Bitcoin Forum
July 05, 2024, 08:21:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: bitcoin ile ethereum rekabeti  (Read 540 times)
mavikapi
Member
**

Activity: 209
Merit: 11

View Profile
April 23, 2018, 12:54:50 PM

1 senedir piyasadayım. Bitcoin çok düştüğünde ethereum da düşüyor. Sadece ethereum değil birçok coin düşüyor. Belki bir zaman sonra coinler bitcoinden bağımsız hareket edecek bilemiyorum tabii. Ytd.
usakli64
Full Member

Activity: 1022
Merit: 152

View Profile WWW
April 24, 2018, 06:49:24 PM

bu tür rekabetler iyidir.  Wink  Rekabet piyasaya can getirir. Şu bir gerçek ki hem bitcoin hem Ether ikiside bu piyasanın temellerini oluşturuyorlar. Araya bazı pumplanmış coinlerde girse piyasanın geneline bu ikisi hakim diyebiliriz. Ether için fiyat öngörüm sene sonu 2100 dolar. Tabiki bu yatırım tavsiyesi değildir. herkese bol kazançlar.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Notcoini kacirdiysaniz Time oyununu şiddetle tavsiye ediyorum.
https://t.me/TimeFarmCryptoBot?start=GMlVFAxvqLOnjyWv
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
April 24, 2018, 08:12:52 PM

Rekabet olması için bir sebep yok bana göre çünkü bambaşka teknoloji ve bambaşka amaçlar için kullanılıyor(Ethereum daha riskli ve kazançlı bana göre)

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
April 24, 2018, 08:26:02 PM

Bitcoin ile ethereum birbirlerinin rakibi değiller ama birbirlerinin tamamlayıcısı olabilirler. Çünkü ikisi de farklı özelliklere sahip
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
April 24, 2018, 08:35:42 PM

Boyle bir rekabetin olduguna dair soylenenler sacmaliktan baska birsey degil. Ethereum ve bitcoin arasinda ucurum farki var bitcoin ilk coin, sonrakilerin hepsl altcoin ama ethereum altcoinlerin en iyisi hala belki kiyaslama sebepleri budur.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
April 24, 2018, 08:42:20 PM

Rekabet yoksa zaten sorun vardır. Herkes, 1. sırada yer almak ister. Bu hem bilinirlik olarak hem de piyasaya hakim olmak adına 1.olmak ister.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 24, 2018, 10:04:04 PM

Pek bir rekabet olduğunu düşünmüyorum. Eth kendi alnanında zaten amacına hizmet ediyor. Bitcoin ise piyasanın lokomotofi ve temel düzenleyeni balinaların  da vazgeçilmezi.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
April 24, 2018, 10:09:09 PM

BTC ile ETH göründüğü gibi rekabet içerisinde değil daha doğrusu BTC ETH ile bile kiyaslanmiyo. Çünkü BTC ilk olmanın verdiği durumla eth ile rekabete bile girmez. Zaten ETH önce diger Bitcoin forklari ile rekabet etmesi gerekir

aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
April 24, 2018, 10:28:49 PM

Bitcoin koptu gidiyor yine eth de peşinde takipte abi kardeş bunlar pek bir rekabet çıkmaz zaten btc baktı rakip geliyor çakıyor tokatı yaklaştırmıyor kimseyi.
jaypete
Sr. Member

Merit: 257

View Profile
April 24, 2018, 11:15:25 PM

Bitcoin ilk çıkan coin olmasaydı Ethereum bu piyasanın bir numarası olurdu. Teknolojik açıdan Ethereumun Bitcoinden daha kötü olduğunu söylemek haksızlık olur. Öte yandan her ikisi ayrı değerlendirilebilir. Biri diğerinin yerini alamayacağı gibi piyasa için ikisinin de gerekli olduğu bir gerçek.
aamirsuh
Full Member

Merit: 101

View Profile
April 24, 2018, 11:44:55 PM

Ethereum un pos a geçişi ile alakalı kesin bir tarih yok ancak tahmin edilen bir tarih var mı ona göre pozisyon almak lazım fiyat uçup gidebilir. Yakından takip etmeye çalışıyorum.
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
April 25, 2018, 12:42:13 AM

Bitcoin ve ethereum arasında bir rekabet olsa ve ethereum kazanacak olsa, bunu sadece coin sayısı ile kazanır.  Grin O değil adamların coin üretim sınırı yok yav saçmalığa bakar mısın? Dolar gibi yani... Hani şu yakın zamanda patlayacak olan dolar varya heh işte o... Neyse bir güncelleme gelir ethereumu sınırlarlar sıkıntı değil. Bitcoin altındır, ethereum ise petroldür. İkisi de birbirinin yerine geçmez-geçemez. BTC ile değer biçersin, ethereum petrol gibidir, işini görürsün, sana bir yarar sağlar. En basit anlatımı budur, ikisinin kulvarları farklıdır. BTC ödeme yöntemi olabilir ama ethereumu bir ödeme yöntemi olarak düşünmek neredeyse imkansızdır.

coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
April 25, 2018, 12:52:55 AM

Bitcoin ve ethereum arasında bir rekabet olsa ve ethereum kazanacak olsa, bunu sadece coin sayısı ile kazanır.  Grin O değil adamların coin üretim sınırı yok yav saçmalığa bakar mısın? Dolar gibi yani... Hani şu yakın zamanda patlayacak olan dolar varya heh işte o... Neyse bir güncelleme gelir ethereumu sınırlarlar sıkıntı değil. Bitcoin altındır, ethereum ise petroldür. İkisi de birbirinin yerine geçmez-geçemez. BTC ile değer biçersin, ethereum petrol gibidir, işini görürsün, sana bir yarar sağlar. En basit anlatımı budur, ikisinin kulvarları farklıdır. BTC ödeme yöntemi olabilir ama ethereumu bir ödeme yöntemi olarak düşünmek neredeyse imkansızdır.

eth neden ödeme yöntemi olmasın ki?

ha btc ile ödemişsin ha eth ile.

erdemylmz99
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
May 06, 2018, 05:44:13 PM

Bu rekabete hiç bir zaman ethereumun öne  geçemeyeceğini düşünüyorum fakat kazandırı ve kar olarak ikisinin de sağı solu belli olmaz.
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
May 06, 2018, 05:45:37 PM

Bence bitcoin ile ethereum rekabetinde galip çikan bitcoin olur ki zaten boyle bir rekabet bence su an icin pek soz konusu degil, ethereum bitcoin ile rekabet edebilecek seviyede degil su an.
NBASKOR
Newbie
*

Activity: 212
Merit: 0

View Profile
May 06, 2018, 05:46:52 PM

Ethereumun önü daha açık erc-20 tokenler vs daha çok beğeniyorum dahada geliştiriliyor ethereum hem yükselişi daha fazla oluyor genelde ethereumun
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
May 06, 2018, 07:37:12 PM

Ethereumun önü açık ama bitcoin asla liderliği bırakacağını sanmıyorum ben bitcoin üç beş teknolojiyle uçar gerek yok bu dünyanın dolarıdır bitcoin her şey onunla alınır.
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
May 06, 2018, 10:13:01 PM

Hocam bitcoin in kopyası yada klonu olan bitcoin cash dahi bitcoin ismi geçtiğinden dolayı fiyat olarak ethereum u çok gerilerde bırakmış durumda, böyle bir rekabet çok zor, bitcoin her zaman coinlerin kralıdır, şunu söyleyebilirsiniz, ethereumun teknolojisi bitcoinden önde olabilir ama kullanılabilirlik, yaygınlık ve arz-talep olarak bitcoinle kıyas dahi edilemez.
söylediklerine aynen katılıyorum dostum. teknoloji açısından ne kadar önde olursa olsun sen daha onun kopyası olan bitcoincash i geçemiyorsun neyin rekabeti bu acaba Smiley
Cafex
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
May 06, 2018, 10:54:25 PM

Etherium kendine ait bir tabanı olan yükse teknolojil bir altcoin doğrusunu söylemek gerekirse diğer coinlerin çok daha üstünde bir altcoin o yüzden aralarında rekabet olmasada öyle gözüküyor.
Cafex
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
May 06, 2018, 11:00:29 PM

Bu rekabete hiç bir zaman ethereumun öne  geçemeyeceğini düşünüyorum fakat kazandırı ve kar olarak ikisinin de sağı solu belli olmaz.
Rekabet pek yok zaten sadece acaba diye soruyor insanlar yoksa mümkün değil gibi gözüküyor hem fiyat hem de marketcap açısından ethin btcyi geçmesi.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: