Bitcoin Forum
May 09, 2024, 09:06:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bir Coin Yatırım Kararı Vermek?  (Read 229 times)
cnkt (OP)
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
December 22, 2017, 08:30:33 AM

Önce bir coin belirliyoruz

1-Whitepaper okuyoruz mantığımıza aklımıza yatıyor mu ? RoadMap bakıyoruz. Benzer bir proje varsa ne pozisyonda ona bakıyoruz.
2-Ekibi inceliyoruz varsa daha önceki projelerini bakıyoruz. Danışmanlarına bakıyoruz...
3-Coinmarketcap.com coinin history value takip ediyoruz.
4-Tradingview.com varsa grafik yorumlarına bakıyoruz. LONG ve SHORT tavsiyelerine bakıyoruz.
5-Sonra twitter,telegram,instagram,facebook ve forum gibi alanlarda araştırmalar yapıyoruz Takip ediyoruz.
6-Coinmarketcal.com gidip coin ilgili duyuruları takip ediyoruz.
7- Girebileceği exchange üye oluyoruz. Örnek kore bir exchange girmesi haberleri dolaşıyorsa orada account oluşturup BTC gönderip bekliyoruz...
9- Gece gündüz BlockFolio alarm kurup hop oturup hop kalkıyoruz.
10-Doğru zamanı yakalıyoruz. Eğer x2 hedefiniz ise x2 çıkış yapıyoruz. Duygusal bağımızı kopartıyoruz.

Sonrasında başka bir coin için tekrar 1 nolu aşamadan başlıyoruz...
Bu arada bu kadar tecrübe bilgi boşa gitmiyor ufak ufak takibimiz devam ediyor o coini her an küçük giriş çıkışlar yapabiliriz.

Acizane tecrübeyle sabit tavsiyelerim Üstadlar daha detaylı tavsiyeler verebilir...

Selamlar...
1715288786
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715288786
Reply with quote  #2

1715288786
Report to moderator
1715288786
Hero Member
*

Ignore
1715288786
Reply with quote  #2

1715288786
Report to moderator
1715288786
Hero Member
*

Ignore
1715288786
Reply with quote  #2

1715288786
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715288786
Hero Member
*

Ignore
1715288786
Reply with quote  #2

1715288786
Report to moderator
1715288786
Hero Member
*

Ignore
1715288786
Reply with quote  #2

1715288786
Report to moderator
1715288786
Hero Member
*

Ignore
1715288786
Reply with quote  #2

1715288786
Report to moderator
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
December 22, 2017, 08:36:03 AM

Bahsettiğin süreçler epey ilgi alaka gerektiriyor ama meyvesini de alıyorsunuzdur. Ben genelde basite kaçıp forumdaki havaya göre coin al sat yapıyorum ve çoğu zaman treni kaçırmış oluyorum  Undecided

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 22, 2017, 10:52:05 AM

uzun vade hiç bakmıyoruz. çünkü market yarın crash olabilir. proje ne kadar iyi olursa olsun taklaya gelirsiniz. kısa vede günlük  haftalık en fazla aylık olarak bi grafik okuyoruz ve buna göre bi yatırım yapıyoruz. ötesi riskli bir şey.
Coffee06
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 22, 2017, 01:55:49 PM

Çoğu kimse uzun vade diye girdiği coinleri 6 ay içinde elinde çıkartıyor. Bu gerçek bir durum ya yükselmiyor düşüş yaşıyor yada süreki yerinde sayıyor. Bundan bunalan yatırımcı bir anca önce yatırım yaptığı coinden çıkıp başka coine geçiyor.
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
December 22, 2017, 02:21:21 PM

Çöp Coinde Beklemeyen Kazanıyor bunu tecrübe ettim. Sad
Sekon
Full Member

Activity: 490

View Profile
December 22, 2017, 02:29:48 PM

Genel hatlarıyla bu aşamaları izlemek lazım ciddi vakit ayırmak lazım ICO daki coinlere çok düşük değerdeki coinlere daha iyi analiz yapmak lazım hacim olarak ilk 50 deki daha yatırım yapmak daha sağlam gözüküyor bana.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 22, 2017, 02:32:02 PM

işler sürekli bu rutin aşamalarla devam etmez bence, ayrıca her coin içinde geçeri bir yol değil bence yazdıklarınız. Yatırım yaparken kurnaz mantıklı davranmak gerekir sürekli aynı şeyler olmaz

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
Pa1n
Member
**

Activity: 294

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
December 22, 2017, 03:06:25 PM

Coin olarak değil de herhangi bir şey üzerinde yatırım kararı vermek öncelikle cesaret ister. Coin yatırımında ise öncelikle analiz ister.

Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
December 22, 2017, 03:14:13 PM

1-Whitepaper okuyoruz mantığımıza aklımıza yatıyor mu ? RoadMap bakıyoruz. Benzer bir proje varsa ne pozisyonda ona bakıyoruz.
2-Ekibi inceliyoruz varsa daha önceki projelerini bakıyoruz. Danışmanlarına bakıyoruz...
4-Tradingview.com varsa grafik yorumlarına bakıyoruz. LONG ve SHORT tavsiyelerine bakıyoruz.
5-Sonra twitter,telegram,instagram,facebook ve forum gibi alanlarda araştırmalar yapıyoruz Takip ediyoruz.
7- Girebileceği exchange üye oluyoruz. Örnek kore bir exchange girmesi haberleri dolaşıyorsa orada account oluşturup BTC gönderip bekliyoruz...
10-Doğru zamanı yakalıyoruz. Eğer x2 hedefiniz ise x2 çıkış yapıyoruz. Duygusal bağımızı kopartıyoruz.

Bu arada bu kadar tecrübe bilgi boşa gitmiyor ufak ufak takibimiz devam ediyor o coini her an küçük giriş çıkışlar yapabiliriz.

Acizane tecrübeyle sabit tavsiyelerim Üstadlar daha detaylı tavsiyeler verebilir...

Selamlar...

Guzel ornekler ve oneriler siralamada guzel olmus ama bunu tum coinlere uygulamaya kalksak 3 yil surer o zamana kadar bukadar daha coin cikar benim onerim kendi chainini kullanan coinler secin ve farkli yatirimlar yapin.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 22, 2017, 03:46:31 PM

Bence en önemlisi bir coine yatırım yapılacaksa ekiptir.Özellikle belirli güçlü isimler var onların desteklediği projeler yüzde doksan kar getiriyor.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 22, 2017, 08:49:21 PM

Çok güzel ozetlemissiniz. Süreç uzun ve meşakkatli ama ne tür yatırım yaparsanız yapın hepsinde arastirma, çaba kesinlikle gerekiyor. Aksi durum kumar olmaktan öteye gidemez.

gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
December 23, 2017, 08:37:03 AM

Airdrop coin'leri de satmıyoruz ölümüne bekletiyoruz ya hep ya hiç bu şekilde yaparsanız daha çok kazanabilirsiniz airdrop'lardan
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 23, 2017, 09:00:36 AM

Selamlar...
Teşekkurler güzel bir derleme olmuş, Coinmarketcal.com sitesini ilk defa duydum ve faydalandım çok teşekkürler
erendmr
Member
**

Activity: 112

View Profile
December 23, 2017, 12:01:05 PM

Bunlara ne gerek var McAffe'nin açıkladığı coine all-in yapıyoruz 5 dk da %30-%40 kârımızı alıp çıkıyoruz.Kısa sürede zengin olma garantili hem de.  Smiley
İşin şakası bir yana oldukça güzel bir anlatım olmuş teşekkürler.

Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
December 23, 2017, 02:12:04 PM

Coinmarketcal sitesini ben ilk kez duydum. Güzel bir site. Tüm paylaşımınız için teşekkürler, çok güzel özetlemişsiniz.

zenfo
Full Member

Activity: 364

View Profile
December 23, 2017, 02:21:59 PM

bunlara gerek yok. bakiyosun yuzde 80 deger kaybetmis son 1 ay icinde. forumda insanlar sovup kufrediyor. sen hemen kademeli alim emri giriyosun ve bekliyosun. isler duzelince zaten paran hemen ikiye katlaniyor.
Sefatih
Member
**

Activity: 150
Merit: 11

The Great Trader

View Profile WWW
December 23, 2017, 02:35:18 PM

bunlara gerek yok. bakiyosun yuzde 80 deger kaybetmis son 1 ay icinde. forumda insanlar sovup kufrediyor. sen hemen kademeli alim emri giriyosun ve bekliyosun. isler duzelince zaten paran hemen ikiye katlaniyor.

Bakıyorumki coin grafik anlamında dip yapmış , bulunduğu sitede herhangi bir kaldırılma olayı yok. Coinle ilgili bir iki haber bakıyorum birşey yok . Gömüyorum bakiyeyi alarmı kurup bekliyorum. Bir bakıyorum 2x 3x. Hiç kafa yormaya gerek yok Smiley
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
December 23, 2017, 02:41:04 PM

Çoğu coin projesi sadece hayal satıyor. Bence en önemli konu hangi coin gerçek bir probleme çare olabiliyor bunları bulup yatırım yapmak lazım. Sonrasında da geriye tek kalan projenin haberlerini takip etmek ve roadmap'e sadık kalınıyor mu kalınmıyor mu buna bakmak lazım. Eğer herşey düzgün şekilde ilerliyorsa fiyatın artmaması zaten düşünülemez.
Yatırım deyince ben uzun vade düşünüyorum günlük trading falan ayrı meseleler, uzun vade yatırımda kolay kolay zarar edilmez, günlük trading'te kar kadar zararda olasıdır.
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
December 23, 2017, 04:20:09 PM

Bence en önemli şey şirketin durumu ve takımdır, takım akıllı adamlardan oluşuyorsa saçma bir iş yapmazlar zaten, çok uçuk kaçık proje olmadığı sürece tutacaktır, örneğin mth, oax veya qash'ın takımlarına bakabilirsiniz, nekadar sağlam bir ekip yapıyor. Onun dışında proje, etkin olarak geliştirme insanlarla iletişim kurma bunlar da projede olması gerekenlerden biri bence.

samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
December 24, 2017, 08:10:32 PM

İco sürecinde sağlam coini tespit edin ekibi de iyiyse hemen alın derim ben. En güzel yöntem bu. Borsaya da minimum 2 katıyla giriyor zaten genelde.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: