Bitcoin Forum
May 25, 2024, 09:24:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Investitie in criptomonede  (Read 155 times)
Rongda (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
December 22, 2017, 07:39:57 AM
 #1

Salut. Vreau sa investesc ceva banuti in criptomonede. Prima data ma gandeam la varianta cu wallet,dar mi se pare cam dificil cu site-urile astea de exchange.. Dupa am gasit etoro. Stiu ca monedele se vor inchide singure cand vor ajunge la +/- n euro. Ce imi puteti recomanda? Si am vazut ca azi au scazut mult criptomonedele pe care le urmaresc, gen eth clasic de la 40.000 euro la 27.000
ridtubenet
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile WWW
December 22, 2017, 10:32:05 AM
 #2

Pai depinde de tipul investitiei care o alegi.
1. cumparare si depozitare 6-12 luni pentru a vinde cand are o valoare mai mare. Este cea mai sigura si se poate investi de la 50$ in sus.
2. trade/bursa pe sistemele de exchange unde castigul e mai rapid, riscul foarte mare, mai ales daca nu stii cum functioneaza.

Eu am ales prima varianta si pana acum totul e bine.
Apoi iti recomand sa iti faci un wallet offline, sau unde ai acces full la acesta, iar pe sisteme exchange nu stoca valori mari pentru ca sunt sanse foarte mari sa ii pierzi si nu din cauza ca ai jucat tu naspa, ci pentru ca e posibil sa iti suspende contul, dispar monezile, etc.

sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
December 22, 2017, 11:10:32 AM
 #3

Salut. Vreau sa investesc ceva banuti in criptomonede. Prima data ma gandeam la varianta cu wallet,dar mi se pare cam dificil cu site-urile astea de exchange.. Dupa am gasit etoro. Stiu ca monedele se vor inchide singure cand vor ajunge la +/- n euro. Ce imi puteti recomanda? Si am vazut ca azi au scazut mult criptomonedele pe care le urmaresc, gen eth clasic de la 40.000 euro la 27.000

Nu are sens mai nimic din ce zici tu acolo. Ori e spam ori ai probleme la exprimare.
In primul rand ce ti se pare dificil la walleturi? Fii mai explicit si iti voi oferi un raspuns detaliat.
In al doilea rand la ce te referi cand spui ca monedele se vor inchide singure?
In al treilea rand cred ca confunzi monedele. Cand a fost etc-ul 40k de euro vreodata?

Rongda (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
December 22, 2017, 01:08:49 PM
 #4

Am vazut eu prost. Defapt era 40,nu 40.000. Vreau sa stiu si eu ce wallet-uri sunt mai sigure. Am vazut ca sunt si localwallet si ar fi cele mai sigure. Problema e in felul urmator: cel mai mult stau pe telefon(android), calculatorul nu-l folosesc mai deloc. Imi poate explica si mie cineva modul de folosire a unui localwallet?
lucianus_luciferus
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 101

nothing is lost if you don't lose yourself


View Profile WWW
December 22, 2017, 07:42:52 PM
 #5

pt bitcoins pe android folosesc Mycelium


Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!