Bitcoin Forum
June 23, 2024, 11:17:57 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Aklıma Takılan Soru  (Read 149 times)
menectra (OP)
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
December 21, 2017, 10:57:40 PM

Anlık olarak al sat yaparken komisyon alınıyor mu ?
Birde bir coin borsadan silinme ihtimali var mı ? Çünkü SONM yüklü miktarda gireceğim önemli bir ayrıntı benim için.
yapa ve yalniz
Full Member

Activity: 463
Merit: 107

View Profile
December 21, 2017, 11:20:32 PM

Evet al satta komisyon var.
Borsa siteleri listesinden çıkarabilme durumu var, sanırım volüm değeri düşünce oluyordu bu. Veya popülerliği azalınca. Veya firma ile anlaşılamayınca bilmiyorum ama bittrex'de bir kaç coin ile anlaşamyı bitirdiklerine şahit oldum ben. SONM'u bende takip ediyordum. Binance de gayet iyi bir pozisyona sahip. Silinme ihtimali çok zor. Binance kolay kolay şantelini kapamaz.

menectra (OP)
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
December 21, 2017, 11:33:57 PM

Borsa siteleri listesinden çıkarabilme durumu var, sanırım volüm değeri düşünce oluyordu bu. Veya popülerliği azalınca. Veya firma ile anlaşılamayınca bilmiyorum ama bittrex'de bir kaç coin ile anlaşamyı bitirdiklerine şahit oldum ben. SONM'u bende takip ediyordum. Binance de gayet iyi bir pozisyona sahip. Silinme ihtimali çok zor. Binance kolay kolay şantelini kapamaz.

Peki bu komisyon ne kadar mesela 10 dolar fark ile satarken 5 dolar almasın da razıyım.
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
December 21, 2017, 11:37:49 PM

marketlerde yeterince hacim olmayınca da coinler silinebiliyor

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 21, 2017, 11:45:37 PM

Peki bu komisyon ne kadar mesela 10 dolar fark ile satarken 5 dolar almasın da razıyım.

bittrexte %0.25 , binancede %0.1 yani 1000 tanede 2.5 tane ve binance 1000 tanede 1 tane diyebiliriz.
ceyceyki
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

Renewable Energy Cryptocurrency

View Profile
December 22, 2017, 02:12:59 AM

Borsaların komisyonları bulunduğun borsaya göre değişir. Genelde sitelerinde aldıkları komisyon miktarlarını yazarlar. zaten borsalar %0,40'dan fazla komisyon almazlar. Al sat yaparken tabii ki komisyon alıyorlar.

gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
January 09, 2018, 11:26:46 PM

borsadan borsaya değişiyor bu durum ama komisyon var tabi ki sonuçta borsanın gelir kaynağı diyebiliriz neticede, işlem yapıyorsanız bunun da bir bedeli olmalı
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
January 10, 2018, 08:39:21 AM

Anlık olarak al sat yaparken komisyon alınıyor mu ?
Birde bir coin borsadan silinme ihtimali var mı ? Çünkü SONM yüklü miktarda gireceğim önemli bir ayrıntı benim için.

delist olabiliyor. volum çok düşünce ve insanlar artık ilgi göstermediği zamanlar. polo'da falan dikkat et duyurularda devamlı delist olacak coinler tarihleriyle verilir.
iterish
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
January 11, 2018, 07:37:02 AM

anlık al sat yapabilirsin. alırken de satarken de komisyon ödersin. coinlerin borsadan silinme durumu vardır. Geçenlerde 25 milyar dolar piyasa hacmine sahip 5 tane mi 10 tane mi ne coin piyasadan silinmiş. tüm coinlerdeki market değerinde bu kadar azalma oldu. ama çok nadir olur bu tür sorunlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: