Bitcoin Forum
June 25, 2024, 08:15:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin düşüşünü alım fırsatı olarak görenler bir daha düşünsün  (Read 837 times)
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 23, 2017, 02:33:51 PM

Ben alım fırsatını değerlendirdim ve yükseldiğinde de çıktım. Bu piyasaya güven olmaz. BTC bir gün kalmayı bile riskli buluyorum. Ki ilk yıllarından beri btc ile uğraşıyorum madencilik yapıyorum. 450 lira iken bile 440 liraya satıyordum hemen Cheesy

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
December 23, 2017, 05:37:13 PM

Son yıllarda çok karşılaşmamış olsak da değerlivarlıkların değerlerinde zaman zaman düşme yada ani fırlamalar olabilir. paradan 6 sıfır atıldığında da TL dolar karşısında değer kazanmış yani dolar düşmüştü. Bitcoin de kimi zamanlarda düşüş yaşasada değerini yitirmez bir süre sonra kaldığı yerden devam eder

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
nobetci
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 23, 2017, 06:07:53 PM

gördükki gerçekten alım fırsatıymış. bütün coinler yüzde 10-20 yükseldi Smiley

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
December 23, 2017, 06:30:57 PM

Yanlız bitcoin fiyat düzeltmlerinde sürekli bunları yaşıyoruz .Mesela 2017 yılı içerisinde fiyat 6 kez düzeltme görmüş .Benim kanaatim en az 2 yıl sürece bu fiyat artışının artmaya devam edeceği yönünde. Haklı gördğüm bir konu insanların borçlanıp bu işe girmeleri . Bu piyasa girmek isteyen eldeki yok sayabileceği bir miktarı yatırım olarak değerlendirmeli.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
minionstar
Member
**

Activity: 196

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
December 23, 2017, 07:12:22 PM

Mükemmel bir alım fırsatı olduğunu sanırım bugünkü yükselişle görmüş olduk. Bu pazarda yükselmeler kadar düşüşler de olacaktır buna alışmak lazım bana göre.. Sakin kalıp krizi değerlendirenler yine kazanacak.. Bitcoin in en kısa sürede daha da yükseleceğini düşünüyorum..

redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
December 24, 2017, 06:17:45 AM

çeşitli sitelerdeki grafiklerde 8 binden başlayıp 1000 dolara düşeceği çiziliyordu. şu anda 20 binden itibaren bu çizimler yapılıyor. açıkçası bu grafikler bana pek güven vermiyor.

bitcoindeki düşüş sanırım alım fırsatı olarak kullanıldı ki 12k dan 15'e geldi. sadece günlük grafikte tüm verilere bakarsanız bu tip düşüşleri hep yaptı ve bir aya kalmadan daha yüksek rekorlar kırdı.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
December 24, 2017, 10:38:48 AM

Bitcoin 8k Usd olacak diye abartılı, korku verici, panik oluşsun satıcı artsın toplayalım ucuzdan diye yorumlar geldi. Bitcoin 13.500 dolardan işlem görüyor. Sene başına göre bu fiyat olağan noktada. Bitcoinin roket takıp uçacağını söyleyende çok düşecek diyende yalan söylüyor. Milyonlarca işlem yapan olan piyasada bir kişinin ne dediği önemsiz.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
December 24, 2017, 10:52:22 AM

bitcoin ilk çıktığından beri beklentilerin üzerine çıkmayı başardı şu an düşmüş olduğu fiyatı bile bu yıllarda göremez deniyordu gelinen nokta bence önemli. şahsen görüşüm yine bitcoinin herkesi şaşırtacağı ve daha yüksek seviyeleri göreceği.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 24, 2017, 02:03:29 PM

Bitcoinde herzaman sağlam düşüşler çıkışlar olacak şu emekleme zamanında tam değerini daha bulamadı insanlar hep değer gözüyle bakıyor ülkemizde son 6 ay içerisinde nereden baksanız %700-800 lük bir bitcoin kullanıcısı artışı var bunların toplasan %2-3'ü bitcoinin ne olduğunu tam anlamıyla biliyordur bunun dışındakiler bir borsa da tutup fiyat 2k yükselince satıp 3 k düşünce alan tiplerdir.Öyleki 75K dan alıp 60 Kya düşünce panik satışı yapan bi ton adam vardır.Ha 20K$ sınırını bende tam yakın zamanda görmüyorum ama görünce daha da ileriye gider YTD

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
forbidden (OP)
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
December 24, 2017, 06:52:47 PM

Tekrar 15.000 doları gören BTC sanırım konuya doğrudan cevabı vermiş oldu.

12,400 şu an, alanların elinde 3 bin dolar patlamış demek ki çok güzel cevap haklısın. 20 bin hayal zaten gözümde uzun bir süre!
Türk borsalarını boşverin, bitfinexi takip edin, bkz: http://www.btctakip.com bizde spekülatif alımlar fazla düşüşler de o derece kriz geçirtecek cinsten.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
December 24, 2017, 07:07:26 PM
Last edit: December 24, 2017, 07:30:59 PM by forbidden

bitcoin ilk çıktığından beri beklentilerin üzerine çıkmayı başardı şu an düşmüş olduğu fiyatı bile bu yıllarda göremez deniyordu gelinen nokta bence önemli. şahsen görüşüm yine bitcoinin herkesi şaşırtacağı ve daha yüksek seviyeleri göreceği.

eth 50 dolar iken btc 1000 dolardı yaklaşık 20 katı.
Bu gün de eth 700 dolar ise btc 14000 dolar olmalı çünkü rakamlar büyüdükçe 20 kat yüksek rakamlar çıkarıyor ortaya. btc nin benim gözümde olması gerek max fiyatı 10000 dolar, o rakamdan donumu da satar korkmadan girerim, üstü risk benim gözümde, 2018 ortası 20000 normal bir rakam eth için de 1000 dolar normal.
VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
December 24, 2017, 07:51:52 PM

Yapmayın yaa şunu yapmayın çünkü her dönem böyle bu tür yazılar yazılarak paylaşımlar yapılarak insanları tereddüte düşürüyorsunuz fakat her seferinde hem de istisnasız her seferinde bitcoin artıyor. En basiti bugünü ele alalım; bitcoin için yılbaşında 5 bin doları görücek deniliyordu ama 20 binleri bile gördü şuan düşmüş hali bile normal tahminlerin neredeyse 2.5 katı kadar.

krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
December 24, 2017, 07:54:40 PM

Bende alım fırsatı olarak görenlerdenim fakat nakit problemi nedeniyle bi aksiyonum yok:)
ahmetsusar
Jr. Member
*

Activity: 70
Merit: 7

View Profile
December 24, 2017, 10:33:50 PM

sonuç olarak bir şekilde bu piayasa devam edecek ve arz sabit talep artan konumda yani düşme için genel bir sebep yok bence
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
December 24, 2017, 10:44:54 PM

Yapmayın yaa şunu yapmayın çünkü her dönem böyle bu tür yazılar yazılarak paylaşımlar yapılarak insanları tereddüte düşürüyorsunuz fakat her seferinde hem de istisnasız her seferinde bitcoin artıyor. En basiti bugünü ele alalım; bitcoin için yılbaşında 5 bin doları görücek deniliyordu ama 20 binleri bile gördü şuan düşmüş hali bile normal tahminlerin neredeyse 2.5 katı kadar.

Hocam benim eski yazılarımı inceleyin isterseniz, son 2 hafta hariç düşeceğini asla yazmadım. Hatta bana buradan PM atanlara ve reel hayatta soranlara da hep alım tavsiyesi verdim. En sert düşüşlerde btc bitti diye forumda yazanlara hep ben karşı çıktım. Şu an durum farklı, 2017 yılı btc için 20000 dolar olması gereken seviye değil, bu seviyelerden alım yapanlar (Tuzu kuru olanlara lafım yok) kredi çekip, ev bark satıp, 3 kuruşunu bu işe gömmek isteyip çıkmasını bekleyecek kadar vakti olamayacak kesime tehlikenin farkında olmaları için uyarıda bulunuyorum, senin çok paran vardır riski alır kazanırsın veya kaybedersin, en kötü ihtimal artmasını beklersin benim kendi düşüncelerimi burada paylaşmama laf edemezsin. Şundan adım gibi eminim ki bu yükseliş trendi bir gün tam tersine dönüp alt coinlerde olduğu gibi insanları bezdirene kadar sürecek, umarım bu süre yakın değildir de ahlayıp vahlayanlar olmaz burada.
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
December 24, 2017, 11:46:54 PM

Bitcoin düşerken alınır. Bitcoin herkes satarken alınır. Bitcoin küçük küçük devamlı alınır. Yatırım orta ve uzun vadeli olur. Bir hedef seçilir. Bunlar işlem yaparken dikkate alınabilecek mottolardan bir kaçı tercih sizin...
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
December 25, 2017, 07:17:17 AM

Güzel bir yazı olmuş dostum. Düşüncelerine saygım var ancak bende bu düşüşün iyi bir alım fırsatı olduğu düşüncesindeyim. Son forklar zorluk oranlarını baya düşürdüğü doğrudur ancak BTC yoluna bir şekilde devam ediyor. Bakıldığında pek kullanışlı olmasa da ilk para birimi olmanın verdiği bir gerçek var. Ayrıca Amerika piyasasında son dönemde ciddi şekilde ETH reklamları yapıyorlar.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 25, 2017, 07:21:38 AM

böyle bir tespit yapılıyorsa balonun şu anda patladığını mı ima ediyorsunuz?

2008'deki ekonomik çöküşü canlı izlemiştim ve her gün daha önceki günün daha altına endeksler, hisseler göçtü gitti.uzun bir çizgi ve alış gücünün çok zayıf olduğu çoğu kişinin sattığı vakitler. ben böyle bir şeyi bitcoin de göremedim.

iki ay sonra 20k yı aşmayacağının garantisi yok. Bunu sayısız kere yaptı. 2009'larda benim bitcoinden haberim bile yoktu. şu andaki aklım olsa alırdım ve balon mu bir gün patlar mı ona göre risk ayarlaması yapar daha potansiyel başka bir taneye geçiş sağlardım.

ripzombie
Full Member

Activity: 589
Merit: 100

View Profile
December 25, 2017, 07:29:45 AM

Gereğinden fazla şişen fiyatın bir düzeltmeye gireceği ve Amatör yatırımcıları silkeleyeceği zaten beklenen durumdu.
Bu 1 nci silkeleme...ben 2 nci silkelemeyi şubat 2018'de bekliyorum ve haziran 2018'e kadar da böyle gideceğini düşünüyorum.
Haziran 2018'den sonra yükselişe geçecek ve ekim-kasım 2018 gibi de rekorunu önce egale edecek sonra da yeni rekora koşacaktır.
2018 aralık başı itibarı ile tahminim 50K USD.
sessiz_gemi
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
December 25, 2017, 09:05:36 AM

Anlattıklarınız da haklı olduğunuz noktalar çok açıkcası, bitcoin almak için ev satan mı dersiniz, kredi çeken mi dersiniz, belki araba dan feragat edilebilir ama yatırım boşta bekleyen hiçbir aciliyeti olmayan para ile yapılır, bitcoin düşüşüne gelince evet çoğu beklemiyordu ama bende uzun süredir çılgınca artış sonrası bir yerden sonra düzeltme geleceğini bekliyordum, ama bu seviyelerde dediğiniz gibi uzunca bir zaman dilimi oyalanabileceğini zannetmiyorum 3 ay sonra 20.000 civarına hatta üzerine dönebilme ihtimali yüksek
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: