik ya da artı yönleri ama rekabete girmiyor
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 03, 2018, 11:45:13 AM

Ethereum, arkasındaki ERC20 eko-sistemi ile Bitcoin'den ayrı bir yerde konumlanıyor. İkisini aynı kulvardaki rakipler olarak görmek "kısmen" yanlış olabilir.
İkisi de kriptopara, evet. Ama smart contract denen noktada birbirinden ayrılıyorlar ve pek çok alt-segmente bölünüyor Ethereum.
Bitcoin, pazarda ilk olmanın ve herhangi bir kuruluşa doğrudan bağlı olmamanın avantajlarını kullanırken, Ethereum da arkasındaki yüzlerce ICO'nun ve hayata geçmiş olan projelerin tokenlerini avantaj olarak kullanıyor.
Bu ikisi arasındaki rekabet ölçütüne bakarken sadece USD bazındaki değerlerine göre kıyaslamamak gerekir.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
April 03, 2018, 12:00:56 PM

Bitcoini altın olarak ethereumu petrol olarak nitelendiriliyorlar. Bence de çok doğru bir benzetme. Biri alışveriş trade aracı olarak kullanılabilirken diğeri bir platform. Yüzlerce ico ethereumun üzerine kuruldu. Sadece marketcap değeri olarak birbirleriyle karşılaştırılabilirler. Başka da bir benzerlikleri yok aslında.

Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
April 03, 2018, 02:21:31 PM

Şu an ikisi de kripto para piyasasının başını çeken iki coin durumunda karşılaştırma yapmak ne kadar doğru olur orasını bilemem ama gelecekte her iksininde önemli yerlere geleceğini düşünüyorum.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
April 03, 2018, 03:14:27 PM

Bitcoin ile başka bir projenin rekabeti söz konusu dahi olmaz btc balinalar için bir yön verme aracı bu aygıtı kaybetmek istemezler. Ancak ileride piyasa çok büyürse o zaman bu adamlardan kurtulmak için belki başka major projeler olabilir.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
April 03, 2018, 03:22:40 PM

İkisi arasında rekabet yok fakat marketcap olarak ethereumun geçme ihtimali öngörüldüğü için rakip gibi algılanıyor.

TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
April 03, 2018, 06:21:28 PM

Rekabet şu yönde btc tarafındakiler eth sevmiyor eth tarafındakiler btc sevmiyor. Ben mesela btc nefret ediyorum hem fazla komisyon öde hem saatlerce transferin gerçekleşmesini bekle. Bir halta yaramayan blockchain devrimini yaratan sıradan coinlerden birisi bana göre btc

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
xiaoyum
Full Member

Activity: 266

Blockchain with solar energy

View Profile
April 03, 2018, 06:28:41 PM

Sık sık forumlarda tartışılıp durula ama var olmayan bir rekabettir bu. Bitcoin ara ara kötü zamanlarında markette ağırlığını kaybeder hep bu muhabbet öne çıkar ama ethereum un hiçbir zaman bitcoin'i yeneceğine inanmıyorum.

▀▀▀▀▀▀▀  [     CRYPTOS⚫LARTECH      ]  ▀▀▀▀▀▀▀
  White Paper     ||   BLOCKCHAIN & ENERGY FOR A BETTER WORLD   ||     One Pager 
Telegram      Facebook      Twitter      [[     TOKEN SALE is LIVE     ]]      Medium      Youtube      Reddit
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
April 03, 2018, 08:12:01 PM

Rekabet olduğunu düşünmüyorum ama piyasada böyle algılanması gayet normal sonuçta zirvedeki iki kriptopara.kısa vadede bitcoinin tahtından edecek bi coin bence yok ama uzun vadede yani bikaç sene içinde değişiklik olabilir düşük bir ihtiman olsada bu ihtimal her zaman var.ilk olması dışında malesef btc nin sunduğu çok bir avantaj yok.yinede belli olmaz bu işler tabi
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 03, 2018, 08:18:01 PM

Bitcoini marka olarak düşünün. O markayı tanıyan milyonlar kripto para piyasasına adımını atıyor, sonrasında ise bitcoinden daha kaliteli veyahut daha karlı coinler olduğunu gördükleri zaman altcoinlere ve çoğu zaman da ethereuma yöneliyorlar. Ethereum bitcoini tahtından edecek tek coindir.

boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
April 03, 2018, 08:18:38 PM

Rekabet falan bencede yok sonuçta btc bu piyasanın altınıysa ethereumda petrolüdür.birçok projenin tabanını eth oluşturuyor ve daha yolda yığınla üstünde çalışılan proje var.son zamanlarda eth belki fazla değer kaybetti ama eski seviyelerini göreceğinden şüphem yok sadece beklemek gerekiyor biraz.
rekabet yakıştırması yapmak doğal geliyor ama reelde böyle birşey sözkonusu değil tabi bence
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
April 03, 2018, 08:36:03 PM

Btc nin artık gerçekten bi marka değeri olmuş.bu şey gibi artık pede herkes orkid diyor ya, yada her asitli portakal aromalı içeceğe fanta diyoruz onun gibi.piyasaya girişin anahtarı bitcoin.çevremdekiler sorunca neyle uğraşıyorsun diye direk bitcoin cevabını yapıştırıyorum.500 tane coin ismi saymıyorum yani.eth'in birinciliği alması bence çok zor ama bu piyasada imkansız diye birşey yok tabi
aamirsuh
Full Member

Activity: 686

View Profile
April 03, 2018, 10:17:11 PM

Bitcoinin neredeyse hiç bir zaman krallığı bırakacağını düşünmüyorum. Asıl merak ettiğim devletlerin elinde ne kadar var bu meretten. Çünkü resmi ekonomi ler ne olacak o zaman göreceğiz.
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 03, 2018, 10:20:33 PM

Ethereum rakip olarak görebilir ama karsısındakinin öyle gördüğünü sanmıyorum açıkçası karsılıklı rekabet olması için güçlerin eşit ya da eşite yakın olması gerekiyor en azından gercek bir rekabetin böyle olması gerek ama aralarında ucurum var
ttolgakaplan
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
April 03, 2018, 10:24:07 PM

Ben ikisini aynı kulvarda görmüyorum bitcoin ayrı bir dünya ethereum ayrı bir dünya ama ikisinden birini tercih et deseniz teknoloji ve altyapısından dolayı ethereum derdim.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
April 03, 2018, 10:25:42 PM

Ethereum mantık olarak bir kripto ödeme yöntemi değil Vitalik bunu savunuyor ben akıllı sözleşme platformu yaptım diyor. Tabi borsada algı neyse gerçekte o dur. Bitcoin başka bir düzen, kral bırakmaz.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
April 03, 2018, 10:25:58 PM

Bence rakip değiller tam tersi coinlerin anası babası rolündeler. Bitcoin coinlerin atası, ethereum ise anası gibi, sürekli coin doğuruyor. Rakip olmalarına gerek yok sonuçta insanlar tarafndan yönetilen robot değil bunlar. Tek gerçek var bitcoin ilkel ethereum çok daha teknolojik
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
April 03, 2018, 11:24:54 PM

Aynen hocam bence de rakip değiller. Zaten rakip olacak bir durum yok btc düşünce hepsi düşüyor çünkü herşey ona endeksli belki ileri bir zamanda eth ayrı hareketler sergileyebilir.
KodesCrew
Full Member

Activity: 406

View Profile
April 23, 2018, 10:58:40 AM

Ethereum ve bitcoin bu piyasanın dolar ve eurosu , aralarındaki fark zamanla azalacak ve bu seviyelerde devam edecekler. parite bana göre 1.5 - 1 aralarında seyir edecek. tabi bu uzun bir zaman sonra olacak

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: